Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


#226 2011-12-13 15:15:40

 martamewa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 55
Punktów :   
skąd?: Inowrocław
wiek dzieci?: 3 latka
wiek użytkownika: 33

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Ja jeszcze raz, twarz dziecka wciaz nie bardzo, liszaje i zaczerwieninia, sucha skora, z kolei w kupce pojawil sie sluz. Jak mozna sie go pozbyc, albo inaczej: skad on wciaz sie bierze???
dziekuje


mama Gajki  - 3 latka

Offline

 

#227 2011-12-14 11:57:54

Jola

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 8
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

A moja starsza córka (5lat) znowu zaczęła popuszczanie. Od pół roku to się rpawie nie zdarzało, a teraz na nowo 1-2 razy dziennie ma wilgotne majtki i rajstopy. Co robić?

Offline

 

#228 2011-12-17 16:27:21

mama

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-17
Posty: 1
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

witam jestem mamą trójki dzieci (12, 10 i 3,5), do tej pory radziłam sobie z problemami zdrowotnymi dzieci ale teraz choroby małej już mnie przerosły. W tej chwili od miesiąca jest chora, ma katar kaszel problem z jedzeniem i mam wrażenie, że słabnie fizycznie. Zaczynamy przygodę z PP więc nie jestem w stanie ogarnąć tego wszystkiego tak szybko a mała się męczy. Próbuję podawać jej herbatę z tymiankiem, smaruję smalcem i balsamem świstaka, maścią majerankową. Wydaje mi się, że jest zaśluzowana więc gotujemy rozgrzewające zupy. Jest rozdrażniona, zmęczona, ma brzydką buzię, myślę też, że źle czuje się w przedszkolu (niedobra atmosfera), próbuje z imbirem, odstawiłam owoce. Mała ma zdiagnozowaną alergię na mleko, jak zaczyna chorować to automatycznie traci apetyt, boli ją brzuch, traci energię życiową, potem zaczyna się zapalenie spojówek, potem ropa z oczu i siusiałki, potem węzły chłonne powiększone (nawet te w okolicy krętniczo-kątniczej), potem katar, kaszel i na końcu uszy - zapalenie. Teraz jesteśmy na etapie kaszlu suchego "mega upierdliwego" i kataru. Zaczyna pojawiać się stan podgorączkowy do 38 st. i boli brzuch. nie wiem jak jej pomóc już raz w tym m-cu antybiotyk brała ale jaki to ma sens skoro znowu jest to samo? dzięki za pomoc

Offline

 

#229 2011-12-17 17:22:37

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Mama przdzwoń.

Offline

 

#230 2012-01-02 20:46:10

Aska

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-16
Posty: 6
Punktów :   
skąd?: Lezajsk, ny
wiek dzieci?: 6,5,2
wiek użytkownika: 34

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

witam! zycze wszystkiego nalepszego w Nowym Roku:)))
prosze o rade i sugestie, moja corcia skonczone 2 lata we wrzesniu, od jakiegos czasu bardzo sie poci, jak spi, jak zje, szcegolnie po posilku jest mokra pot sie leje z dziecka, od pewnego czasu tez bardzo sika w nocy, pampers i ciuchy mokre, musze przebierac w nocy, na to mzoe miec wplyw ze lubi sie rozebrac i chodzic tylko w pieluszcze, trudna ja zmusic do ubrania sie, zrobila sie tez bardziej agresywna, a teraz od kilku dni ma czerwona polowe oka i troche ropieja, jak wstaje po nocy to prawie sklejone, to najprawdopodobniej zastoj watroby?, nie chce pic imbirowki,tylko czasami  wypije kilka lyzek ale przewaznie nie chce, ma jeszcze kaszel mokry odrywajacy sie i katar, ale to ustepuje, czy moze byc ze ma za malo kwasnego czy powinnam podac  cytrynowke? w jakich przypadkach podaje sie cytrynowke? czy mzoe byc w jej przypadku imbir z miodem jak nie che czystej imbirowki, robie taka z pol lyzeczki, mzoe przesadzam z cynamonem? cebula? mam dwojke troszke strszych dzieci 6 i 5, 5 latka ma tez mokry kaszel i katar zielonkawy, przeszlam an owsianke tylko z platkow owsianych i z cynamonem kurkuma i imbirem, robie herbatke caloroczna, moze tez ma wplyw ze chodzi pozno spac, popoludniowa drzemka trwa nawet 3 godziny ale wstaje ok 3-4 po poludniu i pozniej pozno idzie spac, czesto ze mna czyli ok 23, a tu ma sie watroba regenerowac..
pozdrawiam noworocznie

Offline

 

#231 2012-01-04 11:03:04

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Asiu dziecko masz przegrzane, możesz podac cytrynówkę przez kilka dni. Wyeliminuj jej imbir dla jej organizmu najprawdopodobniej jest zbyt rozgrzewający zamiast niego masz inne ostre przyprawy jak kardamon, pieprz zielony i ziołowy itp. Przedzwoń do mnie abym mogła twoje błędy wyciągnąć i lepiej ci doradzić.

Offline

 

#232 2012-01-18 12:18:14

Jola

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 8
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Od jakichś kilku cykli mam nadwrażliwość, a czasem nawet ból w piersiach w okolicach owulacji. Macie może pomysł, czy można temu zapobiec, czy zaciskać zęby?

Offline

 

#233 2012-03-08 22:27:15

kasia123

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 5
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Witam
Pani Magdo na diecie PP syn jest od miesiąca, jak dotąd nie było źle tzn w pierwszym tygodniu wysypało go trochę na pleckach(po czym kilka dni później znikło) a reszta jak zawsze czyli czerwone ślady w zgięciach kolan i łokci i w kilku miejscach sucha skora na nóżkach czasem w łagodniejszym stanie czasem w zaostrzonym.
Co mnie niepokoi! od ok tygodnia robi śmierdzące kupki a dzisiaj po drzemce zaczął mocno płakać i powiedział ze go boli brzuszek po czym zrobił kupkę dosyć rzadka, śmierdzącą i widać w niej było trochę śluzu. Przejrzałam wcześniejsze wypowiedzi  i podejrzewam ze może to być od chleba pszennego zapiekam mu w tosterze, próbowałam zrobić z książki na zakwasie ale wyszedł zakalec  a sklepowego jeść nie chce. Poza tym je owsiankę, kanapkę ze smarowidłem lub pasta z grochu zupę w południe, na obiad rożnie np pulpety z mięskiem według przepisów z książki, placuszki ziemniaczane na podwieczorek także urozmaicam raz  zupkę ,chleb ze smarowidłem,(dzisiaj np zjadł placuszki z jabłkami bez białka jajka gdyż źle je znosi) lub to co nie zjadł na obiad czyli jakieś ziemniaki z mięskiem ,kolacja owsianka rzadsza bo pije z butelki. z napojów  tylko herbatkę z miodem i imbirem.Chciałabym zapytać czy te kupki to od chleba czy przesadzam z jakimiś przyprawami a teraz wiosna już nadchodzi i trzeba coś zmienić dodawać w mniejszych ilościach lub w ogóle?bardzo proszę o odpowiedz

dziękuje i pozdrawiam
zapomniałabym syn ma 2 latka

Offline

 

#234 2012-03-09 08:25:46

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Cześć
kasia123-może wyklucz to jabłko i pastę z grochu,po tym może go boleć brzuch.Chleb tylko pszenno-żytni na zakwasie,a jaka nie to może taki bezglutenowy z firmy SHAR,mięsko dzieciaczki jedzą do 14 potem to juz tylko zupka,owsianka,ziemniaczki,ja jeszcze robię makaron kukurydziany,gotuję jak polentę.Olaf zjada często między posiłkami jako przegryzkę.Generalnie to stale coś je:)
A grzanki to w piekarniku mu opiekaj nie w tosterze:)
I może narazie nie rób mu nic smarzonego bo to ciężkie jest.
Pozdrawiam


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#235 2012-03-09 09:25:46

kasia123

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 5
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Dziękuję Olafek2009
jeśli chodzi o jabłka to raczej nie po nich gdyż ból brzucha miał po południowej drzemce i biegunkę a placuszki zjadł popołudniu na podwieczorek (wcześniej jabłek nie dostawał pod żadną postacią)i było ok nawet w nocy fajnie spal no i smażyłam je bez tłuszczu dość długo na specjalnej patelni.Chlebuś bezglutenowy zrobię dzisiaj bo mam make a drożdże nie zaszkodzą?odnośnie herbatki imbirowej jak często może ja pic bo wypija codziennie 0,5l do 1litra
pozdrawiam

Offline

 

#236 2012-03-09 11:49:43

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

kasia123 strasznie dużo tej wody imbirowe,możezamiast niej to dawaj więcej zupy,możesz też dać przez butelkę,ja tak robiłam tylko dziura w butli musi być mega duża(miałam butelkę z lovi zesmoczkiem treningowym,tylko obcinałam końcówkę)Olaf tez ma dwa lata i tak dużo to on nie pije cherbatek.Rano jest 200 ml kawki,potem owsianka  potem makaron lub ziemniaczki,do popicia zupka z kubka,natępnie jakieś mięsko z ziemniakami lub kaszą i warzywami,potem grzanka lub wafle ryżowe z midem,cynam. i imbirem do popicia kawka lub cherbatka TLI,TLAI LUB TLACI OK 100 ML  i wieczorem owsianka z grzankami i to tyle.Nie musisz w niego wlewać stale tej wody tylko:)
Dzieci różnie reagują z tym oczyszczaniem,podaj mu może imbirówkę z pół łyżeczki imbiru na szklankę wody i podawaj tak po po łyżeczce parę razy dziennie i może zadzwoń do Magdy to cię trochę pokieruje:),Mi dużo na początku pomogła rozmowa z nią.
Olaf też ostatnio miał biegunkę ze śluzem,dawałam mu zupki,owsiankę,ziemniaki imbirówkę parę razy dziennie po łyżeczce i do owsianki dodawałam marchwiankę.pomogło.W tym czasie żadnych przegryzek,chleb dawałam z warzywami zmiksowanymi lub marchwiankę.
I na ten groch bym zwróciła uwagę.
co do jabłka to alergicy nie powinni jeść owoców w pierwszym roku na PP. Olafowi dopiero teraz(po roku na pp) zdecyduję się dać jabłuszko duszone,ale poczekam jeszcze żeby troche cieplej sięzrobiło:)

Ostatnio edytowany przez olafek2009 (2012-03-19 19:29:17)


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#237 2012-03-27 13:08:22

aga

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 86
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

cześć

czy 3-latek podczas choroby może zjeść już kanapkę z twarogiem kozim a na to położony czosnek (uduszony na oliwie z pieprzem i solą)?

i czy jak karmię jeszcze piersią, to czy wystarczy, że sama wypiję imbirówkę. I czy wogóle taki zestaw czosnek (w owsiance lub ewentualnie ta kanapka) i imbirówka to nie za dużo? żeby mi się z kolei nie przegrzała.




olafek- jak tam się u was skończyło z tymi aftami?

pozdrawiam


jeszcz się chciałam dopytać, bo imbirówka, czosnek, ziemniaki kładzione na klatkę piersiową - to wszystko działa rozgrzewająco, jak to się ma do gorączki, tzn czy dziecko po tym nie ma wyższej? tak się zastanawiam, bo małej podchodzi pod 39 i czy jej jeszcze bardziej nie podwyższam tym wszystkim.

Ostatnio edytowany przez aga (2012-03-28 15:44:01)


Julcia  9,5 lat-azs od 3 tyg życia, alergie pokarmowe i wziewne
Agatka 3,5 lat krostki na buzi od urodzenia, nie "diagnozowana" przez lekarzy
na PP od lipca 2010

Offline

 

#238 2012-03-27 18:22:56

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

aga-afty poznikały w ciągu 4-5 dni,smarowałam aftinem(na patyczek taki do uszu i smrowałam język) i ostrożeniem,trochę musiałam z Olim walczyć zeby się dał wypędzelkować ale się udało:) no i imbirówka ile się dało to mu wlewałam,bywało że na siłę:(.Teraz jeszcze ma odrobinkę blady jęzor ale już jest spoko,chrypa też zniknęła.   Uff daje nam popalić ta wiosna:)
Pozdrawiam


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#239 2012-04-02 12:16:18

 edymal4

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-16
Posty: 63
Punktów :   
wiek dzieci?: 6, 3
wiek użytkownika: 34

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Pomocy!! Początkująca jestem w pp - praktycznie dopiero teorię zgłębiam ale już wiem mniej więcej co i jak. Córka 6 lat zaczęła mi chorować i skarżyć się na ból brzucha i gardło. Teraz jesteśmy po wizycie u dr z receptą na antybiotyk w ręku Ucho ją bardzo boli.
Pomóżcie co ja mam zrobić? Wykupić? Podawać? czym ten ból ucha zmniejszyć. Imbirówkę jej podaję dolewając do herbatki z tymianku i lukrecji. Ale co z tym uchem zrobić żeby bardzo nie bolało. Dodam jeszcze że lekarz odradził zakraplanie ucha i ja  zupełnie nie wiem co robić. Zwłaszcza że dopiero zaczynam moją przygodę z pp


Czy znacie lekarzy którzy leczą choć trochę naturalnie? Bo w przychodni to strach cokolwiek wspomnieć, że wspomagamy się odżywianiem a nie farmakologicznie. Chodzi mi o okolice Warszawy a najlepiej Grodzisk Mazowiecki, Pruszków, Raszyn...

Help

Ostatnio edytowany przez edymal4 (2012-04-02 13:55:50)


na pp stopniowo od 4 tygodni
córka 6 z alergią skórną - obecnie niewielkie krostki na ramionach i sucha skóra oraz ciągle infekcje (uszy gardło nos)
syn 3 skóra zdrowa. rok leczony był sterydami wziewnymi z podejrzeniem astmy. od roku nic nie dostaje. często chore uszy, katar.

Offline

 

#240 2012-04-02 17:26:49

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

edymal,najlepiej zadzwoń do Magdy,ja bym nie dawała ale nie wiem czy możesz stosować wszystkie nasze sposoby jeśli jesteś jeszcze nie wprawiona:(
imbirówki nie dolewaj do niczego bo zdaje mi się ze nie zadziała prawidłowo.Zrób może rosolek,podawaj ze 3 razy dziennie imbirówkę.Z tą imbirówką to trzeba kombinować,żeby dzieciaki wypiły:)Ja oliemu daję jak bardzo zajęty jest,wtedy nie patrzy nawet co łyka:)

Ostatnio edytowany przez olafek2009 (2012-04-02 17:34:14)


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
tozi.pl