Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

  • Index
  •  » Archiwum
  •  » Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

#46 2010-08-12 08:27:07

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Właśnie umieścili okładkę książki ,możecie zobaczyć.

Offline

 

#47 2010-08-12 20:22:02

alcia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-27
Posty: 23
Punktów :   

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

bardzo ładna okładka , teraz czekam  na  możliwość zakupu

Offline

 

#48 2010-08-13 09:00:54

Jade

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 10
Punktów :   

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Wczoraj zrobiłam pierwszy raz mięso wg 5 przemian. Postanowiłam wprowadzać zmiany stopniowo, ponieważ moje dzieci (3,5 i 5,5 lat) raczej nie zaakceptowałyby nagłej zmiany.
Zrobiłam schab pieczony i od razu nasunęło mi się kilka pytań:
- czy schab ten można podawać jako wędlinę na kanapki, czy tylko na ciepło ? Czy jeżeli podaję go jako wędlinę to mogę tak od razu z lodówki, czy powinien poleżeć i mieć temp. pokojową czy może go lekko podgrzać ?

- czy zrobione potrawy wg pięciu przemian (głównie chodzi o mięso i zupy) mogę zamrozić ?

- co dajecie dzieciom do picia ? w książce znalazłam przepisy na 2 herbatki naturalne, które raczej moje dzieci nie będą chętnie piły Czy np. lekko ciepłą wodę można, czy soki zmieszne z wodą (gdzieś w księżce widziałam że są dopuszczalne). A lekka czarna herbata z miodem - czy miód nie zlikwiduje jej ochładzającego działania ?

Dania obiadowe są super, natomiast mam problem ze śniadaniami i kolacjami

Pozdrawiam,
Jade


synek alergie wziewne (głównie obturacyjne zapalenia oskrzeli)
córcia alergie skórne oraz anginy i zapalenia uszu z wysoką temperaturą

Offline

 

#49 2010-08-13 09:17:39

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Jade napisał:

Wczoraj zrobiłam pierwszy raz mięso wg 5 przemian. Postanowiłam wprowadzać zmiany stopniowo, ponieważ moje dzieci (3,5 i 5,5 lat) raczej nie zaakceptowałyby nagłej zmiany.
Zrobiłam schab pieczony i od razu nasunęło mi się kilka pytań:
- czy schab ten można podawać jako wędlinę na kanapki, czy tylko na ciepło ? Czy jeżeli podaję go jako wędlinę to mogę tak od razu z lodówki, czy powinien poleżeć i mieć temp. pokojową czy może go lekko podgrzać ?

- czy zrobione potrawy wg pięciu przemian (głównie chodzi o mięso i zupy) mogę zamrozić ?

- co dajecie dzieciom do picia ? w książce znalazłam przepisy na 2 herbatki naturalne, które raczej moje dzieci nie będą chętnie piły Czy np. lekko ciepłą wodę można, czy soki zmieszne z wodą (gdzieś w księżce widziałam że są dopuszczalne). A lekka czarna herbata z miodem - czy miód nie zlikwiduje jej ochładzającego działania ?

Dania obiadowe są super, natomiast mam problem ze śniadaniami i kolacjami

Pozdrawiam,
Jade

- Schab możesz używać do kanapek i na ciepło i na zimno ( na zimno gdy masz zdrowe dzieci)- połóż im na ten schabik trochę musztardy bądz ketchupu (tudzież sosu salsa)

- Czarna herbata ma dużo szczawianów i miód tego nie zlikwiduje , zdrowym dzieciom można ją raz na jakiś czas zaserwować z miodem. Nasze herbatki są smaczne ale ludzie z rozregulowaną śledzioną nie tolerują smaku lukrecji więc zrób wersję light mało lukrecji i stopniowo zwiększaj. Zdrowym dzieciom latem możesz też zrobić herbatkę z miętą i co któryś dzień z pokrzywą bądz z lipą.Ja podaję też wodę z miodem i imbirem.

- Zup nie mróz zawekuj w słoikach i do lodówki.
- na śniadanie owsianka z kanapką , jajka , grzanki, parówki raz na jakiś czas ( dla zdrowych dzieci) ; na kolacje zupa bądz owsianka z kanapką, z grzanką.
Pozdrawiam

Offline

 

#50 2010-08-13 10:03:10

Jade

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 10
Punktów :   

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Bardzo dziękuję za odpowiedź, o tej wodzie z miodem nie pomyślałam - imbir dodaje się taki cały czy w proszku ? Moje dzieci bardzo lubią jajka, nie wiem jak wyjdzie z tą owsianką - jutro będę próbować. Na szczęście mleka nie piją, synek nie pił nigdy nawet modyfikowanego - po prostu nie lubi.
Muszę jeszcze w przedszkolu porozmawiać, jak będzie z przynoszeniem jedzenia. Śniadania i tak przynosimy, ale obiady i podwieczorki są przedszkolne.

Pozdrawiam,
Jade

P.S. Czy będziesz organizowała kursy gotowania w Wa-wie ?


synek alergie wziewne (głównie obturacyjne zapalenia oskrzeli)
córcia alergie skórne oraz anginy i zapalenia uszu z wysoką temperaturą

Offline

 

#51 2010-08-13 10:29:01

 magda&pola.de

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 9
Punktów :   
skąd?: Hamburg
wiek dzieci?: 16, 3
wiek użytkownika: 37

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Dzien dobry,
juz jestem z Wami. Przedstawie sie: Magda, mama Poli (3latka) i Mai(16lat). Obie alergiczki. Pola ma azs i alergie na wszystko.  Ciesze sie, ze Was znalazlam.
Magdo, mam przeprowadzic 6 tyg karencji, czyli nie podawac zadnego z alergenow, ktorych jest tak wiele...
Pani, ktora robila nam biorezonans w PL/w Lodzi wspomniala o chorych dzieciach, ktorych rodzice gotuja wg pp.
Dlatego postanowilam, ze wprowadzajac ta karencje naucze sie podstaw pp.


u obu corek alergie pokarmowe, uczulenie na roztocza
u mlodszej azs, uczulenie na siersc kota

Offline

 

#52 2010-08-13 10:38:02

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Jade kursów w Warszawie nie organizuję.
Jeśli masz zdrowe dzieci możesz im robić owsiankę z mlekiem kozim (nie sklepowym ale od kozy).

Magda &pola.De ja z biorezonansem w Częstochowie mam niemiłe doświadczenie ,gdyż oszukują aby jak najwięcej kasy wyciągnąć. Mój mały po badaniu bio.... miał mnóstwo pasożytów ,pani mnie 1,5 godziny urabiała aby do nich jezdzić w tej sprawie po czym moja hemoopatka patrząc na wydruk oznajmiła ,że to co w gabinecie bio... brano za pasożyt jest pożyteczną bakterią .
Możesz spróbować może pomoże.Wdrażaj się pomału.W takich lekkich alergiach - sądząc po póznym wysypaniu twego dziecka rozregulowaniu żywnością yin dzieci szybko wychodzą.Dłużej to trwa przy genetyce.
Pozdrawiam

Jade przeczytałam co napisałaś w powitaniu. Jeśli masz dzieci alergiczne nie dawaj im wieprzowiny ,trzymaj się cielęciny i indyka głównie raz na jakiś czas jagnięcina i gęsina bez skóry.

DO WSZYSTKICH

Mam wogóle pomysł aby was jakoś porozróżniać i abyście ciągle nie musiały pisać czy dziecko alergiczne czy nie- napiszcie to w podpisie i będzie się wyświetlało z każdym waszym postem. Np. Jade niech napisze to co w powitaniu wtedy wiem ,że syn ma osłabione (śledzina,wątroba,płuca,nerki a córka śledziona ,wątroba,trochę płuca i napewno nerki rozregulowane i zanieczyszczone po antybiotykach)

Offline

 

#53 2010-08-13 11:06:43

 magda&pola.de

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 9
Punktów :   
skąd?: Hamburg
wiek dzieci?: 16, 3
wiek użytkownika: 37

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Magdo,
ale czy myslisz, ze ta dieta bez alergenow ma sens? czy lepiej dawac wszystko tyle, ze wg pp? drozdze, gluten, jaja, mleko, pomidory, zboza, mieso, co tu jej dawac do jedzenia? przegladam wasze przepisy, musze kupic kilka przypraw, zastanowic sie od czego zaczac? Pola jest niejadkiem za kilka dni idzie do przedszkola, obawiam sie, ze bedzie chciala jesc to, co inne dzieci.
Moje obie corki maja te same alergie, jednej robilam biorezonans w Hamburgu, a drugiej w Lodzi, wszystko sie pokrywa. U starszej karencja i leki homeopatyczne pomogly, wiec z druga poszlam ta sama droga. Ale Maja miala wtedy 8-9 lat (wiecej rozumiala)  a Polka zaledwie 3.


u obu corek alergie pokarmowe, uczulenie na roztocza
u mlodszej azs, uczulenie na siersc kota

Offline

 

#54 2010-08-13 11:19:47

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

mAGDO&POLA piszesz ,że będziesz odczulać na cielęcinę więc w tym czasie indyka używaj. Części produktów które napisałaś w ogóle się alergikom nie podaje.
Za kilka dni wyjdzie książka tam wszystko z Moniką opisałyśmy co wolno a co nie alergikom. Warto też nabyć książki Ciesielskiej tylko musisz poszukać czy do Niemiec wyślą.
Jak ci się spieszy możesz też przedzwonić do mnie na konsultacje po szczegółową listę ale musisz mieć wiedzy troszkę na temat pięciu przemian nie tylko od strony kuchni ale i od strony smaków, pór roku.Bez tej wiedzy ciężko ci będzie ruszyć.
Przedszkole to zobowiązanie - mój mały też do przedszkola chodził jakoś nie narzekał ,że on co innego je. Raczej dzieci chciały jeść to co on bo nowość przyniósł - kiedyś przyniosłam więcej i poczęstowaliśmy inne dzieci ,były zachwycone.W przedszkolu jedzenie jest bardzo jałowe a jedynej przyprawy której używa się to sól.Musisz dziecku wytłumaczyć-jesteś mamą masz u niej autorytet ,pokazać dziecku na swoim przykładzie ,że jest to pyszne.Ja tak ze starszakami robiłam-oj zbuntowane były (szczególnie wtedy 13-letni syn).Dasz redę tylko ze spokojem podejdz- jak będziesz się wściekać nic z tego nie wyjdzie.Nie przymuszaj - ucz.

Offline

 

#55 2010-08-13 11:59:02

Jade

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 10
Punktów :   

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Magdo
Dziękuję za informację o mięsach i w związku z tym mam pytanie odnośnie indyka, w książce filozofia zdrowia znalazłam tylko jeden przepis na indyka (nadziewanego). Gdybym chciała robić np. pierś z indyka pieczoną (do kanapek) to jakie przyprawy zastosować ? Czy skoro indyk jest neutralny, to można stosować z każdego smaku po trochę, czy np. można zrobić go tak samo jak schab pieczony ?
Czy zamiennie z cielęciną można też wołowinę ?
Przepraszam, że tak dużo pytań ale książkę to jeszcze ze dwa razy musze przeczytać, aby wszystko do mnie dotarło

Pozdrawiam,
Jade


synek alergie wziewne (głównie obturacyjne zapalenia oskrzeli)
córcia alergie skórne oraz anginy i zapalenia uszu z wysoką temperaturą

Offline

 

#56 2010-08-13 12:20:14

 magda&pola.de

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 9
Punktów :   
skąd?: Hamburg
wiek dzieci?: 16, 3
wiek użytkownika: 37

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Magdo,
co znaczy w podpisie? chcialabym umiescic info o alergiach moich corek, ale nie wiem jak wejsc w ten "podpis"
pozdrawiam


u obu corek alergie pokarmowe, uczulenie na roztocza
u mlodszej azs, uczulenie na siersc kota

Offline

 

#57 2010-08-13 13:32:53

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Jade możesz zrobić indyka tak jak wieprzowinę z uwzględnieniem ,że indyk lubi kurkumę ,kminek, pieprz czarny.
Cielęcina lubi rozmaryn a wołowina jest nie smaczna jako pieczeń do kanapek -za twarda.

Magda&Pola
wchodzisz w swój profil ,klikasz na sygnature/awatar i wpisujesz w miejsce sygnatury tekst ,potwierdzasz i gotowe.

Offline

 

#58 2010-08-15 22:32:48

 martamewa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 55
Punktów :   
skąd?: Inowrocław
wiek dzieci?: 3 latka
wiek użytkownika: 33

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Witam najmilej. Moje 7,5 miesieczne dziecko z AZS jest na odzywianiu wg PP od niemalze poltora miesiaca. Piersia niestety nie jest juz karmione. Wczesniej byl nutramigen, ale po przejsciu na PP wiadomo sie skonczyl. Dziecko nie pije zadnego mleka, jest na owsiance i zupkach. Je chetnie i uwazam, ze duzo. Pomimo to, jest bardzo drobne (waga nieco wiecej niz 6 kg) i w ciagu tego czasu, kiedy przeszlismy na PP schudlo, co bardzo mnie zmartwilo. Jestem mloda mama i chcialam zapytac  oo Wasze opinie, porady na ten temat. Ufam i dziekuje.


mama Gajki  - 3 latka

Offline

 

#59 2010-08-16 12:21:28

Jade

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 10
Punktów :   

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

W sobotę i niedzielę zrobiłam dania obiadowe wg PP, dzieciaczkom dawałam też do picia wodę z miodem i odrobinką imbiru. Córci bardzo smakowała, natomiast synek kręcił trochę noskiem na to picie. Łatwiej jest z maluchami, bo nie są przezwyczjone do soczków, herbatek itd. Natomiast obiady suuper, dla dzieciaczków zrobiłam cielęcinkę, a dla nas wieprzowinę i była pyszna.
Mam też pytanie odnośnie jajek, czy wg PP można jeść jajka na twrdo czy tylko na miękko ?

Pozdrawiam,
Jade


synek alergie wziewne (głównie obturacyjne zapalenia oskrzeli)
córcia alergie skórne oraz anginy i zapalenia uszu z wysoką temperaturą

Offline

 

#60 2010-08-16 12:33:12

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Jade można jeść i na twardo tylko pamiętaj ,że jajka do południa i w osłonie smaku kwaśnego. Ja daję z serem kozim twarogowym bądz sosem salsa.

Dziewczyny pytanie Martymewy do was skierowane-ja z nią telefonicznie rozmawiałam.

Offline

 
  • Index
  •  » Archiwum
  •  » Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci - porady

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs.