Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


#61 2012-01-30 14:31:30

JoannaPoznan

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-21
Posty: 78
Punktów :   
wiek dzieci?: Córka ur. w czerwcu 2010 r.
wiek użytkownika: 31

Re: Zima

.
Jak łatwo jest żyć kiedy dzieciom nic nie dolega - nawet sobie człowiek sprawy nie zdaje, jest to dla niego takie "normalne" że dziecko jest zdrowe.
Musze cały czas ganiać Męża
Wczoraj się go zapytałam: Czy Ty naprawde nie widzisz związku między prawidłowym odżywianiem (PP) a zdrowiem?
Na co On: Nie zastanawiałem sie nad tym, ale zostałem nauczony, że je sie wszystko.....
Ręce mi opadają. Nie mam w nim oparcia jeśli chodzi o żywienie, ale i tak wytrwale bronie córke przed zbędnym jedzeniem, ale czasem nie mam juz wpływu jak cos pokryjomu gdzieś dostanie
.
Trzymam kciuki za Wasze Dzieciaczki!


Basieńka na PP od pierwszych posiłków, czyli od grudnia 2010 r.

Offline

 

#62 2012-01-30 20:30:35

ddu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-17
Posty: 59
Punktów :   

Re: Zima

ja to się czasem cieszę, że h. uczulona na jajka, pszenicę, coś  tak
kiedy na rodzinnych imprezach, dzieci w wieku h. wcinają torty bezowe i serniki...
jak ja bym miała tej mojej wielkiej rodzinie wytłumaczyć, że inne dzieci mogą, a h nie?
a tak to wiadomo, nikt jej nie częstuje, a h. mądra i sama sobie grozi, że nie może jeść

mimo to przykro
jak dziecko samo sobie grozi, że nie może np. bułki

Offline

 

#63 2012-01-31 08:35:27

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: Zima

Cześć Dziewczyny

ddu-piekłam kiedyś chleb kukurydziany ale bez drożdzy i proszku do pieczenia niestety nie wychodzi,jakieś zakalce się robiły:(Moje dziecię też było uczulone na gluten i to mocno ale już na szczęście po 10 m-cach na diecie z tego wyszedł.Obecnie je chlebek kupiony w piekarni,bez drożdży i na zakwasie.Ale jak jeszcze był uczulony to jadł bułki bezglutenowe z rozmarynem firmy schar.Bardzo dobre po podgrzaniu w piekarniku,to chyba jedyne bez cukru jakie znalazłam:)

Macie racje dziewczyny ciężkie życie z naszymi małymi alergikami:( Tego nie wolno,tamtego nie wolno...Im starsze tym chyba ciężej będzie,Oluś dostał właśnie zaproszenie na urodziny do 3-letniej kolerzanki no i niestety na nie nie pójdzie.Dziewczynka je wszystko nie pp.Szkoda by mi było patrzeć jak inne dzieci mogą jeść te wszystkie kolorowe słodkości a on nie.Jak bym mu to wytłumaczyła?I jak upilnować żeby inne dzieci mu nie dały po kryjomu? Skończyło by się pewnie na wielkim płaczu:(  ewentualnie,kaszlu i katarze po pas
Trudno i to przeżyjemy...


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#64 2012-01-31 09:34:15

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Zima

Dziś wieczorem postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania.
Zapraszam też na watek wiosenny. Dojo wiosenne już w pełni.
Pozdrawiam

Offline

 

#65 2012-01-31 22:38:43

 martamewa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 55
Punktów :   
skąd?: Inowrocław
wiek dzieci?: 3 latka
wiek użytkownika: 33

Re: Zima

Witam, jakie zmiany w gotowaniu nalezy poczynic w trakcie wiosennego dojo?
I do kiedy ono trwa?
dziekuje i pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez martamewa (2012-01-31 22:39:23)


mama Gajki  - 3 latka

Offline

 

#66 2012-02-01 21:48:03

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Zima

Witam

Ddu
1) masła do kaszy gryczanej dodaj na końcu noża
2)kupuj kawę zbożową anatol ta jest bezpieczna
3) marchewki nie musisz dawać codziennie czasem może być upa bezmarchewkowa lub możesz dodac dynię, batata
4) może być zupa na wywarze, zresztą dziecko ma 1,5 roku więc mięso dostaje na 2 danie w zupie zmiksowane być nie musi
5) może być

Agato przedzwon w sprawie dziecka na mój nr prywatny z tym do knsultacji coś mi się stało, muszę go zareklamować. 792 90 86 79 Marchwianka na pewno nie poprawiła sytuacji.

Dziewczyny proszę z mojego prywatnego numeru korzystać aż do odwołania.

JoannozPoznania pięknie radzisz Agatce. Poznań miły memu sercu jest.

Olafek gratuluję. Cieszę się buziaki

Ddu tak właśnie podgrzewanie za gęstej owsianki jest takie proste, dobrze kombinujesz, gratuluje intuicji. Mozesz tez jak dziewczyny radzą mniej płatków dodawać. Ja jak robię owsiankę z 4 l zawsze leję pół litra więcej wody na wygotowanie. Mięso ugotuj i zrób sos na wodzie z przyprawami jak gulasz. Na parze raczej nie gotuj wszystkie witaminy i minerały uciekną ci do wody. Makaron owsiany gotujesz jak zwykły tylko dodajesz go w przemianie metalu (smak ostry ). Więcej wiary

Olta1 pięknie radzisz:*

Olafek ja białko wprowadzałam bardzo pózno jak miały miał prawie 4 lata czyli po przeszło 3 latach na pp zaczynając od troszkę na końcu łyżeczki. Jeszcze masz czas.
Olafku gotowanie na gazie lepsze ale na elektrycznej kuchence to też nic złego. Najwazniejsze jest potem przepromieniować jedzonko, podnieść jego energetykę.

Ddu mnie też kiedyś wykańczały, też kiedyś świeżynką byłam, dziś idzie jak z płatka. głowa do góry każda nowa rzecz jest trudna do opanowania ale praktyka czyni mistrza.

Olta przedzwon w sprawie tych oczu. Nr tel prywatny podałam wyżej. Krem aloesowy zaczyna działać po 10-20 min. Przez ten okres swędzi i szczypie trzeba przytrzymać rączki dziecku potem jest ulga.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Offline

 

#67 2012-02-03 09:09:44

ddu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-17
Posty: 59
Punktów :   

Re: Zima

dziękuję bardzo i przenoszę się na wiosnę

Offline

 

#68 2012-11-13 21:09:05

aga

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 86
Punktów :   

Re: Zima

witajcie
może uda się Wam mi coś podpowiedzieć
u mojego dziecka w przedszkolu będzie kolorowy tydzień. Jednego dnia dzieci przychodzą na żółto ubrane, drugiego na zielono, trzeciego na niebiesko i czwartego na czerwono. Każde dziecko ma też przynieść owoc/warzywo w danym kolorze i potem je zjeść.
wymyśliłam sobie, że żółte-dam jej morele suszoną, zielone-ugotowanego brokuła lub fasolkę szparagową, czerwone-ugotowaną marchewkę lub buraczki. Ale co ja jej mam dać niebieskiego (może też być kolor pochodny od niebieskiego)?????
Najgorszy jest jednak piątek - dzień kolorowy, dzieci w tym dniu będą miały "wielką atrakcję"-wspólne szykowanie wielkiej michy sałatki owocowej, którą potem będą zajadać z bitą śmietaną.......co ja mam dać mojemu trzylatkowi, żeby nie czuła się wyobcowana itp. i żeby nie patrzyła jak inni z apetytem zajadają........
pozdrawiam


Julcia  9,5 lat-azs od 3 tyg życia, alergie pokarmowe i wziewne
Agatka 3,5 lat krostki na buzi od urodzenia, nie "diagnozowana" przez lekarzy
na PP od lipca 2010

Offline

 

#69 2012-11-14 11:22:17

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: Zima

Cześć
Aga jedyn co mi przychodzi do głowy to nie puszczać małej w piątek do przedszkola;)wiem,wiem łatwo gadać...ale jeśli masz taką możliwość to chyba będzie to najłatwiejsze wyjście z sytuacji.
Jeśli chodzi o niebieski to może coś ze śliwką zrobisz:)
Pozdrawiam


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#70 2012-11-14 11:55:12

Doradcalaktacyjny

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-07
Posty: 94
Punktów :   

Re: Zima

A może podpowiesz w przedszkolu, że kolor niebieski nie występuje w naturze jako jadalny i będzie można przynieść choćby czarny czy biały? Nawet śliwka węgierka bardziej pasuje do czarnego niż niebieskiego, a w kolorze białym mógłby wystartować banan lub obrane jabłko. Trzeba by też uściślić czy chodzi o zewnętrze czy o wnętrze owoców. Białe warzywo to byłby korzeń pietruszki, w czerni wystąpić mogłaby czarna fasola - tyle, że ciężko byłoby ją zjeść.

W kolorze niebieski pojawiła mi się w głowie tylko niebieska pleśń na serze.

Pogadaj z paniami, może po prostu trzeba trochę temat dopracować. I niebieski dzień zmienić na biały, bardziej jadalny7.

Offline

 

#71 2012-11-14 13:07:22

aga

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 86
Punktów :   

Re: Zima

dziękuję za odpowiedzi

olafek-tak właśnie myślałam, żeby nie posyłać jej w piątek, ale akurat nie mam z kim jej zostawić. Też myślałam o śliwce, albo winogronie, ale nie wiem za bardzo jak jej to przygotować - masz może jakiś pomysł? - albo dać zjeść surowe?

p. Joasiu-mogę spróbować, ale myślę, że to nic nie da, plakaty porozwieszane, rodzice wszystkich grup pozawiadamiani.


koleżanka mi podpowiedziała, że są fioletowe kalafiory

Ostatnio edytowany przez aga (2012-11-14 13:31:23)


Julcia  9,5 lat-azs od 3 tyg życia, alergie pokarmowe i wziewne
Agatka 3,5 lat krostki na buzi od urodzenia, nie "diagnozowana" przez lekarzy
na PP od lipca 2010

Offline

 

#72 2012-11-14 20:00:37

Doradcalaktacyjny

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-07
Posty: 94
Punktów :   

Re: Zima

Fioletowy to nie niebieski, ale  jeśli fiolet akceptują to uderzaj w fiolet. Kilka winogron pewnie by dziecko przetrwało, ale sugeruję raczej zabranie i zjedzenie 1 śliwki. Z zastrzeżeniem, że o tej porze roku więcej surowych owoców dziecko zjeść nie może. A w piątek poślij, niech dziecko wie, że sałatki nie może, ale może dostać swoje pudełko z posiekaną morelą, daktylem, suszoną śliwką ... Myślę, że spokojnie jesteś w stanie to załatwić.

Offline

 

#73 2012-11-15 07:51:53

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: Zima

aga-myślę że suszona śliwka będzie ok,chociaż u mojego oliego by pewnie nie przeszła,u niego wogóle nic nowego ostatnio nie przechodzi:/ale jak dajesz morele to pewnie i od śliwki nic jej nie będzie:)
pytanie z innej beczki:)
Robiłyście może tarty dla swoich dzieci?Chciałam zrobić na urodziny oliemu tartę pszenno-zytnią z dynią i porem tyle że nie bardzo wiem jak się zabrać za spód.Ma ktoś jakiś pomysł?Nie będzie za ciężka dla 3- latka?
Pozdrawiam


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#74 2012-11-16 09:11:26

aga

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 86
Punktów :   

Re: Zima

Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi. Fajnie, że mogę jej dać trochę tych suszonych owoców. Pytałam w przedszkolu- śliwka może być

olafku, jak coś wymyślisz na te urodziny to opisz, bo u mnie też jest to odwieczny problem, zwłaszcza w przypadku 9-latki, która chce "prawdziwego" tortu i innych słodyczy, a nie może......


Julcia  9,5 lat-azs od 3 tyg życia, alergie pokarmowe i wziewne
Agatka 3,5 lat krostki na buzi od urodzenia, nie "diagnozowana" przez lekarzy
na PP od lipca 2010

Offline

 

#75 2012-11-16 10:22:45

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: Zima

ok opiszę:) a z tym tortem to jeśli twoja córa może owoce suszone to przecież możesz zrobić coś z daktylami,śliwkami i morelami,może migdały?W twoim wypadku to już z tym tortem można pokombinować ja niestety z tortu chyba zrezygnuję,albo zrobię coś z polenty.Myślałam w zamian o tej tartej z dynią.W poniedziałek będę coś tworzyć to napiszę jak wyszła:)
Pozdrawiam


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
skanowanie klisz slajdów zdjęć warszawa https://aborcjawczechach.pl/