Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2012-05-08 10:09:54

 edymal4

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-16
Posty: 63
Punktów :   
wiek dzieci?: 6, 3
wiek użytkownika: 34

MOCZENIE NOCNE

Córka moja ma prawie 6 lat i problem z moczeniem nocnym Nie wybudzi się na siusiu ani nocy nie przetrzyma. Sporadycznie udało jej się przespać noc na sucho. do tej pory starałam się po prostu przeczekiwać bez zbędnych emocji: spała w pieluszce, bez wysadzania w nocy, i bez zbędnych komentarzy. Jednak sytuacja się nie zmienia. Bez pieluchy to obudziła się dopiero jak zmarzła - a to chyba jeszcze gorzej - bo się przeziębiała - dlatego pielucha co noc.
Coś mnie ostatnio tknęło - czy to zbieg okoliczności czy o coś jednak chodzi: mianowicie ostatnio spaliśmy 4 noce poza domem - i to były 4 suche noce Po powrocie do domu niestety wszystko wróciło do "normy"
Czy to miejsce spania może mieć znaczenie?


na pp stopniowo od 4 tygodni
córka 6 z alergią skórną - obecnie niewielkie krostki na ramionach i sucha skóra oraz ciągle infekcje (uszy gardło nos)
syn 3 skóra zdrowa. rok leczony był sterydami wziewnymi z podejrzeniem astmy. od roku nic nie dostaje. często chore uszy, katar.

Offline

 

#2 2012-05-09 17:14:34

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: MOCZENIE NOCNE

Ostatnio czytałam że to stres moze mieć duże znaczenie:(Na tym wyjeździe to jedliście nie pp?Może odpuść jej trochę to nasze kochane pp.Niech uczy się na własnych błędach i  reakcjach organizmu.Nic na siłę przecież.Tylko tłumacz jej przy okazji każdej niedyspozycji dlaczego nastąpiła:)Jest już duża,napewno szybko załapie:)A potem szybko imbirówkai jakoś przeżyjecie:)


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#3 2012-05-09 21:19:04

Doradcalaktacyjny

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-07
Posty: 94
Punktów :   

Re: MOCZENIE NOCNE

Edymal,

W domu mogą być wokół tematu nagromadzone takie myśli i emocje, że jak dziecko wraca w tę przestrzeń, to przestrzeń wywołuje stres i siusianie. Zatrąb ścianom w domu i całej przestrzeni, że dziecko ma już suche noce. Wyprodukuj z dzieckiem taki poziom radości nie związanej z tematem siusiania, żeby ta radość wyczyściła przestrzeń i zablokuj wszystkie myśli, które będą ci się w temacie pojawiać. Nie jesteś tego w stanie wymóc na innych, ale jak sama się ich pozbędziesz to przynajmniej o twoje negatywne ciśnienie przestrzeń będzie lżejsza.

Życzę ci powodzenia w działaniu.

Olafku,
Stres ma potworne działanie. Na poziomie fizycznym potrafi rozerwać komórki...

Offline

 

#4 2012-05-10 09:03:16

 edymal4

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-16
Posty: 63
Punktów :   
wiek dzieci?: 6, 3
wiek użytkownika: 34

Re: MOCZENIE NOCNE

Wydaje mi się, że stres mógł być - szła do przedszkola 3 lata temu... teraz to raczej nie powinno być w niej takich emocji ale - wiadomo?
Ja poniekąd pogodziłam się z tym, że widocznie u niej to musi potrwać. Więc zakładam jej pieluchę (która notabene co noc jest mokra - nie licząc właśnie wyjazdu - gdzie początkowo była w stresie bo tam były psy a ona potwornie boi się psów i płakała do domu ) i właściwie nie myślę o tym czy się zmoczy czy nie.
A na wyjeździe też byliśmy na pp - w słoikach owsianka, zupy, kanapki z miodem i imbirem, herbatki. No dobra i lody.... nie dało się tego wyeliminować   :-)

Czasem to córka sama poruszy ten temat: - czy ja już zawsze będę w pieluszce musiała spać? Dlaczego ja nie czuję że mi się siusiu chce? Ja ją wtedy przede wszystkim pocieszam,ze wyrośnie, że czasem to trwa dłużej i tp....
PP tu moim zdaniem nie ma znaczenia bo przed pp było tak samo.

Natomiast jak tę przestrzeń czyścić w praktyce? 

Ja jeszcze myślałam o żyłach wodnych ale...


na pp stopniowo od 4 tygodni
córka 6 z alergią skórną - obecnie niewielkie krostki na ramionach i sucha skóra oraz ciągle infekcje (uszy gardło nos)
syn 3 skóra zdrowa. rok leczony był sterydami wziewnymi z podejrzeniem astmy. od roku nic nie dostaje. często chore uszy, katar.

Offline

 

#5 2012-05-10 12:10:53

Jola

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 8
Punktów :   

Re: MOCZENIE NOCNE

U nas był ten problem jeszcze jakieś 3-4 mce temu. Córka ma 5,5 roku. Znam to bardzo dobrze i wiem, co czujesz. Ale nie daj się temu stresowi ponieść.
Od ponad roku stosowalam następujące:
- spanie bez pieluchy (bo zauwazyalm że moczy się tylko raz)
-  przed pójściem do łóżka wysiusianie
- dbałam o to, aby nie piła za dużo na co najmniej godzinę przed spaniem
- kiedy sama kładłam się spać, bralam ją "na śpiocha" aby się wysiusiala - zresztą jak sporo wypije przed snem to dalej to stosuję
I przeszło. Myślę, że niektóre dzieci potrzebują więcej czasu na "dojrzalość" w tej sprawie. Każdy z nas rozwija się w innym tempie. To jest od niej niezależne.

Offline

 

#6 2012-05-12 21:28:56

 edymal4

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-16
Posty: 63
Punktów :   
wiek dzieci?: 6, 3
wiek użytkownika: 34

Re: MOCZENIE NOCNE

Jola - spanie bez pieluchy, wysadzanie,... te wszystkie metody przechodziłam przez rok ubiegły. Niestety nie zawsze wysadzanie na śpiocha ok 23 się udawało a potem o 2,3 w nocy budziła się zasikana i zmarznięta (i zimno ją wybudzało nie mokro ) więc doszłam do wniosku że pielucha bezpieczniejsza bo chociaż nie przeziębi nerek. Czekamy, nastawieni pozytywnie. Do 6 lat brakuje jej 3 mce... Może się uda. W lato przetestuję jeszcze raz spanie bez pieluchy.


na pp stopniowo od 4 tygodni
córka 6 z alergią skórną - obecnie niewielkie krostki na ramionach i sucha skóra oraz ciągle infekcje (uszy gardło nos)
syn 3 skóra zdrowa. rok leczony był sterydami wziewnymi z podejrzeniem astmy. od roku nic nie dostaje. często chore uszy, katar.

Offline

 

#7 2012-05-21 20:36:39

nocka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-21
Posty: 2
Punktów :   

Re: MOCZENIE NOCNE

Witaj edymal4,
pozwolę sobie zabrać głos, może coś doradzę. Zakłada się, że dzieci do 5 roku życia powinny opanować kontrolę pęcherza moczowego w nocy. Jeśli starsze dziecko nadal moczy się w nocy, lub znów zaczęło moczyć łóżeczko to koniecznie powinnaś skonsultować to z lekarzem. Nauka kontroli jest sprawą indywidualną i trwa różnie, w zależności od dziecka. Statystycznie chłopcom zajmuje to dłużej.
Zjawisko moczenia nocnego jest bardzo powszechne, co piąte dziecko w wieku 4-7lat nadal moczy się. W większości przypadków - jeśli mówimy o moczeniu jednoobjawowym, ta dolegliwość mija. Popytaj czy w rodzinie nie zdarzały się podobne przypadki, jest to sprawa dziedzina.
To co ważne to odpowiednie podejście rodziny do istniejącej sytuacji, upewniaj dziecko, że nie jest samo. Wspierajcie w postępach. Czy stosowałaś może wspomagające gry, zabawy, bajki?

Offline

 

#8 2012-05-21 22:48:10

 edymal4

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-16
Posty: 63
Punktów :   
wiek dzieci?: 6, 3
wiek użytkownika: 34

Re: MOCZENIE NOCNE

Córa wcześniej budziła się w nocy - jak miała ok 3,5 roku. Potem wróciło. Trudno mi nawet powiedzieć kiedy. Zdarzają jej się suche noce jednak nie czuje gdy jej się chce. Ani nocy nie przetrzyma. I jest to trochę dziedziczne po mamusi Pamiętam że będąc dzieckiem również miałam z tym problem. Samo przeszło z tym że nie wiem w jakim wieku... Póki co zdarza mi się śnić że siedzę na sedesie....

Jakie zabawy, gry tu masz na myśli?


na pp stopniowo od 4 tygodni
córka 6 z alergią skórną - obecnie niewielkie krostki na ramionach i sucha skóra oraz ciągle infekcje (uszy gardło nos)
syn 3 skóra zdrowa. rok leczony był sterydami wziewnymi z podejrzeniem astmy. od roku nic nie dostaje. często chore uszy, katar.

Offline

 

#9 2012-05-22 13:32:50

nocka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-21
Posty: 2
Punktów :   

Re: MOCZENIE NOCNE

A widzisz czyli po mamusi. Dzieci moczące się w nocy często mają mocne sny. Twardy, mocny sen potrafi zaburzać przewodzenie impulsów o pełnym pęcherzu. Ten proces musi w sposób naturalny dojrzeć, wykształcić się. Skoro córcia nie miała dłużej przerwy w moczeniu łóżeczka - co najmniej 6 miesięcy, przyjmujemy, że to moczenie jednoobiawowe (pierwotne, izolowane) które z czasem samo ustąpi.
Co możesz robić, spędzaj z dzieckiem czas na wspólnych zabawach. Ruch, wysiłek fizyczny pozytywnie wpływa i zwiększa szansę, że dziecko obudzi się w suchym łóżeczku. Razem prowadźcie kalendarz, w którym będziecie wpisywać sukcesy (suche noce), dobrze jest wprowadzić system nagród dla dziecka. Nagradzaj zaangażowanie, pamiętaj jednak, że na początku więcej będzie mokrych nocy niż sukcesów. Pilnuj by córeczka się nie zniechęciła. W internecie znajdziesz przydatne bajki traktujące o moczeniu, wykorzystaj je, wprowadzając miły spokojny "rytuał" na dobranoc.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Alojamiento Tybee Island https://www.hotelstayfinder.com/