Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


  • Index
  •  » Archiwum
  •  » Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

#31 2011-01-03 11:30:15

karolekemilka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-28
Posty: 6
Punktów :   

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

Witam! Czy zamiast świeżej zielonej natki pietruszki w smaku kwasnym można dodać natkę pietruszki suszoną, analogicznie z koperkiem? Zastanawiam się, bo zdarza mi się, że po prostu zapomnę kupić świeżej, a suszona w domu jest albo w sklepie mają coś, co z natką wiąże głównie nazwa;-) 
Karemi

Offline

 

#32 2011-01-03 11:50:03

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

Karemi jak zapomnisz możesz dodać suszoną.

Offline

 

#33 2011-01-03 11:53:18

karolekemilka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-28
Posty: 6
Punktów :   

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

Dziękuję:) powiedz proszę jeszcze co ilością? czy np łyżeczka suszonej odpowiada peczkowi świeżej? Zapomniałam jeszcze zapytać o jagnięcinę. W Waszej książce nei znalazłam żadnego przepisu, polecacie jednocześnie jagnięcinę dla małych dzieci, zimą -  o ile dobrze pamiętam - raz na dwa tygodnie. Po długich poszukiwaniach udało mi się nabyć jagnięcinę. Czy mogłabyć podpowiedzieć, jak ją przyrządzić maluszkom, czy można gotować na niej zupy, jakie? Serdeczności moc
Karemi

Offline

 

#34 2011-01-03 12:23:29

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

Jagnięcina wymaga więcej warzyw yin i smaku kwaśnego ,który zneutralizuje jej ogień.

Offline

 

#35 2011-01-03 12:48:30

idelka75

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 16
Punktów :   

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

Magda, dziękuję za odpowiedź. Właśnie grzanki mnie ratują na śniadania, bo syn lubi wszystko co chrupiące. Ostatnio hitem jest tost z kromki ciemnego pieczywa z garścią prażonych orzechów włoskich. Ale wszelkie polenty i miękkie kasze odpadają, nie znosi.
Postaram się wyeliminować nabiał i surowe warzywa i owoce, tylko mam obawę: syn nie cierpi żadnych miękkich rzeczy, a więc wszystkie gotowane czy duszone warzywa i owoce muszę mu przemycać w zupach i tylko w zupach. A więc nie je ich za dużo, a skoro ma nie jeść także surowych warzyw ani owoców, ma nie jeść nabiału ani nie za dużo mięsa, skąd będzie czerpał jakiekolwiek wartości odżywcze? Na obiady najchętniej jada makaron (czy makaron w PP jest akceptowalny?) i ryż, jeśli kaszę to tylko gryczaną. Czy w takim razie uznać, że dieta PP jest nie dla niego? Rozumiesz, chciałabym żeby mu ten kaszel minął, ale jednocześnie żeby miał wszelkie składniki potrzebne do życia.
Ach, i jeszcze jedno pytanie, pewnie wiesz z doświadczenia: ile, mniej więcej, trzeba czekać na efekty, np ustąpienie wysypki czy właśnie kaszlu?


Moje ukochane smyki:
Mateusz 4 latka (25.01.2007)
Karol 2 latka (25.04.2009)

Offline

 

#36 2011-01-03 13:09:02

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

Idelko75 moje starszaki też nie tkną warzyw gotowanych więc wszystkie zupy miksuję. Wtedy są wszystkie składniki odżywcze a nic co w koko koli nie pływa.
jeśli chodzi o ustapienie wysypek i kaszlu ciężko jest przewidzieć. U kazdego dziecka inaczej. Tak jak w książce pisałam są dzieci którym mija po 2-3 tygodniach a są takie które potrzebują na to kilku lat. Przeważnie po kilku miesiącach wszystko znika.

Offline

 

#37 2011-01-03 13:13:14

idelka75

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 16
Punktów :   

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

Dzięki. Resztę poczytam w książkach i będę próbować :-)
Pozdrawiam serdecznie!


Moje ukochane smyki:
Mateusz 4 latka (25.01.2007)
Karol 2 latka (25.04.2009)

Offline

 

#38 2011-01-03 13:18:40

 patka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-30
Posty: 13
Punktów :   
skąd?: wiocha w górach
wiek dzieci?: 1,5 roku
wiek użytkownika: 31 lat

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

Dzięki za odpowiedzi
Kochane mamy, co polecacie na smarowanie zmian chorobowych u dzieci, zwłaszcza na buzi? Zastanawiam się nad tym kremem aloesowym, ale może ma ktoś jeszcze coś sprawdzonego, i skutecznego..

Offline

 

#39 2011-01-03 13:56:15

misiamama

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-03
Posty: 9
Punktów :   
wiek dzieci?: 2,5 i 5
wiek użytkownika: 32

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

Witam! Jestem tutaj nowa. Kilka dni temu zaczęłam swoją przygodę z kuchnią pp. Mam dwójkę chłopaków z lekką alergią. Starszy ma zmiany głównie w okresie zimowym, młodszy ciągle. Głównie są to szorstkie policzki oraz lamy w zgięciach łokci. Obaj chodzą do przedszkola i wobec tego mam pytanie, czy taki "mieszany" sposób żywienia ma sens?

Offline

 

#40 2011-01-03 13:57:50

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

Patka w książce masz rozdział pięlegnacji skóry atopowej. U każdego dziecka atopową skórę łagodzi coś innego więc pewnie dziewczyny doradzą ci co u nich skutkuje.
Jednak mam wrażenie ,ze szukasz środka, który spowoduje ,że w ciągu kilka dni wypryski zaczną znikać, goić się. Oprócz sterydów nie ma takiego środka. Wszystko co nie tak w organizmie jest wywalane na zewnątrz i tak ma być. Środki, które powodują ,że skóra jest ładna po 1-2 dniach (sterydy) powodują wepchnięcie zanieczyszczeń ,śluzów patogennych itp. z powrotem do wnętrza organizmu.

Misiamama witaj.
Miszany sposób żywienia nie ma sensu tym bardziej ,że dzieci w przedszolu są żywione nieprawidłowo. Wymogi unni europejskiej zalecają tonę nabiału, drobiu głównie kurczaków wieprzowinę. Takie żywienie nie jest zgodne z zaleceniami pp ,które ma dziecko leczyć i doprowadzić organizm do regeneracji i równowagi a nie jeszcze bardzie pogłębiać problem. Ale zawsze można dać dziecku do przedszkola termos z jego jedzeniem i poprosić panie kucharki ,żeby dziecku to podały. Ja tak robię.

Offline

 

#41 2011-01-04 14:14:55

 patka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-30
Posty: 13
Punktów :   
skąd?: wiocha w górach
wiek dzieci?: 1,5 roku
wiek użytkownika: 31 lat

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

Magda no pewnie że chciałąbym szybko pozbyć się tego dziadostwa z buzi, ale wiem doskonale, że tak poradzą sobie tylko sterydy. U nas po prostu jest tak, ze czymkolwiek posmaruję jej buzie, strasznie ją to drażni, robi sie całą czerwona i krostowata   Zatem drogie mamy, czym wy smarujecie dzieci? Bo ja już nie mam pomysłu, a te maści i kremy wcale nie są za tanie...  A w ogóle...przepłakałam pół nocy, bo ochrzanił mnie mąż że szkodze dziecku zabraniając mu jeść normalnie, że znów przestanie rosnąć itp. Pożarliśmy się ostro. Jak mam go przekonać? Bo zdaje sobie sprawe ze za moimi plecami wszyscy będa ją dokarmiać "normalnym" jedzeniem, a to przecież mija sie z celem..
No i jeszcze garść pytań...
- Mała jest kilka dni na PP, ale widać ze boli ja brzuszek, ma okropne gazy i wręcz nimi strzela, ale co gorsza, robi okropne żółte kupy, dość rzadkie, z takimi grudkami, i śmierdzące że szok(tak kwaśnie). Tak samo było rok temu na PP. Czy to znaczy że PP nie jest dla niej? Czy mogę jej tym zniszczyć jelita? Bo biedna chodzi non stop i upłakuje, a ja nie wiem jak jej pomóc. Marchwianka nic nie daje, można jej dać jakiś probiotyk?
- Mnie na PP z kolei strasznie boli żołądek i wątroba, a ze jestem w 8 miesiącu ciaży, strasznie mnie to męczy. Coś robię nie tak? A moze przerwać PP i zacząć po porodzie?
- jakie mięso potrzeba do gulaszu cielęco-indyczego, musi być z kością? Z przepisy wynika że kości niepotrzebne, to jakie najlepiej kupić?
- i jak to jest z tym smarowidłem do chlebka z mięsa z zupki - trzymamy w lodówce, i za każdym razem  jak chce smarować chleb, mam podgrzewać całość, czy te odrobinę mi potrzebną?

Offline

 

#42 2011-01-04 17:13:16

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

patka napisał:

Magda no pewnie że chciałąbym szybko pozbyć się tego dziadostwa z buzi, ale wiem doskonale, że tak poradzą sobie tylko sterydy. U nas po prostu jest tak, ze czymkolwiek posmaruję jej buzie, strasznie ją to drażni, robi sie całą czerwona i krostowata   Zatem drogie mamy, czym wy smarujecie dzieci? Bo ja już nie mam pomysłu, a te maści i kremy wcale nie są za tanie...  A w ogóle...przepłakałam pół nocy, bo ochrzanił mnie mąż że szkodze dziecku zabraniając mu jeść normalnie, że znów przestanie rosnąć itp. Pożarliśmy się ostro. Jak mam go przekonać? Bo zdaje sobie sprawe ze za moimi plecami wszyscy będa ją dokarmiać "normalnym" jedzeniem, a to przecież mija sie z celem..
No i jeszcze garść pytań...
- Mała jest kilka dni na PP, ale widać ze boli ja brzuszek, ma okropne gazy i wręcz nimi strzela, ale co gorsza, robi okropne żółte kupy, dość rzadkie, z takimi grudkami, i śmierdzące że szok(tak kwaśnie). Tak samo było rok temu na PP. Czy to znaczy że PP nie jest dla niej? Czy mogę jej tym zniszczyć jelita? Bo biedna chodzi non stop i upłakuje, a ja nie wiem jak jej pomóc. Marchwianka nic nie daje, można jej dać jakiś probiotyk?
- Mnie na PP z kolei strasznie boli żołądek i wątroba, a ze jestem w 8 miesiącu ciaży, strasznie mnie to męczy. Coś robię nie tak? A moze przerwać PP i zacząć po porodzie?
- jakie mięso potrzeba do gulaszu cielęco-indyczego, musi być z kością? Z przepisy wynika że kości niepotrzebne, to jakie najlepiej kupić?

- i jak to jest z tym smarowidłem do chlebka z mięsa z zupki - trzymamy w lodówce, i za każdym razem  jak chce smarować chleb, mam podgrzewać całość, czy te odrobinę mi potrzebną?

Patka tak samo bylo u mnie jedynie aloes dzialal antyswiadowo. Potem jak juz bylo tego niewiele ,tylko gdzieniegdzie przesuszenia dobry byl tez alantan plus krem i raz na jakis czas bepantem. Ja kompalam jeszcze w ostrozeniu.
Teraz sprawa twojej rodziny. Dzieciak nie wyjdzie z atopii jesli nie wiadomo czym jest przez rodzine dokarmiany...tutaj trzeba jasno sprawe postawic ale ja tego za ciebie nie zalatwie.
I nie masz co plakac , tylko wez sie w garsc i walcz bo to zdrowie twego dziecka przeciez.Posluchaj a jak by jej grozil wstrzas anafilaktyczny od podania czegos tam nie zalatwilabys tego definitywnie z rodzina.
- kwasne kupy swiadcza o zakwaszeniu organizmu i tego ze dziecko si etego pozbywa lub ze zjadlo cos nie tak. Smierdzace baki to jedzenie wzdymajace, nierwnowaga w jelitach i zoladku oraz watrobie oraz za malo smaku kwasnego.
- do gulaszu mieso cielece i indycze. Mozna kupic bez kosci.
- podgrzej tyle ile trzeba tego smarowidla.
Bol zoladka i watroby to czesto emocje, moze tez bolec od nadmiaru przypraw tudziesz od zbyt duzej ilosci kawy lub slodkiego ale przy tym ostatnim byly by mdlosci. Przy zbyt duzej ilosci metalu natomiast mialabys zgage, lub metaliczny posmak w ustach.
Ciezko mi powiedziec z czym przewalasz. Jak cos to przedzwon.

Offline

 

#43 2011-01-05 14:07:20

 patka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-30
Posty: 13
Punktów :   
skąd?: wiocha w górach
wiek dzieci?: 1,5 roku
wiek użytkownika: 31 lat

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

Magda ja jednak zacznę PP po porodzie, bo -być moze dlatego ze mam mega zawalony organizm - okropnie się wczoraj czułam, biegunka, wymioty, do tego te bóle, no i wzdęcia i bąki jak moja mała..Jeśli ją tak boli brzuch jak mnie to już wiem czemu płacze..Takie zawirowania chyba nie są potrzebne maleństwu które nosze, zatem dam sobie na wstrzymanie tych kilka tygodni. Tylko jak ulżyć młodej w tych bąkach? Nie bardzo jest co wyeliminować z pożywienia..
I jeszcze coś - czy można przedobrzyć z ziemniakami? Jako że mała woli zupki niż kanapki, jada na zmiane zupki z gulaszami z mieska z zupy, a to wszystko z ziemniakami, bo po wszystkim z kaszą kukurydzianą póki co ją czysci...czy może jadac trzy razy dziennie ziemniaczki?
A co do rodziny...jak im to wytłumaczyć, jak tu wszyscy zdrowi, i oni twierdzą że przesadzam? Nie mają pojęcia jak to jest, a że mieszkamy w jednym domu, siłą rzeczy młoda często bawi sie z kuzynami.A ze tamci wiecznie wsuwają słodycze i takie tam, bo przecież "wszyscy jedza i żyją", pchają też mojej. Ech...

Offline

 

#44 2011-01-05 17:52:03

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

Patka Bąki to nadmiar słodkiego smaku w pożywieniu a niedobór kwaśnego.

Offline

 

#45 2011-01-05 22:31:55

misiamama

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-03
Posty: 9
Punktów :   
wiek dzieci?: 2,5 i 5
wiek użytkownika: 32

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

Mam pytanie dotyczące stewii. Czy można tego używać, jeśli tak to czy w smaku słodkim? Natknęłam się na książkę "słodkie ciasta bez cukru" i zaczęłam szperać dalej. Dużo pozytywów o tej roślinie przeczytałam. Jakie jest Twoje zdanie na ten temat ?

Offline

 
  • Index
  •  » Archiwum
  •  » Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Prodej betonových septiků Veltrusy agencja eventowa warszawa