Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


#1 2013-01-09 09:32:17

keithy

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-01-04
Posty: 19
Punktów :   
skąd?: Mińsk Maz.
wiek dzieci?: 3, 2
wiek użytkownika: 30

prosze podzielcie sie przepisami dla alergika na poczatku PP

zaczynamy, od tygodnia jestesmy na PP
z zupami nie ma problemu, owsianka tez przejdzie, nawet herbatki zostaly zaakceptowane
co dajecie na 2 sniadanie? my ciagle jemy nalesniki, mam tez pieczen cieleca ale sie obawiam ze bez dodatkow do smarowania nie przejdzie. co mozna jeszcze zrobic na 2 drugie sniadanie, co na deser? i jakie obiady. Pulpety cielece byly bardzo ok, pieczen dla dzieci za sucha, salatki do tej pory marchewka, marcheka z porem i zostaje mi dzis kapusta modra i co jeszcze? co z tych mies mozna wykombinowac dla dziecka ponad 3 letniego, ktore uwielbia jesc i musi miec mieso na talerzu! moze macie sprawdzone ksiazki, przepisy, powklejajcie prosze


Filip 3 lata alergia pokarmowa i wziewna
Wojtek 2 lata zdrowy

Offline

 

#2 2013-01-09 22:46:24

aga

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 86
Punktów :   

Re: prosze podzielcie sie przepisami dla alergika na poczatku PP

hej

rozumiem, że książkę Magdy masz? tam jest przecież sporo przepisów. Tą pieczeń żeby nie było takie suche możesz polać zupką, albo warzywko do obiadu zrobić rzadsze, albo samej sos dorobić. Co do warzyw do obiadu zajrzyj tu http://kuchniappdladzieci.pun.pl/viewto … id=75&p=2.

ja na drugie śniadanie daję jajko, kluski śląskie polane sosem z mięsa lub masłem,  polentę z morelami, chleb z masłem i pieczona cielęcina, a jak już trochę wyszła z alergii to grzanki z duszoną cebulką+cielęcina+ser kozi, chleb z miodem cynamonem i imbirem,, naleśniki z duszonym jabłkiem, od czasu do czasu smażony banan, jogurt kozi.

z mięs na obiad robię pulpety cielęce, cielęco indycze, pieczeń cielęca obsmażana (od razu z sosem), zrazy cielęce, kotlety z piersi indyka w płatkach kukurydzianych, czasami kotlety mielone cielęco-indycze, udka indycze pieczone. Te mięsa najczęściej, ale ja nie lubie gotować więc wybieram takie żeby szybko przygotować

Też mam ponad 3,5 letniego głodomora i 9,5 letnią nie-jadkę. Jakby Cię jakaś rzecz zainteresowała i chciała dokładniej jak zrobić to daj znać.



a i czasmi dostają suszoną morelę albo śliwkę , ale to dopiero teraz - po 2 latach na pp i w końcu udało mi się wymyślić ciasteczka, po których nic im nie jest

Ostatnio edytowany przez aga (2013-01-09 22:49:15)


Julcia  9,5 lat-azs od 3 tyg życia, alergie pokarmowe i wziewne
Agatka 3,5 lat krostki na buzi od urodzenia, nie "diagnozowana" przez lekarzy
na PP od lipca 2010

Offline

 

#3 2013-01-09 23:38:17

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: prosze podzielcie sie przepisami dla alergika na poczatku PP

Keithy wejdz na mojego bloga tam też coś znajdziesz. Blog niedlugo bedzie pod nowym adresem ale to dam znać na forum. Pozdrawiam

Offline

 

#4 2013-01-11 10:59:48

keithy

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-01-04
Posty: 19
Punktów :   
skąd?: Mińsk Maz.
wiek dzieci?: 3, 2
wiek użytkownika: 30

Re: prosze podzielcie sie przepisami dla alergika na poczatku PP

dzieki dziewczyny, problem jest taki, ze jestesmy na PP dosyc krotko, przy okazji przypaletala sie choroba wiec moj Filip znow przechodzi inhalacje i dostaje leki, sypie go ale nie wiem czy to od PP czy od tego, ze je rzeczy ktore wczesniej mial wykluczone z jadlospisu. Aga ty mowisz, ze jestescie na PP od 2 lat, tzn. ze dzieciom nie przeszlo, ze ciagle walczysz, ja mam nadzieje, ze uda mi sie do roku, ale czy to mozliwe? Ze sniadaniami mam najwiekszy problem. Jedza same nalesniki, ale mysle tez o plackach ziemniaczanych i tych slaskich. jajek i mleka jeszcze Filip nie moze, ze smazonym musze uwazac. teraz robie parowki domowej roboty z cieleciny i indyka, mam nadzieje, ze to im zasmakuje. No i Magda mowila, zeby nie dawac owocow, wiec nawet ta polenta z morelami odpada. malo tego...


Filip 3 lata alergia pokarmowa i wziewna
Wojtek 2 lata zdrowy

Offline

 

#5 2013-01-11 15:34:54

aga

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 86
Punktów :   

Re: prosze podzielcie sie przepisami dla alergika na poczatku PP

a jak po roku wyjdzie z alergii, to co - odejdziesz od pp? tak dokładnie to jesteśmy na pp od ponad 2,5 roku, co nie oznacza, że ciągle walczę moja córka od 2 lat nie bierze żadnych sterydów, czy to wziewnych czy w postaci kremu, skórę ma w zasadzie idealną po astmie śladu, ja nigdy ze sobą nie miałam problemów alergicznych, młodsza córka też. Jestem na pp tak długo i będę dalej, ponieważ się przekonałam że tak jest zdrowiej


Julcia  9,5 lat-azs od 3 tyg życia, alergie pokarmowe i wziewne
Agatka 3,5 lat krostki na buzi od urodzenia, nie "diagnozowana" przez lekarzy
na PP od lipca 2010

Offline

 

#6 2013-01-15 12:00:47

keithy

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-01-04
Posty: 19
Punktów :   
skąd?: Mińsk Maz.
wiek dzieci?: 3, 2
wiek użytkownika: 30

Re: prosze podzielcie sie przepisami dla alergika na poczatku PP

nie o to mi chodzi, widze zalety tej kuchni, ale tez wady. Wiadomo, ze zdrowie jest najwazniejsze i ciesze sie, ze trafilam na PP bo juz wiele przeszlam diet, lekarzy, pomyslow itd. niestety jest to ciagly rygor, a wiadomo jakie sa dzieci. Jak sobie radzicie gdy jestescie w towarzystwie, w ktorym kazde dziecko moze przegysc "byleco" a wasz maluch stoi i patrzy blagajacymi oczami? na razie staram sie unikac takich sytuacji, ale z doswiadczenia wiem juz, ze nawet w rodzinie, za moimi plecami dadza cos malemu bo on taki biedny, ze nic nie moze jesc. No a poza tym ja sama chcialabym, zeby za rok lub dwa mogl zjesc z nami kielbase z ogniska czy kawalek czekolady, pojechac na wakacje bez wekow i gotowania. No i ja sama jestem amatorkoa gotowania, laczenia smakow, wymyslania, zawsze to lubilam. Teraz czuje sie bardzo ograniczona, ale moze to wynika z malego doswiadcznia w tej materii zakladam, ze jeszcze duzo przede mna...


Filip 3 lata alergia pokarmowa i wziewna
Wojtek 2 lata zdrowy

Offline

 

#7 2013-01-15 12:56:10

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: prosze podzielcie sie przepisami dla alergika na poczatku PP

Keithy moje dziecko w ogóle nie reagowało na to, że dzieci pogryzają inne rzeczy niż on nie znał tego po prostu. Pamiętam jak dziś jak Pani w markecie chciała mu dać jakiś słodycz chyba koło mikołaja to było. Zrobił oczy w stylu "co to , nie chcę ".
Rodzinkę trzeba ci ustawić, że na razie jemu nie wolno. Nie mają też się co nad nim litować. Wytłumacz, że to okres przejściowy i naprawdę wiele może bo może.
Co do wprawy dojdziesz do niej daj sobie trochę czasu. Zobaczysz jeszcze będziesz wklejać nowe przepisiki.
Pozdrawiam

Offline

 

#8 2013-01-18 20:47:54

keithy

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-01-04
Posty: 19
Punktów :   
skąd?: Mińsk Maz.
wiek dzieci?: 3, 2
wiek użytkownika: 30

Re: prosze podzielcie sie przepisami dla alergika na poczatku PP

Magda, podaj prosze linka do przepisow, czesto czytam, ze wklejasz linki do bloga i tam powinny byc przepisy tymczasem mi sie pokazuje blad prosze o rade: Filip 3 lata jest na PP od dwoch tygodni, wycofalam leki, pozostal atarax przed snem (inaczej ciagle sie drapie). Zostawic go jeszcze? Filip jest w 100% na PP ja juz nie do konca. Za 2 miesiace mam termin porodu i zawsze w tym okresie bardzo pogarsza mi sie krew, teraz tez, glownie plytki spadaja. Odstawilam biofer i przeszlam na herbatke z pokrzywy. Czy to dobrze? Bioenergoterapeutka Filipa zaleca dawanie mu siemienia lnianego? Kiedy i do czego powinnam je dodawac? Moze do herbatkiTLACI? cowtedy powinnam dodac jeszcze cos. I w jakich proporcjach to wsypac?


Filip 3 lata alergia pokarmowa i wziewna
Wojtek 2 lata zdrowy

Offline

 

#9 2013-01-18 22:10:24

 olta1

Użytkownik

Skąd: Siedlce
Zarejestrowany: 2012-01-15
Posty: 125
Punktów :   
skąd?: Łosice
wiek dzieci?: 4,1
wiek użytkownika: 28

Re: prosze podzielcie sie przepisami dla alergika na poczatku PP

ja niewiem czy dobrze robię ale to co gotowałam robię wg 5p czyli daję po troszku każdego smaku pokolei i bez przepisu jak doprawiam mięso to też po swojemu tak to bym ciągle musiała w książkach siedzieć a nie mam na to czasu aby tylko zachować odpowiednią kolejność

Offline

 

#10 2013-01-19 13:54:42

keithy

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-01-04
Posty: 19
Punktów :   
skąd?: Mińsk Maz.
wiek dzieci?: 3, 2
wiek użytkownika: 30

Re: prosze podzielcie sie przepisami dla alergika na poczatku PP

no wlasnie olta, gdyby tak bylo to bardzo by mi to odpowiadalo, ja tez nie lubie siedziec z glowa w ksiazce i odmierzac jak w laboratorium, kiedy gotuje...ale ja to chyba jeszcze za malo wiem, wiec korzystam z gotowcow czy dziecko wyprowadzane z alergii moze jesc po 6 nalesnikow pszennych bez zadnych dodatkow raz w tygodniu? i dwie kromki chleba domowego na drozdzach (z tostera) z miodem, cynamonem i imbirem codziennie? nie mam pomyslow na deser


Filip 3 lata alergia pokarmowa i wziewna
Wojtek 2 lata zdrowy

Offline

 

#11 2013-01-19 14:21:38

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: prosze podzielcie sie przepisami dla alergika na poczatku PP

Keithy naleśniki jak najbardziej jeśli nie jest bezglutenowcem. Chleb tostowy na razie nie dla niego. Zrób tosty z chleba pszenno-żytniego na zakwasie w piekarniku.
Deserków puki jest azs nie podawaj.

Offline

 

#12 2013-01-20 09:27:34

keithy

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-01-04
Posty: 19
Punktów :   
skąd?: Mińsk Maz.
wiek dzieci?: 3, 2
wiek użytkownika: 30

Re: prosze podzielcie sie przepisami dla alergika na poczatku PP

Magda, czy to znaczy ze mam mu wcale nie dawac tych grzanek z miodem i cynamonem i imbirem? Co w takim razie o 17 podawac? Jak bede miala wiecej czasu podam moj przepis na chleb pszenno zytni z ziarnami na zakwasie, ocenisz czy sie nadaje dla dzieciakow?


Filip 3 lata alergia pokarmowa i wziewna
Wojtek 2 lata zdrowy

Offline

 

#13 2013-01-21 09:13:40

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: prosze podzielcie sie przepisami dla alergika na poczatku PP

Grzanki możesz mu robić w piekarniku ale nie koniecznie codziennie na słodko. Możesz zrobić też wersję z wędlinką albo z serkiem kozim.

Offline

 

#14 2013-01-21 11:46:55

keithy

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-01-04
Posty: 19
Punktów :   
skąd?: Mińsk Maz.
wiek dzieci?: 3, 2
wiek użytkownika: 30

Re: prosze podzielcie sie przepisami dla alergika na poczatku PP

Magda, wiem, ze zasypuje cie ciagle pytaniami, ale jestem nowa, nie wiem czy u Filipa wystepuja poprawne reakcje: 3 tygodnie jestesmy na PP, na poczatku pojawialy mu sie rozne wysypki i rany od rozdrapywania ale szybko sie goily i skora stala sie bardziej miekka i wlosy rowniez. Teraz od kilku dni jest wysypany duzo bardziej na calym ciele, ale drapie sie tylko wieczorem (choc w ciagu dnia nie dostaje nic przeciwswiadowego, na noc atarax - antyhistaminowy). Zrobiy mu sie straszne since pod oczami. No i duzo robi siku, szczegolnie w nocy. Z tego co zauwazylam (jesli moze to miec wplyw) dostawal chleb bialy na drozdzach robiony w domu ale tylko kromke z miodem na podwieczorek. reszta wydaje mi sie jest okej, no chyba ze nie umiem doprawiac, ale zjada ze smakiem w duzych ilosciach. dzis sprobuje chleb z przepisu (belgijski). czy to wszystko co sie dzieje jest ok?


Filip 3 lata alergia pokarmowa i wziewna
Wojtek 2 lata zdrowy

Offline

 

#15 2013-01-21 13:45:23

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: prosze podzielcie sie przepisami dla alergika na poczatku PP

Keithy przy wysypkach miodu na surowo nie dawaj. Przedzwoń być może gdzieś jest chochlik.
Przebiega prawidłowo na pewno, wysypów będziesz mieć jeszcze trochę u niego ale z biegiem czasu będą coraz mniejsze.
Sika dużo po owsiankach i zupach oraz układ limfatyczny ruszył i wyrzuca przez mocz.
Ale mi mało składna odpowiedz wyszła, ja to chyba raczej telefoniczna jestem

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Cajas de cambio Ford