Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


#46 2010-11-25 08:24:37

 andzia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 27
Punktów :   
skąd?: Bełchatów
wiek dzieci?: 2lata
wiek użytkownika: 25

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

no to się u nas porobiło. Jednak mama mogła podawać młodemu minerały. Samo pp najwidoczniej Matiemu nie wystarcza. Wyniki badań są katastrofalne. Leukocyty za niskie, erytrocyty niskie, hemoglobina niska, hematokryt za niski, neutrofile za niskie, limfocyty dużo za wysokie, kwasochłonne za wysokie, segmentowane duuużo za niskie. Czekamy jeszcze na wynik IGe który będzie w przyszłym tyg. Dzisiaj idziemy do lekarza zobaczymy co powie. Ale już wcześniej mówiła, że wygląda to wszystko kiepsko i trzeba będzie pewno iść do szpitala robić wszystkie badania. Boję się tego bo będzie problem z żywieniem. Nie będę go karmić pp-owo to dojdą jeszcze do tego wysypy które już są malutkie czyli będzie można się spodziewać w szpitalu tylko pogorszenia zamiast poprawy. Lekarka mówiła, że jest strasznie chudy jak na swój wiek i brzuchol ma ogromny i to nie jest normalne. To prawda ma brzuch wielki ale on tyle je... Mam też problem, żeby go częściej karmić. Je 4duże posiłki dziennie. Chciałam go karmić częściej ale nie mam kiedy bo wtedy gdy powinnam mu podać to on śpi więc nie bardzo się da. Martwią mnie te jego wyniki. Co można więcej zrobić? Z jedzonkiem to już chyba nic więcej się nie da. Teraz to chyba trza się zdać na lekarzy. Może coś podpowiecie co robić, nakierujecie na dobrych lekarzy?

Dodam jeszcze, że ewidentnie jest osłabiony. Od jakiegoś czasu strasznie się w nocy poci. Musze go w nocy przebierać. Czasami nawet dwa razy. A ze śpiochów pot można normalnie wyciskać. I robi brzydkie, bardzo śmierdzące kupy. Nawet 4x dziennie + powiększone węzły chłonne na szyi i w pachwinach. Skąd takie osłabienie? Poza tym dziecko od jakiegoś czasu bardzo radosny. Cieszy się, ze widzi rodziców. Wcześniej był jakiś smutny a teraz uśmiechnięty od ucha do ucha aż ciężko uwierzyć, że coś nie tak.

Ostatnio edytowany przez andzia (2010-11-25 09:23:36)


Mati(1,5roczku)- azs

Offline

 

#47 2010-11-25 18:01:27

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Andziu spokojnie. Badania wrócą do normy, przedzwoń ewentualnie w sprawie korekty diety. Brzuchol wywalony to powiększona wątroba najprawdopodobniej , atopicy taką mają... po kilku latach (1-3 lata) wraca do normy. Do szpitala nie idz bo ci dziecko nafaszerują i w traume wprowadzą. Witaminki podaj. Zakwaszenie organizmu też normalne przy alergii ,mija z czasem.
Możesz ewentualnie przedzwonić w sprawie uzdrawiania i oczyszczenia energetycznego ferajny. Ale to już twemu wyborowi pozostawiam.

Offline

 

#48 2010-11-25 22:20:51

avante

Użytkownik

Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 19
Punktów :   
wiek dzieci?: 4,5
wiek użytkownika: 30

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Magdo, u córki nastąpiło okropne zaostrzenie azs. Zanim poszła do przedszkola prawie nie trzeba było jej kremować. Teraz 2 - 3 razy dziennie kremujemy całe ciało. W końcu mnie olśniło, że znowu ma owsiki (wg mnie to one były głównym czynnikiem powodującym azs - córka wyjątkowo silnie reaguje na ich toksyny).
Zastanawiałam się co mogłam sknocić, że znowu wróciły. Przychodzi mi do głowy tylko to, że w ostatnim czasie Asia dostawała sporo syropu. W przedszkolu jadła też sporo chleba. Czy to mogły być przyczyny zachwiania równowagi? Przypomniało mi się, że jeszcze dwa razy bez mojej wiedzy została poczęstowana słodyczami (lentilki, żelki i rodzynki).

Polecałaś kiedyś Vernicadis. Myślałam jeszcze o imbirówce. W jakiej ilości ją podawać i czy można przez dłuższy czas ja pić? Czy to nie będzie za bardzo wysuszało? Wydaje mi się, że sama dieta nie zadziała zbyt szybko a dziecko bardzo cierpi. Z płaczem mówi, że ją swędzi.


Mama Asi - niecałe 5 lat, refluks, lekkie opóźnienie w rozwoju, azs

Offline

 

#49 2010-11-26 00:02:38

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Awante trzebaby jakieś zioła zastosować o odtoksyczniacz, gdzie mieszkasz podałabym ci namiary na zielarza? A słodyczy zero podczas owsików, imbirówka tylko rozproszy ale jest za słaba.

Offline

 

#50 2010-11-26 06:59:23

 andzia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 27
Punktów :   
skąd?: Bełchatów
wiek dzieci?: 2lata
wiek użytkownika: 25

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Dzięki Magdo! Dziś troszkę emocje opadły. Uspokoiłaś mnie też troszkę więc jest szansa, że nie podejmę głupiej decyzji. Aczkolwiek ciężko tak przymknąć oko na te wyniki. Mąż ma nowotwór. Dziecko w sumie zostało poczęte gdy ten nowotwór się rozwijał. W takim przypadku Mati może być obciążony genetycznie i stąd taki mój wielki stres. Nie chciałabym sobie pluć w brodę, że nie zrobiłam tego co powinnam w odpowiednim czasie. Tylko skąd wiedzieć które działania są właściwe?! Wiem, że na pewno robię dla synka dużo dobrego tak dobrze go odżywiając. Tylko czy to wystarczy? Ach przyda mi się dziś porządny dłuugi spacer zamiast gotowania. Troszku za oknem bielej się robi Pozdrawiam więc już zimowo!


Mati(1,5roczku)- azs

Offline

 

#51 2010-11-26 09:31:27

avante

Użytkownik

Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 19
Punktów :   
wiek dzieci?: 4,5
wiek użytkownika: 30

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Magdo, mieszkamy w Bielsku-Białej. Co to znaczy "zero słodyczy"? Mam nie dawać jej miodu do owsianki i kawy? Asia ze słodyczy jadła ostatnio tylko kulki miodowo-owsiane.


Mama Asi - niecałe 5 lat, refluks, lekkie opóźnienie w rozwoju, azs

Offline

 

#52 2010-11-26 18:17:36

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Avante kulki miodowo - owsiane dla atopika nie na miejscu, ale jak wyjdzie z azs spokojnie będzie mogła zajadać, miodem słodzić możesz.
Pytałam gdzie mieszkasz bo mam nr tel do zielarza ( chińskie ziółka) ale do Krakowa. Mogę ci podać ... może ma jakieś namiary na zielarza w twoim mieście albo w okolicach. Wiem ,że z chińskich ziół są jakieś dobre na odrobaczanie ale ja się na tym nie znam.

Offline

 

#53 2010-11-26 22:02:06

 martamewa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 55
Punktów :   
skąd?: Inowrocław
wiek dzieci?: 3 latka
wiek użytkownika: 33

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Magdo,
po ostatniej naszej rozmowie pracuje nad soba, nad emocjami, nad nerwami. Nie jest latwo, ale czuje, ze jest lepiej - ze mna.
Na nieszczescie to, co sie dzieje z pupa mega dziecka... po prostu jest raz lepiej potem gorzej lepiej gorzej.
Aktualnie masakra, rana czerwona wielka. Nie wiem, czy ja cos knoce, bo te same przepisy raz sie sprawdzaja innym razem po wyproznieniu czy tez nawet braku kupki pupa staje sie fatalna. Trudno mi sie nie przejmowac, choc naprawde staram sie zachowac spokoj i byc cierpliwa w wielu kwestiach, we wszystkim, ale nie wiem co jest nie tak ..czy zarcie, czy trawienie, czy jelita. Kurcze, co tu robic z tym pupskiem...?


mama Gajki  - 3 latka

Offline

 

#54 2010-11-27 13:23:15

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Martomewo przedzwoń w poniedziałek. Pouzdrawiam was, podam ci tez sposób na pozytywne myślenie, ostatnio w modlitwach schodził i powiem ci działa.

Offline

 

#55 2010-11-27 17:14:55

 magda&pola.de

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 9
Punktów :   
skąd?: Hamburg
wiek dzieci?: 16, 3
wiek użytkownika: 37

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Witam,
U nas od tygodnia kaszel, czeste kupy wrocily a i na rekach, buzi, nadgarstkach pojawily sie swedzace plamiska, azs sie nasilil, a juz bylo lepiej. Do tego Polcia minimalnie schudla, co przy jej wieku 3,5 roku i wadze 11kg, jest powodem do obaw. Zjada owsianke 2 razy dziennie, zupy geste na miesie i same warzywne. Czego nie mozna jej podawac w okresie wzmozonego kaszlu i kataru (z nosa nie plynie ale saczy sie gdzies pewnie po tylnej scianie gardla). Ona nigdy jeszcze nie brala antybiotyku, kaszel ma drugi raz w zyciu, lekarka zapisala lek homeopatyczny Petasites comp (WALA), po ktorym nastapilo nagle duze polepszenie. Niestety  znow jest minimalnie gorzej. Co mam jej podawac do picia?
Pozdrawiam


u obu corek alergie pokarmowe, uczulenie na roztocza
u mlodszej azs, uczulenie na siersc kota

Offline

 

#56 2010-11-27 19:40:15

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Magdo&pola zupy z wiekszą ilością cebuli , to ładnie rozrzedzi kaszel. Przy gorączce nie wolno mięsa. Możasz jej zrobić owsiankę z czosnkiem przez 3 dni na śniadanie. Kaszlem odrywającym się nie przejmuj to dobry kaszel. U Poli mogło tez ruszyć rozśluzowywanie. To normalne po przejściu na pp. Latem przechodzi to łagodnie ze względu na element ognia w powietrzu zimą drastyczniej gdyż zimno i element wody. Jakby coś to przedzwoń.

Offline

 

#57 2010-11-28 23:59:22

 kasia_kon

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-28
Posty: 1
Punktów :   
skąd?: lubuskie
wiek dzieci?: Agata 3lata, Bartek 11 mcy
wiek użytkownika: 25

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Witam,
Mam zdrowe dzieciaki, tzn. żadnych alergii i innych choróbsk, ale niestety są bardzo zaflegmione (Agatka strasznie, wiele razy przechodziła zapalenia gardełka, anginy, katary i do tego złe żywienie, więc się nawarstwiało, do tego stopnia, że gdy od września poszła do przedszkola ma praktycznie cały czas katar i kaszel; Bartek troszkę lepiej, ale u niego cały czas coś tam furczy jakby w nosku, ale to nie katar), z tego tez powodu zaczęłam szukać w necie porad i trafiłam na pozycję książkową PP dla dzieci, i tak próbuję już prawie miesiąc gotować dla dzieci i całej naszej rodzinki, z tym, że Agata chodzi do przedszkola ( tam zjada drugie śniadanie i obiad). Początkowo było ok, dzieci miały wodnisty katar i mokry kaszel, ale teraz sytuacja jest nieco gorsza. Agata od czwartku ma jakieś zatrucie, najpierw były wymioty a teraz jest luźna kupka (nie biegunka bo jest dość rzadko) i strasznie rwący, upierdliwy suchy kaszel i najgorzej jest w nocy ok godz. 23/24 i nad ranem, no po prostu się dusi. Bartek trochę kaszle, ale wczoraj w nocy zwymiotował mlekiem razem z flegmą. Stąd też moje pytanie: jak dzieciakom pomóc? i czy takie objawy są normalne? Może coś robię źle, dopiero się uczę.
Proszę o pomoc,
Pozdrawiam,

Offline

 

#58 2010-11-29 08:59:26

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Kasiu_kon przedzowń.

Offline

 

#59 2010-11-29 13:56:37

anulka35

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 8
Punktów :   
wiek dzieci?: 2,5;13
wiek użytkownika: 35

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Magdo mam pytanie jak uzupełniac braki witaminy D3 u 2,5 rocznego dziecka.Podczas ostatnich kontrolnych badan wtszedł niedobór.Na PP jesteśmy prawie 1,5 roku(to dzięki Tobie zaczęła się nasza przygoda).Niestety nasze PP obarczone jest grzeszkami w postaci słodyczy , którymi synek jest obdarowywany przez rodzinę.Czytałam w książce Ciesielskiej,że słodyvze blokuja wchłanianie witaminy D-może to jest przyczyną?Poza tym dziecko zdrowe, dzięki PP wyszło z przeziębień, katarów i zapalenia krtani.Pozostałe wyniki w normie(m inn.żelazo, fosfor, potas,  wapn itp) . Dostał do picia wapno i wit.D3 w kropelkach.Ale jak go dodatkowo wspomóc jedzonkiem.Bede wdzięczna za radę.

Offline

 

#60 2010-11-29 19:22:24

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Anulka witamina D wchłania się przy obecności magnezu. Zbyt duża ilość wapnia może to zakłucić. Z doświadczenia widzę ,że nasze zupy warzywne na wywarach mięsno-kostnych dostarczają takiej ilości wapnia jakiej potrzebuje organizm.
Wapno bym odstawiła. Podaj dziecku rybe raz na 2 tygodnie , jajo co 2-3 dzień i możesz tran wprowadzić. Witaminy D narazie nie odstawiaj i zrób za jakiś miesiąc badania.
Podaj mi jeszcze czym dziecko karmisz- wymień wszystkie produkty. Być może weszłaś w zbytnią dyscyplinę, co przy zdrowym dziecku jest nie wskazane.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kuchniappdladzieci.pun.pl