Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


#16 2011-03-31 17:43:33

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: co zamiast owsa? uczulenie na owsiankę

Gabi przyprawy w kawce każdy sam sobie normuje, tak samo ilość kawy. Ja lubię słabą kawę wiosną latem z małą ilością przypraw a jesienią ,zimą ostrzejszą.
Masło możesz dziecko wprowadzać do owsianki ale na końcu noża taką kapkę malutką, taka ilość dziecka nie uczuli a będzie się przyzwyczajać. Do zupy oliwę narazie.
Brakuje mi też zupy w twoim menu a jest ona podstawą tak co najmniej 2 razy dziennie.
W sprawie cielęciny przedzwoń po niedzieli bo nie wiem w jakim stanie masz dziecko.
Na elektrycznej kuchence też można gotować choć lepsza jest gazówka , energia ognia. Ale jak jedzenie rękami przepromieniujesz też fajnie energetykę podniesiesz.

Kasiak owsiankę od 40 min- do 1h . Tylko ta jednogodzinna taka dietetyczna przy zatruciach, zastojach jest podawana.

Offline

 

#17 2011-04-05 22:03:51

 hope78

Użytkownik

Skąd: Irl
Zarejestrowany: 2011-03-20
Posty: 18
Punktów :   

Re: co zamiast owsa? uczulenie na owsiankę

Magdalena Dudek napisał:

Gabi witaj
Sypać dziecko na początku może to normalne, mogą wystąpić katary i kaszle mokre - typowe rozśluzowywanie. Trzeba to przeczekać aż organizm się oczyści. Możesz wtedy kąpać w ostrożeniu, krochmalu płatkach owsianych i czymś posmarować _ też informacje są w książce.

Witajcie,
mam pytanie co do 'sypania". Od 4 dni czyli od soboty moj synek jest w 100% na owsiance, wczesniej jakies 2 tyg.temu wszystko rozpoczelismy. Początkowo jadł 2 razy dziennie, potem 3, potem 4 a potem 5. Do prawie kazdej owsianki był jednak dodawany Nutramigen w ilosci 1-2 łyzeczki -samej owsiani nie chciał jesc, az do ubiegłej soboty . Synek jednak ma i zawsze miał apetyt, tak wiec teraz w wieku prawie 5 mcy za kazdym razem zjada 280-300ml owsianki, nie wiem czy to za duzo ?, ale on po prostu ma straszny apetyt i jesli bym mu pozwoliła to mógłby chyba duzo wiecej
Moje pyt.brzmi nastepujaco, juz od ponad tygodnia synka sypie coraz mocniej, sa to czerwone plamy-jakby po poparzeniu-taka jest klatka piersiowa i szyja, a takze liszaje na rekach i nogach, krostki, suche, ktore zaczynaja sie jończyc w kilku miejscach m.in. na buzi. Smaruje emolium itp. ale to nic nie daje. Zaczynam sie juz mocno denerwowac, bo teraz ma wysypke praktycznie wszedzie nawet w miejscach gdzie jej nigdy nie było jak np.plecy kiedys były prawie czyste!
Magdo, jak długo musze czekac na poprawe, bo juz nie wiem co sie dzieje. Nie wiem czy mam przerwac kuracje moze miód lub cos innego mocno go uczula? sama juz nie wiem.
Dodatkowo robi kupki 2-3 razy dziennie, sa one jakby zrobione z miekkiej plasteliny, takie bobki, ale nie za twarde, wiec mysle, ze nie jest to zatwardzenie.
Poradz mi prosze, co powinnam robic i czy te objawy sa normalne, wierze ze kazde dziecko jest inne, ale...strasznie sie martwie, a synek wyglada okropnie, tak mi go strasznie zal.
Duzo czytam na necie i mysle...jesli on ma np.pasozyty, to czy ta owsianka cos pomoze? Juz sama nie wiem co mam myslec.
dziekuje z gory za odp.
Justyna


Syn Jonathan ur09.11.2010  AZS

Offline

 

#18 2011-04-06 00:05:03

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: co zamiast owsa? uczulenie na owsiankę

Justynko przedzwoń do mnie.
Sypać go będzie na początku, jaki czas nie wiem , różnie i różnych dzieci bywa ale lepiej bedzie mi z tobą porozmawiać.
Pozdrawiam

Offline

 

#19 2011-04-06 10:32:08

 Kasiak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-07
Posty: 29
Punktów :   
skąd?: Śląsk
wiek dzieci?: 1 rok
wiek użytkownika: 32

Re: co zamiast owsa? uczulenie na owsiankę

Hope, napisz koniecznie co ci poradziła Magda, bo chyba każda mama obiawia sie takiego obrotu sytuacji po wprowadzeniu pp podczas fazy oczyszczania organizmu.

Ja ci moge doradzic że na sączące sie zmiany dobra jest zwykła czarna herbata. U nas to wysuszało sącząca sie wysypkę. Zwykłą czarna bez aromatów herbate zaparzyc i jak przestygnie to przemywac te zakażone, sącace sie miejsca.

Mam nadzieję że po jakimś czasie bedzie lepiej pisz koniecznie i trzymam kciuki


Dzieciaczek chory na AZS  i alergie pokarmowa od 6 tygodnia życia

Offline

 

#20 2011-04-06 22:01:09

 hope78

Użytkownik

Skąd: Irl
Zarejestrowany: 2011-03-20
Posty: 18
Punktów :   

Re: co zamiast owsa? uczulenie na owsiankę

Witajcie,
Magdo dziekuje za rady. Musze przetrzymac teraz ten kryzys, ale...szczerze jest mi bardzo ciezko. Zwlaszcza, ze zamartwiam sie tymi ostatnimi mocno ognisto-czerwonymi zmianami.
Kasiak to "sypanie" ma niestety potrwac, choc ja nie wiem jak dlugo dam rade, bo teraz jest naprawde strasznie.
Mam nadzieje, ze niebawem ta straszna wysypka ciut sie uspokoi , bo synek wyglada teraz jak po popazeniu. Dziekuje za porade z herbata dzis sprobowalam, choc juz tez nie wiem, bo to sa suche miejsca, ktore pekaja i sie sacza, wiec i tak po przetarciu herbatą musze je nawilzyc.
Magdo, Co do marchwianki, potwierdz mi prosze raz jeszcze bym była pewna
1/2 litra wrzatku+ szczypte kurkumy
1/2kg marchewki w kostke
1 maly zabek czosnku
szypta imbiru
Gotowac 1 godz. i podawac raz dziennie
Dzis juz podalam i kupka wyszla juz  normalna chyba godzine pozniej podałam jak jeden posilek czyli 280 ml, czy to nie za duzo jak na pierwsza zupke w jego zyciu?

Gdzies na forum znalazlam inna zupkę
g - 1/2 litra wrzącej wody,
sł - 3 marchewki,
sł - 1 duży ziemniak,
sł - szczypta kminku,
o - 1 łyżka płatków owsianych,
sn - szczypta soli.
Wszystko gotować do miękkości (latem krócej, zimą dłużej), zmiksować. Dodać:
sn - kilka kropel soku z cytryny,
g - szczyptę kurkumy,
sł - masła na czubku łyżeczki,
o - szczypta imbiru.
Zupka ma być dosmakowana
czy mge tez tak tylko bez ziemniaka ????

Oj dziewczyny modle sie by w koncu zaczęlo sie cos poprawiac.


Syn Jonathan ur09.11.2010  AZS

Offline

 

#21 2011-04-06 22:13:06

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: co zamiast owsa? uczulenie na owsiankę

Hope marchwianka dobry przepis.
Zupka też ale ziemniaków daj tyle aby gęsta była, zamiast ziemniaków możesz dać kaszy kukurydzianej 1 łyżkę lub wymiennie z kaszą kukurydzianą. W ostrym dodaj szczypte pieprzu np. ziołowego lub kolendry i więcej soli. Jak dasz szczyptę soli zupa będzie mało słona i nie wyczujesz kwaśnego a poza tym nie smaczna i brak będzie zakorzenienia w nerkach. Zamiast masła daj kilka kropel oliwy z oliwek. Jak już ci synek z atopi wyjdzie będziesz masło do zupek dodawać, a narazie tylko do owsianki tyle co na końcu noża.
I nie smutkaj się bo każda twoja emocja przjdzie na dziecko, roztocz nad dzieckiem krąg radości i powtarzaj sobie codziennie na głos " Bardzoe się cieszę ,że Jonathan codzień jest zdrowszy i cieszę się na dzień, w którym będzie już całkiem zdrów" postaraj się przy tych słowach wyobrażać swoje dziecko już zdrowe i odczuj radość z tym związaną. Poproś swojego opiekuna o pomoc w wyobrazni i postaw koło niego jego opiekuna.
Głowa do góry wyjdzie z tego i nikt inny ale ty własnymi siłami tego dokonasz.

Offline

 

#22 2011-04-07 22:30:01

 hope78

Użytkownik

Skąd: Irl
Zarejestrowany: 2011-03-20
Posty: 18
Punktów :   

Re: co zamiast owsa? uczulenie na owsiankę

Dziekuje Magdo, dzis juz we mnie wiecej nadzieji i pogody. Wierze, ze dam rade, najwazniejsze, ze jestem na wlasciwej drodze
Na szczescie, moj maz tez jest mi podporą co do PP, choc on czasem lubi zajadac sie frytkami czy cola z McDonalda.


Syn Jonathan ur09.11.2010  AZS

Offline

 

#23 2011-04-08 07:36:37

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: co zamiast owsa? uczulenie na owsiankę

Hope nie ma za co. Wiem co czujesz i wiem jak się patrzy na swoje dziecko z bezradnością bo przez to przeszłam. Wiem też jak bardzo matka chce przyspieszyć proces zdrowienia, liczy każdy dzień, co dzień zagląda czy nastąpiła jakaś poprawa. W stanie w jakim jest Jonathan nie odróżnia się już świeżego wysypu od starego, wiem bo też mam to za sobą. I powiem ci to jest plus, bo właśnie dzięki temu można dać na luz. Jak nie rozróżniałam wysypu i nie potrafiłam powiedzieć czy jest gorzej czy lepiej, przestałam tym się przejmować i skupiłam się na gotowaniu, smarowaniu, noszeniu dziecka- codzienności aż pewnego dnia zauważalna była poprawa. Na tym dniu się skup, bo on przyjdzie wkrótce.

Offline

 

#24 2011-04-09 15:21:59

 hope78

Użytkownik

Skąd: Irl
Zarejestrowany: 2011-03-20
Posty: 18
Punktów :   

Re: co zamiast owsa? uczulenie na owsiankę

Magdo, masz racje. Skupilam sie teraz rzeczywiscie na gotowaniu, codzien owsianka plus marchwianka. A jest co robic
Za 2 dni wprowadze zupke z ziemniakiem-przez tydzien i potem dodam pietruszke-tydzien, jak dobrze pamietam,chyba  tak ma byc? Potwierdz prosze.
A potem zaczne gotowac na wywarze z mieska, ale bez miesa przez kolejne 2 tyg.
Wiem ze nie powinnam wpatrywac sie w zmiany i staram sie tego nie robic. Choc ciezko, jak sie smaruje ciałko i buzie kilka razy dziennie. Zrobilam zdjecia...musiałam...bo chce raz na tydzień popatrzec czy jest poprawa. Tak mi sie dzis wydaje, ze nieco lepiej wyglada na buzi, ale poczekam do srody (wtedy byl ten mega wysyp) i wtedy porównam ze zdjeciem sprzed tygodnia.


Syn Jonathan ur09.11.2010  AZS

Offline

 

#25 2011-04-09 18:08:24

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: co zamiast owsa? uczulenie na owsiankę

Hope dobrze pamiętasz. Najlepiej będzie widać poprawę między miesiącami.

Offline

 

#26 2011-04-09 21:30:29

 Kasiak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-07
Posty: 29
Punktów :   
skąd?: Śląsk
wiek dzieci?: 1 rok
wiek użytkownika: 32

Re: co zamiast owsa? uczulenie na owsiankę

trzymam kciuki żeby było dobrze, pisz jak dzieciaczek po jakimś czasie na diecie sie czuję


Dzieciaczek chory na AZS  i alergie pokarmowa od 6 tygodnia życia

Offline

 

#27 2012-03-20 21:50:39

Klaudia

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-20
Posty: 1
Punktów :   

Re: co zamiast owsa? uczulenie na owsiankę

Ja też mam wątpliwości co do owsianki. My jesteśmy już na tej diecie kilka miesięcy. Niestety od jakiegoś czasu zauważyłam, że po porannej owsiance maluch robi się czerwony jak burak. Ku mojemu zaskoczeniu zupy gotowane na cielecinie z wrzywami takiego efektu nie wywołują. Dodam, że owsianka gotowana jest odpowienio długo, z przyprawami. Może zbyt dużo jej zjada? (3 porcje w ciągu dnia). Zastanawiam się, co mu mogę podać zamiennie, bo wygląda to nieciekawie. Niestety mój 15 miesięczny maluch nie lubi kanapek.

Offline

 

#28 2012-03-22 21:35:55

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: co zamiast owsa? uczulenie na owsiankę

Klaudia przedzowń wygląda to na przegrzanie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://http://dammar.com.pl