Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


#1 2011-10-25 11:08:44

 eve

Nowy użytkownik

Skąd: Bełchatów
Zarejestrowany: 2011-10-18
Posty: 5
Punktów :   
skąd?: Bełchatów
wiek dzieci?: 2,5
wiek użytkownika: 31

świąd

Dziewczyny,
mimo, iż skóra synka jest w dobrym stanie, już prawie bez zmian, to nadal dokucza nam świąd w nocy- szczególnie nóżki:w zgięciach kolan, pod kolanami, czasami zgięcia rąk.Mały wybudza się i każe się smyrać... nie jest to tak nasilone jak kilka miesięcy wstecz,ale .... po takim czasie to sił mi brak! Czym to jest spowodowane i jak to zwalczyć??? Michaś je spore ilości chleba, czasem da sie go ograniczyć, ale nigdy nie udało mi się go weeliminować. Robię też wafle ryżowe na słodko z przepisu Magdy, tak mysłałm że moze w tym tkwi problem (chleb lub miód) ale nie wiem. Poradźcie   (krem Forever u nas sie nie sprawdza, używam Atoperal baby)


mama Michałka (AZS od urodzenia, na PP od stycznia 2011)

Offline

 

#2 2011-10-30 17:34:13

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: świąd

Eve może być przyczyna w chlebie lub miodzie ale nie koniecznie. Dzieci atopowe długo się drapią, to jest tak jak z obgryzaniem paznokci jak się człowiek z denerwuje- przyzwyczajenie. Dziecko drapie się najczęściej jak jest zdenerwowane bo wtedy świąd się nasila, potem powstaje pewne przyzwyczajenie reagowania na sytuacje dla niego stresowe, zaleczona już nie swędząca skóra a reakcja na stres. Mój mały drapał się jeszcze przez 3 miesiące po zaleczeniu potem to ustało. Cierpliwości.

Offline

 

#3 2012-04-25 14:49:22

 edymal4

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-16
Posty: 63
Punktów :   
wiek dzieci?: 6, 3
wiek użytkownika: 34

Re: świąd

Co poradzić gdy mój synek mniej więcej wraz z wprowadzeniem pp (może trochę później) zaczął skarżyć się na swędzenie skóry na pośladkach - około odbytu. Skóra jest szorstka i szara i jak zadrapie mocniej to sączy się przezroczysty płyn...
Po za tym ciągle narzeka że chce mu się pić, córka to samo - wiecznie chce pić.


na pp stopniowo od 4 tygodni
córka 6 z alergią skórną - obecnie niewielkie krostki na ramionach i sucha skóra oraz ciągle infekcje (uszy gardło nos)
syn 3 skóra zdrowa. rok leczony był sterydami wziewnymi z podejrzeniem astmy. od roku nic nie dostaje. często chore uszy, katar.

Offline

 

#4 2012-04-26 09:58:37

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: świąd

edymal,niech jedzą dużo zupnajlepiej miksowanych,na początku pp organizm różnie reaguje ale w końcu wszystko się normuje:)
Dawaj im też herbatki nasze posłodzone odrobiną miodu,będą lepiej smakowały,rób też cytrynówkę(przepis w książce),mój Olaf przepada:)Ja daję trochę więcej cytryny i miodu,Magda pozwoliła:)(tylko żeby nie wyszła za kwaśna,ma być słodkawa.
Pozdrawiam


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#5 2012-04-30 12:00:27

 edymal4

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-16
Posty: 63
Punktów :   
wiek dzieci?: 6, 3
wiek użytkownika: 34

Re: świąd

Olarek2009 Dziękuję za podpowiedzi. zupy tak ale miksowane bee. Córka nigdy nawet budyniu nie lubiła - ta konsystencja tylko w niemowlęctwie przeszła. Ale postaram się ich przyzwyczajać Cytrynówka zrobiła furorę (lemoniadka na upały) też będę się starała uważać z cytryną - bo za kwaśne wyjdzie to i dosładzać trzeba będzie więcej. Póki co pupa go bardzo swędzi i sączy się - nawet na bieliźnie są plamy . Uczymy się ciągle. A na pp nie są na 100 % ale już prawie Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi
A i herbatki coraz bardziej wchodzą.
Jeszcze jedno - dostałam kiedyś syrop z kwiatów mniszka - gotowany na z miodem ok 3 h. czy można to zamiast miodu do herbatek?


na pp stopniowo od 4 tygodni
córka 6 z alergią skórną - obecnie niewielkie krostki na ramionach i sucha skóra oraz ciągle infekcje (uszy gardło nos)
syn 3 skóra zdrowa. rok leczony był sterydami wziewnymi z podejrzeniem astmy. od roku nic nie dostaje. często chore uszy, katar.

Offline

 

#6 2012-04-30 21:28:50

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: świąd

CZEŚĆ,BARDZO PROSZĘ:)
Z tym mniszkiem to nie wiem,musisz Magdy zapytać
Pozdrawiam


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#7 2012-05-08 08:13:58

 edymal4

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-16
Posty: 63
Punktów :   
wiek dzieci?: 6, 3
wiek użytkownika: 34

Re: świąd

póki co skóra na pupie nie lepsza. Syn drapie się a ze skóry sączy się... Swoją drogą jest w książce przy poradach zdrowotnych jest o cytrynówce - moje dzieci też bardzo chętnie ją piją. Zastanawiam się tylko jakie jest jej główne zadanie (działanie)? Czy ona ma trochę uspokoić wysypy i wyrzut?


na pp stopniowo od 4 tygodni
córka 6 z alergią skórną - obecnie niewielkie krostki na ramionach i sucha skóra oraz ciągle infekcje (uszy gardło nos)
syn 3 skóra zdrowa. rok leczony był sterydami wziewnymi z podejrzeniem astmy. od roku nic nie dostaje. często chore uszy, katar.

Offline

 

#8 2012-05-09 17:09:33

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: świąd

edymal zadzwoń do Madgy.Na pewno wam doradzi,po co się masz męczyć a przedewszystkim dzieciaczka?
Pozdrawiam


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#9 2013-04-24 18:05:45

pearlpearl

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-04-02
Posty: 5
Punktów :   

Re: świąd

Podpijam pytanie o cytrynowke. Jakie ma wlasciwosci?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pantomogram