Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


#16 2010-08-24 11:14:27

 martamewa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 55
Punktów :   
skąd?: Inowrocław
wiek dzieci?: 3 latka
wiek użytkownika: 33

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Hej Magda, wersja light czy jak? - moge prosic o proporcje oraz ile dni podawac, pytam o te wytyczne, gdyz tego cudenka jeszcze nie stosowalam, dziekuje!
Oraz pytanie, co to znaczy, ze cos (tu mowa o imbirowce) dziala rozpraszajaco, tak mysle, ze moze wiecej z nas chcialoby to wiedziec (mi chyba gdzies umknelo).
Skora Gajkowa lepsza , choc obserwuje, ze cos znowu sypie, niestety pupa wciaz czerwona.

Dzieki serdeczne, pozdrawiam Was.


mama Gajki  - 3 latka

Offline

 

#17 2010-08-24 17:40:56

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

martamewa napisał:

Hej Magda, wersja light czy jak? - moge prosic o proporcje oraz ile dni podawac, pytam o te wytyczne, gdyz tego cudenka jeszcze nie stosowalam, dziekuje!
Oraz pytanie, co to znaczy, ze cos (tu mowa o imbirowce) dziala rozpraszajaco, tak mysle, ze moze wiecej z nas chcialoby to wiedziec (mi chyba gdzies umknelo).
Skora Gajkowa lepsza , choc obserwuje, ze cos znowu sypie, niestety pupa wciaz czerwona.

Dzieki serdeczne, pozdrawiam Was.

Martuś już odpowiadam:D

Wersja light to słabsza wersja strong imbirówki.Zrób sobie taką wersję strong czyli na szklankę wrzątku wsyp 1 czubatą łyżeczkę imbiru pogotuj 3 min i spróbój, a potem zrób dziecku light na szklankę wrzątku wsyp niecałą płaską łyżeczkę nieubitego imbiru spróbój sama i daj dziecku.
Imbirówkę się podaje przy chorobie a więc przy grzybicy nawet kilka miesięcy można - tylko obserwuj dziecko.
Imbirówka jest bezpiecznym rozpraszaczem.
W medycynie chińskiej i nie tylko rozpraszanie to coś co działa ze środka na zewnątrz i schodzi z góry na dół w odwrotnej kolejności jak się zaczęło..Czyli np. przypuśćmy ,że kiedyś w dzieciństwie chorowałaś na anginę, potem jak byłaś starsza miałaś trądzik, póżniej była to alergia a więc rozpraszanie i leczenie (przy leczeniu mam na myśli pp) bedzie polegało na tym ,że najpierw zejdzie alergia -bedziesz kichać i prychać oraz zareaguje skóra wypryskami (wyrzuca ze środka na zewnatrz) .Wypryski będą się pojawiać początkowo na twarzy potem na plecach i czasem na ramionach (schodzi z góry na dół), na końcu złapiesz jakąś anginę gdyż od tego się zaczęło ( idzie w spak). I to jest prawidłowe. Zle by było jakby ci nagle włosy zaczęły siwieć bo by szło do góry a to znak ,że leczenie nieprawidłowe.

Mam nadzieję ,że przejrzyście wyjaśniłam (pokusiłam się o troszkę szersze wyjaśnienie)-jakby coś było nie zrozumiałe to pytajcie postaram się inaczej to ująć.
Całusy i światło ślę.

Offline

 

#18 2010-08-29 13:20:10

eleina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-10
Posty: 20
Punktów :   
skąd?: Zielona Góra
wiek dzieci?: 1,5 roku
wiek użytkownika: 29

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Witam, mam pytanie. Mój 10 - cio miesięczny synek  ma na plecach (z prawej strony, na wysokości miejsca gdzie kończy sie pieluszka) czerwony placek, wielkości ok 3x3 cm złożony z takich malutkich krostek, jakby kaszka. Na początku myślałam, że to może potówki, bo to wyszlo mu tydzień temu podczas upału. No ale nie zeszło i w dodatku wczoraj zrobiło się coś podobnego, na prawym pośladku. Poza tym, od około 2 tygodni Lu robi 3-4 ciapowate kupki, troche śluzowate, a wczesniej były ładne. Gdzieś knocę z jedzeniem, ale nie mogę dojść w którym miejscu. Dodam, że mały zjada 2 x dziennie owsiankę i 2 x dziennie zupkę - o 12 z mięskiem (lub żółtkiem) i o 16 bez mięska, oprócz tego cyc i herbatka TLACI. Przyznam się, że ostatnio trochę podjadłam słodyczy - moze to od tego? Mój synek jest zdrowy, a to powoduje, że czasem tracę czujność i wydaje mi sie że jeden grzeszek tu czy tam nie zrobi większej różnicy. No ale tak nie jest, każdy błąd gdzieś wyjdzie. Proszę o poradę


Lucek - bez alergii

Offline

 

#19 2010-08-30 14:22:00

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Eleina głupotek nie podjadaj bo ci dziecko właśnie tak będzie reagowało. Jeszcze sobie odbijesz jak już maleństwo wykarmisz. Teraz dyscyplinka. Małe dziecko to organizm który się dopiero kształtuje-układ pokarmowy rozwija się do 3 roku życia.
Z doświadczenia koleżanki, która też ma zdrowe dziecko jak głupotek podjadła było identycznie.
Pozdrawiam

Offline

 

#20 2010-09-12 13:19:02

andariel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-22
Posty: 83
Punktów :   
skąd?: Pruszków
wiek użytkownika: 32

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

no i niestety moja córcia się rozchorowała: zaczęło się katarem i gorączką prawie 39 stopni (ale generalnie ma stan podgorączkowy 37-37,5); od wczoraj katarek mniejszy i gęstszy, temperaturka już ok, ale za to nadszedl kaszelek - mokry, odrywający; co moge zrobić, by wspomóc pozbywanie się wydzieliny z organizmu? niestety nie mam gęsiego smalcu ani nalewki bursztynowej - czy mogę malą na noc nasmarować Pulmex baby? pod nosek maść majerankowa; no i czy w takim stanie, jeśli nie ma gorączki, mogę wychodzić z malutką na spacery?
jutro albo pojutrze i tak zawitamy u lekarza, żeby się dowiedzieć czy infekcja nie zeszła już niżej, ale obawiam się antybiotyku, którego wolalabym jednak uniknąć; bardzo proszę o jakiś sprawdzony sposób;
dodam, że malutka ma 13 m-cy, od niecałych 2 m-cy na diecie pięcioprzemianowej, popija herbatki tli i tlaci (daję ciut więcej imbiru teraz), od paru dni je owsianke z czosnkiem; apetyt ma jak dotychczas, jest "jedynie" marudna, nie może sobie znaleźć miejsca, najchętniej by na rękach tylko siedziała... taka mała chorowitka;

Ostatnio edytowany przez andariel (2010-09-12 13:25:38)


córeczka 3 latka - azs od 6 tyg. życia; od lipca 2010 na pp; skóra już prawie w 100%zdrowa;
synek - wcześniaczek, obecnie 18 m-cy, skóra zdrowa;

Offline

 

#21 2010-09-12 15:55:22

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

andariel napisał:

no i niestety moja córcia się rozchorowała: zaczęło się katarem i gorączką prawie 39 stopni (ale generalnie ma stan podgorączkowy 37-37,5); od wczoraj katarek mniejszy i gęstszy, temperaturka już ok, ale za to nadszedl kaszelek - mokry, odrywający; co moge zrobić, by wspomóc pozbywanie się wydzieliny z organizmu? niestety nie mam gęsiego smalcu ani nalewki bursztynowej - czy mogę malą na noc nasmarować Pulmex baby? pod nosek maść majerankowa; no i czy w takim stanie, jeśli nie ma gorączki, mogę wychodzić z malutką na spacery?
jutro albo pojutrze i tak zawitamy u lekarza, żeby się dowiedzieć czy infekcja nie zeszła już niżej, ale obawiam się antybiotyku, którego wolalabym jednak uniknąć; bardzo proszę o jakiś sprawdzony sposób;
dodam, że malutka ma 13 m-cy, od niecałych 2 m-cy na diecie pięcioprzemianowej, popija herbatki tli i tlaci (daję ciut więcej imbiru teraz), od paru dni je owsianke z czosnkiem; apetyt ma jak dotychczas, jest "jedynie" marudna, nie może sobie znaleźć miejsca, najchętniej by na rękach tylko siedziała... taka mała chorowitka;

Andariel a więc tak na rozpędzenie wydzieliny imbirówka 3-4 razy dziennie i syrop drosetux bądz stodal ( ja wolę drosetux jest lepszy- ale wypróbuj które będzie bardziej służył twemu dziecku) .
Możesz puki co smarować pulmexem. Na dwór się wstrzymaj.
Wydzielina zawsze schodzi na dół ale antybiotyku się nie bój, możesz iść na kontrolę do lekarza, receptę wez a antybiotyku nie wykupować (ja tak ze starszakami robiłam). Czosnek to też antybiotyk tylko naturalny więc mała jest zabezpieczona.
Kaszel mokry to piękny objaw -znaczy ,że leczenie idzie prawidłowo i powikłań nie będzie. Schodzić może od 1-3 tygodni nawet , także spokojnie.
W razie co przedzwoń.
Tak mi się jeszcze przypomniało -oklepuj małą kilka razy dziennie i gotuj jej zupki z większą ilością cebuli. Dzień z gorączką ma być dniem bezmięsnym. Mięsko daj dziecku dopiero jak nie będzie gorączkować co najmniej 1 dobę , gdyż czasem dzieci wstają rano bez gorączki ,cały dzień jej nie mają a ta dopiero wieczorem się pojawia.
Całuski dzielna Anielico

Offline

 

#22 2010-09-12 20:53:42

andariel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-22
Posty: 83
Punktów :   
skąd?: Pruszków
wiek użytkownika: 32

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

wielkie dzięki, Magda:) tak mi się jakoś kojarzyło, że jak się organizm pozbywa "mokrego" np. przez kaszel, to chyba dobrze, ale teraz jestem już uspokojona zupełnie;) nie wiedziałam o mięsie i gorączce - dlaczego taka zależność występuje? niestety zanim doszedł Twój post, odważyłam się wyjść z małą na dwór (już bity tydzień siedziałyśmy w domu), ale było ciepło i bezwietrznie, a mała przespała spokojnie całe 2 godziny (to chyba jej jedyny spokojny sen od tygodnia - bez budzenia się przez gluty), mam więc nadzieję, że jej to szkody żadnej nie przyniesie...
jeszcze odnośnie imbirówki - jak rozumiem, podawać niewielkie ilości? zresztą, nie sądzę, by mała po posmakowaniu napoju zechciała wypić jakąś większą ilość:) mnie również toto nie podchodzi:) pozdrawiam ciepło!

edit. już sobie przypomniałam o co chciałam spytać - czy inhalacje czy skrapianie np. kocyka - olejkami typu Olbas jest dopuszczalne? na ulotkach takich specyfików zazwyczaj jest wskazanie dla dzieci starszych, ale może..? ulga po tym jest ogromna, może i te mniejsze noski mogą ją poczuć?

Ostatnio edytowany przez andariel (2010-09-12 21:24:07)


córeczka 3 latka - azs od 6 tyg. życia; od lipca 2010 na pp; skóra już prawie w 100%zdrowa;
synek - wcześniaczek, obecnie 18 m-cy, skóra zdrowa;

Offline

 

#23 2010-09-12 21:23:24

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Organizm podczas gorączki jest zajety obroną organizmu a tak musi się skupić na trawieniu.
Imbirówki dawaj 3-4 razy dziennie po 10ml strzykawką ,dziecko połuż lekko bokiem na kolanach i w kącik ust podawaj.
Tan napój chyba tylko mój syn lubi -pół szklanki potrafi sam wypić łyżeczką - ale on zachartowany pił ją rok czasu codziennie.

Offline

 

#24 2010-09-13 12:01:45

eleina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-10
Posty: 20
Punktów :   
skąd?: Zielona Góra
wiek dzieci?: 1,5 roku
wiek użytkownika: 29

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Magdalena Dudek napisał:

Organizm podczas gorączki jest zajety obroną organizmu a tak musi się skupić na trawieniu.
Imbirówki dawaj 3-4 razy dziennie po 10ml strzykawką ,dziecko połuż lekko bokiem na kolanach i w kącik ust podawaj.
Tan napój chyba tylko mój syn lubi -pół szklanki potrafi sam wypić łyżeczką - ale on zachartowany pił ją rok czasu codziennie.

Magda, nie tylko Twój synek lubi imbirówkę Mój też ją uwielbia. Podaję mu ją łyżeczką - najpierw prezentuje cały zestaw skrzywionych min, oczy wychodzą mu na wierzch, a potem się śmieje i chce więcej


Lucek - bez alergii

Offline

 

#25 2010-09-13 19:07:03

andariel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-22
Posty: 83
Punktów :   
skąd?: Pruszków
wiek użytkownika: 32

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

no nieźle, amatorzy imbirówki:)

Magda mam jeszcze wątpliwość ile podać dziecku syropu - na ulotce Stodalu jest napisane, że u dzieci <6 r.ż. dawkę ustala lekarz; myślisz, że mogę przyjąć np. połowę dawki zalecanej dla dziecka powyżej 6 r.ż.? chodzi mi o to czy zbyt mała dawka da jakikolwiek efekt?


córeczka 3 latka - azs od 6 tyg. życia; od lipca 2010 na pp; skóra już prawie w 100%zdrowa;
synek - wcześniaczek, obecnie 18 m-cy, skóra zdrowa;

Offline

 

#26 2010-09-13 19:54:37

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

nie wiem ile jest na ulotce ale tak 2,5-3 ml mozesz dac

Offline

 

#27 2010-09-13 20:30:14

andariel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-22
Posty: 83
Punktów :   
skąd?: Pruszków
wiek użytkownika: 32

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

dziękuję bardzo, Magda:) dziś podam;

[na ulotce jest 1 łyżeczka dla dzieciaków]


córeczka 3 latka - azs od 6 tyg. życia; od lipca 2010 na pp; skóra już prawie w 100%zdrowa;
synek - wcześniaczek, obecnie 18 m-cy, skóra zdrowa;

Offline

 

#28 2010-09-17 14:49:14

Jade

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 10
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Mam pytanie odnośnie Imbirówki. Córcia zaczęła w nocy bardzo kasłać (na przemian mokro i sucho). Kataru nie ma, temperatury też (na razie) nie.
Moja Julcia ma 3,5 roku - ile imbirówki powinnam jej podawać ? Zrobiłam niecałą łyżeczkę imbiru na szklankę wody i babcia ma jej podać 3-4 razy po 5 ml. Czy to nie za mało ? Przez ile dni podawać imbirówkę i jaki powinien być efekt ?

Czy na noc można podać krople sinecod na zahamowanie kaszlu, czy raczej nie dawać (córcia budzi się w nocy od tego kaszlu).

Pozdrawiam,
Jade


synek alergie wziewne (głównie obturacyjne zapalenia oskrzeli)
córcia alergie skórne oraz anginy i zapalenia uszu z wysoką temperaturą

Offline

 

#29 2010-09-20 11:19:05

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Jade imbirówka dopiero na kaszel mokry ,na mieszany i suchy nie pomoże.
Kaszel mokry osiągniesz zupami z większą ilością cebuli ,taką zupę ze 2-3 razy dziennie podajesz dziecku. Przy kaszlu suchym żadnych pogryzek typu chlebek, ryżowy ,chrupki.
Krople sinecod na noc daj ,niech dziecko śpi spokojnie. Też daję jak męczy suchy kaszel. Leczenie wtedy jest łatwiejsze jak organizm się w noc regeneruje podczas spokojnego snu.

Offline

 

#30 2010-09-20 14:05:26

Jade

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 10
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Bardzo dziękuję

Pozdrawiam,
Jade


synek alergie wziewne (głównie obturacyjne zapalenia oskrzeli)
córcia alergie skórne oraz anginy i zapalenia uszu z wysoką temperaturą

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hotels-world.pl https://www.ehotelsreviews.com