Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


#61 2012-11-02 23:37:11

 olta1

Użytkownik

Skąd: Siedlce
Zarejestrowany: 2012-01-15
Posty: 125
Punktów :   
skąd?: Łosice
wiek dzieci?: 4,1
wiek użytkownika: 28

Re: Jesień - dojo 26 lipiec-13 sierpnia-wątek główny

Właśnie czekam na te warsztaty w Warszawie i chcę pojechać tylko ciekawe czy osób chętnych będzie więcej???
Może ten wątek ktoś by założył Pani Joanno?

Olafek tobie jest dobrze powiedzieć jak masz jedno dziecko , u mnie jeste ciężko naprawdę mam dwoje gdzie cały czas każdy czegoś chce poza tym jestem sama bo męża wiecznie nie ma wszystko na mojej głowie a poza tym jeszcze praca  dopilnowanie interesu, niewiem czy jakbyś miała tyle na głowie czy nie żyłabyś w ciągłym stresie

Ostatnio edytowany przez olta1 (2012-11-02 23:47:26)

Offline

 

#62 2012-11-03 13:12:28

Doradcalaktacyjny

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-07
Posty: 94
Punktów :   

Re: Jesień - dojo 26 lipiec-13 sierpnia-wątek główny

Olta

Priomo - Joanno, a nie pani Joanno,

Secundo - moją techniką wchodzenia w radość jest między innymi gotowanie czyli całe to forum, czyli ja swój wątek mam.

Offline

 

#63 2012-11-04 13:40:38

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: Jesień - dojo 26 lipiec-13 sierpnia-wątek główny

olta,wiem że mam łatwiej.Z jednym dzieckiem i pomocą męża na pewno jest o wiele łatwiej ale to nie znaczy że nie było na początku ciężko się przypilnować i Olafa też.Jego też sypało i do tego długo kaszlał.I właśnie te jego dolegliwości mnie zmuszały do pilnowania dyscypliny.Chcesz wyleczyć dziecko i wiesz jak to zrobić a jednocześnie usprawiedliwiasz się że nie robisz tego co trzeba bo brakuje ci czasu i stresem.Musisz się wreszcie zdecydować,w tym wypadku półśrodkami niczego nie osiągniesz i dalej będziesz miała wątpliwości czy stosować pp,bo nie będziesz widziała efektów.Nie będzie ich jeśli nie uporządkujesz jedzenia dziecka.Dzieci atopowe potrzebują dyscypliny żywieniowej i kropka,nie zmienisz tego.Jesteśmy z Olafem na pp od 1,5 roku.To niby dużo a jednak malutko.Jeszcze tylu produktów mu nie dałam, i pewnie długo nie dam.Nie zna smaków wielu rzeczy,ale to nie znaczy że sie nimi nie interesuje.Chodzi do przedszkola,patrzy jak inne dzieci jedzą słodycze i piją soczki.Często patrzy na mnie pyta czy też może,wtedy tłumaczę mu dlaczego nie,mówię że ja też tego nie mogę jeść i tak jest naprawdę.Tak jest łatwiej,powtarzam mu za każdym razem,jakie są skutki jedzenia tego czy tamtego,on to rozumie i sam juz rezygnuje,bez awantur z owoca czy słodycza.
Powodzenia i wytrwałości:)


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#64 2012-11-07 12:19:34

 olta1

Użytkownik

Skąd: Siedlce
Zarejestrowany: 2012-01-15
Posty: 125
Punktów :   
skąd?: Łosice
wiek dzieci?: 4,1
wiek użytkownika: 28

Re: Jesień - dojo 26 lipiec-13 sierpnia-wątek główny

Czy można dać dzieku trochę kapusty białej np w gołąbkach zawiniętych w papier ryżowy czy mozna papier ryżowy?

Offline

 

#65 2012-11-07 19:40:10

Doradcalaktacyjny

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-07
Posty: 94
Punktów :   

Re: Jesień - dojo 26 lipiec-13 sierpnia-wątek główny

Możesz zrobić gołąbki z kapusty włoskiej, a ewentualnie dla 4 latka możesz użyć białej. Z papieru ryżowego do gołąbków też możesz skorzystać. Tyle, że gołąbki na papierze ryżowym trzeba usmażyć, więc uważaj, żeby nie były za ciężkie dla dziecka. Tłuszcz musi być dobrze rozgrzany i dobrze by było, żeby ten tłuszcz znosił dobrze wysoką temperaturę. Polecam olej kokosowy - nie pali się w wysokiej temperaturze.

Offline

 

#66 2012-11-08 11:44:14

 olta1

Użytkownik

Skąd: Siedlce
Zarejestrowany: 2012-01-15
Posty: 125
Punktów :   
skąd?: Łosice
wiek dzieci?: 4,1
wiek użytkownika: 28

Re: Jesień - dojo 26 lipiec-13 sierpnia-wątek główny

dziękuję za odpowiedz

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
dobry ginekolog warszawa do wszystkiego