Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


#166 2011-04-19 18:52:23

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Cześć
Jestem tu nowa.Mam 1,5 rocznego synka olafa,na diecie jesteśmy od 3 tyg.do tej pory wszystko byo ok.Synek lubi wszystko co mu gotuję i skóra pięknieje w oczach.katar też zanikł(był praktycznie od urodzenia i do tego co chwilę zapalenie oskrzeli).Teraz praktycznie od 2,5 miesiąca jest zdrowy:).
No i chyba było zbyt pięknie bo Oli zaczął dziś kaszleć sucho i od wczoraj ma czerwone policzki.Poza tym nic mu nie dolega.Zastanawiam się czy coś źle robię.
Oli dostaje rano i wieczorem owsiankę,raz dziennie 2 kromki chleba bezglutenowego z miodem i cynamonem.raz zupkę z mięskiem i raz gulasz też z mięskiem.
Może tego mięsa za dużo
Poradźcie coś proszę.
Dzięki
Pozdrawiam


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#167 2011-04-19 19:17:49

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

OLAFEK jak dajesz drugie danie nie dawaj mięsa w zupie. Chleb z miodem też na razie odstaw na kilka dni aż mu przejdzie. Daj mu wody z cytryną przepis w książce i pogotuj mu zupy przez kilka dni 3-7 na oliwie a na 2 danie daj mu ziemniaki polane jego zupką.

Offline

 

#168 2011-04-22 07:38:17

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Dziękuję Ci  Magdo:)


A te zupy to na samej oliwie?bez mięsa?
Oli strasznie sucho kaszle.W dzień nie jest tak źle ale w nocy to już masakra.zaczyna się tak koło 1 trwa  1,5-2 godziny i potem znów o 5.czasem wydaje takie odgłosy jakby chciał kaszlnąć ale nie może
Doszedł jeszcze katar wodnisty,chociaż dzisiaj już zanikł.Nie wiem o co chodzi.Nigdy tak nie kaszlał.
zastaawiam się czy to nie kaszel alergiczny.
Ugotować mu może owsiankę z czosnkiem na śniadanie?
a imbirówka?czy pomoże?
I jeszcze pytano dot.tłuszczu gęsiego.Może byś smalec kupiony w sklepie?
jeśli nie to gdzie kupić taki tłuszcz?
Pozdrawiam


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#169 2011-04-22 18:19:35

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Olafek dla malucha 2-3 razy dziennie zupa aby organy wzmocnić i nawilżyć właściwie.
Jeśli dziecko nie jest chore nie ma co go czosnkową owsianką paść.
Tłuszcz gęsi możesz kupić w sklepie gotowy lub kupić tłuszcz i go stopić samej.
Pozdrawiam

Offline

 

#170 2011-04-22 22:38:08

eleina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-10
Posty: 20
Punktów :   
skąd?: Zielona Góra
wiek dzieci?: 1,5 roku
wiek użytkownika: 29

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Olafek, w sprawie suchego kaszlu dodam coś od siebie. Jakiś czas temu mój synek miał mokry kaszel, po czym przeszedł w suchy. Tak samo, jak Twoje dziecię, budził się o 1 w nocy strasznie kaszląc. Do myślenia dał mi fakt, że od pierwszej do trzeciej w nocy jest czas maximum wątroby - więc suchy kaszel w tym czasie oznacza słabą wątrobę. Organizm jest zawilgocony, ale wątroba nie ma siły dźwignąć tego śluzu do płuc, żeby go wykrztusić (jak coś namieszałam, to Magda, proszę o korektę). Ja mojemu  załatwiłam wątrobę nadmiarem czosnku w posiłkach bez odpowiedniego zrównoważenia smakiem kwaśnym (myślałam sobie, że jak jest przeziębiony to trzeba dawać czosnku ile wlezie). Odstawiłam wiec czosnek i zwiększyłam ilość cebuli w zupkach i puree. Po trzech dniach kaszel zmienił się na mokry, a synek nie kaszlał już w nocy.


Lucek - bez alergii

Offline

 

#171 2011-04-25 16:34:14

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Eleino nic dodać nic ująć. Brawo pięknie doradzasz.

Offline

 

#172 2011-04-27 12:15:32

Jola

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 8
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Magdo,
Moja córeczka (4,5 roku) wciąż nie opanowała „sztuki siusiania’. Zdarza się jej tzw. popuszczanie – np. gdy się zabawi, gdy się zestresuje, lub po prostu nie chce jej się pójść do łazienki. Teoretycznie dzieci w tym wieku powinny już opanować tę umiejętność. Dlatego trochę się niepokoję (trochę, bo to wciąż górna norma). Jeżeli chodzi o noc – to siusianie albo się w ogóle nie zdarza, albo zdarza się raz ( przynajmniej to jest w normie). Dodatkowo jest bardzo uparta, więc często prośba o pójście do łazienki (nawet gdy widać, że chce się jej siusiu) nie skutkuje, no i wtedy zdarza się popuszczenie. Jest też dzieckiem nieśmiałym, lękliwym –od 2 lat uczęszcza do przedszkola, i czasami trudno jej jest rozstać się ze mną, bardzo niechętnie (lub w ogóle) wypowiada się publicznie (gdy jest proszona przez nauczycielkę). Z drugiej strony potrafi rozrabiać i krzyczeć w przedszkolu, nie wykonywać poleceń nauczyciela. Wg mnie przedszkole jest naprawdę „bezstresowe”, panie bardzo wyrozumiale i pomocne.
W Twojej książce przeczytałam, że siusianie i lękliwość idą ze sobą w parze i mają swój związek ze słabymi nerkami. Jak mogę jej pomóc? Jak wzmocnić osłabione organy?
Dziękuję serdecznie,
Jola

Offline

 

#173 2011-04-27 17:53:52

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Jolu żeby wzmocnić nerki lat potrzeba ale od czego jest bioenergoterapia, przedzwoń jutro.

Offline

 

#174 2011-04-28 17:12:55

Gosia

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 2
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Witam, jestem zdesperowana, czytam wasze posty i mam koleżanke która od jakiegos czasu ma dzieci na pp ze skutkiem pozytywnym. Sama jeszcze nie stosuje pp i wiem co mam o pp myśleć ale potrzbuje pomocy i będę jej szukać wszędzie gdzie się da. Moja córeczka ma niecałe 4 lata, w niemowlectwie podejrzewaliśmy alergie na mleko krowie i jaj kurze. Była i jest do dziś na bebilonie pepti 2 chociaz teraz to juz chyba raczej z przyzwyczajenia bo od jakiegoś roku dostaje coraz wiecej produktów mlecznych i jajko kurze  i poza drobnymi zaczerwienieniami na pośladkach jest dobrze. Ale nie z tym mam problem od wrzesnia zeszłego roku poszła do przedszkola i od tego czasu ciągłe katary, przewlekłe, ściekające po gardle, raz podejrzenie zapalenia ucha, leczona była do tej pory baktrimem,  augmentinem, ceclorem. Ostatnio na początku kwietnia przeszła kuracje ceclorem plus inhalacje pulmikort, berodual mucosolwan, żeby osuszyć wiecznie mokry i grajacy nos, na oskrzela nie schodzi. Potem 4 dni w przedszkolu i witaj katarze znowu, do tego była pierwszy raz przy infekcji temperatura wyższa niż 37 bo 38,4 przez 3 dni, katar jest gęsty, jak mówiłam idzie po ścianie gardła, mała nawet może oddychać w miare swobodnie, przy ściaganiu frida (nie umie jeszcze wydmuchac nosa) bardzo czesto nic nie idzie. Ale gdzies jej ta flegma siedzi w gardle bo kaszle mokrym , głebokim kaszlem, aż do wymiotów, zrzuci flegme i jest troche lepiej, oczka ropiały ale dostaje antybiotyk w kropelkach i jest lepiej. jak jej pomóc pozbyć sie tej flegmy? mam wrażenie ze tego jest tam całe morze. Prosze o pomoc.

Offline

 

#175 2011-04-28 18:12:22

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Gosiu witaj na forum
Przede wszystkim odstaw produkty mleczne pochodzenia krowiego. Mleko modyfikowane też. Z nabiału może jeść w niewielkich ilościach produkty kozie lub owcze, są droższe ale mają lepsze właściwości.
Wprowadz jej owsiankę, i zupy oraz 2 dnia zrównoważone pięcioma przemianami. PP ma to do siebie, że ładnie rozśluzowuje więc będzie z niej schodzić.
Zaropiałe oczka świadczą o osłabionej wątrobie to też samo po jakimś czasie minie i nie trzeba antybiotyków na to podawać.
Czyli rano owsianka, potem zupka, 2 danie, wieczorem na kolacje zupka, w między czasie jakby głodna była jakaś kanapka.
Pozdrawiam

Offline

 

#176 2011-04-28 19:24:31

Gosia

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 2
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Dziekuję za szybka odpowiedź. Przepisów pp poszukam na forum, ale bedzie ciężko :-) bo Ulka wybredna jest i nie lubi nowości, chciałam jeszcze  spytac czy imbirówka , która przewija sie przy wątkach z katarem moge zastosować u Uli i jak dawkować jesli tak.
Pozdrawiam.

Offline

 

#177 2011-04-28 19:55:43

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Magdo,eleino dziękuję wam bardzo za rady.Zrobiłam tak jak radziłyście i kaszel minął:)Od czasu do czasu jeszcze sobie kaszlnie na mokro ale jest o niebo lepiej.
Pojawił się za to wodnisty katar,na policzkach jest czasem czerwony i ma z tyłu nóg wysypkę.Nie sfędzi go to ale jest i nie schodzi.Czy to zaczęło się oczyszczanie po sterydach wziewnych?
A może ten katar oznacza że zaczęła mu się alergia wziewna?wcześniej miał tylko pokarmówkę.może spróbować dać mu coś przeciwalergicznego?
Już sama nie wiem:(
Pozdrawiam


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#178 2011-04-28 20:30:46

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Gosiu imbirwkę podaj dopiero jak dziecko bdzie około 2 tygodni tylko na pp.

Olafek możesz podać zyrtec lub fenistil. Przedzwoń jutro w godzinach konsultacyjnych.

Offline

 

#179 2011-04-28 21:03:40

Basia

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-29
Posty: 5
Punktów :   
skąd?: Kielce
wiek dzieci?: 14 miesięcy
wiek użytkownika: 34

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Magdo mam pytanie. Co może być przyczyną, że Kuba (mój siostrzeniec 4-latka, azs, alergia pokarmowa i wziewna - na PP od marca) jest cały czas czerwony na buzi (oprócz noska). Reszta ciałka w miarę blada tylko w strupkach i rankach od zadrapań. Z tego co czytałam powinno "to" schodzić w dół.

Offline

 

#180 2011-04-28 22:21:30

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Basiu nie wiem przedzwońcie jutro. Mogą to być emocje ale pewna nie jestem choć tak to wygląda gdyż twój  siostrzeniec to bardzo wrażliwy aniołek. Najchętniej porozmawiałabym z jego mamą.
Pozdrawiam i cieszę się, że już reszta ciała jest w miarę wyprowadzona.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Is TS2 Space legit?