Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


#16 2011-01-23 18:55:14

andariel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-22
Posty: 83
Punktów :   
skąd?: Pruszków
wiek użytkownika: 32

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

dzięki Tardi, spróbuję podejść do tego chlebka; no i chodzi mi o to, by bez drożdży właśnie był, bo tak zrozumiałam wskazówki 5p - ze dla atopików bez drożdży (chyba, że coś pokręciłam?);
u nas z kąpielą akurat odwrotnie - jak mała nie jest wykąpana, to skóra się pogarsza; a jak codziennie, jest ładnie nawilżona (i bez smarowania niczym - no, teraz jest wyjątkowo emulsja forever w użyciu, żeby się Ninka nie drapała nocą);
mieszkanie też wietrzę - jednostronnie, ale i tak jest niezły hajc w okresie grzewczym;
mam nadzieję, że odstawienie chrupków, chleba i przede wszystkim wit. C zadziała!


córeczka 3 latka - azs od 6 tyg. życia; od lipca 2010 na pp; skóra już prawie w 100%zdrowa;
synek - wcześniaczek, obecnie 18 m-cy, skóra zdrowa;

Offline

 

#17 2011-01-23 22:26:57

Tardi

Użytkownik

26351022
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 60
Punktów :   
skąd?: Warszawa
wiek dzieci?: 16 m-cy
wiek użytkownika: 29

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Nie wiem czy to dobrze, że jeśli masz dziecko z AZS nie natłuszczasz go systematycznie chociażby 2 razy dziennie. Mój alergolog poleca natłuszczanie co 4 godziny. To że używamy kuchni pp nie zwalnia nas z zaleceń lekarskich. Tak mi się wydaje. Madziu, mogłabyś się wypowiedzieć?Nawilżyć skórę zupkami i ziemniakami w nich zawartych to jedno a 2gie natłuszczanie. tak mi się wydaje

Offline

 

#18 2011-01-24 09:26:22

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Tardi tak się składa ,że są różne rodzaje egzemy. Lekarze każą każdą natłuszczać ale nie każdej skórze to służy. Mojemu dziecku natłuszczanie szkodziło, nawilżanie było pomocne ale zależy w ,którym etapie atopii. Na początku Kaspek miał atopie sączącą - mokrą - na tą dobry był ostrożeń bo dezynfekował i wysuszał i coś przeciwświądowego potem. Gdy skóra już była tylko sucha a zmian mało wtedy tylko jakiś krem - alantan plus najlepiej- wszelkie natłuszczacze pogarszały tylko sprawe. Ale są dzieci ,których atopia wymaga natłuszczania.

Offline

 

#19 2011-01-24 11:01:50

andariel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-22
Posty: 83
Punktów :   
skąd?: Pruszków
wiek użytkownika: 32

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Tardi u nas po poprawie odkąd na 5p jesteśmy skóra sama z siebie jest nawilżona - mięciutka w dotyku, jak atłas; nie miałabym po prostu sumienia - wręcz wydaje mi się to bez sensu - by tak świetną skórę czymś smarować; wyjątkiem były nadgarstki, gdzie wyczuwalna była (ale delikatnie) chropowatość i na to działała wazelina - po kąpieli i rano  i to zupełnie wystarczyło; teraz, przez to, że dodawałam do kapieli nadmanganian potasu, skóra wymagała nawilżenia i spisała sie emulsja foreveru (nadgarstki nadal wazelinujemy); ale teraz znów odstawiłam namanganian wróciwszy do olejku nivea z mąką ziemniaczaną (nadmanganian jedynie punktowo na pupcię w zmienioną chorobowo skórkę), no i znów skóra sama z siebie jest ładna i nie wymaga smarowania; pozostaje suchość nadgarstków i nóżek;
mam nadzieje, że to ta witamina C - jej nadmiar - są sprawcą pogorszenia skóry; nic z nowości nie wprowadzałam, więc raczej to to;

u nas jak się zaczęło ujawniać azs też lek. kazał min. co 4 godz. natłuszczać, np. oilatum - nie pomagało wcale albo bardzo niewiele, niestety; jak tylko od wewnątrz zaczęliśmy działać (dietą 5p) skóra sama wróciła do właściwej kondycji; prawda jest taka, że lek. nie znają się na tym, najłatwiej jest im przepisać drogą emulsję + zyrtec, żeby były efekty; a że problem nie znika, to cóż... niestety my mamy dość przykre przygody zarówno z dermatologami, jak i alergologami, więc jak dla mnie to wspomagająco do konsultacji się do nich udam, ale ich zalecenia - jeśli sie sprowadzają do kupienia różnych cudownych specyfików - przyjmuje do wiadomosci nie stosując; dzieki temu mam dziecko naturalnie wyprowadzane z atopii a nie zatruwane zyrtecami czy innymi antyhistaminami;

Ostatnio edytowany przez andariel (2011-01-24 11:06:54)


córeczka 3 latka - azs od 6 tyg. życia; od lipca 2010 na pp; skóra już prawie w 100%zdrowa;
synek - wcześniaczek, obecnie 18 m-cy, skóra zdrowa;

Offline

 

#20 2011-01-24 14:36:19

 patka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-30
Posty: 13
Punktów :   
skąd?: wiocha w górach
wiek dzieci?: 1,5 roku
wiek użytkownika: 31 lat

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

andariel widzę ze masz podobne doświadczenia z lekarzami jak ja, brrr...I wszystkie recepty na sterydy najzwyklej lądowały u nas w koszu
Magda ogólnie staram się wrzucać na luz, ale czasem pęknę, bo NIKT z rodziny nie rozumie że chccę wyleczyć moje dziecko nie lekami, lecz naturalnie, jedzonkiem...I codziennie jestem atakowana "jak możesz nie dawać jej mleka" itp., i czasem mam dosć zwyczajnie, po ludzku...Ale i tak robię swoje, tylko powiedz mi, jak to jest, że ona naprawdę sporo tego zjada, a tak mocno schudła? Ciuchy wisza na niej jak na wieszaku, i ten fakt nie bardzo mi sie podoba..tym bardziej że ona zawsze ledwo była na 20 centylu z wagą   Co robić, skoro ona chce tylko zupy?I one mi kipią od ziemniaków - to dobrze?
I doradź, czy nie można by jej dodawać ciutek mleczka koziego do owsianki? jeśli tak, to w jakim momencie to mleko wlewać?
I jeszcze mam pytanie - jeśli chcę ugotować np. kartoflankę z podwójnej porcji, tj. z 2l wrzątku, to wszystko mam podwoić?Dawać po 2 szczypty przypraw, dwa razy tyle warzyw itp.?  Nie chciałabym czegoś spaprać
I pytałąm wcześniej jak to jest z tym czosnkiem na wiosnę i lato - dawać czy nie do potraw? czy po prostu wyrzucić je z przepisu, czy trzeba je czymś zastąpić?

Offline

 

#21 2011-01-24 20:40:35

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Patka sprawdz przepisy w ksiązce na 2 litry bo są takie i porównaj sobie z litrowymi. Tak dojdziesz o co powiększyć. Dobrze jak by ci mała chciała jakieś kluchy jeść.
Z mlekiem kozim możesz spróbować. Zgotowywujesz mleko kozie wcześniej i dodajesz w smaku ziemi przy dosmakowaniu. Zacznij od 1/4 szklanki. Ja wiosną raczej bezczosnkowo gotuję zupy ale w mięsie zawsze czosnek mam. Możesz go pomijać.

Offline

 

#22 2011-01-25 14:58:27

 patka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-30
Posty: 13
Punktów :   
skąd?: wiocha w górach
wiek dzieci?: 1,5 roku
wiek użytkownika: 31 lat

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Magdziu tylko jak ją nakłonić by zjadłą te kluchy...jak tylko wyczuje w buzi coś innego niż zupka, wrzask taki ze hej, i mogę zapomnieć że mi coś zje...cwaniara mała..
I jeszcze a propos tego mleka..ja gotuję owsiankę rodzinną przeważnie z 2 litrów wrzątku, i na tą ilosc mam dać 1/4 szkl. mleka?I jesli dodaje przy dosmakowywaniu w smaku słodkim, to mam zmniejszyć ilość miodu, czy nie?

Offline

 

#23 2011-01-25 15:37:21

Tardi

Użytkownik

26351022
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 60
Punktów :   
skąd?: Warszawa
wiek dzieci?: 16 m-cy
wiek użytkownika: 29

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

a jakie kluchy?bo ja cały czas robie małemu purre z ziemianiaki i marchewką i niedługo mu się to znudzi
A po lanych kluskach kukurydzianych go wysypało
moj znowu odwrotnie musi cos pływać żeby sobie pogryzł

Offline

 

#24 2011-01-25 19:38:05

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Patka nie wiem, ja bym się do Popkowa przejechała z dzieckiem bo to jest szansa realna. A miodu dodaj tyle aby wam smakowało, każda owsianka inna jest.

Tardi a kasza gryczana niepalona raz w tygodniu, a placuszki ziemniaczane z ziemniaków gotowanych, kluski śląskie, kopytka...przepisy są w książce.

Offline

 

#25 2011-01-26 14:10:19

 calineczkazbajki

Użytkownik

Skąd: Londyn
Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 21
Punktów :   

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Witam
Dużo przepisów zawiera indycze skrzydło i to jest problem , bo ja nigdzie nie mogę tego kupić. Mogę kupić skrzydełka z kurczaka albo pierś z indyka czasami udko. Czy można czymś zastąpić indycze udko i czym najlepiej ?


Szczęśliwa mama Syneczka ( być może zagrożonego alergią) ur.28.05.2010

Offline

 

#26 2011-01-26 16:49:18

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

calineczkazbajki napisał:

Witam
Dużo przepisów zawiera indycze skrzydło i to jest problem , bo ja nigdzie nie mogę tego kupić. Mogę kupić skrzydełka z kurczaka albo pierś z indyka czasami udko. Czy można czymś zastąpić indycze udko i czym najlepiej ?

Indycze skrzydło możesz zastąpić udzcem indyczym ,golonką, szyją- kawałkiem ,który kość zawiera.

Offline

 

#27 2011-01-27 11:12:33

OlciaS

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-27
Posty: 2
Punktów :   

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Witam Was Mądre Kobiety,
od niedawna śledzę forum i dziękuję Wam za aktywność - dużo sie dowiedziałam od Was.
Od miesiąca jestem szczęśliwą posiadaczką książki o PP dla alergików. dziękuję Autorkom za to, że nie musze już błądzić po omacku i przywróciły nadzieję w wyjście z tej przypadłości. Szkoda, że wcześniej nie było takiej książki.
mam trójkę dzieci: Magda - lat 8 wyszła z alergii i AZS, Hania - lat 5,5 - na szczęście zdrowa, i najmłodszy Michaś - na dniach skończy roczek - alergik z AZS praktycznie od urodzenia. Jeszcze go karmię i jesteśmy oboje na diecie PP od miesiąca. Jeszcze jest bardzo obsypany, ale powoli się polepsza. Wszystkie przepisy które zastosowałam przepyszne - smakują nam wszystkim, a ja ciągle praktycznie siedzę w kuchni
Mam parę pytań:
-co do książki - dla ścisłości - dzieci od drugiego roku życia to te, które ukończyły roczek?
-jaką konsystencję ma mieć ciasto na chleb - walczę z tym chlebem już kolejny raz i nie wiem czy dobrze wychodzi.  Smaczny jest, ale twardy i niezbyt rośnie.

- no jeszcze może głupie pytanie, ale ostatnio wszystko mnie zastanawia - przymierzam się do zakupu takich fajnych wygodnych pojemników na przyprawy (po miesiącu stosowania PP uznałam to za konieczne). Pojemniki są mocowane na magnes do półki - no i ten magnes mnie zastanawia - czy nie będzie żle wpływał na przyprawy? Zawsze to jakieś pole energetyczne

Offline

 

#28 2011-01-27 14:12:39

Tardi

Użytkownik

26351022
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 60
Punktów :   
skąd?: Warszawa
wiek dzieci?: 16 m-cy
wiek użytkownika: 29

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Witam Panią Olę w naszym pp-owym gronie:)
Madziu, w sklepie eko, Pani powiedziała, że niepalona kasza gryczana to biała kasza gryczana - czy dobrą kupiłam?
Moje dziecko uwielbia KLUSKI ŚLĄSKIE nie mogłam go namówić na zupki, a teraz kluski wcina z zupką :)tylko na każdej łyżeczce musi być kawałek kluski i dopiero zje eh te nasze dzieci


Madziu, wiem ze to forum od pp, ale dziewczyny jakby ktoś nie miał co zrobić z 1% TO BARDZO PROSZĘ O PRZEKAZANIE DLA DZIECKA MOJEGO KOLEGI-BARDZO PROSZĘ - (jeśli nie mogę takich ogloszeń tutaj dawać to Madziu- to skasuj jako administrator)
http://pomagamyfilipkowi.pl.tl
dziękuje dziękuje dziękuje

Ostatnio edytowany przez Tardi (2011-01-27 14:16:57)

Offline

 

#29 2011-01-27 17:34:58

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

OlciaS witaj.
-dzieci od 2 roku to te ,które skończyły 2 lata. Magnez nie powinien przeszkadzać. A na chleb przepis jest Moniki ,ja gotowy kupuję...ale przedzwonię do niej jutro to napiszę co powiedziała.

Tardi kluski śląskie ,kopytka i naleśniki oraz polenta to hit u mojego Kaspiana od jakiegoś czasu.

Offline

 

#30 2011-01-28 13:01:47

misiamama

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-03
Posty: 9
Punktów :   
wiek dzieci?: 2,5 i 5
wiek użytkownika: 32

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

A ja mam pytanie co zrobić, gdy przypadkiem pominie się jeden ze smaków? Można taka potrawę jakoś uratować, czy ona już nie będzie wg PP?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
kopiowanie starych kaset