Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


#1 2011-11-17 03:11:45

Aska

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-16
Posty: 6
Punktów :   
skąd?: Lezajsk, ny
wiek dzieci?: 6,5,2
wiek użytkownika: 34

Chore uszy

Witam, mam 6 latka chorego na uszy, juz kilka razy chorowal, pierwsze leczylam niestety antybiotykami chociaz na pp jestesmy dlugo, na wiosne wzielam sie za siebie i zaczelam leczyc swoimi sposobami, znalezionymi tez radami na forum u pani Ani Ciesielskiej, na wioesne poszlo dobrze, watroba byla w maksimum, we wrzesniu mialam powtorke z rozrywki, uszy wyleczylam imbirowka, kilerka, rosolki, zupa cebulowa, kartoflanka, duzo zup i do ucha olejek kamforowy, mam otoskop(nie takiej jakosci jak maja lekarze ale widze jak ucho jest chore i czy poprawia sie jego stan) przy okzji ucha byl tez kaszel, bylam u lekarza, uszy pani dr stwierdzila ze czerwone i dala antybiotyk nie podalam, przy okzaji byl kaszzel, mokry, i swist w plucach, pani dr przepisalam inhalacje , zrobilam kilka razy ale wydawalo mi sie ze jest gorzej, przestalam, robilam inhalacje z tymianku i rozmarynu, niestety bardzo powoli to szlo, na kolejnej wizycie, szczerze mowiac nie wiem po co poszlam, dalej slychac bylo swist w plucach ja i bez osluchiwania slyszalam, tym razem dostalam recepte na sterydy, nie wykupilam w tym momencie pluca sa czyste kaszel i swist w plucach minal,mienlo tez prawie dwa miesiace za to syn ma uszychore i to bardzo, i jest goraczka dochodzi do 40 stopni, syn narzeka ze go uszy bardzo bola i daje mu  co kilka godzin srodek przeciwbolowy co spowalnia moim zdaniem leczenie ale nie moge paatzec jak placze z bolu, jak przespi i bol i goraczke jest wieksze poprawa ale to juz trwa tydzien, i uszy nie wygladaja za dobrze, so zupki, jest imbirowka, jest kilerka jest olejek kamforowy, nacieram nalewka bursztywnowa, nistety nie mam dostepu do smalcu gesiego, mieszkamy w stanach, syn chodzi tu do pierwszej klasy, co roku zmieniaja sie nauczyicele i dzieci , pierwsza choroba we wrzesniu byla wlanie po kilku dniach szkoly, bardzo przezyl ze ma nowa panie i tylko dwie dziewczynki z poprzedniej klasy , tydzien temu jak zachorowal na uszy, zmienila mu sie nauczycielka bo wrocila z macierzysnkiego, mysle ze na jego watrobe mial tez wplyw basen, chcialam zeby nauczyl sie plywac ale pewnie nie byl to dobry posmyl lekcje byly w bardzo zimnej wodzie, zawzsze  dawalm mu cos rogrzewwwjacego do picia , w tym roku zrezyngowalam, syn tez przez ostanie dwa lata mial krosteczki na lokciach stwoerdzilam ze jest oslabiony i go bardzo wzmacnialam, chyba za bardzo, przy okzaji pozbylam sie przepukliny pepkowej ale biedna watroba tego nie wytrzymala, po roku w szkole (zerwoka) zostala u niego stwierdzona bardzo wysoka alergia na kurz, co wg pani dr bedzie mialo wplyw w tym roku na uszy,zyrec jest polecony i pani dr mowi ze leczenie takiej alergii trwa kilka lat tylko ze w tym roku od  kilku infekcji ucha nie mial podawanych antybiotykow, nie wiem czy to jest jego forma oczyszczania sie ale nei moge sobie proadzic z ta infekcja maz wzial go dzisiaj do lekarza ma przpisane anytbiotyki, nie wiem czy intensywniej go traktowac, typu imbirowka z jednje lzyczeki, ugotowac rosol rozgrzewajacy?, ma jeszcze drobne krosteczi na udach,pupie,krzyzach i kolanach, jezyk bardzo blady,moze miec wplyw na to ze jest oslabiony bo mu nowe zeby rosna, ja jestem wykonczona od tygodnia nie mam przespanej calej nocy,
ciesze sie ze jest forum tylko dla dzieci bo troche szperam w wolnej chwili, nie znalaslam nic jejdnak na temat uszu, ksiezke tez zakupilam doksztalacam sie
czekam najakies sugestie i pomoc, napisalam w miare wszytko co mysle ze ma wplyw na to gdzie teraz jest moj syn, pewnie jest jeszcze tego wiecej, chce go uchronic od antybiotku bo wiem ze jak podam bede miala za kilka tygodni to samo, a juz tak dobrze, szlo ...
pzodrawiam

Ostatnio edytowany przez Aska (2011-11-17 03:30:12)

Offline

 

#2 2011-11-18 10:19:53

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Offline

 

#3 2011-11-25 17:31:09

Aska

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-16
Posty: 6
Punktów :   
skąd?: Lezajsk, ny
wiek dzieci?: 6,5,2
wiek użytkownika: 34

Re: Chore uszy

dziekuje Madziu za rozmowe i za kilka bardzo dobrych sugestii i rad, przydaja sie bardzo
co do uszu, to slabe nerki, niestety poddalam sie i podlam antybiotyk po prawie 1,5 tygodnia walki z infekcja ucha, Madzia pewnie mialas racje ze cos w powietrzu moj maz mial problemy z zebami, najmlodszej rozna 4 kly, zla jeczy, a Kamilowi rosna dwa nowe i dwa zaczely sie ruszac, pilnuje sie zeby pozytywnie myslec, bo to jest bardzo  wazne  jak sie leczy dzieci, modle sie i blogoslawie jedzenie, wrzucanie swiatelka bardzo mi sie podoba:)))
a co do ostrych przypraw to moze rzeczywiscie za duzo dawalam, mzoe dla mnie nie bylo ostre ale dla niego bylo za duzo, czy produkty w smaku ostrym tez maja wplyw? bo jak porownuje Twoje przpeisy i jak do tej pory gotowalam to dawalm wiecej produktow w smaku ostrym np jak w przpisie jest u Ceibie 1 por ja dawalam ze 3-4, pewnie nie bym dobry pomsyl dawac chlebek ze smaoznym czosnkiem?
mam pytanie co moze oznaczac zgrzytanie zebami? slyszalam ze to moga byc robaki, ale nic nie widze, moze rzeczyiwscie ma jakies pasozyty jak to to oczywiscie, zgrzyta zebami w nocy
probuje go uszczelsiwiac nie na sile to co jemu sie podoba, dzieki wielkie za pomysl ze zwiarzatkami jak sie boi isc do szkoly, dzialalo, wymyslilam ze szkola to zoo i kazdego co bedzie widzial niech sobie wyobraza zwierzatka, cala klase zamienilismy w zwierzyniec i stres przeszedl
dzieki wielkie, pozdrawiam
t

Offline

 

#4 2012-04-02 12:49:25

 edymal4

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-16
Posty: 63
Punktów :   
wiek dzieci?: 6, 3
wiek użytkownika: 34

Re: Chore uszy

ciekawy wątek... podpisałabym się pod tym wszystkim. Szkoda że odpowiedzi nie ma na forum. Nie zadawałabym tego samego pytania ponownie... Czy walczyć bez antybiotyku na ucho czy poddać się nie po 1,5 tyg tylko od razu podać?

Ja również poddałam się po 1,5 tygodniu gdy po chwilowej poprawie nasiliły się bóle ucha intensywnie. A nie wiedziałam ile mogę to przetrzymywać Straszą komplikacjami tym bardziej bałam się że jednak początek naszej przygody w pp i dzieci oporowo do zmian podchodzą. Wolą wodę ciepła pić np niż TLI nawet z miodem... Trudno. Bardzo źle się z tym czuję

Ostatnio edytowany przez edymal4 (2012-04-08 23:02:46)


na pp stopniowo od 4 tygodni
córka 6 z alergią skórną - obecnie niewielkie krostki na ramionach i sucha skóra oraz ciągle infekcje (uszy gardło nos)
syn 3 skóra zdrowa. rok leczony był sterydami wziewnymi z podejrzeniem astmy. od roku nic nie dostaje. często chore uszy, katar.

Offline

 

#5 2012-09-10 12:01:52

ddu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-17
Posty: 59
Punktów :   

Re: Chore uszy

hela też znowu ma chore uszy. ratunku!!!1

i znowu obustronne zapalenie uszu . tym razem się poddałam, dostaje antybiotyk.

czy macie doświadczenia z przecinaniem błon w uszach? zalecali nam to w zeszłym roku, wtedy udało mi się małą wyprowadzić dietą.
niestety tej jesieni uszy wracają jak bumerang. a ten zabieg podobno pomaga. co radzicie?

Ostatnio edytowany przez ddu (2012-10-17 10:13:37)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://pozycjonowaniestronwinternecie.pl/