Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


  • Index
  •  » Archiwum
  •  » Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

#196 2010-11-26 15:54:36

 emilka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-12
Posty: 14
Punktów :   
skąd?: Dublin
wiek dzieci?: 2009 i 2012
wiek użytkownika: 1984

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Hej,
Znalazlam kapustę pekińską, choć i z tą nie jest tu łatwo.
Dzięki za propozycję przesłania kaszy, ale na szczęście nie będę musiała zawracać Ci głowy. Dziś okazało się, że brat mojej znajomej co 2 tygodnie jeździ po towar do Polski, więc dostawca kaszy się znalazł:)
Skoro znalazł się przewoźnik, to chcę też zamówić w Polsce garnki emaliowane (bo oczywiście takich też tu brak) i tu mam pytanie: dlaczego najlepsze są te z ciemnym wnętrzem (taką informację znalazłam w Twojej książce) czy nie mogą mieć jasnego?
I jeszcze jedno: czy mogę do zupy dodawać zmielone ziele angielskie? Czasem ciężko jest wyłowić tę kulkę przed miksowaniem. Jednej kulce odpowiada szczypta?
Dzięki!
PS. Jak byłam w ciąży, to z mężem dla dziewczynki wybraliśmy imię Magdalena:) ale urodził się Filip )
Pozdrawiam.


Syn 1, lipiec 2009, alergia pokarmowa od 4. tygodnia życia, obecnie zdrowy
Syn 2, sierpień 2012, alergia pokarmowa od 5. miesiąca życia, zmiany alergiczne tylko na twarzy

Offline

 

#197 2010-11-26 16:48:29

 magda&pola.de

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 9
Punktów :   
skąd?: Hamburg
wiek dzieci?: 16, 3
wiek użytkownika: 37

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Dzewczyny,
mam problem, moja 3,5 letnia Pola nie chce pic herbatek wg pp. Dlaczego tak sie broni? poprosze o rade jak jej wcisnac choc kilka lyzek, czy mozna troche oslodzic miodzikiem rzepakowym?
Od ktorej zaczynalyscie? Obecnie mala ma kaszel a imbirowki boi sie jak ognia!


u obu corek alergie pokarmowe, uczulenie na roztocza
u mlodszej azs, uczulenie na siersc kota

Offline

 

#198 2010-11-26 18:12:27

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Emilko miło mi bardzo, też lubię to imię, ale z pierwszego dali mi Edyta . Magdalena to moje 2 do niedawna imię na szczęście da się to zmienić  w dzisiejszych czasach. Zresztą nie wiem skąd ta Edyta jak i tak od dziecka na mnie Magda wołali.
Ziele oczywiście mozesz zmielić , mnie też nie zawsze udaje się wszystko wyłowić.

magda&pola
czasem gdy śledziona i wątroba jest w nierównowadze nie tolerujemy smaku lukrecji. Dodaj małej tej lukrecji szczyptę i z czasem pomaleńku zwiększaj. Miodem możesz słodzić oczywiście. Imbirówkę podaj przy mokrym kaszlu i niewiele 3 razy dziennie po 2 łyżeczki wystarczy. Trzymaj dziecko na zupach z wiekszą ilością cebuli, taka zupa ładnie zwilża kaszel i pięknie się odrywa. Jak bardzo dziecko nie będzie imbirówki chciało nie wmuszaj - zupy tez dobre.

Offline

 

#199 2010-11-27 07:13:16

 andzia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 27
Punktów :   
skąd?: Bełchatów
wiek dzieci?: 2lata
wiek użytkownika: 25

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

magda&pola mojemu Matiemu nie wchodziła herbatka dopóki karmiłam go cycem. Jak przestałam to od razu zaczął pić i to w dużych ilościach i nie przeszkadzała mu nawet duża ilość lukrecji. Ale tak patrze na wiek Twoich, to już pewno na cycu nie są


Mati(1,5roczku)- azs

Offline

 

#200 2010-11-27 16:30:44

Tardi

Użytkownik

26351022
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 60
Punktów :   
skąd?: Warszawa
wiek dzieci?: 16 m-cy
wiek użytkownika: 29

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Magdalena Dudek napisał:

Emilko miło mi bardzo, też lubię to imię, ale z pierwszego dali mi Edyta . Magdalena to moje 2 do niedawna imię na szczęście da się to zmienić  w dzisiejszych czasach. Zresztą nie wiem skąd ta Edyta jak i tak od dziecka na mnie Magda wołali.
Ziele oczywiście mozesz zmielić , mnie też nie zawsze udaje się wszystko wyłowić.

magda&pola
czasem gdy śledziona i wątroba jest w nierównowadze nie tolerujemy smaku lukrecji. Dodaj małej tej lukrecji szczyptę i z czasem pomaleńku zwiększaj. Miodem możesz słodzić oczywiście. Imbirówkę podaj przy mokrym kaszlu i niewiele 3 razy dziennie po 2 łyżeczki wystarczy. Trzymaj dziecko na zupach z wiekszą ilością cebuli, taka zupa ładnie zwilża kaszel i pięknie się odrywa. Jak bardzo dziecko nie będzie imbirówki chciało nie wmuszaj - zupy tez dobre.

TO CO TRZEBA WYJĄĆ Z ZUPY PRZED ZMIELENIEM JA ZIELE ANGIELSKIE TEŻ MIELE - WSZYSTKO MIKSUJE..TO ŹLE?
I jesze takie pytanko odnonie gulasza indyczo-cielęcego - w przepisie jest żeby zrobić w zalewie odsmażyć..itd..a potem w innych momentach dodać mięso indycze i cielęce..to ja smaże najpierw na oobnych patelniach?żeby nie łączyć na początku odrazu tych 2 mięs

Ostatnio edytowany przez Tardi (2010-11-27 16:33:33)

Offline

 

#201 2010-11-27 17:43:54

 magda&pola.de

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 9
Punktów :   
skąd?: Hamburg
wiek dzieci?: 16, 3
wiek użytkownika: 37

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Dzieki Andzia,
a od ktorej z tych herbatek zaczelas? mam ksiazke Magdy i Moniki oraz obie ksiazki A. Ciesielskiej, gotowalam juz chyba wszystkie, ale Pola nie chce ich pic. Szczegolnie teraz przy kaszlu byloby fajnie ja przekonac...


u obu corek alergie pokarmowe, uczulenie na roztocza
u mlodszej azs, uczulenie na siersc kota

Offline

 

#202 2010-11-27 19:34:41

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Tardi nie robisz zle. Mięso obsmażasz na jednej patelni najpierw cielęcinę a potem indyka.

Offline

 

#203 2010-11-27 20:41:59

miki

Moderator

Zarejestrowany: 2010-11-24
Posty: 17
Punktów :   

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Dziewczyny, zamykam ten wątek bo to już koszmarny tasiemiec. Następne pytania i problemy proszę byście poruszały w nowych wątkach - każdy problem to nowy wątek i potem dyskusja na dany temat ok?

Offline

 
  • Index
  •  » Archiwum
  •  » Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Lodging Baton Rouge