Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


#61 2012-05-20 14:11:53

 olta1

Użytkownik

Skąd: Siedlce
Zarejestrowany: 2012-01-15
Posty: 125
Punktów :   
skąd?: Łosice
wiek dzieci?: 4,1
wiek użytkownika: 28

Re: Lato - porady dotyczące kuchni PP DOJO 26.04-14.05 LATO 15.05-26.07

witam w wątku LATo u nas nie za bardzo mała raz sie drapie raz nie, ostatnio nie chce nic jeść wg 5p chce tylko inne rzeczy, chlebek, chrupki pieczywo wasa wafle ryżowe a ja nie mam siły żeby jej odmówić próbuję jej urozmaicać jedzenie ale zbytnio mi to nie wychodzi ponieważ pracuję i nie gotuję codziennie a wekuję dlatego czasami zjada jedną zupę 3 dni, no i cały czas to samo gulasz, pulpety ryż ziemniaki zupa, wczoraj starszy syn jadł schabowego więc ona też chciała dałam jej troszkę mięska bez panierki , u nas nic się nie poprawia jeśli chodzi o świąd bo tylko to zostało, i w czasie pylenia robi jej się czerwone nad ustami i też ją swędzi, wiem że 5 przemian jest bardzo dobre ale ja już nie daję rady bardzo bym chciała jej dać coś co jem ja np zupę od mojej mamy czy rosół ale niewiem czy to dobry pomysł.Strasznie brak mi cierpliwości dlatego aby mała nie płakala daję jej w rękę pieczywo wasa czy wafla ryżowego i jest ok. nie chce jeść warzyw gotowanych tylko chciałaby marchew surową ziemniaków też jej obrzydły niewiem co robić, z wprowadzeniem żółtka to sami-świąd no i mała cały czas waży 10kg ma 1,5 miesięcy, więc niewiem czy to dobrze że waga stoi w miejscu

Jeszcze jedno mam do was pytanie czy wy gdzieś  jeździcie z dziećmi typu wakacje do rodziny czy do znajomych ja jestem typem osoby która nie usiedzi w domu i zawsze gdzieś wychodzę jeżdzę itd, a znajomi nie jedzą wg 5p wiem że mogę wszystko wozić ze sobą i nosić ale moje dziecko jest już takie sprytne że chce jeść ro co wszyscy a nie coś innego(jej jedzenie) co robić macie na to jakiś złoty środek ??? najgorsze że starszy zyn chodzi do przedszkola i je nie wg5p i w domu to samo też nie chce jeść innych rzeczy jest nauczony do złego jedzenia bułka, parówka,płatki na mleku itd a poza tym jak już wspominalam wcześniej moja rodzina uważa że dzieci powinny jeść wszystko dlatego jak coś ja zabronię to oni mu potajemnie dadzą dlatego nawet herbatki ziołowej nie pije tylko wodę albo soczki

Ostatnio edytowany przez olta1 (2012-05-20 14:50:37)

Offline

 

#62 2012-05-21 11:04:40

 mamaAdasia

Nowy użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 8
Punktów :   
skąd?: Kraków
wiek dzieci?: 4 latka
wiek użytkownika: 30

Re: Lato - porady dotyczące kuchni PP DOJO 26.04-14.05 LATO 15.05-26.07

Witaj olta1, łączę się z tobą w rozterkach bo łatwo jest prowadzić pp gdy dziecko ma super apetyt i jest chętne. U mnie wcale tak nie jest od początku był problem z ta kuchnią , pomału pomału i w końcu udało mi się ale niestety nigdy nie udało mi się go przekonać do herbatek ani do kawy. Adaś po prostu żądał zimnej wody nie wiem czemu, ciągle chce coś podjadać, ma ogromne parcie na słodkości, pewnie dlatego że je mało warzyw  ale nie  było mowy żeby zjadał drugą zupę-ledwo je jedną. Mam z tego powodu wyrzuty ale nie umiem go przekonać  zwłaszcza że ciągłe zakazy ograniczenia spowodowały że zrobił się bardzo nerwowy, płaczliwy bardzo ciężko mi bylo. Dlatego tez trochę odpuściłam , nie wiem czy u ciebie też tak jest ale wszystko co można zjeść poza domem jest suuuper, moja rodzina też go podkarmia.Dlatego też atopia nas nie opuszcza, świąd jest koszmarny mimo że obszar chorej skóry się zmniejszył. Bardzo bym chciała go wyleczyć ale nie daje rady bić ciągle głową w ścianę.
U nas tez waga stoi, od roku nie przytył ani grama mimo że dużo je (od tego czasu na pp), zawsze był drobny ale ta waga mnie martwi, wyniki badan są ok. Żółtka też nie udało sie wprowadzić bo jak tylko go zje to bardziej swędzi. pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez mamaAdasia (2012-05-21 11:12:29)

Offline

 

#63 2012-05-21 11:30:57

 olta1

Użytkownik

Skąd: Siedlce
Zarejestrowany: 2012-01-15
Posty: 125
Punktów :   
skąd?: Łosice
wiek dzieci?: 4,1
wiek użytkownika: 28

Re: Lato - porady dotyczące kuchni PP DOJO 26.04-14.05 LATO 15.05-26.07

Dziekuję mamoAdasia za odpowiedz więc nie tylko ja sama mam takie dylematy. U mnie też mała cały czas podjada więc niewiem czy to jest ok czy 5przemian wtedy daje rezultaty.
A jak z wyjazdami u was???

Offline

 

#64 2012-05-21 12:31:20

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: Lato - porady dotyczące kuchni PP DOJO 26.04-14.05 LATO 15.05-26.07

Cześć dziewczyny
kurcze ciężko z tymi dzieciakami,zwłaszcza jak są jużstarsze i jeszcze te nierozumiejące pp rodzinki:(Ja właściwie należę do tych szczęśliwych mam którym nikt nie przeszkadza w pp a i Olaf chętny do jedzenia(ostatnio ma jedynie focha na ziemniaki-znudziły mu się już chyba),więc ziemniaki w odstawkę na parę dni,na topie jest teraz makaron kukurydziany(gotowany jak polenta)w różnej formie, to świderki,to zwierzątka,literki,spagetti,dolewam do niego troszkę zupki jest wtedy ala sosik rozdrabniam do tego mięso z zupy i posypuję na wierzch(Olo uwielbia mięcho).
Robię też częściej naleśniki i Olaf wcina same na sucho(robię te z przepisu tylko daję zamiast mąki pszennej kukurydzianą i czasem zamiast żytniej gryczną i dodaję trochę cytryny.Olaf łazi po całym domu z tym naleśnikiem i głośno cmoka jakie to dobre:)Jak starszy je schabowego to małe j dawaj mięso gotowane z zupy albo z wody.
Tez ma takie okresy że ciągle chodzi głodny wtedy mu daję,coś do jedzenia(kiedyś się wkurzałam:)co on ciągle taki głodny a on miał poprosu duże zapotrzebowanie energetyczne
Dziewczyny alergia i śwąd nie przejdą dopuki nie przestaniecie dawać jedzenia nie pp.Na początku tak już jest ogranizm wywala toksyny i nieczystości przez skórę i przez to dzieciaczek cierpi.Takie ciężkie reakcje potem pzejdą ale niestety musicie pilnować jedzonka.My z Olim jesteśmy już rok na pp ale ja nadal go mocno pilnuje.Wiem że mi jest łatwiej,jemu nikt po kryjomu nie da soczku czy słodkości ale i tak jest czasem ciężko.Olo ma o tyle ciężko że reaguje na cukier mega suchym,gwałtownym kaszlem,więc ja wzięłam rodzinkę calą,zrobiłam wykład na temat jego reakcji i poprosiłam o 2 miesiące próby.Jeśli nie będzie widać efektu to odpuszczę i się udało.Nikt mu nic nie dawał i skórka zrobiła się czysta,potem zaprezentowałam reakcję na alergen.Przed zjedzeniem i po zjedzeniu.Siedzeliśmy u jednychi drugich rodziców przez całą dobę i patrzyliśmy jak olaf reaguje na cukier i mleko,efekt był piorunujący.Rodzinka zrozumiała i zaakceptowała.
Dzisiaj Olaf jeszcze ma te same reakcje ale wierzę że z czasem i one zmaleją:)

Olta olaf jak miał 1,5 roku to też warzył 10 kilo i tak waga sobie stała do 2 lat potem powoli się ruszyło było 11 teraz jst 12,nie mart się na pp dzieciaczki nie będą pulchniutkie.Będą za to szczupłe i pełne enegii tak jak powinno być.

My też często wyjżdzamy do rodzinek.Bierzemy wtedy całe jedzonko w termosy i do słoików,kawkę robimy na miejscu,ew.jak jedziemy gdzieś na dłuże(2-3 dni)to po prostu tam coś gotuję.w tym roku jedziemy na wakacje na mazury,wynajmujemy cały domek,będzie kuchnia dostępna,można będzie gotować:)poza tym prowiant w słoikach oczywiście też będzie.
Tak naprawdę wszystko się da tylko trzeba pokombinowatrochę,i zmienić myślenie,nie myśleć boże jak to będzie wyglądać-ciągle z tymi słoikami i termosami!!!!Ja jak idę do pracy na 10 godzin to zabieram 3 termosy,z zupą,herbatą i obiadem:) czaem się też zdaży słoiczek z kawką do podgrzania.I wcale się nie przejmuję co powiedzą na to inni,wiem że mi to służy i kropka!!!!


Jeśli chodzi o słodkości to polecam kulki miodowe z książki Anny Ciesielskiej i wogóle potrawy z tamtąd-pycha,herbatki dosładajcie miodem i powinno być ok
Pozdrawiam  i trochę wiary w siebie dziewczyny,napewno dacie radę-tylko trzeba chcieć:)


Magda termin w czerwcu pasuje,czy może być ten weekend 30czerwiec-1 lipiec tak podałam w grafiku i nie chciałabym już zmieniać:)
Dzięki

Ostatnio edytowany przez olafek2009 (2012-05-21 12:35:36)


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#65 2012-05-21 12:38:59

JoannaPoznan

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-21
Posty: 78
Punktów :   
wiek dzieci?: Córka ur. w czerwcu 2010 r.
wiek użytkownika: 31

Re: Lato - porady dotyczące kuchni PP DOJO 26.04-14.05 LATO 15.05-26.07

"Nikt mu nic nie dawał i skórka zrobiła się czysta,potem zaprezentowałam reakcję na alergen.Przed zjedzeniem i po zjedzeniu.Siedzeliśmy u jednychi drugich rodziców przez całą dobę i patrzyliśmy jak olaf reaguje na cukier i mleko,efekt był piorunujący.Rodzinka zrozumiała i zaakceptowała."

Olafek2009 - Wyrazy uznania! Jestem pod wrażeniem!
Olta i MamaAdasia - Trzymam za Was kciuki i za Wasze dzieci!


Basieńka na PP od pierwszych posiłków, czyli od grudnia 2010 r.

Offline

 

#66 2012-05-21 15:04:06

 Ululka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-21
Posty: 21
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 2 latka
wiek użytkownika: 32

Re: Lato - porady dotyczące kuchni PP DOJO 26.04-14.05 LATO 15.05-26.07

Pojawił się ostatnio temat rybek, więc ja dorzucę swoje - po 1,5 roku na pp nie widzę u dziecka żadnych złych reakcji na ryby. Jadł już karpia, pstrąga i łososia - oczywiście nie za często, od czasu do czasu. Zwłaszcza łososiem się zajada - kupuję świeżego i doprawiam wg pp ( ziołami, cytryną, koperkiem, czosnkiem) i piekę w naczyniu albo folii (to pewnie mniej zdrowy wariant). Do tego pieczone ziemniaczki, jakieś warzywko wg pp - i już jest urozamicenie od tych pulpetów i gulaszy:)

A co do dzieci, które nie chcą jeść zupek - u nas też czasem jest kryzys zupkowy i wtedy się ratuję np. płatkami kukurydzinymi albo ryżowymi dodawanymi do zupek. W sklepie ze zdrową żywnością można kupić takie płatki bez cukru i żadnych dodatków. Po dosypaniu płatków Mikołaj zazwyczaj chętnie wcina zupkę.

Offline

 

#67 2012-05-22 09:43:29

 olta1

Użytkownik

Skąd: Siedlce
Zarejestrowany: 2012-01-15
Posty: 125
Punktów :   
skąd?: Łosice
wiek dzieci?: 4,1
wiek użytkownika: 28

Re: Lato - porady dotyczące kuchni PP DOJO 26.04-14.05 LATO 15.05-26.07

czy dajecie swoim dzieciom kukurydzę taką z puszki bo moja mała wzieła trochę i później był wielki płacz jak jej zabrałam?

Offline

 

#68 2012-05-22 12:40:35

 mamaAdasia

Nowy użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 8
Punktów :   
skąd?: Kraków
wiek dzieci?: 4 latka
wiek użytkownika: 30

Re: Lato - porady dotyczące kuchni PP DOJO 26.04-14.05 LATO 15.05-26.07

Oj uwierz olaf , że bardzo chcę. sama jem wg pp i bardzo mi to smakuje, herbatki i kawka są pyszne. natomiast wystapił inny problem, może któraś z Was mi odpowie. Adasiowi zwłaszcza na nogach pojawiły się na zmianach atopowych i nie tylko krostki, nie wiem czy są wypełnione płynem bo całe zaraz rozdrapuje. Myślałam na początku, że to pryszczyki od tłustego kremu który mu zapchał pory ale u mnie też takie sie pojawiły na dłoni i strasznie swędzą. Czy jest to efekt przegrzania i czy można w tym wypadku pić cytrynówkę i co robić dalej z jedzeniem , może mniej doprawiać?

Jeśli chodzi o wyjazdy to od zawsze tacham ze sobą słoiki, termosy a we wakacje zawsze szukam pokoju z kuchnią. Pozdrawiam, staram sie iść z głowa do góry:)

Offline

 

#69 2012-05-22 12:50:27

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: Lato - porady dotyczące kuchni PP DOJO 26.04-14.05 LATO 15.05-26.07

mamaAdasia mi się takie krostki,wypełnione ropą robią na dłoniach jak coś zjem nie tak,może zjedliście coś nowego,co wam nie posłużyło.Traktuję wtedy ręce żelem aloesowym,ostrorzeniem(a własciwie odwrotnie:))i piję imbirówkę,przechodzi w parę dni tylko ręce potem suche jak pieprz smaruję je kremikiem z rossmanna babydreem natural i jest ok.
Niestety dyscyplina,dyscyplina...czasem o nią ciężko:(
Pozdrawiam


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#70 2012-05-22 16:44:19

 mamaAdasia

Nowy użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 8
Punktów :   
skąd?: Kraków
wiek dzieci?: 4 latka
wiek użytkownika: 30

Re: Lato - porady dotyczące kuchni PP DOJO 26.04-14.05 LATO 15.05-26.07

Olafek, dziękuję za podpowiedz tylko u mnie nie sa to krostki z ropą ale z osoczem jeszcze dodatkowo co jakiś czas pojawiaja mi się na twarzy b. swędzące bąble jak po ugryzieniu komara, czy to nie jest objaw gorąca?

Offline

 

#71 2012-05-23 17:10:15

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: Lato - porady dotyczące kuchni PP DOJO 26.04-14.05 LATO 15.05-26.07

to chyba to samo co u mnie,tak mi się wydaje:)Jest takie płaskie,z płynem pod skórą i czasem jest tego bardzo dużo a czasem pojedyńcze,często robią sie z tego rany i skóra pękaj,jest bardzo sucha.Jeśli masz to samo to błędy żywieniowe wam wywala w ten sposób i nie pozbędziesz się tego aż się nie zdyscyplinujesz.Tak to już jest z tym naszym jedzonkiem.Skóre jest piękna dopuki się pilnuje,jak zjem coś nie tak zaraz coś pojawia się da dłoniach.

Olaf miał takie bąble jak jeszcze nie byliśmy na pp i dałam mu makaron durum sam bez niczego do zjedzenia.Całą głowe tak mu wywaliło,więc podejrzewam że u Ciebie też może być to objaw błędów jedzeniowych,teraz już mu się to nie zdaża ale wiadomo że go mocno pilnuję.

Olta1 kukurydzę czasem daję ale przyprawioną wg pp i rozgniecioną widelcem,małe dzieci nie trawią całej kukurydzy i potem ją elegancko widać całą w pieluszce:)


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#72 2012-05-25 20:32:14

 olta1

Użytkownik

Skąd: Siedlce
Zarejestrowany: 2012-01-15
Posty: 125
Punktów :   
skąd?: Łosice
wiek dzieci?: 4,1
wiek użytkownika: 28

Re: Lato - porady dotyczące kuchni PP DOJO 26.04-14.05 LATO 15.05-26.07

czy dajecie coś dzieciom innego na śniadanie oprócz owsianki???

Offline

 

#73 2012-05-26 13:45:32

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: Lato - porady dotyczące kuchni PP DOJO 26.04-14.05 LATO 15.05-26.07

Hej
olta-u Olafa z samego rana zawsze jest owsianka,nawet kawki przed nie chce.Wypija więc z kubka prawie cały duży słoik owsianki i gdzieś za ok godzinę,czasem wcześniej daję mu kanapkę z żóltkiem lub polentę w formie placuszków lub kwadracików a do przedszkola to dostaje chlebek z miodem,cynam. i imbirem-3 kromki wciąga:) do popicia kawka lub herbata
Pozdrawiam


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#74 2012-05-28 08:55:33

JoannaPoznan

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-21
Posty: 78
Punktów :   
wiek dzieci?: Córka ur. w czerwcu 2010 r.
wiek użytkownika: 31

Re: Lato - porady dotyczące kuchni PP DOJO 26.04-14.05 LATO 15.05-26.07

Olta - moja córka codziennie rano zjada owsiankę u Niani, natomiast w sobote i niedziele robie jej omlet - czasem z serkiem kozim lub z powidłami własnej roboty.


Basieńka na PP od pierwszych posiłków, czyli od grudnia 2010 r.

Offline

 

#75 2012-05-28 10:10:53

 olta1

Użytkownik

Skąd: Siedlce
Zarejestrowany: 2012-01-15
Posty: 125
Punktów :   
skąd?: Łosice
wiek dzieci?: 4,1
wiek użytkownika: 28

Re: Lato - porady dotyczące kuchni PP DOJO 26.04-14.05 LATO 15.05-26.07

Joanna omlet z całego jajka? możesz podać przepis

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kuchniappdladzieci.pun.pl