Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


#76 2011-02-17 14:37:00

aga

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 86
Punktów :   

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

O – Do 6 litrów wrzątku wsypałam trochę więcej niż połowę łyżeczki kurkumy - kurkumy wystarczy 1/4 łyżeczki
Z – 12 łyżkek kaszki kukurydzianej, 1/2 łyżeczki masła,- masła mniej możesz dać 1/4 łyżeczki
M – 24 łyżek płatków owsianych, szczyptę kardamonu, szczyptę (większą) imbiru,-jak ci wychodzi za rzadka daj więcej płatków owsianych, mało ostrych przypraw pół łyżeczki kardamonu i 1 łyżeczka imbiru
W – 4 łyżeczki soli.
40 minut gotowania
D – 3 łyżeczki cytryny,- mało cytryny ze 2 łyżki jak nie ponad wyjdzie
O – odrobinkę kurkumy,
Z – 2 płaskie łyżki miodu,
M - szczypta imbiru do smaku.
Gotuj jeszcze 5–10 minut.


Julcia  9,5 lat-azs od 3 tyg życia, alergie pokarmowe i wziewne
Agatka 3,5 lat krostki na buzi od urodzenia, nie "diagnozowana" przez lekarzy
na PP od lipca 2010

Offline

 

#77 2011-02-17 15:34:41

 emilka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-12
Posty: 14
Punktów :   
skąd?: Dublin
wiek dzieci?: 2009 i 2012
wiek użytkownika: 1984

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Magdo, ile g mieska (klopsiki cielece, gulaszyk cieleco-indyczy), na drugie danie, moze zjesc 19 miesieczny atopik? Jaka ilosc jest maksymalna, bo boje sie, ze przewale.

Jesli chodzi o stan skory, to zle wygladaja tylko nogi (+dosc duzy swiad, niestety krem Forever nie pomaga, mam nawet wrazenie, ze jest po nim gorzej), czasem tez nastepuje pogorszenie skory na policzkach (tylko przy uszach). Wszystko trwa dlugo, ale poprawe widze, wiec bardzo sie ciesze:)

PS. Ostatnio przeszlo u nas zoltko


Syn 1, lipiec 2009, alergia pokarmowa od 4. tygodnia życia, obecnie zdrowy
Syn 2, sierpień 2012, alergia pokarmowa od 5. miesiąca życia, zmiany alergiczne tylko na twarzy

Offline

 

#78 2011-02-17 19:28:47

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Emilka a ile dajesz tego mięsa? Rób też dziecku dzień bezmięsny.

Offline

 

#79 2011-02-17 19:34:15

 emilka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-12
Posty: 14
Punktów :   
skąd?: Dublin
wiek dzieci?: 2009 i 2012
wiek użytkownika: 1984

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Dziennie 2 male klopsiki (jak pileczka do ping-ponga) tak ok.50-60 g miesa, to za duzo czy moze za malo?
Jak czesto ma byc dzien bezmiesny? Raz na tydzien?

Ostatnio edytowany przez emilka (2011-02-18 09:36:41)


Syn 1, lipiec 2009, alergia pokarmowa od 4. tygodnia życia, obecnie zdrowy
Syn 2, sierpień 2012, alergia pokarmowa od 5. miesiąca życia, zmiany alergiczne tylko na twarzy

Offline

 

#80 2011-02-17 20:22:01

aga

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 86
Punktów :   

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

dzięki
a jak zrobić te owoce z  przyprawami? I czy małej mogę dać leszcza?


Julcia  9,5 lat-azs od 3 tyg życia, alergie pokarmowe i wziewne
Agatka 3,5 lat krostki na buzi od urodzenia, nie "diagnozowana" przez lekarzy
na PP od lipca 2010

Offline

 

#81 2011-02-18 12:01:46

 Martucha

Użytkownik

Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 2010-08-10
Posty: 10
Punktów :   
skąd?: Gniezno
wiek dzieci?: 2 lata
wiek użytkownika: 30

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Misiamamo, na pewno ktoś jeszcze napisze, ale nie sądzę, byś mogła zaszkodzić Tacie naszymi obiadami, są dobrze zrównoważone, dobrze doprawione i smaczne ;-). Mój mąż i jego syn nie są w sumie na pp, szczególnie syn bo na przykład zapija się zimną wodą i zajada tonami sera żółtego z keczupem ale obiady je moje, zupy, mięso czy cokolwiek by to nie było zawsze jest wg pp i to mu nie szkodzi. Co innego jakbyś dała Tacie do picia imbirówkę znienacka albo coś innego bardzo energetycznego to nie wiadomo jakby jego organizm zareagował, tak myślę...pozdrawiam!!!


mama Olusi - 2 lata

Offline

 

#82 2011-02-18 20:20:25

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Misia obiadami nie zaszkodzisz.
Aga leszcza możesz dać ale świeżego.
Emilko 2 klopsy wystarczą. A dzień bezmięsny raz na tydzień czasem 2 razy w tygodniu.

Offline

 

#83 2011-02-19 17:34:15

andariel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-22
Posty: 83
Punktów :   
skąd?: Pruszków
wiek użytkownika: 32

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

moja też 2 klopsy wcina (nieco większe niż piłeczki ping-ponga);

a ja mam dylemat co nie tak robię, że małej znów na zgięciach rączek się zaczerwienia - i znów świąd jest duży na nóżkach, choć są w całkiem dobrym stanie; nie rozumiem tego - skóra na nóżkach ładna, a mała się drapie jak oszalała (w kąpieli, po kąpieli i nocą gdy się rozbudzi);
biorę pod uwagę, że być może to przez przeziębienie (zaraziła się od męża i ma katar i lekki kaszel), że wiosna, no i że może przez tę szczepionkę jeszcze (ponoć 6 tyg. można różne poszczepienne objawy obserwować); ale czy aby na pewno to "tylko" to?

za to ja czuję, że jestem zaśluzowana wewnętrznie; po prostu czuję, że przydałoby się porządnie odkaszlnąć, a nie mogę; nie wiem czy będąc w 6 m-cu ciąży moglabym wypić sól emską?


córeczka 3 latka - azs od 6 tyg. życia; od lipca 2010 na pp; skóra już prawie w 100%zdrowa;
synek - wcześniaczek, obecnie 18 m-cy, skóra zdrowa;

Offline

 

#84 2011-02-19 17:49:28

Tardi

Użytkownik

26351022
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 60
Punktów :   
skąd?: Warszawa
wiek dzieci?: 16 m-cy
wiek użytkownika: 29

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Andariel, ja i moje dziecko jestesmy na pp od pazdziernika, juz ladnie jego skora wyglada, ale jak zmieniamy miejsce jedziemy do mojej mamy, czy bylam u kolezanki gdzie bylo duzo roztoczy, dywany, zaslony itd.. to mu wszystko wrocilo, broda saczaca, poliki..pozyczylam od kolezanki odkurzacz na roztocza i na 2gi dzien wszystko mu przeszlo jak po sterydzie. Ale sie nasprzatalam strasznie. wszystko wytrzepalam itd.. juz sie nie drapal a u mojej mamy 30 min nie mogl zasnac bo sie tak drapal. Oprocz tego ze nic nie zmieniam w diecie nawet do mamy sloiki przywiozlam ugotowane u siebie, wiec przez 2 dni jadl ta sama owsianke, zupki wedlug pp a mu sie pogorszylo. Chyba wszystko zalezy na co dziecko jest uczulone. moj mial straszne poliki jak weszlam w pp to mu w miesiac wszystko zeszlo. I z celeciny zrezygnowalam. Jestem na pp ale nadal robie to co mi kazala alergolog np. odkurzam wodnym odkurzaczem i ja widze ze jak mu sie pogarsza w innych miejscach gdzie jest "brudno" dywany itd... Kazde dziecko na co innego uczulone, ale mysle ze dzieci pp ma sliczna juz buzie i dzieki pp nie rozwinie sie ten tor alergiczny i nie bedzie mial problemow wziewnych. Bardzo w to wierze.
pozdrawiam pp-owe mamusie

Offline

 

#85 2011-02-19 18:27:25

andariel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-22
Posty: 83
Punktów :   
skąd?: Pruszków
wiek użytkownika: 32

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

masz rację Tardi... właściwie od kilku dni (ponad tydzień) odkąd mróz wrócił i śniegi spadły, to i my (starsi) odczuwamy pieczenie w nosie, ja się drapię bo skóra okropnie sucha się robi itp., więc tym bardziej malutka; najgorzej, że mokre ręczniki niewiele dają, grzejniki zakręcone, a i tak jakoś tak sucho i gorąco; no trudno, jakoś przeczekamy, na odkurzacz wodny i tak mnie nie stać, to się nie zastanawiam nawet...


córeczka 3 latka - azs od 6 tyg. życia; od lipca 2010 na pp; skóra już prawie w 100%zdrowa;
synek - wcześniaczek, obecnie 18 m-cy, skóra zdrowa;

Offline

 

#86 2011-02-20 23:19:42

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Aga leszcza raz na 2 tygodnie możesz troszkę dać tylko świeżego nie mrożonego. Ja do tej pory mrożonej ryby nie tknę , jestem wychowana nad rzeką gdzie moi wójkowie rybki łowili i na patelnię ta mrożona mi zalatuje i koniec. Ale tak od strony pp ryba jest yin mrożenie spowoduje ,że będzie jeszcze bardziej yin.

Andariel może być po szczepieniu ( zatoksycznione te szczepionki bardzo są ) może wiosna. Ale za rok już tak nie będzie reagować. Jak coś to przedzwoń do mnie pod koniec tygodnia sprawdzę na skalach czy to coś energetycznego czy czysta fizyczność tylko.

Offline

 

#87 2011-02-21 11:32:48

misiamama

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-03
Posty: 9
Punktów :   
wiek dzieci?: 2,5 i 5
wiek użytkownika: 32

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Czy kawa gotowana w kawiarce też może być? Tak z ciekawości jak można zaszkodzić imbirówką osobie nie jedzącej wg pp? Zaintrygowało mnie to u Ciesielskiej i tutaj też przeczytałam.

Offline

 

#88 2011-02-21 15:30:59

andariel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-22
Posty: 83
Punktów :   
skąd?: Pruszków
wiek użytkownika: 32

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Magdalena Dudek napisał:

Andariel może być po szczepieniu ( zatoksycznione te szczepionki bardzo są ) może wiosna. Ale za rok już tak nie będzie reagować. Jak coś to przedzwoń do mnie pod koniec tygodnia sprawdzę na skalach czy to coś energetycznego czy czysta fizyczność tylko.

mam nadzieję, że za rok będzie lepiej... strasznie mnie intryguje jak sprawdzasz te kwestie energetyczne, chyba przedzwonię i się przekonam:)

a czy orientujesz się czy jako ciężarna mogłabym sobie wypić sól emską? i jak często?


córeczka 3 latka - azs od 6 tyg. życia; od lipca 2010 na pp; skóra już prawie w 100%zdrowa;
synek - wcześniaczek, obecnie 18 m-cy, skóra zdrowa;

Offline

 

#89 2011-02-21 16:33:41

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Andariel sól emską oczywiście możesz , 3 razy dziennie przez 2 dni maksimum.

Misia imbirówka silnie rozprasza ale i trochę rozgrzewa. Trudno powiedzieć jakby ktoś kto nie jest na pp wypił imbirówkę np. na jelitówkę a po pół godzinie zapił zimną wodą mineralną. Przecież to żołądek w sztorc stanie i ból niesamowity.
A w kawiarce możesz gotować.

Offline

 

#90 2011-02-23 13:20:43

Tardi

Użytkownik

26351022
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 60
Punktów :   
skąd?: Warszawa
wiek dzieci?: 16 m-cy
wiek użytkownika: 29

Re: Wiosna - porady dotyczące kuchni pp dla dzieci cz. 3

Madziu, a czy mozna zrobic np. dziecku kisiel?samemu z maki ziemniaczanej jakos wedlug 5 przemian?tylko chyba ciezko zrobic jak dzieck nie je owocow?moze tylko cytryna i miod, cynamon i maka ziemniaczana?co otym myslisz?b moj to juz ma powoli dosc tych zupek. robie mu raz z kluskami slaskimi raz z polenda ale widze ze on cos by jeszcze skubna innego wreszcie. A kiedy mozna zaczac jabluszko?na wiosne juz mozna - skore juz ma maly ladna. Bo jakby mogl np. jablko to juz do takiego kisielku czy ryzu mozna by dodac lyzeczke jablka i by mial urozmaicenie

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hotels-world.pl Zimmer in Vaduz FL