Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#46 2011-02-04 12:54:29

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Misia Na pp wejdziesz w wage adekwatn dla siebie, ja bardzo schudam i jestem w adze ,ktrora jest dla mnie dobra. Nic sie nie boj zaufaj a twoj organizm zrobi reszte

Offline

 

#47 2011-02-06 21:30:43

 Ululka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-21
Posty: 21
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 2 latka
wiek użytkownika: 32

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Ja na pp i karmieniu piersią schudłam tak, że patrzeć na siebie nie mogę i wszystkie spodnie na mnie wiszą... A chciałabym jeszcze trochę pokarmić, dziecko niedawno skończyło rok. Na pewno nie jest to waga odpowiednia do mnie, o jakieś 7 kg. za mało... Jestem ciągle głodna i niczym nie mogę się najeść. Czasem jak się dorwę to pół chleba mogę zjeść, ale nie wiem, czy nie szkodzę tym dziecku... A waga i tak spada i spada. Rodzina mi każe odstawić już od piersi, bo mówią, że jestem kościotrup.

Offline

 

#48 2011-02-07 07:41:19

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Ululka przy karmieniu to norma. Człowiek chudy a je za 10. Wiesz czasem wchodzę na forum równolatków i powiem ci ,że wiele dziewczyn dodaje sobie pasek utraty kilogramów po ciąży a on ani drgnie w dół, a my na pp nie mamy z tym problemów. Jedz dużo węglowadanów, kluchy śląskie , kopytka ,żeby się nasycić oprócz tego wiesz co jeść.
Całusy

Offline

 

#49 2011-02-07 15:33:43

 patka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-30
Posty: 13
Punktów :   
skąd?: wiocha w górach
wiek dzieci?: 1,5 roku
wiek użytkownika: 31 lat

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Magdziu nie dam rady zadzwonić   słuchaj, mała nadal puszcza takie bąki ze szok, aż inne dzieci nie chcą się z nią bawić bo śmierdzi od niej na kilometr   Mnie raczej chodzi o to od czego to może być, może od cielęciny? Bo ma strasznie wydęty brzuszek, i widać że się męczy..a ja jak każda matka nie mogę na to patrzeć...Poza tym schudła niemiłosiernie mimo że naprawde dużo zjada, sęk w tym że raczej zupy z ziemniakami, bo nic innego nie chce...
Dziewczyny, czy wasze dzieci też tak chudną na pp?
No i wysypka ani drgnęła, buzia i ręce wysypane jak były, jakby pod skórę wsypać kaszki manny    Żeby po ponad miesiącu nie było ani ciutki zmiany na lepsze? czy jakiejkolwiek zmiany...co jest grane? Znów coś knocę?
Aaa, i jeszcze pytanko...czy kluchy śląskie można podawac polane zupką? Jakąkolwiek?

Ostatnio edytowany przez patka (2011-02-07 16:05:43)

Offline

 

#50 2011-02-07 19:49:08

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Patka ciężko mi powiedzieć co knocisz , jednak przedzwoń. W ten sposób idzie coś ustalić. A czy ona coś w przedszkolu nie podjada?

Offline

 

#51 2011-02-08 11:32:12

 patka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-30
Posty: 13
Punktów :   
skąd?: wiocha w górach
wiek dzieci?: 1,5 roku
wiek użytkownika: 31 lat

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Kurcze, lipa bo nie mam telefonu    Młoda nie chodzi do przedszkola, jest za mała   I na 99% nikt w nią nic nie ładuje. Nie wiem co jest nie halo, od wczoraj sra jak najęta, kupy okropnie śmierdzace, żółte z grudkami...o bąkach nie wspomnę...I poważnie się zastanawiam czy ja jej tym żywieniem nie szkodze..

Offline

 

#52 2011-02-08 12:24:41

iwoska

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-17
Posty: 14
Punktów :   
skąd?: Zielona Góra
wiek dzieci?: 16 miesięcy
wiek użytkownika: 32

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Patka, mogę nie mieć racji, ale wiem że wiosna już niedługo. Może za mało kwaśnego w zupkach? Lub za dużo.
Ja gotuję już czwarty miesiąc ale przyprawiać to dalej nie za dobrze umiem-np chyba za mało soliłam.
U małego zmiany na skórze są dalej i też się zastanawiam czy to nie od cielęciny. Ale przyznaję że pepowe gotowanie rozwiązało kilka problemów u synka - zniknęły bąki i zatwardzenia chociaż ostatnio synek popierduje sobie rzadko i niegroźnie-myślę że to przez dojo i daję troszeczkę więcej przypraw poprawiających trawienie typu kminek i uważniej zakwaszam. U nas wtedy problem znika.


synek ze skazą białkową, na PP od października 2010.

Offline

 

#53 2011-02-09 16:30:35

Tardi

Użytkownik

26351022
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 60
Punktów :   
skąd?: Warszawa
wiek dzieci?: 16 m-cy
wiek użytkownika: 29

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Wiecie, ja np. ostawilam malemu cielecine i robie zupy tylko na 1/4 skrzydla indyczego i ranka na brodzie przestala mu sie otwierac, i na policzku mu zniknela zmiana..nie wiem..narazie potrzymam go na zupkach na indyku. A po gulaszu indyczo-cielecym tez odrazu mu sie pogarsza..wiec mysle ze moj narazie nie powinien cieleciny. I wprowadzilam malemu dicoflor bo tez ma kupki brzydkie ze sluzem ale regularnie codziennie rano ma.

Offline

 

#54 2011-02-09 20:53:29

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Dziewczyny na powitaniu macie doradce laktacyjnego Joanne Adamiak , możecie korzystać z jej porad i zadawać pytania - przeniosłam wątek na porady dotyczące kuchni pp.

Offline

 

#55 2011-02-09 21:10:48

misiamama

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-03
Posty: 9
Punktów :   
wiek dzieci?: 2,5 i 5
wiek użytkownika: 32

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Madziu napisałaś, że na pp dużo schudłaś, mogłabyś więcej napisać? Ja mam kilkadziesiąt nadmiarowych kg i obawiałam się, że mogę jeszcze zyskać stosując ten sposób gotowania. Pierwszą pozycją na ten temat była lit. Ciesielskiej, gdzie dużo się smaży, itp.

Offline

 

#56 2011-02-09 21:23:47

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Misia właśnie nad konsultacją siedzę ale oki.
Ważyłam 63 kg od 30 roku życia (metabolizm mi siadł) teraz ważę 47 i ani deka więcej ani mniej - jestem wkońcu w swojej wadze.
Na pp obsmażamy mięcho ale tłuszczu z obsmażania nie wlewamy do sosów, możesz też mięso obsączyć z tłuszczu na ręczniku papierowym.
Nie jem prwie wcale słoyczy, jak mnie najdzie ochota to 1 ,2 kostki czekolady załatwiają sprawę, te jem tylko do 2 kawy tak raz w miesiącu przed okresem.
Nie wiem co jeszcze doradzić, jak coś to przedzwoń może popełniasz jakiś błąd. Moja sis poleciła pp dziewczynie ,która miała ogromne problemy z nadwagą od dziecka , stosowała różne diety ale nie skutkowały. Teraz z prawie 90 kilo zostało jej niecałe 70.

Offline

 

#57 2011-02-09 21:37:03

misiamama

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-03
Posty: 9
Punktów :   
wiek dzieci?: 2,5 i 5
wiek użytkownika: 32

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Moim błędem są słodycze, którymi zajadam wszelkie smutki. Wg Ciesielskiej przy prawidłowo zrównoważonych posiłkach stopniowo powinna przechodzić na nie chęć. Na to liczę. Dziękuję za światełko w tunelu.

Offline

 

#58 2011-02-09 22:04:05

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Misia najważniejsza jest nasz wiara i nasze samozaparcie.
Mnie całe życie wmawiano ,że głupia jestem i nic nie warta. I według tego schematu żyłam. Ale teraz wiem i rozumiem ,że był to schemat moich rodziców bo tak ich wychowano - myśleli ,że w ten sposób mnie zmobilizują. Teraz wiem kim jestem, bardzo wartościową osobą, mądrą i mam wiele talentów , które rozwijam. I wiem ,że każdy człowiek to potężna istota , każdy człowiek ma w sobie wielką mądrość i wiedzę nawet menel pod budką z piwem tylko się pogłubił. Uwierzył ,że inaczej się nie da. Nie zmagaj się ze smutkami one są bo o nich myślisz , wejdz w swoje marzenia. To co ,że chłop wrzeszczy, że sąsiadka cię nie lubi olej to . Ty jesteś kowalem swojego losu. zacznij robić to co lubisz dla siebie, ja tańczę i gram w karty to niesamowita dla mnie frajda. Wiem,że czasami jak tak mega dopadnie jest bardzo trudno wtedy wystarczy odpalić świecę poprosić o wypalanie pleśni śmierci ( smutków, zamartwiania) umiścić ten płomień w głowie i pozwolić mu się rozrosnąć na 2 m poza ciało (mentalnie oczywiście)rozłożyć ręce dłońmi do góry i poprosić opiekunów o marzenia i radość. pół godz. takiego marzenia dużo zdziałać potrafii. Marzenia od opiekunów będą przychodzić w postaci myśli a ty zacznij je ciągnąć. Jakiś fajny koleś może się pojawić, jakiś romantyzm, super wycieczka i wiele innych rzeczy. Ja przeważnie w marzeniach tańczę z takim super facetem niesamowicie namiętnie i sensytywnie.

Offline

 

#59 2011-02-09 22:23:00

andariel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-22
Posty: 83
Punktów :   
skąd?: Pruszków
wiek użytkownika: 32

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

pięknie to napisałaś, Magda... sama się rozmarzyłam:)
Misia ja dodam jeszcze od siebie, że miałam podobne obawy co Ty w kwestii wagi na 5p- również zaczęłam od pozycji p. Ciesielskiej; pomyślałam wtedy jakim niby cudem mam zachować optymalną dla mnie wagę (od lat ważyłam równe 55kg) skoro na kolację mam jeść dania z kiełbasą itp. I wiesz co? jak zaczęłam jeść wg 5p moja waga SPADŁA o dodatkowe 1,5 kg - ależ byłam zdziwiona!!! przerzuciłam się na słodzenie wyłącznie miodem, biały cukier odszedł w zapomnienie; więc to tak działa, kochana. Tak jak pisze wielokrotnie Magda - trzeba zaufać i robić "swoje" i cierpliwie oczekiwać efektów;


córeczka 3 latka - azs od 6 tyg. życia; od lipca 2010 na pp; skóra już prawie w 100%zdrowa;
synek - wcześniaczek, obecnie 18 m-cy, skóra zdrowa;

Offline

 

#60 2011-02-09 22:28:34

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Pani Ania na kolacje poleca zupy raczej, dania kolacyjne w książce to jedno a drugie zalecenia. Ja zupy jem na kolacje niemal codziennie, dziś dla odmiany było leczo.

Dziewczyny jest wiosna więc więcej kwaśnego do zup, więcej pietruchy, koperku, liście pokrzywy jak już będą, dla tych co mogą liście kalarepy i pomidorek podduszony oraz jakiś korniszon do drugiego dania. Mamy karmiące serek kozi do kanapki i ziemniaków. Jakbyście miały problem ile tego dodać wiosną piszcie.

Dziewczyny kasza biała to pęczak, czyli jęczmienna. Zasięgnęłam dziś języka, więc nie używajcie przy alergikach. Jakby któraś chciała mogę zakupić i wysłać. 1 kg 8 zł kosztuje. Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Sprawdź teraz