Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2010-12-15 13:04:22

miki

Moderator

Zarejestrowany: 2010-11-24
Posty: 17
Punktów :   

Dania jarskie na zimę

Mam duży problem z wymyślaniem obiadów bez mięsa.
Oczywiście mogą być naleśniki, kluski z serem czy placki ziemniaczane ale ile można jeść naleśniki?
Podzielcie się co robicie na obiad na drugie danie bez mięsa żeby było można się najeść i żeby niekoniecznie było to słodkie?
Mam wrażenie, że same duszone warzywka to trochę za mało jak na samodzielne drugie danie.

Offline

 

#2 2010-12-15 20:02:08

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Dania jarskie na zimę

Miki naleśniki można zrobić nie koniecznie na słodko. Można je nadziać kapustą z marchewką i innymi warzywami, placki ziemniaczane można też zrobić bardziej na ostro z ketchupem. Można zrobić placuszki z ziemniaków gotowanych przepis podawałam na blogu. Cyran-żak albo temelie jest wegetarianką i ona dostosowała kuchnię pp pod wegetarianizm. Jej książki by ci się przydały.
Przy candidzie dziecku nie wolno nic na słodko więc mam nadzieję ,że pytasz pod siebie.
A z tym ryżem tak sobie jeszcze pomyślałam ,że może by tak go do zupy w niedużej ilości na 3 l 1 Łyżka. Dla małego też możesz zrobić zapiekankę ziemniaczano ryżową podawałam przepis też na blogu - może być bezmięsna. Mała ilość ryżu przy dużej obstawie ziemniaków mu nie zaszkodzi przy candidzie, martymewy Gaja miała candidę i je ryż biały w bardzo małych ilościach przy dużej obstawie ziemniaków i candida z ostatnich badań się zmiejszyła.
A tak apropo wegeterianizmu tu trzeba bardzo mądrze bo w naszym klimacie bardzo wychładza. Wiem z autopsji. Wegetarianizm jest dobry latem w upalne dni przy silnym zrównoważonym yin-yang organizmie bądz z nadmiarem yang, wychłodzone organizmy muszą mięso.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz przegrywanie kaset vhs polska