Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


#1 2012-08-16 15:46:14

Basiul

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-16
Posty: 8
Punktów :   

PP a BLW

Hej! Jestem tu nowa, przeczytalam wlasnie ksiazke pani Magdy i zaczelam gotowac. Mam 8 miesieczna coreczke z atopowa skorka, ktora odmawia jedzenia lyzeczka ale chetnie je raczkami czyli BLW... Za nic nie moge jej podac rano owsianki ani zadnej zupki pozniej... Z butli tez nie pije, wybitnie cycowa... Jak moge gotowac warzywa w sposob zrownowazony by ciagle mogla je samodzielnie jesc?


Corka 10 miesiecy sucha i czerwonawa skorka na plecach i karku

Offline

 

#2 2012-08-16 20:11:41

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: PP a BLW

Basiul puki dziecko masz na piersi to po prostu karm a owsianki może trochę chlipnąć tudzież zupki. Warzywa w zupie muszą być zmiksowane gdyż dziecko takie małe nie jest w stanie ich dobrze pogryzć a co za tym idzie i strawić. Przyjdzie czas, że zacznie jeść łyżeczką.

Offline

 

#3 2012-08-16 22:34:16

Basiul

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-16
Posty: 8
Punktów :   

Re: PP a BLW

Dziekuje za szybka odpowiedz. Niestety wkrotce wracam do pracy i potrzebuje by cos jadla poza moim mleczkiem, ktorego z butli tez nie chce przyjac... Do buzi nic sobie nie da wlozyc, nawet mojego palca, wyrywa sie do jedzenia ale samodzielnie, jak jej dam warzywo to sobie do niego mowi i przemiela w buzce, jak ja cos jem to wola by jej tez dac ale do raczek... Ja generalnie chce ja karmic piersia dlugodystansowo ale byloby milo gdyby spozywala inne pokarmy bo nie moge sobie juz pozwolic na dalsze chudniecie... Owsianki dla niemowlat nie chce przyjac z kubeczka doidy, z ktorego chetnie pijala wode (juz oczywiscie jej nie daje wody, teraz dostaje imbirowke), na sam zapach owsianki sie krzywi... Czy cos sknocilam? Mialam nadzieje ze uda mi sie to jakos pogodzic, np. nie miksowac zupki, podawac jej warzywa do jedzenia a plyn do popicia... Ale wtedy nie moglabym warzyw tak dlugo gotowac bo jak sie rozgotuja to nie bedzie mogla trzymac w lapkach... Coz poczac? Chce ja karmic wedlug pp, caly tulow ma w krostkach, dobrze ze nie swedza ale skorka sucha, karczek wyglada jak odparzony... Kolejny problem polega a tym ze mieszkam w UK i tu sie cieleciny nie sprzedaje, indyk tez niepopularny (tylko piersi lub sporadycznie wielka noga, ktora ciezko do garnka wlozyc). Pytalam u rzeznikow, nie maja... Sprobuje jeszcze raz, moze ktorys zgodzi sie dla mnie sprowadzic troche cieleciny choc... Lukrecji tez nie moge nigdzie dostac, dzis schodzilam pol miasta. Coz poczac? Zamartwiam sie okropnie, samo mi sie placze, nocy nie przesypiam, mala wisi mi ciagle na cycu... Coz poczac?

I jeszcze pytanie, czy imbirowke to lepiej dawac jej z miodkiem czy tylko woda i imbir? Wlasnie znalazlam na forum przepis na marchwianke, jutro gotuje, moze choc lyzeczke zje! Ona bardzo lubi bataty, moze zupka z batatow by ja troszke przekonala do lyzeczki... Musze znalezc jakis przepis, byloby to polecane na tym etapie?

Ostatnio edytowany przez Basiul (2012-08-16 23:35:05)


Corka 10 miesiecy sucha i czerwonawa skorka na plecach i karku

Offline

 

#4 2012-08-17 19:51:11

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: PP a BLW

Basiul przedzwoń do Joanny Adamiak w sprawie jedzonka to nasz doradca laktacyjny.
Zupkę z batatów jak najbardziej, imbirówka natomiast jest lekarstwem bez powodu nie podawaj.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels United States