Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#256 2012-04-14 20:44:13

mamapiotrusia

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-11
Posty: 1
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Witam! chciałabym prosić o poradę. Karmię 4 miesięcznego synka piersią wg. pp , ale ostatnio jak tylko "przewalę" ze smakiem słodkim to dostaje wysypki. Po polencie  cały zsypany, zbyt dużo jajek też (2 dziennie) ,  zestaw obiadowy :ziemniaki, cielęcina i  warzywko do tego- też mu zaostrza. Ja chodzę ciągle głodna   i chudnę potwornie.  Sama nie wiem już co mogę jeść. Jedynie po czym małemu przygasa wysypka to kasza gryczana niepalona, ale tej podobno codziennie nie wolno. Pani Magdo zgodnie z pani poradą   zjadłam ryż , ale po tym było jeszcze gorzej- mały płakał  2 godziny, chyba bolał go brzuszek. Może ktoś  miał podobny problem? i wie jak go rozwiązać.

Offline

 

#257 2012-04-16 10:59:23

 edymal4

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-16
Posty: 63
Punktów :   
wiek dzieci?: 6, 3
wiek użytkownika: 34

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

olafek2009 napisał:

edymal  sprawdz czy to nie owsiki,tak to się podobno objawia(swędzi w okolicach odbytu) a ta wysypka to pewnie oczyszczanie.Jak nie będziesz na początku dzieciaków dyscyplinować to takie wysypki będą nagminne niestety:(
Możesz mu też ten odbyt smarować kremem aloesowym firmy forever i robić nasiadówki z ostrozenia,mi pomogło jak miałam grzybka:)
Pozdrawiam

Dziękuję za podpowiedź

Z tą dyscypliną ciężko będzie Czasem nawet jak ugotuję coś i babci zostawię to nieświadoma coś dodaje im jak nie chcą jeść - no i wszystko psuje
Coś bardziej mi to na grzybka jakiegoś wygląda niż na owsiki - bo by się drapał ale krostek by od nich nie było... Kupię dziś ostrożeń - tylko jak nasiadówkę zrobić 2,5latkowi ? Może będę smarować lub robić okłady...

Jeszcze kochani pytanie co do USZU! Córki nie wyleczyłam z zapalenia uszu bez antybiotyku. - niestety Natomiast teraz synek ma chore ucho - z tą różnicą, że jemu wycieka coś z ucha - wiem że to dobry znak -  (u córki nie poszło nic przez tydzień). Nie wiem tylko co mam robić: przypuszczam, że jak już jest wyciek to nie powinnam mu zakraplać olejku? Smarować? Okłady? Czy teraz to tylko czekać i imbirówkę podawać? Help!

Ostatnio edytowany przez edymal4 (2012-04-16 11:03:51)


na pp stopniowo od 4 tygodni
córka 6 z alergią skórną - obecnie niewielkie krostki na ramionach i sucha skóra oraz ciągle infekcje (uszy gardło nos)
syn 3 skóra zdrowa. rok leczony był sterydami wziewnymi z podejrzeniem astmy. od roku nic nie dostaje. często chore uszy, katar.

Offline

 

#258 2012-04-17 03:15:54

kasia123

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 5
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

od 5 dni  synek w nocy mocno się poci, przebierać go muszę ze dwa razy, przy tym przykrywa nawet główkę kołderka jakby mu zimno było
zaczęło się od przeziębienia miał katar jeden dzień i kaszel który szybko przeszedł, podawałam imbirowke i rosołek
,ostatnio zjada więcej mięsa a mało warzyw-szczerze powiem ze z warzyw do obiadków prócz marchwi nie mam co wymyślać
czy ktoś mógłby mnie naprowadzić i napisać  co robię źle i z którym smakiem tak ostro przesadziłam 

zapomniałam napisać ze od jakiegoś czasu ma suchy kaszel- nie częsty ale jest- również w nocy
nie za bardzo teraz wiem co podawać, gotować( a czego nie wolno) żeby nawilżyć organizm bo z tego co rozumiem jest on przegrzany(ostatnio często łapało mnie i syna przeziębienie-  i widocznie za dużo imbirowki i innych  rozgrzewających potraw było teraz są efekty!)
Jest jeszcze coś! zaczerwienienia w zgięciach kolan i łokci znikły prawie całkowicie, ale teraz na rekach i nogach pojawia się kaszka na twarzy również-  raz jest tego więcej raz mniej zwłaszcza w dotyku czuć podskórne krostki
Czy to wina potraw zbyt rozgrzewających? I czy mogę wykapać syna w zielu ostrozenia bo tak naprawdę nie wiem czy te podskórne krostki go swędzą czy nie?
bardzo proszę o poradę i  z góry dziękuję

Ostatnio edytowany przez kasia123 (2012-04-17 13:51:25)

Offline

 

#259 2012-04-17 08:52:27

 edymal4

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-16
Posty: 63
Punktów :   
wiek dzieci?: 6, 3
wiek użytkownika: 34

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Podpowiedzcie mi proszę! Jak zachowywać się przy bolącym uchu u dziecka z wysiękiem? Nie bolało synka do póki nie pojawiła się wydzielina. Nie wiem czy zakraplać olejkiem czy dogrzewać? Smaruję wokół i lekko wacikiem wewnątrz. Czy dobrze?


na pp stopniowo od 4 tygodni
córka 6 z alergią skórną - obecnie niewielkie krostki na ramionach i sucha skóra oraz ciągle infekcje (uszy gardło nos)
syn 3 skóra zdrowa. rok leczony był sterydami wziewnymi z podejrzeniem astmy. od roku nic nie dostaje. często chore uszy, katar.

Offline

 

#260 2012-04-17 19:43:56

aga

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 86
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

edymal ja nie miałam problemu z uszami, ale przypomniałam sobie, że kiedyś czytałam w książce p. Ciesielskiej, oto fragment:

"Z uszu dziecka co jakiś czas wyciekała kropla ropy, jednakże mama wiedziała, że to bardzo dobry objaw, ponieważ dziecko się oczyszczało. Zakraplała je jedynie po dokładnym oczyszczeniu olejkiem kamforowym"

to był przypadek dziecka 5-miesięcznego, karmionego piersią. Tam jeszcze było napisane, że mama tego dziecka piła imbirówkę i bardzo pilnowała diety.


może to Ci pomoże, życzę wytrwałości.


Julcia  9,5 lat-azs od 3 tyg życia, alergie pokarmowe i wziewne
Agatka 3,5 lat krostki na buzi od urodzenia, nie "diagnozowana" przez lekarzy
na PP od lipca 2010

Offline

 

#261 2012-04-17 20:55:24

 edymal4

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-16
Posty: 63
Punktów :   
wiek dzieci?: 6, 3
wiek użytkownika: 34

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

aga napisał:

edymal ja nie miałam problemu z uszami, ale przypomniałam sobie, że kiedyś czytałam w książce p. Ciesielskiej, oto fragment:

"Z uszu dziecka co jakiś czas wyciekała kropla ropy, jednakże mama wiedziała, że to bardzo dobry objaw, ponieważ dziecko się oczyszczało. Zakraplała je jedynie po dokładnym oczyszczeniu olejkiem kamforowym"

to był przypadek dziecka 5-miesięcznego, karmionego piersią. Tam jeszcze było napisane, że mama tego dziecka piła imbirówkę i bardzo pilnowała diety.


może to Ci pomoże, życzę wytrwałości.

Nawet nie wiesz ile ja razy ten fragment przeczytałam... żeby utwierdzić się że krzywdy dziecku nie robię...   I próbowałam doczytać między wierszami co powinnam robić...
Dziękuję za wsparcie aga

Jednak nie potrafię ocenić jak długo to może potrwać bez komplikacji, którymi ciągle straszą lekarze. Od 4 dni boli go ucho , do tego doszło drugie i też obklejone zaschniętą wydzieliną. No i nie może przez nos oddychać mimo że kataru nie ma
Bez paracetamolu nocy nie prze
śpi.

Ostatnio edytowany przez edymal4 (2012-04-18 10:46:43)


na pp stopniowo od 4 tygodni
córka 6 z alergią skórną - obecnie niewielkie krostki na ramionach i sucha skóra oraz ciągle infekcje (uszy gardło nos)
syn 3 skóra zdrowa. rok leczony był sterydami wziewnymi z podejrzeniem astmy. od roku nic nie dostaje. często chore uszy, katar.

Offline

 

#262 2012-05-18 12:45:21

 misia987

Nowy użytkownik

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2012-04-06
Posty: 6
Punktów :   
skąd?: Rzeszów
wiek dzieci?: 5M

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

powiedzcie mi proszę jak przygotować kąpiel w płatkach owsianych? wiem że trzeba je ugotować ale ile tych płatków? słyszałam też o leczniczych właściwościach kąpieli w wywrze ze słomy owsianej. Stosował to ktoś z Was?


syn Kacper - 5 miesięcy- azs

Offline

 

#263 2012-05-27 08:11:54

 olta1

Użytkownik

Skąd: Siedlce
Zarejestrowany: 2012-01-15
Posty: 125
Punktów :   
skąd?: Łosice
wiek dzieci?: 4,1
wiek użytkownika: 28

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

mam pytanko co dawać na katar wiosną teraz mała dostała kataru? czy imbirówka nie będzie za mocna o tej porze roku?

Offline

 

#264 2012-05-27 09:09:29

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

imbirówka nigdy nie jest za mocna:)
Olaf pije codziennie od miesiąca po 5-6 łyżek 2 razy dziennie.Robię ją z 1 łyżeczki na szklankę:)
Oczywiście kataru nie ma ale daję mu profilaktycznie
Ostatnio sprawdziła się doskonale-Olaf drapnął mi trochę masła i po kilku minutach pojawił się okropny kaszel,imbirówka załatwiła sprawę i po godzinie po kaszlu ani śladu:),nawet nie dawałam mu zyrtecu a zawsze on szedł w ruch.Jak widać można się bez lekarstw obejść:)
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez olafek2009 (2012-05-27 09:15:47)


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#265 2012-05-28 10:13:29

 olta1

Użytkownik

Skąd: Siedlce
Zarejestrowany: 2012-01-15
Posty: 125
Punktów :   
skąd?: Łosice
wiek dzieci?: 4,1
wiek użytkownika: 28

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

dziękuję za odpowiedz, a może ten katar to właśnie od żółtka bo upiekłam ciasteczka owsiane z żółtkiem klara strasznie się zajada, ale pomyślałam że kiedyś musi zacząć jeść te żółtko? niewiem czy to dobry pomysł. Njagorsze że imbir musimy dawać na siłę bo nie chce pić

Ostatnio edytowany przez olta1 (2012-05-28 10:14:29)

Offline

 

#266 2012-05-29 07:49:40

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

katar może być od za dużej ilości ciastek,alergicy niestety tak mają.Magda kiedyś pisała że olaf może takie ciastko jak jest zdrowy-jedno co 2-gi dzień.Spróbuj kulki z Ciesielskiej Olaf za nimi szaleje:)podobno można 3 dziennie ale jeszcze nie odważyłam się dać mu tyle:)
Pozdrówki

Imbirówkę daję jak Olaf jest bardzo zajęty.Na początku robiłam z połowy łyżeczki bo też mi nie chciał pić,teraz już spoko jak musi to wypije;)

Ostatnio edytowany przez olafek2009 (2012-05-29 07:51:37)


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#267 2012-05-29 22:52:57

aga

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 86
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

cześć

olafku a tą imbirówkę podgrzewasz przed każdym podaniem, czy na zimno dajesz? Jak mówiłaś, że Olaf dostał kaszlu po maśle, to miał go suchy czy mokry?

Tak się zastanawiam, bo moja mała ma katar i suchy kaszel. Na katar się daje imbirówkę a na suchy kaszel nie i w sumie nie wiem czy dawać. Kaszel wygląda na od alergii, bo nie ma gorączki, jest wesoła, ma spory apetyt.


pozdrawiam


Julcia  9,5 lat-azs od 3 tyg życia, alergie pokarmowe i wziewne
Agatka 3,5 lat krostki na buzi od urodzenia, nie "diagnozowana" przez lekarzy
na PP od lipca 2010

Offline

 

#268 2012-05-30 08:04:10

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Hej
aga imbirówkę odgrzewam za każdym razem,normalnie na kaszel suchy przeziębieniowy albo od kataru(wydaje mi się że taki jest u ciebie) nie dajemy imbirówki tylko zupy z większą ilością cebuli,rosół do popijania i ziemniaki z cebulą i czosnkiem a na kaszel mokry imbirówka.
W moim wypadku reakcja była natychmiastowa na masło(po paru sekundach od zjedzenia,wiec na kaszel suchy alergiczny imbirowka jest wskazana:)i dziala

Olaf zawsze ma apetyt i jest wesoly nawet jak jest chory,ja juz przestalam przypisywac kazdy katar i potem suchy kaszel alergii,teraz to jest zazwyczaj wychlodzenie(bardzo teraz pilnuje zeby olaf byl zawsze cieply caly,lacznie z dlonmi i stopami)jak mu ubieralam ostatnio bluze w te cieple dni(20 pare stopni)to wszyscy patrzyli na mnie jak na ufoludka ale olaf byl cieply,niespocony(pare razy sprawdzalam) i ciagly katar tej wiosny sie skonczył.takze sproboj i ty moze twoja corka tez lapie katar od wzchlodzenia:)
Czasem sama czuje sie dziwnie ubierajac mu bluze ale juz pare razy to sprawdzilam i konczy sie zawsze tak samo,katar na nastepny dzien.Potem szybko imbirowka,yupka cieple ubranko i jest od razu lepiej:D
Pozdrawiam


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#269 2012-05-30 08:42:33

aga

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 86
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

kaszel dziś rano był już mokry, Agatka jak jest chora to odmawia całkowicie jedzenia, dlatego pomyślałam o alergii. Co do trzymania w cieple też jestem za, ale ona jak ją ubieram tak jak siebie momentalnie jest cała spocona i plecy i głowa, więc zaczęłam ją lżej ubierać. Ehhh, zobaczymy jak to będzie. Dzięki


Julcia  9,5 lat-azs od 3 tyg życia, alergie pokarmowe i wziewne
Agatka 3,5 lat krostki na buzi od urodzenia, nie "diagnozowana" przez lekarzy
na PP od lipca 2010

Offline

 

#270 2012-06-04 14:37:21

 edymal4

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-16
Posty: 63
Punktów :   
wiek dzieci?: 6, 3
wiek użytkownika: 34

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

olafek2009 napisał:

imbirówka nigdy nie jest za mocna:)
Olaf pije codziennie od miesiąca po 5-6 łyżek 2 razy dziennie.Robię ją z 1 łyżeczki na szklankę:)
Oczywiście kataru nie ma ale daję mu profilaktycznie
Ostatnio sprawdziła się doskonale-Olaf drapnął mi trochę masła i po kilku minutach pojawił się okropny kaszel,imbirówka załatwiła sprawę i po godzinie po kaszlu ani śladu:),nawet nie dawałam mu zyrtecu a zawsze on szedł w ruch.Jak widać można się bez lekarstw obejść:)
Pozdrawiam

Czy z tą imbirówką to nie jest jak i z innymi przyprawami ostrymi, że trzeba uważać by nie przeholować?   Pytam bo sama teraz popijam imbirówkę na katar zatokowy oraz trochę mocniej doprawiałam potrawy dla siebie. I zauważyłam, że stasznie mam wysuszoną skórę. Najgorzej jest na dłoniach (pumeks) ale i generalnie czuję że jestem strasznie wysuszona. Pytam aby i dzieciaki nie miały z tym problemu a daję im imbirówkę w miarę systematycznie a szczególnie jak jakieś "grzeszki lodowe" lub tym podobne się trafią


na pp stopniowo od 4 tygodni
córka 6 z alergią skórną - obecnie niewielkie krostki na ramionach i sucha skóra oraz ciągle infekcje (uszy gardło nos)
syn 3 skóra zdrowa. rok leczony był sterydami wziewnymi z podejrzeniem astmy. od roku nic nie dostaje. często chore uszy, katar.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs mokotów