Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


#91 2011-01-02 22:07:47

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Witaj calineczkozbajki . Ciesze się ,że przyjęłaś zaproszenie.
Wydaje mi się ,że twoje dziecko nie jest zagrożone alergią. Często zdarza się ,że dziecko po gorączce ma wysypkę ,to dobry objaw. Znaczy ,że przez skórę wyszła cała wilgoć i zimno z organizmu.
Ciężko jest powiedzieć co mogło być przyczyną zapalenia u dziecka. Z czynników patogennych  mogło być żywienie, siły przyrody. Z czynników energetycznych jest tego szersza lista od emocji po energie ,które krążą cały czas między ludzmi a nawet myśli ludzkie ,które mogły uderzyć w dziecko.
Małemu podajesz rano delikatnie przyprawioną owsiankę, jeśli jeszcze nie jadł zupek możesz wprowadzić tak jak w książce napisane. Oczywiście częstotliwość i ilości musisz dostosować do jego indywidualnych potrzeb.
Możesz mieszać zupkę z owsianką i owsiankę z zupką. Trochę ziemniaka rozgniecionego z talerza jeśli będzie chciał jeść.
Pozdrawiam

Offline

 

#92 2011-01-02 22:37:23

 calineczkazbajki

Użytkownik

Skąd: Londyn
Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 21
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Dziękuję za szybką odpowiedź.
Synkowi zaczęłam gotować zupki jarzynowe , które mu bardzo smakują. Raz na koniec zagęściłam ją owsianką błyskawiczną  i Synuś nie chciał jej jeść
Raz ugotowałam owsiankę ale coś mi nie wyszła , może dlatego ,że gotowałam w szybkowarze ? Ale przepis w Twoje ksiązki zawiera więcej płatków owsianych , dlatego zacznę jeszcze raz. Kiedys się uda.  Zwłaszcza ,ze sama lubię owsiankę na śniadanie.
Jeszcze odnośnie soli np w owsiance. Nie uzywam soli w kuchni od paru lat, zaczęłam dopiero teraz . Czy wielkim błędem będzie dodawanie szczypty soli zamiast np łyżeczki ? Ciągle mam uraz do dużej ilości soli w potrawach.
Pozdrawiam


Szczęśliwa mama Syneczka ( być może zagrożonego alergią) ur.28.05.2010

Offline

 

#93 2011-01-03 11:54:21

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Calineczkozbajki gotuj w garnach emaliowanych bo tak energii nie ma w pozywieniu. Płatki owsiane muszą być gotowane minimum 40 min.
Sól jest bardzo potrzebna organizmowi , to nasze zakorzenienie w nerkach. Nadmiar oczywiście szkodzi jak każdego innego smaku.
Przy używaniu szczypt soli nie wyczujesz ile dodać smaku kwaśnego podczas dosmakowywania. Smak kwaśny neutralizuje smak soli i pozwala wyjść innym smakom na wierzch.

Offline

 

#94 2011-01-06 21:30:29

 yosemite

Nowy użytkownik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2011-01-06
Posty: 2
Punktów :   
WWW

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Witaj Magdo
od dłuższego czasu gotuję wg.pięciu przemian, a Twoje rady podlądam|:)od paru miesięcy, pomagając sobie też ksiażką TwojA:)
Mój synek:
10 mieisięcy
łapie infekcje od straszej przedszkolnej córeczki
inie radzi sobie z nimi
nasz główny problem to zapalenie ucha, z wysiękiem, do tego oczywiście katar. w pewnym momencie dostał antybiotyk, i tak jak rpzewidywałam ,pogrążyło go to zupełnie
teraz przy kolejnym zapaleniu obriniłam się od antyiotyku,pozostał tylko krople i ..moje metody.
jednak szukam przeyczyny, takiej bardziej niekonwencjonalnej:)
czy ucho to nerki?
jak moge mu pomó, żeby zapobiegać nawrotom kataru, ucha...
dodam że podejrzewam tez podłoże alergiczne..bo Jakub zsypywał się czasami w pierwszych miesiacach życia a teraz ciagl ma na nóżce plamę suchą, raz wiekszą raz mneijszą...czasem na policzku zagości..podejrzewam cielęcinę.ale to moje obserwacje i dumania:)
dodam że gotuję wg pp dla całej mojej rodzinki...ale..nie w emaliwoych garnkach..czy więc ały mój trud poszedł na marne?
prosze o pomoc w sprawie ucha, albo o podpowiedź chociaż:)

Offline

 

#95 2011-01-06 23:58:14

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Yosemite witaj.
Jeśli gotujesz w garnkach żelaznych to po prostu nie ma energii w pożywieniu ale wartości odżywcze są zachowane.
Ucho i katary to wychłodzenie organizmu i nierównowaga a także osłabienie układu immunologicznego. Przejdą z czasem. Antybiotyk spowoduje tylko wciągnięciu śluzu do wnętrza ,który i tak wyjść musi.
Cielęcina ma właściwości rozpraszające także może po niej sypać.
Kropelki do ucha i imbirówka to dobre rozwiązanie. Przy katarach jeszcze zupka z większa ilością cebuli.
Przy nawrotach mogą też być zawirowania energetyczne ale to się czyści. Jak byś chciała to przedzwoń w sobotę po 20.00 zobaczę co się w tej kwestii dzieje i pooczyszczam.

Offline

 

#96 2011-01-07 14:57:25

 yosemite

Nowy użytkownik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2011-01-06
Posty: 2
Punktów :   
WWW

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

dziękuję:)
brak równowagi w pożywieniu,tak?
ciezkie to wszytsko bo grozi u osłabienie słuchu..jest już dziur w błonie i trwa to 3 iesiac:(
hm
a garnki to tlyko emaliowe?
bo ksiązka podaje że inen też ok?
dzikuję jeszcze raz

Offline

 

#97 2011-01-07 19:22:07

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Yosemite piszę o braku równowagii w organizmie. Garnki dobre są emaliowane lub żeliwne ale te drugie bardzo ciężkie są. Jak coś to przedzwoń postaram się go pouzdrawiać.

Offline

 

#98 2011-01-07 23:30:01

Agula

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-07
Posty: 5
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

witam Pani Magdo,
mój 3 letni synek w zasadzie od września z niewielkimi przerwami ma kaszel. Najpierw we wrześniu było zapalenie ostkrzeli i kaszel mokry, potem owsiki, potem przerwa, pod koniec listopada pojawiło się przeziębienie i kaszel potem krótka przerwa potem kaszel się nasilił i pojawiła się ospa. Właśnie ospa się skończyła, kaszel niestety nadal się utrzymuje. Próbowaliśmy już wszystkich syropków, na kaszel mokry, suchy, z cebuli, homeopatyczne, ziołowe, i nic.
Kaszel nasila się głownie nad ranem, i po nocy jest mokry, potem przechodzi w suchy, pod wieczór jest rzadszy. Martwi mnie ten kaszel, bo jest taki hmm, trudno to opisać ale głęboki, aż płuca drgają. Lekarze, którzy go osłuchiwali twierdzą, ze jest czysty, nie ma szmerów.
Nadmienię, że Michaś jest alergikiem a za tydzień dopiero jesteśmy zapisani na testy alergiczne (biorezonansem). Kiedy skończył roczek pojawiła się silna wysypka i świąt i metodami naturalnymi (w tym również odżywianiem według pięciu przemian) wyleczyliśmy go z tej alergii. Niestety odkąd poszedł do przedszkola (wrzesień 2010), alergia zaczęła się odnawiać. Wróciliśmy do PP, bo wiemy, ze to działa, jednak nie wiem, jak poradzić sobie z tym kaszlem.

Będę ogromnie wdzięczna za każdą poradę, bo nie mogę patrzeć jak mój synek się męczy, a konwencjonalene lekarstwa nie pomagają.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Agula

Offline

 

#99 2011-01-08 14:32:24

 martamewa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 55
Punktów :   
skąd?: Inowrocław
wiek dzieci?: 3 latka
wiek użytkownika: 33

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Agulo, chcialabym z ciekawosci zapytac jakimi jeszcze oprocz PP metodami leczylas swoje dziecko z alergii???
dziekuje
martamewa


mama Gajki  - 3 latka

Offline

 

#100 2011-01-08 14:37:23

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Witaj Agulo
Przewlekły suchy kaszel jest wynikiem słuchych płuc i skłonności do śluzotwórczości organizmu. Zle odżywiona watroba i płuca. Dziecko powinno jeść co najmniej 2 razy dziennie zupy warzywne, co najmniej raz dziennie owsiankę. Niczym innym tego nie ruszysz. Syropy nie nawilżą płuc i nie wzmocnią wątroby. Szkoda ,że przerwałaś pp bo leczenie kaszlu trochę trwa. Dobrze ,że mały rano odkasłuje mokro znaczy ,że schodzi. Ale świadczy o tym ,że jest to stara naleciałość upchnięta głęboko więc trzeba czasu. Czym karmisz dziecko?

Martmewo tak sobie myślę ,że może byś jeszcze spróbowała obok pp ziłolecznictwa dla Gaji. Potem podam ci nr tel do zielarza z medycyny chińskiej z Krakowa przedzwoń i poproś o nr do kogoś w twojej okolicy.

Offline

 

#101 2011-01-08 19:57:42

eleina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-10
Posty: 20
Punktów :   
skąd?: Zielona Góra
wiek dzieci?: 1,5 roku
wiek użytkownika: 29

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Magdo, mam pytanie - jak długo może potrwać katar i kaszel u malucha? na początku grudnia synek dostał gorączki, która trwała 1 dzień, potem przyszedł katar, a po kilku dniach mokry kaszel. Oczywiście włączyłam dyscyplinę u niego i u siebie (bo jeszcze karmię), ale przyznam, że świąteczne jedzonko trochę mnie skusiło Obecnie cały czas ma zatkany nos - gdzieś wysoko, gęsta wydzielina, nie chce schodzić i kaszel raczej mokry, czasem trochę zakaszle na sucho. W Sylwestra ja się rozchorowałam, ale przy pełnej dyscyplinie, po pięciu dniach po przeziębieniu nie ma śladu. Synka karmię jak zwykle - owsianka - zupa - puree z gulaszykiem - zupa - owsianka, imbirówka 3xdziennie, po 5 ml, smarowanie nalewką bursztynową i smalcem gęsim, oklepywanie. Nie wiem co jeszcze mogę dla niego zrobić. Może to moje emocje - chciejstwo? czy można z takim maluchem wychodzić chociaż na chwilę na dwór? Bo juz miesiąc siedzimy w domu. A jak często mozna go kąpać, żeby zanadto nie wychładzać? W sumie to nie wiem czy go nie wychładzam, bo u  nas w całym mieszkaniu są płytki, jest tylko mały dywanik, w miejscu gdzie sie bawi. No ale wiadomo jak to jest - w jednym miejscu nie usiedzi. Do tego dochodzi nocne odkrywanie się (w śpiworku nie chce spać)
Proszę o poradę
Pozdrawiam


Lucek - bez alergii

Offline

 

#102 2011-01-08 20:50:02

Agula

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-07
Posty: 5
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Pani Magdo,
ślicznie dziękuję za poradę :-) Oczywiście wróciłam do gotowania wg PP i już od paru dni synek jada tylko zrównoważone posiłki. Zastosuję się do Pani rady, ale może być ciężko, bo synek chodzi do przedszkola i większość posiłków tam zjada. Myślę jednak ze damy radę :-)

A odpowiadając na pytania jakimi jeszcze innymi metodami leczyłam synka, to były nimi kosmoenergetyka (rewelacja, polecam), biorezonasem (teraz idziemy na odczulanie) oraz homeopatiom i oczywiście odrzywianiem zrównoważonym czyli pp. Efekty były super, nadal, gdu pojawi się drobna wysypka wracamy do tych metod i jak ręką odjął :-). Gdyby nie ten kaszel to synek można by powiedzieć byłby okazem zdrowia.

A jeszcze jedno Pani Magdo, jak długo może trwać leczenie suchości płuc?? Czy poza PP mogę jeszcze czegoś spróbować żeby przyspieszyć leczenie i wzmacnianie tych narządów?? Czy kąpiele w zielu ostrożenia ("czarcieżebro") też może pomóc, bądź może inne zioła??
Będę wdzięczna za wszystkie porady.
pozdrawiam

Offline

 

#103 2011-01-09 09:13:57

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Eleino możesz jeszcze dać syrop drosetux bądz stodal na kaszel. Zupy z większą ilością cebuli ale nie czosnku. Mozesz też przedzwonić ,gdyż może to być coś energetycznego co ściągnąć trzeba. Dziś mogę odebrać telefon po 14.00 lub koło 21.00 jak tylko zasięg będę mieć albo w środę koło 20.00.
Płytki potrafią trochę wychłodzić ale nie przesadzajmy , ja chowałam się w domu gdzie było palone tylko w jednym pokoju i zdrowa byłam bo otaczała mnie miłość babci i dziadka a przedszkole mnie po 2 dniach rozkładało- taka energetyka tam była. Wyjść na dwór możesz tak na pół godzinki dziennie jak będzie bezwietrznie. Wykąpać dzieko też mozesz. Rozłóż ręce na boki dłońmi do góry potem te dłonie w dól i pobłogosław w imię Ojca ,przepromieniujesz i można kapać.

Agula dawaj dziecku jedzenie w termosy do przedszkola. Słuchość płuc może trwać od kilku dni do kilku lat. Najważniejsza jest u niego teraz dyscyplina w jedzeniu i cierpliwość.

Offline

 

#104 2011-01-09 19:39:11

Agula

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-07
Posty: 5
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Pani Magdo,
jeszcze raz dziękuję i chcąc się upewnić mam takie pytanie, bo pisze pani o zupach warzywnych, mam rozumieć, że ma pani na myśli zupy z Pani najświeższej książki, takie jak kartoflanka, dyniowa, porowa, cebulowa, itp., tak?
pozdrawiam :-)
kilka lat nawet?? to mnie pani zmartwiła :-(

Ostatnio edytowany przez Agula (2011-01-09 19:40:38)

Offline

 

#105 2011-01-09 19:50:12

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Agulo mogą być z mojej książki możesz sama cos podobnego wymyślać. A martwić nie chciałam tymi latami tylko prawde powiedzieć. Oczywiście jakbyś chciała to tez możesz skorzystać z bioenergoterapii. Tylko napisz skąd jesteś może w pobliżu przyjmuje ktoś kogo mogę ci polecić i bedzie można z dzieckiem jechać aby bezpośrednio uruchomić bo na odległość trochę energii ucieka.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://beatakolodziejczyk.pl/