Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


#1 2011-03-18 12:30:08

 Kasiak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-07
Posty: 29
Punktów :   
skąd?: Śląsk
wiek dzieci?: 1 rok
wiek użytkownika: 32

co zamiast owsa? uczulenie na owsiankę

Droga pani Magdo,

sprobowalam coreczce wprowadzic owsianke (woda, sól plus płatki owsiane eko). Dałam jej jednego dnia jedna łyzeczkę na drugi dzień dwie małe łyżeczki, ale niestety już wieczorem dostała okropnych wykwitów na buzi, bardzo sie drapała Dodam że córeczka jest również mocno uczulona na ryż, kasze gryczana i jaglaną toleruje natomast kaszke kukurydzianą i amarantus. Czy zamiast owsa, można wykorzystac jakieś inne płatki wskazane dla dzieci alergicznych?

Dziękuję z góry za pomoc


Dzieciaczek chory na AZS  i alergie pokarmowa od 6 tygodnia życia

Offline

 

#2 2011-03-18 17:14:02

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: co zamiast owsa? uczulenie na owsiankę

Kasiak po owsiance dzieci z nierównowagą objawiającą się jako azs będzie sypać na początku po owsiance gdyż płatki owsiane w połączeniu z przyprawami typu imbir będą działać rozpraszająco. Czyli wszystek śluz z wewnątrz wyrzucą na zewnątrz. U dzieci atopowych akurat przez skórę ( skóra to drugie płuca ) , u dzieci z alergią wziewną na pyłki odbywa się to przez nos i jamę ustną ( katar, kaszel ) , czasem dzieci rozśluzowują się na początku przez jelito grube.
Tak ma być- to dobry objaw. W medycynie chińskiej tak jak i w homeopatii leczenie odbywa się według schematu ze środka na zewnątrz i z góry na dół i takie jest prawidłowe. Zle jest jak objawy wchodzą do środka lub wędrują ku górze. Np. wysypka była na całym ciele, pięknie zeszła i została na dłoniach a potem przemieściła się na łokcie, lub gdy jak po zastosowaniu sterydów została wciągnięta do wnętrza organizmu.
Jakbyś potrzebowała porady to przedzwoń w poniedziałek.

Offline

 

#3 2011-03-18 20:20:21

 Kasiak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-07
Posty: 29
Punktów :   
skąd?: Śląsk
wiek dzieci?: 1 rok
wiek użytkownika: 32

Re: co zamiast owsa? uczulenie na owsiankę

Droga Magdo,

dziękuję za szybką odpowiedź.  Jeśli córka po połtorej łyzeczki ma taką reakcję to boję sie po prostu tak z dnia na dzień podawac jej pełne porcje... ponieważ tak sie drapie że potem ma rany na buzi. Jeśli nie daję jej produktów uczulających to jest prawie zdrowym dzieckiem... niestety ma kilka suchuch miejsc ktore drapie ale nie tak bardzo często...
1. czy nie lepszą strategią jest podawanie potraw gotowanych wg. pięciu przemian z produktów, które nie wywołuja chorobowych objawów?
2. Ja nie wprowadzałam jej owsianki z przyprawami wg. przepisu w książce tylko sam owies ugotowany z wodą i solą. Czy tak przygotowany pokarm może też działać leczniczo wg. medycyny chińskiej?

Chętnie z Toba porozmawiam w poniedziałek...tak bym chciała zeby córka jadła coś więcej niż kukurydze, amarantus, marchewke, oliwe i tran...ma  w końcu już 14 miesięcy.

Pozdrawiam


Dzieciaczek chory na AZS  i alergie pokarmowa od 6 tygodnia życia

Offline

 

#4 2011-03-19 08:07:11

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: co zamiast owsa? uczulenie na owsiankę

Kasiak ja jak w pp wchodziłam Kaspian był uczulony na każdy produkt , wszystkie mleka hipoalergiczne. W medycynie chińskiej nie ma pojęcia alergii - ostatnio jedna z dziewczyn podawała linka Diolosy odnośnie alergii , czym ona jest w medycynie chińskiej poszukaj jej ( chyba gdzieś na tym wątku lub na chorobowym ).
Alergia to reakcja organizmu na jego rozregulowanie, jak się to naprawi to wszystko mija. Alergia to silne wychłodzenie. Trzeba to naprawić i będzie jak w zegarku.
Produkty ,które są podane dla dzieci alergicznych są bezpieczne i przygotowane wg. pp leczą.
Tak owsianka długo gotowana z przyprawami i zrównoważona wszystkimi smakami pięknie rozprasza, Ogrzewa narządy, leczy przewód pokarmowy głównie jelita, daje mnóstwo energii z rana, ma dużo witamin i minerałów nie tylko z płatków owsianych ale i z przypraw, daje zakorzenienie w nerkach ( sól ) oraz działa lecząc alergie  ( cytryna ) , a przede wszystkim smaki dodawane w odpowiedniej kolejności według cyklu odżywczego pobudzają go i tak narządy mogą sobie pomagać a nie niszczyć się na wzajem.
Dziecku 1,4 miesiące rób owsiankę dodając kaszy kukurydzianej gdyż takie maleństwo potrzebuje jeszcze więcej smaku słodkiego.
Wiem ,że okres oczyszczania jest ciężki nie tylko ze względu na stan skóry małej istotki ale i ze względu na to ,że są to początki na pp i jeszcze bez zrozumienia większość z was podchodzi, ze strachem i schematami medycyny zachodniej. Ale to minie tylko czasu trzeba , spokoju i otoczenia dziecka radością.
Czekam w poniedziałek na telefon.
Pozdrawiam

Offline

 

#5 2011-03-20 15:09:21

gabi01

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-20
Posty: 16
Punktów :   

Re: co zamiast owsa? uczulenie na owsiankę

Pani Magdo proszę o pomoc.
moja córka ma 19 miesięcy od początku była na sztucznym mleku NAN1 potem okazało się,że ma na nie uczulenie,lekarz przepisał bebilon pepti które pije do dzisiejszego dnia.Kiedy miała 4 miesiące zaczeliśmy wprowadzać stałe produkty,najpierw marchewkę ziemniaczka indyk w zasadzie jadła wszystko potem zaczeliśmy tez pomału wprowadzać nabiał:ser,danonki,śmietanę do zupy.Nie miała żadnych krostek ani plam aż do grudnia.Zaczęło ja strasznie wysypywać,krostki pojawiały sie na twarzy karku,nóżkach a do tego wszystkiego drapała się aż do krwi.Teraz praktycznie jest na samym mleku( bebilon pepti)próbowałam podawać jej sam ryż z marchewką,jabłko i było lepiej więc postanowiłam ugotować jej zupke na indyk+ziemniak+marchewkę no i jadła jeszcze sporo chrupków kukurydzianych i piła i pije dużo zimniej wody.po tym zestawie sypie ją cały czas.2 dni temu przypadkiem trafiłam na dietę pięciu przemian.Zaczęłam  czytać i postanowiłam,że muszę spróbować.wczoraj i dziś ugotowałam ziemniaczki według pp i jak na razie to wszystko.
Zamówiłam Pani książkę DIETA WG PP ale jeszcze jej nie mam(myślę że jutro już będzie)
chciałam zapytać od czego zacząć.wiem, że przy tej diecie muszę odstawić mleko,wodę tylko jak odstawie wodę to co dawać jej do picia.widziałam przepisy na herbatki tylko nie wiem którą podawać i co robić jak będzie ją sypać:odstawić czy podawać i nie patrzeć i czekać aż minie?kupiłam już chleb pszenno-żytni na zakwasie i czekam aż będzie miał 3 dni i dopiero wtedy jej podam ale co dalej na razie mnie to przeraża i wydaje się nie do ogarnięcia!

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz.

Ostatnio edytowany przez gabi01 (2011-03-20 18:18:18)

Offline

 

#6 2011-03-20 16:59:27

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: co zamiast owsa? uczulenie na owsiankę

Gabi witaj
Zestaw produktów dla alergików znajdziesz w książce tak jak i przepisy więc z nich będziesz komponować dziecku menu.
Do picia dobra będzie TLI, Tlaci i Tlai ewentualnie zamiast anyżu czasem koper włoski ( przepisy na herbatki znajdziesz na blogu i w książce też. Jakbyś czegoś nie znalazła pytaj.
Dieta pp tylko na początku wydaje się nie do ogarnięcia , bo to coś nowego, coś czego nie znasz potem będzie szło jak z płatka.
Woda też mi dziecko załatwiła.
Zaczynasz od praktycznie wszystkiego co dla alergików wskazane. Podam ci takie przykładowy rozkład posiłków a ty go dostosujesz do potrzeb swojego dziecka.
Rano kawa zbożowa ( jeśli mała nie będzie chciała jej pić gdyż nie będzie smakować nie zmuszaj - niektóre dzieci kawki nie potrzebują )
potem owsianka ( możesz dać z kromką chleba, z grzanką )
Na drugie śniadanie zupa , jajko, polenta, ja czasem daję kopytka z zupą jak mi z obiadu z dnia wcześniej zostaną
Na obiad ziemniaki, raz na tydzień , półtorej kasza gryczana niepalona, z gulaszem z warzywkiem gotowanym, zapiekanka ziemniaczana, kluchy, spagetti itp
Podwieczorek zupa , kanapka lub jedno i drugie
Wieczorem owsianka też może być z chlebkiem
Ja ostatnio daję małemu owsiankę i posypuję delikatnie chrupkami kukurydzianymi ( takimi do mleka )

Sypać dziecko na początku może to normalne, mogą wystąpić katary i kaszle mokre - typowe rozśluzowywanie. Trzeba to przeczekać aż organizm się oczyści. Możesz wtedy kąpać w ostrożeniu, krochmalu płatkach owsianych i czymś posmarować _ też informacje są w książce.

W razie problemów pisz lub przedzwoń w godzinach konsultacyjnych.

Pozdrawiam

Offline

 

#7 2011-03-21 09:44:42

gabi01

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-20
Posty: 16
Punktów :   

Re: co zamiast owsa? uczulenie na owsiankę

Pani Magdo bardzo dziękuję za odpowiedz!!!
nadal czekam na książke pewnie niebawem będzie i wtedy na pewno ruszam z dietą na całego.Dzisiaj zrobię małej owsiankę boję się miodu bo nigdy go jeszcze nie jadła,dam jej na początek troszke a z czasem będę zwiększała porcje.
Czuję, że z Panią dam radę to ogarnąć.pytań pewnie będę jeszcze miała całe mnóstwo.na rzie jeszcze raz dziekuję i pozdrawiam.

Offline

 

#8 2011-03-21 09:56:27

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: co zamiast owsa? uczulenie na owsiankę

Dziewczyny piszcie na wątku wiosennym, to wątek główny , w którym udzielam porad.
Pozdrawiam

Gabi dasz radę.

Offline

 

#9 2011-03-21 09:59:30

 Kasiak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-07
Posty: 29
Punktów :   
skąd?: Śląsk
wiek dzieci?: 1 rok
wiek użytkownika: 32

Re: co zamiast owsa? uczulenie na owsiankę

wydaje mi sie  ze lepiej jest jak kazdy problem opisuje sie w innym wątku, bo potem bardzo trudno jest znależc potrzebne informacje


Dzieciaczek chory na AZS  i alergie pokarmowa od 6 tygodnia życia

Offline

 

#10 2011-03-21 16:09:11

gabi01

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-20
Posty: 16
Punktów :   

Re: co zamiast owsa? uczulenie na owsiankę

mam pytanie czy herbatka Tli,tlaci,tlai to herbatki żelazne i całoroczne?i czy owsiankę robić z miodem czy bez,którą Pani na początek poleca?
i z jakiego mięsa zrobić gulasz i jak go przygotować i jakich warzyw użyći jak je przygotować?może znajde je w książce.
przepraszam, że tak męcze Panią pytaniami ale nie chce zaszkodzić córce.

Offline

 

#11 2011-03-21 17:23:57

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: co zamiast owsa? uczulenie na owsiankę

Gabi przepisy na herbatki masz na blogu http://kuchniapieciuprzemiandladzieci.b … index.html możesz dać na początek szczyptę imbiru a potem patrzeć jaką twoje dziecko ma przyswajalność na przyprawy ostre.
Gulasz zrób z indyka lub z cielęciny tudzież mieszany. Przepisy masz w książce i na blogu też coś znajdziesz. Trzymaj się produktów dla alergików, wszystko jest napisane kiedy wprowadzać i jakie produkty dla alergików w ich przedziale wiekowym.
Herbatka żelazna jest dobra dla poprawienia hemoglobiny co 3 dzień , lub raz na tydzień w przypadku gdy hemoglobina jest odpowiednia.
I nie przejmuj się też kiedyś byłam po tej stronie lustra co ty i miałam masę pytań. Więc pytaj, pomogę ja lub któraś z dziewczyn.

Offline

 

#12 2011-03-22 15:36:57

gabi01

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-20
Posty: 16
Punktów :   

Re: co zamiast owsa? uczulenie na owsiankę

mam pytanie co do cielęciny,korą część jej kupić czy to jest obojętne?wiem tylko że potrzebna jest z kością i bez kości.i czy jak ugotuję cokolwiek herbatę z
zupkę to czy po odgrzaniu nic sie z tym nie stanie czy nie straci swoich właściwości?i co podawać na podwieczorek do kawy, bo zupa z kawą to chyba się gryzie?
i jeszcze gdzies czytałam że dzieciom alergicznym nie można podawać ryżu bo ma właściwosci wychładzające?Pomóżcie

Offline

 

#13 2011-03-22 16:59:16

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: co zamiast owsa? uczulenie na owsiankę

Gabi cielęcina z kością do zupy, bez kości do gulaszu, pieczeni. Ryż jest wysuszający też, dla alergików do zupy lub zapiekanek z dużą obstawą ziemniaków. Do kawki kromka chleba narazie z masłem, jak ci dziecko nieco a azs-u wyjdzie będziesz smarować na początku ociupiną miodu z cynamonem i imbirem potem coraz więcej. Mój Kaspian już zajada sporo miodu do kanapki, naleśników, na łyżeczkę czasem sam miód bierze. Ale zacząć trzeba od maleńkiej ilości, narazie dziecko przyzwyczaj miodem w owsiance i do kawki.

Offline

 

#14 2011-03-22 21:48:17

gabi01

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-20
Posty: 16
Punktów :   

Re: co zamiast owsa? uczulenie na owsiankę

dzisiaj zaczęłam PP oczywiście na początek od kawy potem owsianka(coś mnie po niej mdli wydaje mi się,że dałam za dużo cynamonu) na obiad placuszki z ugotowanych ziemniaczków po południu mąż ugotował ryż i na wieczór znowu owsianka.tylko niestety córcia ciągle wodę pije ponieważ nigdzie nie mogę kupić lukrecji i anyżu(zamówiłam mam nadzieje, że w czwartek już będzie)pisała Pani żeby dać jej chleb z masłem ale białko ją uczula więc na razie poczekam z tym masłem,zresztą jak gotuję potrawy to masło zastępuje oliwą.
zauwazyłam też, że po owsiance już ją wysypuje ale na razie nie przejmuję się tym,mam nadzieję,że to mionie.
a czy mogę tak od razu na PP czyli na 2-3 dzień diety dać jej cielęcinę i czy jak ją po niej będzie sypać to czy ją odstawić?
czy na początku dawać tylko owsiankę,polentę i chleb?
dodam jeszcze,że długo smarowałam Gabrysię sterydami!
i że niem mam kuchenki gazowej tylko elektryczną!          oj jeszcze dluga droga przede mną aż to pojmę.

pozdrawiam i bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Offline

 

#15 2011-03-31 15:27:21

 Kasiak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-07
Posty: 29
Punktów :   
skąd?: Śląsk
wiek dzieci?: 1 rok
wiek użytkownika: 32

Re: co zamiast owsa? uczulenie na owsiankę

Wracając do tematu owsianki. Madziu, pisałaś na innym wątku ze długo gotowany owies nie uczula. Jak długo trzeba gotowac owsiankę żeby była maksymalnie łatwo strawna?


Dzieciaczek chory na AZS  i alergie pokarmowa od 6 tygodnia życia

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Gästehaus Wedework Alojamiento Palaiochora