Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


#1 2013-02-04 11:28:01

bellunia

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-01
Posty: 4
Punktów :   

odmowa jedzenia

Witam,
mój synek (7,5 miesiąca) pięknie jadł owsiankę, zupki. Ilości wręcz niewiarygodne, litr owsianki przez dzień plus zupy. Nie używałam śliniaków bo nawet kropelka nie spadała z łyżeczki tak ładnie wyjadał.
I ok 1,5 tygodnia temu-po kilku łyżeczkach zaciska buzię i nic się nie wciśnie, zupy to po pierwszej łyżeczce buzia się zaciska.
Owsianka i zupki są smaczne, dorośli gdy próbują to nie wierzą że to zupki niemowlęce takie smaczne więc raczej nie o smak chodzi (zresztą jadł więc chyba mu smakowało).
Dziewczyny pomóżcie-mały praktycznie znów wisi na piersi bo odmawia innego jedzenia (a już karmiłam tylko 2 razy dziennie-teraz znów 5,6 razy w dzień a w nocy też się często budzi do piersi)
Co mu nie pasuje??
A zapomniałam dodać że na nasze jedzenie, zupy, owsiankę to się wręcz rzuca, mlaska i mruczy jak próbuje.
Na PP jestem 4 lata.

Offline

 

#2 2013-02-05 19:30:07

 Agnieszka_N

Użytkownik

Call me!
Skąd: Jabłonna
Zarejestrowany: 2012-03-23
Posty: 14
Punktów :   
skąd?: Jabłonna
wiek dzieci?: 7 lat, 4 lata, rok i 7 mies.
wiek użytkownika: 32
WWW

Re: odmowa jedzenia

Bellunia - piszesz, że synek ma 7,5 miesiąca i tylko dwa razy dziennie karmiłaś go piersią. Wydaje mi się, że 2 karmienia na dobę dla takiego malucha to zdecydowanie za mało. Może synek poczuł, że potrzeba mu więcej mleka i  próbuje Ci to okazać
Mleko powinno stanowić podstawę żywienia dziecka do roku, rozszerzanie diety powinno być stopniowe i co najmniej do roku mleko powinno stanowić główny pokarm dziecka.
Wybacz, że tak obcesowo piszę, ale Twoje dziecko jest jeszcze bardzo małe i jeszcze ma czas, na jedzenie dorosłego jedzenia w dużych ilościach (nawet, jeśli to jedzenie jest zdrowe). Na twoim miejscu nie robiłabym nic na siłę, przeczekałabym. Gdy będzie gotowy, wróci do jedzenia większych ilości.
Mój młodszy synek dopiero gdy miał rok i 4 miesiące zaczął jeść zauważalne ilości pokarmów innych niż moje mleko.
Pamiętaj, że Twoje mleko jest bardzo wartościowe i nawet najlepsza owsianka czy zupka nie może się równać z mlekiem mamy, zwłaszcza dla tak małego dziecka.
Pozdrawiam,
Agnieszka


Córka - wiek 8,5 roku, alergia pokarmowa i wziewna, początki astmy
Syn - wiek prawie 5 lat, alergia pokarmowa i wziewna, bez leków
Syn -wiek 2,5 roku, alergia (nie diagnozowany przez lekarzy).
Mąż alergik i astmatyk od dziecka.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zrodlo