Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


#1 2011-06-12 10:54:53

Tardi

Użytkownik

26351022
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 60
Punktów :   
skąd?: Warszawa
wiek dzieci?: 16 m-cy
wiek użytkownika: 29

Kaszel

Dziewczyny co robicie na kaszel?
1. zrobiłam małemu rosołek i będzie dziś popijał sobie
2. wczoraj jadł zupkę z 2 duzymi cebulami
3.nasmarowałam nalewką bursztynową (smalcu gęsiego nie mam) a taki ze sklpu smalec gęsi może być??albo gdzie kupić tłuszcz z gęsi - w zwykłym sklepie mięsnym?ktoś kupował w wawie?
4.odstawiłam owoce
5. podaje wode z imbirem ciepłą do picia
6. a syrop z cebuli z miodem to od ktorego m-ca życia?
7. chce jeszcze kupić drosetux lub syrop prawośladowy
co jeszcze?a może coś zle robie?podpowiedzcie

Ostatnio edytowany przez Tardi (2011-06-12 11:23:36)

Offline

 

#2 2011-06-14 21:48:36

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Offline

 

#3 2011-08-21 16:57:02

 kasia80

Nowy użytkownik

Call me!
Skąd: Ogrodzieniec
Zarejestrowany: 2011-05-04
Posty: 4
Punktów :   
skąd?: Ogrodzieniec
wiek dzieci?: 4,5 latka
wiek użytkownika: 31

Re: Kaszel

Leszek ma zapalenie oskrzeli stwierdził lekarz po 3 tygodniach mokrego kaszlu. Gorączka 37,7 ogólnie słaby,ból głowy, nóg,rąk,brzucha. Ma antybiotyk,ostatnio miał antybiotyk w grudniu 2010. Potem jakieś wirusówki ale bez antybiotyku. Madziu poradż coś...proszę. Może zasz jakiegoś rozsądnego lekarza, bo ja nie.

Offline

 

#4 2011-10-02 21:28:21

Tardi

Użytkownik

26351022
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 60
Punktów :   
skąd?: Warszawa
wiek dzieci?: 16 m-cy
wiek użytkownika: 29

Re: Kaszel

Madziu, jeśli dziecko nie chce pić SOLI EMSKIEJ, czy można mu dodać soczku z czarnego bzu (zrobionego przez moją mamę - z cukrem!!)??Synek ma kaszel i nie chce tego pić. I czy czarny bez na cukrze - sok może dziecko pić?

Offline

 

#5 2011-10-30 17:38:50

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Kaszel

Tardi rozmawiałyśmy przez telefon, więc już wszystko wiesz.

Offline

 

#6 2012-04-03 22:35:18

kasia123

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 5
Punktów :   

Re: Kaszel

Witam!
mam pewien problem, około 2 tygodnie temu synek miał gorączkę tylko przez jedna noc, następnie przez kilka dni miał mokry kaszel taki odrywający, podawałam mu wówczas sol emska, imbirowke, rosołek. mokry kaszel ustąpił i nic się nie działo do wczoraj! zauważyłam ze zaczął pokasływać ale tym razem jest to kaszel suchy, nie śpi tak dobrze,- jeszcze do niedawna spal po 3h dziennie i w nocy ładnie a teraz zaczął się przebudzać a w dzień ledwo godzinkę śpi innych objawów wskazujących na jakieś przeziębienie brak. 3 dni temu miał biegunkę, tylko jedna kupkę zrobił ale taka dosyć rzadka, śmierdząca i mówił przy tym ze brzuch boli ale jak skończył i pytałam czy boli powiedział ze nie i dziś tez ta kupa nie była  za piękna może nie tak rzadka jak ostatnio  ale śmierdząca i nie taka jak zawsze .Moje pytanie czy ten kaszel i kupki maja coś wspólnego ze sobą, czy podawać mu sol emska. Musze dodać ze skore ma ładną bez zaczerwień jak nigdy, lekkie krostki na nodze i rączce są tylko reszta ciałka super
Jeżeli ktoś miał podobna sytuacje lub wie co może mu być to proszę o wskazówki

pozdrawiam i z góry dziękuje

Offline

 

#7 2012-04-04 08:05:10

 edymal4

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-16
Posty: 63
Punktów :   
wiek dzieci?: 6, 3
wiek użytkownika: 34

Re: Kaszel

Tardi napisał:

Madziu, jeśli dziecko nie chce pić SOLI EMSKIEJ, czy można mu dodać soczku z czarnego bzu (zrobionego przez moją mamę - z cukrem!!)??Synek ma kaszel i nie chce tego pić. I czy czarny bez na cukrze - sok może dziecko pić?

Tardi Ty już wiesz a podzielisz się wiedzą na temat czarnego bzu? I co podajesz jak nie chce pić soli emskiej?


na pp stopniowo od 4 tygodni
córka 6 z alergią skórną - obecnie niewielkie krostki na ramionach i sucha skóra oraz ciągle infekcje (uszy gardło nos)
syn 3 skóra zdrowa. rok leczony był sterydami wziewnymi z podejrzeniem astmy. od roku nic nie dostaje. często chore uszy, katar.

Offline

 

#8 2012-04-04 08:47:28

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: Kaszel

kasia123-mój olaf tak reaguje jak zje coś nie tak.Coć z cukrem to od razu suchy kaszel i katar,coś z białkiem lub za dużo pszenicy to brzydka kupa:/ Takie to jego reakcje,pomyśl co dziecko zjadło i wyeliminuj:) a szybko przejdzie


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#9 2012-09-17 21:51:46

Magda77

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-06
Posty: 9
Punktów :   

Re: Kaszel

Wielka szkoda, że jest na forum konkretne pytanie a brak odpowiedzi... Madziu, czy nie byłoby mniej pracy z napisaniem rozwiązania tutaj? Zamiast dzwonić do Ciebie, każda kolejna osoba z problemem jak u Tardi wiedziałyby już co robić kiedy przychodzi nagły kaszel itd, itp...
W zasadzie to chyba niepotrzebnie zwracam się do Madzi. Forum - jak to forum -ma wielu użytkowników. Czy nie ma kogoś, kto jest już na wyższym poziomie wiedzy i mógłby pomóc Magdzie w komentowaniu różnych dolegliwości? Chociaż tych podstawowych..
Przepraszam za marudzenie, bo my jesteśmy dietą wręcz wniebowzięci...! Ale to w ramach delikatnej podpowiedzi... Jeśli coraz więcej osób będzie znajdować informacje w sieci na temat tego fenomenalnego rozwiązania (a sami zamierzamy je mocno propagować) to temat w pewnym momencie będzie nie do ogarnięcia przez telefon..

A teraz do konkretów:
U nas ze skórką Paulinki powoli, z dnia na dzień stabilnie coraz większa poprawa... Niestety jak wspominaliśmy podczas rozmowy telefonicznej - cielęcina mocno sypie. Co gorsza, mamy również wrażenie, że podobny problem jest z indykiem, ale to jeszcze musimy się upewnić. Od wczoraj mamy kaszel a od dzisiaj niestety niepokojące świsty, na które zawsze reagowaliśmy wziewami. Nie chcemy tego robić tym razem. Wyczytaliśmy już o owsiance z czosnkiem, soli emskiej, zupkach na cebuli i syropie z miodu i cebuli. Nalewki z bursztynu zbyt szybko się nie spodziewamy. Czy jeszcze coś powinniśmy robić? Dzisiaj odruchowo zrobiliśmy jej inhalację po prostu z wody, ale przez te świsty nie jesteśmy pewni czy jej nie zaszkodziliśmy. Czy możemy prosić o opinię w tej sprawie?

Offline

 

#10 2013-01-16 12:25:32

indian

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-01-14
Posty: 1
Punktów :   

Re: Kaszel

Witam Wszystkich

na pp jestem od 9 mcy, syn Marcel 7 mcy zaczął chodzić do żłobka i podłapał coś, miał gorączkę 38,2 zbiłam do 36.8 okładami oraz kaszel mokry z trudem odrywający się. NIe chce jeść owsianki ( parę łyżeczek) woli pierś. podawałam imbirówkę i smarowałam smalcem gęsim. pomaga ale nA KRÓTKO, był też mega katar wodnisty , przezroczysty. w nocy ładnie się wypacał. z powracającą gorączką walczymy już 4 dni, kaszel po podaniu Nux Vomica trochę luźniejszy ale niestety zszedł na oskrzela i dzisiaj diagnoza brzmi : zapalenie oskrzeli.Dostał antybiotyk i mukolityk. Dodam że dziecko jest w ogólnie dobrej kondycji,do południa sie bawi i śmieje . Kryzys pojawia się ok 16 wtedy wtulony we mnie lub ojca śpi. JAK mogę mu ulżyć?
Gardło czyste. Podaję do picia TLACI czasem z dodatkiem lipy jak jest gorączka

Offline

 

#11 2013-01-17 16:54:40

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Offline

 

#12 2013-03-28 21:55:28

keithy

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-01-04
Posty: 19
Punktów :   
skąd?: Mińsk Maz.
wiek dzieci?: 3, 2
wiek użytkownika: 30

Re: Kaszel

moj 3,5 roczny alergik od trzech miesiecy na PP od miesiaca ma ciagly kaszel-mokry! podaje wode z imbirem, rosoly i nacieram spirytusem (nie mam bursztynu do nalewki), nic nie przechodzi. co jakis czas na stan podgoraczkowy 37,2. Dieta dala doskonale efekty, juz po 2 miesiacach nie bylo sladu na skorze, zaczelam wprowadzac najpierw maslo, a potem jajko (miesiac temu) teraz jestesmy na dwoch kroplach co drugi dzien- koniec pierwszego tygodnia przyjmowania. Skora ok. Wiec czy ten kaszel moze byc zwiazany z jajem? Moze cos robie nie tak? Wczesniej syn po takim byle jakim kaszlu, przeziebieniu dostawal dusznosci i od razu lecielismy do lekarza, robilismy inhalacje i panowala ogolna panika, teraz mimo tego kaszlu nic sie nie dzieje, syn nie przyjmuje zadnych lekow. Co robic?


Filip 3 lata alergia pokarmowa i wziewna
Wojtek 2 lata zdrowy

Offline

 

#13 2017-07-25 16:28:51

kokpit

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2017-07-25
Posty: 1
Punktów :   

Re: Kaszel

Dużo syropów, pamiętajcie!


Szukasz chwilówki na dowód? Koniecznie sprawdź najnowszą ofertę w rankingach na credy24! Porównywarka pożyczek sprawi, że dzięki nam zaoszczędzisz mnóstwo czasu i pieniędzy. Polecam!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
kancelaria ultimatum lipoliza warszawa