Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2011-02-07 21:53:45

Doradcalaktacyjny

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-07
Posty: 94
Punktów :   

Piwo karmi w kontekście karmienia piersią

Witajcie - Dzień dobry,

Pojawiam się na forum Magdy i to z postem, który jest moją reakcją na to co ostatnio krąży po mediach, internecie i mejlach, które do mnie docierają.

Chodzi o dobroczynny wpływ piwa karmi na laktację. Pobadałam temat na wszelkie możliwe mi sposoby i podsumowując napiszę wam tak: iluzja.

Bo choć można znaleźć następującej treści notki prasowe:

- Badania udowodniły, że polisacharydy sodu jęczmiennego zawarte w tym napoju pomagają w wydzielaniu prolaktyny, a to hormon odpowiedzialny za wytwarzanie pokarmu - mówi "Gazecie Stołecznej" Monika Żukowska-Rubik z Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią, która pracuje w poradni laktacyjnej szpitala św. Zofii. Dodaje: - Zalecane jest oczywiście tylko piwo bezalkoholowe, i to najwyżej przez kilka dni po porodzie. Alkohol w dużych ilościach działa odwrotnie - wstrzymuje laktację.

Nie wszyscy specjaliści jednak zgadzają się z tą opinią. Prof. Andrzej Urbanik z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który zajmuje się badaniem dzieci matek pijących w ciąży, tłumaczy: - Rezonans magnetyczny u takich dzieci wykazywał niedokrwienia pewnych obszarów mózgu lub jego uszkodzenia. Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, którą można spożyć w ciąży i która nie miałaby ujemnego wpływu na płód. Nie wiemy, czy piąte, czy dziesiąte nawet niskoprocentowe piwo nie uszkodzi mózgu płodu, dlatego w ciąży i podczas karmienia nie powinno się pić alkoholu w ogóle.

To przecież wszelkie braki i niedobory przy karmieniu piersią wynikają z wielopoziomowych blokad - na poziomie fizycznym (niedowartościowanych narządów), emocjonalnym, ... Do tematu trzeba podejść kompleksowo, szukając przyczyny, a nie podając kobietom karmi na laktację.

Z rozmów z lekarzami med. chiń. zyskałam następujące informacje: piwo jęczmienne teoretycznie mogłoby być wykorzystane w celu wspomożenia laktacji u matki karmiącej, ale jeśli już to latem i przy dużej suchości, bo piwo chłodzi a jęczmień nawilża. No a co czyni alkohol? Wiadomo.

Toteż w miejsce piwa karmi sugeruję raczej porcję dobrego krupniku - zupy a nie wersji z %.

ps. rezonans magnetyczny u niemowlaków dokonuje niesamowitego spustoszenia
w malutkim organiźmie...

Pozdrawiam

Joanna Adamiak (www.doradcalaktacyjny.pl)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://aborcja.cz/