Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


#61 2010-11-29 19:23:30

 magda&pola.de

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 9
Punktów :   
skąd?: Hamburg
wiek dzieci?: 16, 3
wiek użytkownika: 37

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Witaj Magda,
dzieki za odpowiedz. A ile moze trwac takie rozsluzowywanie? dzis zastanawialam sie juz nad jakims syropem mocniejszym typu mukosolwan czy ACC?
Do lekarza mam termin na srode rano, a kaszel przybiera na sile. Robie 2 razy dziennie oklady na piersi. Zupy z cebula gotuje i rosol na zmiane, goraczka ustala.


u obu corek alergie pokarmowe, uczulenie na roztocza
u mlodszej azs, uczulenie na siersc kota

Offline

 

#62 2010-11-29 19:29:42

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Magdo&pola rozśluzowywanie nawet 3 tygodnie może potrwać. Mukolaków nie podawaj , imbirówka i zupy zrobią to lepiej. Ewentualnie podaj STODAL albo DROSETUX.Ze zbyt dużą ilością rosołu też nie przesadzaj ,trzymaj dziecko na warzywnych zupkach. Ja przy kaszlu często robię kartoflankę z maks cebulki -uważam tę zupę za najlepszą. Przy chorobie nie rób zup z groszkiem zielonym, grochem ,fasolą. Te najprostsze są wtedy najlepsze.
Jakbyś miała wątpliwości bądz potrzebowała porady zdrowotnej przedzwoń.

Offline

 

#63 2010-11-30 13:39:43

anulka35

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 8
Punktów :   
wiek dzieci?: 2,5;13
wiek użytkownika: 35

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Magdo dziękuje za odpowiedź:)
Małego jadłospis w domu wygląda mniej więcej tak:
rano po przebudzeniu kawka zbozowa anatol;
za ok 0,5 godz. owsianka-tej ostatnio zjada mniej ok.400 ml ;
za ok.1 godz.kanapka z miodkiem i imbirem lub z nutellą i imbirem, co drugi dzien na 2 gie sniadanie kopytka z miodem lub rosołek z polentką lub makaronem własnej roboty 2 razy w tyg.,czasami kiełbaska cielęca uszlachetniona-tak co 2 tygodnie;
I danie-zupa na cielęcinie lub indyku-jednorazowo zjada ok.500 ml-wg przepisów z twojej książki, Anny Ciesielskiej i z forum AC;
póżniej synek spi do ok.16tej
i tu mam problem z II daniem , bo szkrab mały nie chce jeść mięska-jedyne co toleruje to kotleciki mielone lub panierowaną pierś indyczą i to niezbyt często;czasmi podam mu więc tylko ziemniaczki z wody lekko podsmazone na oliwie z oliwek z dodatkiem serka koziego i pozostałymi smakami
na podwieczorek kawka ,czasami naleśniki(przepis na te z twojej książki jest super),wafelek wasa,ciastko owsiane lub kromal chleba z miodem
kolacja to znów owsianka.
Od ok.2 miesięcy daje mu troche koziego mleka do picia lub z płatkami kukurydzianymi , czasem na mleku ugotuję swojski budyń.
Pije mało tylko kawa ewent.trochę TLI.
Nie je surowych warzyw, owoców.To tak mniej więcej w domku.Gorzej, gdy musi zostac z babcią.Wtedy dostaje wszystko czego zapragnie tzn.słodycze, nalesniki, ciasta i inne słodkości.Czasami surowe jabłko lub banana, plasterek żółtego serkai inne produkty czy tez  zywność która nijak sie ma do PP.
To by tak było w skrócie, choc i tak przydługi post mi wyszedł ufff:)

Ostatnio edytowany przez anulka35 (2010-11-30 13:43:32)

Offline

 

#64 2010-11-30 16:13:09

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Aniu masz prawdziwe szczęście - zdrowe dziecko. Czemu mu ograniczasz produkty do jedzenia. Owoce nie są złe- tylko nasze i zimą w niewielkich ilościach. Można zimą jabłko udusić, dać raz na jakiś czas kawałeczek surowej marchewki, dać zdrowemu dziecku coś innego jak cielęcina czy indyk np. raz w miesiącu coś na wieprzowinie , czasem na gołębiu, króliku. Ja Kaspianowi daję raz na jakiś czas kawałek surowej marchewki. Można nagotować kompotu z gruszek i raz na jakiś czas zaserwować. Wiem ,że to dość ortodoksyjne co teraz piszę ale z mojego doświadczenia ze zdrowymi dziećmi wynika , że nie można ich tak restrykcyjnie ograniczać bo im to nie służy. Słodycze rzeczywiście są ble, szczególnie dla małych dzieci.
Jakbyś potrzebowała pogadać na ten temat to przedzwoń. Pozdrawiam

Offline

 

#65 2010-11-30 20:57:37

anulka35

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 8
Punktów :   
wiek dzieci?: 2,5;13
wiek użytkownika: 35

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Madziu!
Dzis była u nas lekarka, obejrzała wyniki i stwierdziła,że sa rewelacyjne-(oczywiście te oprócz D3).Kazała tak jak zresztą Ty radzilaś odstawić wapno, a nadal podawać vigantol w wiekszej dawce.Poradziła mi też abym rybe małemu dawała częściej , a trochę rzadziej mięsko.Madziu jaka rybka najlepsza dla naszych maluchów, czytałam,że słodkowodna?

Offline

 

#66 2010-11-30 21:01:29

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Anulka ja daję pstrąga ale dobry jest tez karp. Fajny byłby też leszcz ale tutaj ciężko ości wybrać, chyba ,że ktoś nad rzeką jak ja wychowany i umie. Dobra jest tez płoć ale te ości więc zostań przy pstrągu i karpiu. Rybka tak raz na 2 tygodnie latem możesz raz w tygodniu.

Offline

 

#67 2010-12-01 13:18:04

anulka35

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 8
Punktów :   
wiek dzieci?: 2,5;13
wiek użytkownika: 35

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Dzięki wielkie:)Pozdrawiam.
To jeszcze raz ja Magdo!
Chciałam się zapytać co może być przyczyną braku apetytu u mojego synka.Juz od 3 dni je niewiele, nie gorączkuje , nie kaszle, nie ma kataru.Dwa dni temu badał go lekarz i stwierdził,że jest wszystko ok.Czy to może być zastój?Czy w takim przypadku imbirówka byłaby wskazana?Poza tym od kilku dni jest niesamowicie rozdrażniony i nerwowy, robi wszystko na przekór.Zastanawiam się czy to zwykły bunt dwulatka,który zaczął się już jakiś czas temu i trwa nadal,czy tez jest to objaw choroby?Może ostatnio przewaliłam z mlekiem kozim?A w ogóle to czy można dziecko przegrzać mlekiem?Wieczorem mały ma czerwone piekące policzki,ale nie ma gorączki.Madziu może zbyt treściwe zupki mu robię(chodzi mi o mięsko),zupy na mięsku zjada codziennie?Wmuszać mu to jedzonko czy odpuścić i zobaczyć co się bedzie działo?Poradźcie proszę.
Pozdrawiam:)

Ostatnio edytowany przez anulka35 (2010-12-02 19:51:42)

Offline

 

#68 2010-12-02 16:29:44

 martamewa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 55
Punktów :   
skąd?: Inowrocław
wiek dzieci?: 3 latka
wiek użytkownika: 33

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Witaj Magdo!
U mojej Gajki jakies takie wysuszenie tzn. male suche plamki na dole nozek, na kolanach i pod kolankami, wszystko blade, suche liszajowate, na jednym kolanie zaczerwienienie, pod noskiem sucha skora w nosie tez sucho, swedzi ja tam, ma tez kicia moja sapiacy oddech. Zupy jade glownie na cielaku, rzadziej na indyku, przepisami z ksiazki, dodam, ze zniknely zaczerwienienia na szyjce z obu stron. Czy to wyzej wspomniane liszaje nogi/nos o czyms swiadcza? Czy czegos ewentualnie za malo/za duzo w zupach ? Jak/czym moglabym nawilzyc ja od srodka?

p.s.
Pupsko niestety szaleje wciaz.

Dziekuje i pozdrawiam serdecznie!


mama Gajki  - 3 latka

Offline

 

#69 2010-12-03 14:01:50

anulka35

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 8
Punktów :   
wiek dzieci?: 2,5;13
wiek użytkownika: 35

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Martomewo
Nie wiem czy Ci pomogę , ale napiszę ci co ja robiłam gdy mój mały miał czerwona pupę.Smarowałam  linomagiem zielonym(jest jeszcze czerwony, ale ten podobno nie dla dzieci).Często-nawet kilka razy dziennie,po uprzednim umyciu pupki.U nas to pomagało.Pozdrawiam

Offline

 

#70 2010-12-03 17:50:56

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Anulko ile tego mięsa i na ile litrów dajesz? A w sprawie rozdrażnienia przedzwoń bo to energetyczne będzie . Jutro wieczorem tak koło 19.00 mogę was wspomóc. Czerwone policzki świadczą o śluzie wewnątrz organizmu bądz o za gorącym pomieszczeniu, przegrzaniu dziecka podczas zabawy.

Martomewo gotuj na tym indyku raz na tydzień na 2 dni. Teraz nerki w maksimum, więc przy osłabionych może być trochę zawieruch i wysypek.

Offline

 

#71 2010-12-07 16:06:12

anulka35

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 8
Punktów :   
wiek dzieci?: 2,5;13
wiek użytkownika: 35

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Witam!
Piszę dopiero dziś, ponieważ nie miałam kompa.Dziękuje Magdo, mały juz spokojniejszy, apetyt  natomiast ma  raz lepszy, raz gorszy.Generalnie ma chyba jakiś bunt jedzeniowy:).
A co do mięska to tak:gotuje zupe dla małego od razu na 3 dni i daję na 1,5 litra wrzątku ok.15-20 dkg mieska.Może być?
Pozdrawiam ciepło:)

Offline

 

#72 2010-12-07 19:41:41

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Anulko do 15 dag wystarczy.

Offline

 

#73 2010-12-08 09:27:37

anulka35

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 8
Punktów :   
wiek dzieci?: 2,5;13
wiek użytkownika: 35

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Dziękuję Magdo:)

Offline

 

#74 2010-12-09 11:47:13

 andzia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 27
Punktów :   
skąd?: Bełchatów
wiek dzieci?: 2lata
wiek użytkownika: 25

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Witam! Mati mój robi ciągle luźne kupy. Jeśli zdarzy się raz na jakiś czas ładna to wtedy pupa jest odparzona. O co chodzi? Jaka jest tego przyczyna. Byłam pewna, że to przez ten chleb który podawała mu mama ale już tyle czasu jest pod moimi skrzydłami... zero chlebka, wszystko chyba dobrze zrównoważone i poprawy nie widać.
I jeszcze jedno mnie nurtuje. Mati ma ciągle podkrążone oczy. Trwa to już baaardzo długo. Jakoś wcześniej się tym tak bardzo nie przejmowałam ale ostatnio jakby gorzej z tym. Pod oczami cienie jak stara babcia. Wygląda to jakby napuchnięte było. Też przyczyny się dopatrzeć nie mogę.
Pozdrawiam!
Coś dziś smętnie za oknem a i w kuchni coś nie idzie. Chyba trza troszku się pobyczyć na łóżku póki młody śpi


Mati(1,5roczku)- azs

Offline

 

#75 2010-12-09 15:24:30

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Andziu jelita dużo czasu potrzebują, ja je Kaspianowi leczyłam prawie 2 lata. Cienie pod oczami świadczą o osłabieniu nerek, bądz jakichś rozgrywkach energetycznych. Przedzwoń to was pooczyszczam. Czy twój Mateusz był na antybiotykach?
Też mam dzisiaj dzień lenia ... czasem tak trzeba się trochę rozluznić na łóżku, ciało tez potrzebuje poleżeć i nic nie robić.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://nowe.zbiorniki-betonowe360.pl mapka stronki