Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2012-10-16 17:00:27

andariel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-22
Posty: 83
Punktów :   
skąd?: Pruszków
wiek użytkownika: 32

1 doba - temperatura, potem biegunka - wirus?

moja 3letnia córa przez 1 noc i 1 dzień dostała nagle wysokiej temperatury, która doszła do 39,5 i nagle sama spadła; kolejnego dnia przez "chwilę" pojawił się tylko stan podgorączkowy, ale za to doszła biegunka - luźne i bardzo śluzowate stolce; dziś jest 4 doba "choroby", a 3-cia biegunki, aczkolwiek jest już znacznie lepiej, bo i częstotliwość spadła, i konsystencja normalniejsza;) natomiast wciąż jest w tych kupach mnóstwo śluzu! wcześniej nie zaobserwowałam czegoś takiego - to może być wirus czy śluz może sugeruje co innego? co moge jej podać oprócz elektrolitów by jakoś wspomóc organizm?
poza tym apetyt ok (ale ma dietkę teraz), nastrój w sumie też, czasem się skarży, że brzuszek boli - wtedy się na chwilę kładzie i zaraz mija (jakby ją skręcało coś w środku);
dodam, że dietę ma różnorodną, ale obiady w 95% wg 5P; nie jada świństw;


córeczka 3 latka - azs od 6 tyg. życia; od lipca 2010 na pp; skóra już prawie w 100%zdrowa;
synek - wcześniaczek, obecnie 18 m-cy, skóra zdrowa;

Offline

 

#2 2012-10-16 17:56:10

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: 1 doba - temperatura, potem biegunka - wirus?

Andariel przedzwoń jak się nie uspokoi.

Offline

 

#3 2012-10-17 19:53:16

andariel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-22
Posty: 83
Punktów :   
skąd?: Pruszków
wiek użytkownika: 32

Re: 1 doba - temperatura, potem biegunka - wirus?

no i kurcze bez zmian, a nawet dziś gorzej - tj. kupy nadal rzadkie, choć już nie takie jak 3 dni temu, ale nadal mnóstwo śluzu, a do tego czerwonawe plamy (krew?); wysłałam męża z młodą do lekarza rejonowego, ale to była strata czasu; lekarz w swej mądrości orzekł, iż może być to wszystko - zarówno rota, jak i paskudne odmiany różnych wirusów, a może bakteria (jakbyśmy sami nie wiedzieli); oczywiście zalecił nifuroksazyd, który zadziała wył. w przypadku bakterii (również tych potrzebnych), a przy wirusie - same wiecie,a le co mu tam, grunt, że pacjent odhaczony:/
no i fajnie, nie? a potem się dziwią, że ludzie się sami leczą...
ręce mi opadają, mała jest już wycieńczona tym bieganiem na nocnik, spocona, słaba jakaś; i do tego za nic nie chce dziś wypić elektrolitów:(((
obawiam się przebojów z pogotowiem w nocy:(
zaliczam spadek formy:/


córeczka 3 latka - azs od 6 tyg. życia; od lipca 2010 na pp; skóra już prawie w 100%zdrowa;
synek - wcześniaczek, obecnie 18 m-cy, skóra zdrowa;

Offline

 

#4 2012-10-17 22:26:35

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: 1 doba - temperatura, potem biegunka - wirus?

Andariel jak ona ma na imię może można coś przydziałać bioenergoterapełtycznie, przedzwoń.

Offline

 

#5 2012-10-18 09:21:48

 edymal4

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-16
Posty: 63
Punktów :   
wiek dzieci?: 6, 3
wiek użytkownika: 34

Re: 1 doba - temperatura, potem biegunka - wirus?

Andariel: ja w takich przypadkach polecam rewelacyjnie działającą bez skutków ubocznych herbatkę - wywar z korzenia lub nasion kobylaka (takie brązowe jak gruby szczaw na łąkach stoją) do kupienia korzeń w sklepach ziołowych. Po łyżeczce podawaj - zobaczysz że wysprząta jej ładnie w jelitach. Dieta swoją drogą.


na pp stopniowo od 4 tygodni
córka 6 z alergią skórną - obecnie niewielkie krostki na ramionach i sucha skóra oraz ciągle infekcje (uszy gardło nos)
syn 3 skóra zdrowa. rok leczony był sterydami wziewnymi z podejrzeniem astmy. od roku nic nie dostaje. często chore uszy, katar.

Offline

 

#6 2012-10-18 18:03:10

andariel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-22
Posty: 83
Punktów :   
skąd?: Pruszków
wiek użytkownika: 32

Re: 1 doba - temperatura, potem biegunka - wirus?

edymal a jak to wygląda? nie kojarzę...

Magda - dzięki! córa ma na imię Nina, dziś już jest lepiej, uff... wczoraj osłabła jakoś tak, myślę, że przez odmowę picia czegokolwiek, że o elektrolitach już nie wspomnę; wieczorem mąż jakoś ją przekonał do picia i dosłownie z minuty na minutę było lepiej! nawet sobie kolację zażyczyła... noc spokojna, bez żadnej kupy, dopiero przed chwilą zrobiła i to prawie normalnie wyglądającą (oszczędzę Wam szczegółów) w każdym razie nifuroksazydu nie podałam i nie podam, daję acidolac żeby jelitka prędzej do formy wracały, no i przemycam orsalit po trochę w napojach;
od znajomej z bloku obok wiem, że w pobliskim przedszkolu panuje rotawirus, kto wie, może cosik na placu zabaw złapała? synek póki co nietknięty, jak i my, starzy;

Magda - no bo chyba taka reakcja (biegunka) jest niemożliwa po podawaniu herbatek TLAI, prawda? bo w lato ich nie robiłam, dopiero od ponad 2 tyg. znów gotuje i podaję dzieciakom (i my tez popijamy);


córeczka 3 latka - azs od 6 tyg. życia; od lipca 2010 na pp; skóra już prawie w 100%zdrowa;
synek - wcześniaczek, obecnie 18 m-cy, skóra zdrowa;

Offline

 

#7 2012-10-19 08:14:33

 edymal4

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-16
Posty: 63
Punktów :   
wiek dzieci?: 6, 3
wiek użytkownika: 34

Re: 1 doba - temperatura, potem biegunka - wirus?

http://www.stefaniakorzawska.pl/okladka6.jpg
Wkleiłam okładkę książki ale to dlatego, że ta pani trzyma w ręku kobylak (to brązowe) i łatwo się zorientować w wielkości tej rośliny w proporcji do człowieka Jak nie kupisz w sklepie zielarskim (w Grodzisku Maz jest na 100%) to właśnie warto narwać tych nasionek, brązowych, które działanie mają jak korzeń
Naprawdę - czasem jedna szklaneczka wywaru i sensacje mijają. jego działanie jest takie, że on nie zatrzymuje, tylko "sprząta" w jelitach i po chorobie warto jeszcze kilka dni popić, żeby wysprzątać wirusy


na pp stopniowo od 4 tygodni
córka 6 z alergią skórną - obecnie niewielkie krostki na ramionach i sucha skóra oraz ciągle infekcje (uszy gardło nos)
syn 3 skóra zdrowa. rok leczony był sterydami wziewnymi z podejrzeniem astmy. od roku nic nie dostaje. często chore uszy, katar.

Offline

 

#8 2012-10-19 09:31:05

andariel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-22
Posty: 83
Punktów :   
skąd?: Pruszków
wiek użytkownika: 32

Re: 1 doba - temperatura, potem biegunka - wirus?

faktycznie - bydlę
myślę, że kojarzę takie coś i widziałam na pobliskiej łące, ale chyba bezpieczniej będzie jak kupię w zielarskim;) jakoś mam stracha, że nawet gdybym nazbierała tego co trzeba, to wśród tego znalazłoby się jakieś świństwo i jeszcze bym zaszkodziła (bo zielarka ze mnie marna)
dzięki, edymal4!

UWAGA: TERAZ O KOOPIE
od wczoraj widać w niej drobne ziarenka - jak sezam, a nie jadła - coś Wam może przychodzi do głowy? teraz na dworze sporo jest takich jarzębinkowatych kulek, co to po rozdeptaniu takie małe nasionka właśnie mają; córa to wszystko zbiera, bawi się - możliwe, że zeżarła i stąd te atrakcje jelitowe? choć byłabym zdziwiona, bo na doskonale wie, że nic ze dworu się niczego nie zjada...


córeczka 3 latka - azs od 6 tyg. życia; od lipca 2010 na pp; skóra już prawie w 100%zdrowa;
synek - wcześniaczek, obecnie 18 m-cy, skóra zdrowa;

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hotelstayfinder