Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


#1 2011-05-24 23:30:23

Lencja

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-10
Posty: 4
Punktów :   
skąd?: Toruń
wiek dzieci?: 10 miesięcy

Niechęć do zupek

Od kilkunastu dni mam problem z moją córką, która kategorycznie odmawia jedzenia zupek... Zjada owsiankę, bez żadnego problemu ale kiedy dostaje zupkę to ciężko jej czasem nawet 1 łyżeczkę podać.. Czasem zje kilka i to wszystko.. Próbowałam gotować już różne zupki i żadna jej nie pasuje, a jeszcze kilka tygodni temu nie było problemu Przecież nie mogę 11,5 miesięcznego dziecka tylko kaszkami karmić.. A z powodu alergii nie wiele innego chyba mogę wprowadzić. Macie jakiś pomysł???

Offline

 

#2 2011-05-25 08:40:16

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Niechęć do zupek

Lencja spróbuj jej podać np. ziemniaka lub placuszki ziemniaczane z gotowanych ziemniaków polane zupką albo polentę. Może taka wersja przejdzie. Możesz też przedzwonić może to energetyczna blokada.

Offline

 

#3 2011-07-06 23:09:00

 mama Kubusia

Nowy użytkownik

Skąd: Leszno
Zarejestrowany: 2011-07-06
Posty: 4
Punktów :   
skąd?: Leszno
wiek dzieci?: córka 12 lat, synek 3 lata
wiek użytkownika: 32

Re: Niechęć do zupek

Witam! Jestem Tutaj pierwszy raz. Mam 3letniego Kubusia,który ma azs oraz wtórny zespół złego wchłaniania. Trzustka żołądek i dwunastnica żle pracuja. zaczełam czytać o pp i postanowiłam wprowadzić w życie. Ale....mam duży problem,Kubuś nie chce jeść owsianki...szuka w niej makaronu lub ziemniaczków (wg niego taka jest zupka) a chleba nigdy nie jadł....tylko bułki. Bo chlebek mu nie smakował od  małego. i co z tym fantem......proszę o pomoc Kasia

Offline

 

#4 2011-07-15 19:18:09

Tardi

Użytkownik

26351022
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 60
Punktów :   
skąd?: Warszawa
wiek dzieci?: 16 m-cy
wiek użytkownika: 29

Re: Niechęć do zupek

Owisankę można zrobić wodnistą, zmiksować i jako picie dawać dziecku w butlkę np. ..

Jeśli chodzi o zupki- moje dziecko też od 2-3 tyg nie chce nawet ŁYŻKI zupki zjeść, a wcześniej czekał na zupę .. więc jedyne co wymyśliłam do mu daje z kaszką kukurydzianą - polentą i wtedy zjada jak jest gęsta

Offline

 

#5 2011-07-15 21:45:27

 andzia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 27
Punktów :   
skąd?: Bełchatów
wiek dzieci?: 2lata
wiek użytkownika: 25

Re: Niechęć do zupek

ach to jakiś okres na niejedzenie? Mati też od ok tyg. nie chce zupek. Owsianke zje ale w zdecydowanie mniejszej ilości jak do tej pory a zupke to tylko jak nad nim posiedze i go nakarmie. Wcześniej to sie sam rzucał na miseczke z łyżeczką. Tardi u nas też polenta daje rade. Ale codziennie to chyba jej nie można dawać. Poza tym coś ostatnio mi żółtka nie toleruje w owsiance. Zaropiałe ma na drugi dzień oczka. Pomyślałam, że trzeba zakwasić mocniej. Tak więc zrobiłam i było chyba jeszcze gorzej. Lało mu się z oczu cały dzień a rano ledwo je otworzył. Teraz już jest ok ale nie rozumiem dlaczego zaczął tak reagować na żółtko. Raz na jakiś czas próbuje i tak samo jest za każdym razem.


Mati(1,5roczku)- azs

Offline

 

#6 2011-07-16 07:19:33

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Niechęć do zupek

Andziu jest lato. Zbyt duża ilość tłuszczów mięsa, żółtka powoduje ropienie oczu. Dlatego latem tych produktów je się mniej.

Offline

 

#7 2011-07-16 19:58:07

 andzia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 27
Punktów :   
skąd?: Bełchatów
wiek dzieci?: 2lata
wiek użytkownika: 25

Re: Niechęć do zupek

tak tak... wiem. Daje Matiemu teraz bardzo mało mięska i tłuszczów a i tak się zdarzają takie akcje. W ogole też się ostatnio zdarzają wysypy. Eh coś dół ostatno jest. Mam czasem dość jak się napatrze na inne dzieciaczki które zajadają co chcą z talerzy rodziców a my z mężem jak najdalej ze swoimi talerzami od dziecka. A i tak mu się zdarza, że coś skubnie od nas i wystarczy ociupeńka i od razu widać tego efekty na jego skórze, kupie, oczkach grrrr...


Mati(1,5roczku)- azs

Offline

 

#8 2011-09-22 14:00:15

 Hajduczek

Nowy użytkownik

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 5
Punktów :   
skąd?: Świdnik
wiek dzieci?: 6 m-cy, 12 lat
wiek użytkownika: 37
WWW

Re: Niechęć do zupek

Witajcie ! Cieszę się, że odnalazłam ten wątek. Mania (10 m-cy) też zaczęła odmawiać jedzenia zupek. W dzień jest z opiekunką, która bardzo się stara, ale niewiele może wskurać. Owsiankę zajada ze smakiem i bez problemu. Zupkę natomiast (gotuję gęste od ziemniaków zupki pp) udaje mi się wcisnąć podczas kąpieli - na kolację. I stąd moje pytanie, czy mięsna zupka na kolację to dobry pomysł? Jakie przygotowywać posiłki bezzupne, aby dziecko zjadło przy opiekunce? czy przepis na placuszki z gotowanych ziemniaków znajdę w e-booku? Dodam, że karmię jeszcze piersią, Mania jest zdrowa, bez problemów alergicznych. Pozdrawiam wszystkich ciepło serdecznie w ostatni dzień kalendarzowego lata Iza

Offline

 

#9 2011-09-28 16:13:12

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Niechęć do zupek

Hajduczek przepis na ziemniaczki jest w książce. Zupkę możesz pokombinować może dziecko by chciało jakieś kawałki w niej mieć np. ziemniaki lub chlebek podrobić do zupki i wtedy rzadsza zrobić, albo groszek ptysiowy, żeby coś pływało.

Offline

 

#10 2011-09-30 19:43:56

 Kasiak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-07
Posty: 29
Punktów :   
skąd?: Śląsk
wiek dzieci?: 1 rok
wiek użytkownika: 32

Re: Niechęć do zupek

moja też miała dużą niechęc do zupek jak była w nich choćby troszeczkę cebuli. Wolała latać glodna niz zjeść nawet łyżeczkę. Możecie wypróbować, a nuż


Dzieciaczek chory na AZS  i alergie pokarmowa od 6 tygodnia życia

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kuchniappdladzieci.pun.pl