Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


  • Index
  •  » Archiwum
  •  » Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

#121 2010-09-27 22:17:46

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Strach przyciąga to czego się boisz. Zaufaj swoim aniołom ,że bedzie dobrze. Twoje dziecko jest zdrowe - odczuj ten stan i ślij światełko zdrowia w jej serduszko tylko z miłością bez lęku.
Pozdrawiam

Offline

 

#122 2010-09-28 15:15:23

Jade

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 10
Punktów :   

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Magdo Mam pytanko, kiedy książka będzie w wersji papierowej ? Ja jestem fanem książek papierowych, lubię wziąć w łapkę, zobaczyć zdjęcia itd.

Pozdrawiam,
Jade


synek alergie wziewne (głównie obturacyjne zapalenia oskrzeli)
córcia alergie skórne oraz anginy i zapalenia uszu z wysoką temperaturą

Offline

 

#123 2010-09-28 18:41:01

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Narazie nie ,może za rok.

Offline

 

#124 2010-09-30 11:09:35

Tardi

Użytkownik

26351022
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 60
Punktów :   
skąd?: Warszawa
wiek dzieci?: 16 m-cy
wiek użytkownika: 29

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Witam, zakupiłam książkę-e-booka Pani Magdo, chciałam się zapytać gdzie kupić ten krem aloesowy?Jestem mamą 8 m-czego synka z azs daje mu od tygodnia owsiankę wg. PP obawiałam się miodu i cytryny ale jakiegoś strasznego pogorszenia skóry nie widzę - trochę się pogorszyła ale tak powinno być rozumiem . Przymierzam się do zupki jakiejś ale nie wiem kompletnie za jaką się zabrać bo narazie to robie zupkę - dynia, kabaczek, cukinia z kaszą jaglaną z indykiem albo z kaczką lub z królikiem (jeszcze nie gotowałam małemu na wywarach tylko osobno- potem łączę i dopiero miksuje). Czy sama owsianka "już mu pomaga" czy trzeba całą dietę małego i moją (bo karmię) zmienić żeby zacząć "leczenie dietą"?

Offline

 

#125 2010-09-30 16:38:29

avante

Użytkownik

Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 19
Punktów :   
wiek dzieci?: 4,5
wiek użytkownika: 30

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Mam parę pytań, które nasunęły mi się podczas czytania książki.

1. W jakiej formie podajemy kasztany do kawy? Chodzi o kasztany z puszki czy takie "prosto z drzewa" i ugotowane/upieczone? Czy należy je posypać jakimiś przyprawami?

2. Koperek do ziemniaków dajemy surowy? Dzieciom z małą alergią też można?

3. Jak dodajemy płatki kukurydziane do owsianki? Na początku gotowania czy już po ugotowaniu?

4. Jak zrównoważyć kanapkę z pomidorem (wiem, że to pytanie nie na czasie). Masło, pieprz ziołowy, sól, pomidor, tymianek?? A może ten pomidor położyć na kanapce ze smarowidełkiem?

5. Czy kozi serek może być ze sklepu?? Jak zrobić kanapkę z kozim serkiem i rzeżuchą?

6. Jak dużo płatków owsianych dajemy do kąpieli?


Mama Asi - niecałe 5 lat, refluks, lekkie opóźnienie w rozwoju, azs

Offline

 

#126 2010-09-30 18:03:57

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Tardi kaczka i królik dla twego dziecka nie wskazane a także kasza jaglana - przynajmniej narazie. Zupy robisz na wywarach do wywaru dorzucasz warzywa miksujesz ,dosmakowywujesz  i możecie takie dziecięce jeść oboje. Krem kupisz przez internet .Wpisz w wyszukiwarkę forever living i znajdz emulsje aloesową taką białą tubkę z niebieskim ptaszkiem. W razie co pytaj.

Avante kasztany podajesz z puszki bez zalewy możesz też upiec ale ja w życiu tego nie robiłam. Teraz jesieniom -zimą rzadko w małych ilościach.Tak raz na 2 tygodnie po 2 do kawy.
Koperek możesz dać surowy ale latem i wiosną teraz niewiele.Płatki dodaj po ugotowaniu. Pomidora możesz położyć na kanapce ze smarowidełkiem i a także z samym masłem i posypać tymiankiem , kminkiem, pieprzem czarnym i solą możesz też szczypioru położyć w smaku ostrym koło pieprzu.
Kozi serek może być ze sklepu. Dodaj płatków do kąpieli ile uważasz i tymi płatkami możesz ją myć i polewać. Bardzo fajna miękka skóra robi się po nich.

Offline

 

#127 2010-09-30 20:30:57

monikas

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-08
Posty: 10
Punktów :   

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Witam wszystkich cieplutko. Madziu Tobie i Monice ślę gorące podziękowania za książkę, wielkie ukłony w wasze strony:) zrobiłam naleśniki wg przepisu i przypomniało mi się dziedziństwo, naleśniki, które były zrobione przez ciocię na wsi, ten smak poczułam ponownie:)))mniam a i moje maleństwo też już zajadało, choć to pierwsze jego w życiu. Dzięki waszej książce mogę wreszcie pozwolić szkrabowi na wiele więcej, tak jakoś wcześniej wahałam się. Az miło patrzeć jak mlaska szczęśliwy i po swojemu komentuje zadowolony:)
Magda u nas wreszcie spokój, wszystko z nóżek zeszło:)))choć wiem, że moja baczna obserwacja musi być czujna. A mamom, które się trochę boją, to jedynie podpowiem, poczekajcie a wszystko się uspokoi, cierpliwość popłaca.

Offline

 

#128 2010-09-30 20:40:01

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Monikas gratulacje i słoneczko Wielkie dla maleństwa. Może w wolnej chwili napiszesz historię swojego dziecka na odpowiednim wątku na pewno i to zachęci nowe wystraszone jeszcze mamy.

Offline

 

#129 2010-09-30 21:44:26

Tardi

Użytkownik

26351022
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 60
Punktów :   
skąd?: Warszawa
wiek dzieci?: 16 m-cy
wiek użytkownika: 29

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

http://www.aloelife.pl/aloesowa-emulsja … -p-57.html takie coś znajazłam. A powiedz mi czy to na rany nakładałaś?na sączące, zaczerwienione, szorstkie czy dopiero jak się wygoi nakładać ten aloes?dziękuje

Offline

 

#130 2010-10-01 07:55:01

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Tardi tak właśnie to. Ja nakładałam na sączące, na rany też i jak wygojone szorstkie już tylko były.

Offline

 

#131 2010-10-01 11:49:19

avante

Użytkownik

Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 19
Punktów :   
wiek dzieci?: 4,5
wiek użytkownika: 30

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Trochę taniej można ten krem kupić na allegro (ok. 50zł). Ja dwa razy kupowałam w sklepach internetowych i sparzyłam się trochę (raz czekałam na krem dwa tygodnie, drugim razem jak zamawiałam w innym sklepie przysłali mi krem rozgrzewający - świetny na przeziębienia). Ostatnio zamawialiśmy już na allegro, był wtedy wystawiony tylko ten rozgrzewający ale spytaliśmy czy nie ma tego niebieskiego i okazało się, że jest.

Ostatnio edytowany przez avante (2010-10-01 11:49:53)


Mama Asi - niecałe 5 lat, refluks, lekkie opóźnienie w rozwoju, azs

Offline

 

#132 2010-10-02 09:58:42

alcia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-27
Posty: 23
Punktów :   

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

a ja chciałam się spytać czy można( i jak, i jakie)  zrobić trochę przetworów na zimę ?
Mam dostęp do dobrych śliwek, jabłek , gruszek  oraz pomidorów(gruntowe -myślałam o jakimś przecierze,ale nie wiem czy taki sam  z pomidorów czy z przyprawami )
Warto trochę zrobić  czy odpuścić sobie?

Offline

 

#133 2010-10-02 18:08:41

Tardi

Użytkownik

26351022
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 60
Punktów :   
skąd?: Warszawa
wiek dzieci?: 16 m-cy
wiek użytkownika: 29

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Madziu, a jak wygląda sytuacja, jak idziemy w gości, do znajomych to już u nich nic nie jemy jeśli nie mają kuchni wg PP .. jeść juz innych rzeczy nie można?żeby dieta działała?

Offline

 

#134 2010-10-02 19:01:31

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Alcia ja z pomidorów robię sos salsa, śliwki przesmażam wg. Ciesielskiej, z gruszek i jabłek możesz kompoty zrobić lub zetrzeć jabłka na tarce i miodem przelać.

Tardi jeśli jesteś zdrowa to normalnie jesz tylko wejdz w kontakt z ciałem swoim aby ci nie zaszkodziło. Mnie np. szkodzi zwykła kawa, ciasta w zimnym sezonie i zawsze wszelkie sałatki. Tego nigdy nie tykam. Jeśli ktoś jest na ścisłej diecie z racji leczenia jakiejś choroby nosi jedzenie ze sobą. Tutaj już trzeba się poświęcić. Ja noszę jedzenie Kaspianowi w słoikach i podgrzewam u znajomych, a do kawy moi przyjaciele specjalnie się w przyprawy zaopatrzyli bo wiedzą ,że innej nie wypiję, a zresztą i im ta z przyprawami zasmakowała.

Offline

 

#135 2010-10-03 14:58:57

Tardi

Użytkownik

26351022
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 60
Punktów :   
skąd?: Warszawa
wiek dzieci?: 16 m-cy
wiek użytkownika: 29

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

A co to znaczy Madziu, że Ci np. salatki szkodzą?
I mam pytanie jeszcze jedno - w książce pisze, żeby nie uzywać zwykłego cukru tylko miód. A np. jak zrobić dzemy?powidła?lub soki?bez cukru?

Ostatnio edytowany przez Tardi (2010-10-03 14:59:32)

Offline

 
  • Index
  •  » Archiwum
  •  » Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels GrebaĹĄtica usuwanie adblue