Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


#106 2011-01-10 21:19:42

Agula

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-07
Posty: 5
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Pani Magdo,
właśnie dziś ugotowałam zupę jarzynową na cielęcinie Pani przepisu. Wyszła wyśmienita :-). Mam nadzieję, ze i Michasiowi będzie smakowała :-).
Owsianki z czosnkiem na śniadanie jeść nie chce - wczoraj próbowałam mu kilka łyżeczek podać, po 3 zwymiotował :-(.
A co bioterapii, to jestem oczywiście, za, jesteśmy ze Swarzędza, koło Poznania :-)

Offline

 

#107 2011-01-10 21:35:21

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Agula a czemu dajesz owsiankę z czosnkiem? Czy on jest chory? Tylko w takich przypadkach się ją daje nie przy katarze przewlekłym bo wtedy osłabiamy wątrobę a nie działamy wzmacniająco na płuca.
W Poznaniu przyjmuje Przemek  - Poznań  pierwszy i trzeci piątek miesiąca o 18:30 - 22:00

kontakt: -512 384 121  (prowadzi Przemek)
Przeklejam  całość (kontakt z wachadełkowań). Posłuchaj sobie jak znajdziesz czas videoblogu zacznij od Rusinowic. A do Przema przygotuj sobie pytania i poproś też o oczyszczanie domu i całej famili.

Offline

 

#108 2011-01-11 21:21:08

Agula

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-07
Posty: 5
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Mani Magrdo,
dziękuję za kontakt do p. Przemka. Czyli w przypadku kaszlu nie powinnam używać czosnku?
A co sądzi Pani o terapii biorezonansowej stosowanej w leczeniu alergii?
pozdrawiam

Offline

 

#109 2011-01-12 11:49:32

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Biorezonans ma wprowadzic cialo w odpowiednie wibracje .Czyli ustawic tak jak powinno funkcjonowac ale nie wzmocni narzadow. Ja to robie bioenergoterapia u mnie w domu, jedzenie przepromieniowzwuje i dziala lepiej.

Offline

 

#110 2011-01-13 10:30:19

Tardi

Użytkownik

26351022
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 60
Punktów :   
skąd?: Warszawa
wiek dzieci?: 16 m-cy
wiek użytkownika: 29

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

A co się dzieje z organizmem jak używa się sterydów i kuchni pp?rozumiem, że steryd tylko wpycha problem do środka. i problem zostaje. Madziu, napisz jakieś jeszcze wady tej kombinacji, bo koleżance nie potrafie przemówić

Offline

 

#111 2011-01-13 12:32:19

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Tardi sterydy przede wszystkim zatoksyczniają organizm. Niestety to wybór indywidualny matki jak prowadzi dziecko. Podam ci przykład bo kiedyś tez żarliwa byłam i chciałam ludziom pokazać jak cudne jest pp. Mam przyjaciółkę ,która uczestniczyła w postępowaniu choroby mojego dziecka jak i leczenia. Sama ma astmę i wziewna alergie a jej dzieci alergie zarówno pokarmową jak i wziewną. Do tego całą masę innych dolegliwości, które postępują w inne choroby choć ona tego nie wiąże z początkowym stanem alergii. Widziała również jak mój mąż pięknie pozbył się alergii wziewnej. Ale ona woli podać leki, wziewy, maść na krostki swędzace (tak nayzwa maść sterydową którą smaruje dzieci jak im atopowe zmiany wychodzą). Szybkie to i proste i nie trzeba gotować. Jej decyzja, jej wola- ja tego nie zmienię. Jeśli uda ci się przemówić koleżance do rozsądku to dobrze, jeśli nie nie naciskaj bo sama emocjonalnie wpadniesz i się zaplączesz.

Offline

 

#112 2011-01-18 13:44:29

Justyna

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 2
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Witajcie, to mój pierwszy post.
Zdecydowałam się poprosić o radę, bo tradycyjna medycyna w przypadku mojego syna nie daje rady.

Gotuję wg PP, ale nie wszystko i nie zawsze, chociaż kuchnia ta bardzo mi służy, zresztą mojemu mężowi i synkowi też.

Ale do rzeczy - mój Frycek ma 5 i pół roku, alergia wziewna na trawy, żyto, grzyby, ma też przepisany Singulair i Zyrtec, bo wg naszej alergolog trzeba go chronić przed rozwojem astmy.
Chodzi do przedszkola, więc dość często łapie infekcje. Ta ostatnia przyplątała się w minioną sobotę, zaczęło się od mokrego (!) kaszlu, potem katar, gorączka rosła od 37,8 do 38,4 (dzisiaj). Byłam u lekarza, stwierdził wirusówkę, nie przepisał antybiotyku, ale zalecił Ambrosol wykrztuśny i coś na gorączkę. Wiedziałam, że boli Frycka brzuch po syropach na paracetamolu, więc podałam Ibufen.
Wziął wczoraj, dziś w nocy, bo gorączka się nasiliła i dzisiaj po 11.00. Godzinę temu zrobił bardzo rzadką kupę, sam nie wiedział, czy chce wymiotować, czy nie. Poję go, ile wlezie, ale nie wiem, jak sobie poradzić z gorączką, skoro tak reaguje na syrop.
Jak mu pomóc, co podawać do jedzenia?

Mam syrop z cebuli, miodu i cytryny. Frycek lubi prawie wszystko, ale domaga się ciągle słodkiego smaku, to moja wina, wiem - przyzwyczaiłam. Bardzo chcę z tym zawalczyć.

Ostatnio edytowany przez Justyna (2011-01-18 14:01:11)

Offline

 

#113 2011-01-18 14:28:47

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Justyno zupy warzywne z większą ilością cebuli i syrop z samej cebuli najlepszy będzie dla niego taki zaparzany w piekarniku. Do tego smarowanie nalewką bursztynową i smalcem gęsim a na śniadanie przez 3 dni czosnek smażony z twarogiem kozim bądz zwykłym.
A ze słodkim w jego przypadku wygrać musisz bo bedzie łapał infekcje oraz ciężej bedzie mu wyjść z wziewki.
Jak coś to przedzwoń.

Offline

 

#114 2011-01-18 17:20:05

Justyna

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 2
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Zupa się gotuje, udało mi się zdobyć nalewkę bursztynową.
Nie wiem tylko, jak przygotować czosnek z serkiem.


Cieszę się, że jest ktoś, kto wie, co robić. Ja czasem opadam z sił, potrzebowałam jakiejś energii, żeby działać, a nie tylko się martwić. Dzięki!

Offline

 

#115 2011-01-18 19:54:12

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Czosnek- 4-5 ząbków czosnku przeciśnij przez praskę i smaż na rozgrzanej oliwie na małym ogniu. Posyp pieprzem czarnym i solą.
Połóż na 2 kanapki z grubymi plastrami sera.

Offline

 

#116 2011-01-20 18:27:11

Tardi

Użytkownik

26351022
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 60
Punktów :   
skąd?: Warszawa
wiek dzieci?: 16 m-cy
wiek użytkownika: 29

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

stosuje od października pp, najpierw poważnie go wysypało 2 tyg wyglądał fatalnie ale po tym czasie na polikach NIC NIE MA nawet szyjka sie zagoiła .. została mała zmiana na brodzie..i jest cały czas dalej stosujemy pp i nic. W grudniu wyjechałam na 2 dni na szkolenie i jak wróciłam to ładnie miał zaleczone - myslalam ze to już koniec tej przygody..ale po tygodniu zmiana się powiększała i powiększała a je cały czas to samo..wczoraj moja teściowa mi oznajmiła że posmarowała go wtedy jak mnie nie było sterydem ..czy to że ma straszne pogorszenie tak ze mu znowu wchodzi na poliki, na klatkę z tej brody to może być powód JEDNORAZOWEGO użycia słabego sterydu?i jak raz było użyte w grudniu to już ponad miesiac ma zmianę i cały czas się powiększa - oczywiście sącząca zmiana z gronkowcem:(..jestem załamana..nigdy nie zostawie dziecka z teściową

Offline

 

#117 2011-01-20 22:24:52

idelka75

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 16
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Witam,
Od początku roku gotuję wg PP. Teraz mój synek (4 latka) zachorował, od wczoraj ma bardzo wysokie gorączki, bardzo boli go gardło i przeraźliwie kaszle (wczoraj suchy kaszel, non stop, dzisiaj już taki jakby odrywający się, mocny). Dostaliśmy jakieś homeopatyczne leki, ale ponieważ gorączki są wysokie a nasz homeopata jest poza zasięgiem jutro idę do pediatry, ale boję się antybiotyku.
Robię ciepłe napoje z imbirem (chłopaki nachętniej pijają wszelkie kompoty, więc do nich dodaję cynamon i imbir), zupy i sosy gotuję z cebulami i czosnkiem. Ale co jeszcze mogę zrobić? I czy ten napój imbirowy mogę podać, gdy dziecko ma gorączkę? Wczoraj na noc podałam taki solidny napój, mały wypił i tak się wypocił, płakał bardzo. Sama nie wiem, co robić. Mówicie, miesa nie podawać (nie podaję), a co z rybami? Fasolą? Można?
Będę wdzięczna za jakieś wskazówki.


Moje ukochane smyki:
Mateusz 4 latka (25.01.2007)
Karol 2 latka (25.04.2009)

Offline

 

#118 2011-01-21 09:23:53

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Tardi po sterydzie zawsze jest pogorszenie. Przemywaj mu tą brodę ostrożeniem.

Idelka Trzymaj dzieciaki na zupach ( ja przy gorączkach zawsze gotuję kartoflankę z większą ilością cebuli) i ewentualnie ziemniaki z serkiem kozim- jak oczywiście będą chciały jeść. Przy wysokiej gorączce daj coś na zbicie.

Offline

 

#119 2011-01-23 21:21:57

idelka75

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 16
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Dzięki. Niestety, antybiotyk i tak dostał, zmiany ropne w uchu i oskrzelach :-(
Najgorsze, że młodszy też zaczyna mi kaszleć, leczę go czosnkiem, a dziś dostał okropnych zmian skórnych.
Mam dość tych chorowań!


Moje ukochane smyki:
Mateusz 4 latka (25.01.2007)
Karol 2 latka (25.04.2009)

Offline

 

#120 2011-01-23 21:32:29

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Idelko odpowiedziałam ci na poprzednim wątku w sprawie błędu czosnkowego. PP poza tym nie jest tabletką , dieta leczy pomału ale skutecznie. Tak jak rozregulowanie organizmu trwa lata tak samo w drugą stronę, inaczej niestety się nie da. Nawet silne działania energetyczne wymagają często czasu zejścia w fizyczność i zapisania się.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
archiwizacja pamiątek rodzinnych