Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


#1 2011-05-23 20:08:52

 Hajduczek

Nowy użytkownik

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 5
Punktów :   
skąd?: Świdnik
wiek dzieci?: 6 m-cy, 12 lat
wiek użytkownika: 37
WWW

Pierwsze pp-danie niemowlęcia

Witam serdecznie. Moja 6-miesięczna córcia jest zdrowym, dobrze rozwijającym się dzieckiem. Jedyne, co jej dolega to brak spokojnego, mocnego i samodzielnego snu w dzień (w nocy śpi sama w łóżeczku i budzi się raz na karmienie cycem, w dzień tylko drzemie przy cycu, czasem przyśnie w wózku na pół godziny). Do tej pory karmiłam ją tylko piersią i od dwóch tygodni raz dziennie, przed południem podaję jej przecier marchwiowo-owocowy. Nic jej nie dolega, ładnie się wypróżnia. Początkuję w kuchni pp, na razie więcej czytam niż praktykuję, więc pytam Cię Magdula: czy owsianka podana na Twoim blogu to dobre pierwsze danie dla maluszka? Czy owoce jej nadal podawać, czy raczej nie? Zrobiłam jej herbatkę TLACIK, którą piła bardzo chętnie ale nie wiem, która z herbatek jest dla niej najodpowiedniejsza: TLI, TLAI, TLACI, TLACIK? Pięknie dziekuję za odpowiedź. Iza

Offline

 

#2 2011-05-24 08:16:45

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Pierwsze pp-danie niemowlęcia

Hajduczek witaj na forum
Chyba tobie Izo odpisywałam wczoraj na blogu.
Owsianka jest dobrym pierwszym daniem. Podawaj jej po kilka łyżeczek. Potem dołącz do tego marchwiankę i zmieszaj ją z owsianką.
Następne w kolejności będą zupki.
Z herbatek dla takiego maluszka najlepsze będą na początek te bez cynamonu, najprostsze TLI, TLAI, TLKI- K - koper włoski. Z cynamonem sama możesz pić narazie a dziecku podawać od około 7-8 miesiąca.
Przecier marchwiowo- owocowy sama jej robisz? Jak podaj przepis?

Offline

 

#3 2011-05-24 09:41:20

 Hajduczek

Nowy użytkownik

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 5
Punktów :   
skąd?: Świdnik
wiek dzieci?: 6 m-cy, 12 lat
wiek użytkownika: 37
WWW

Re: Pierwsze pp-danie niemowlęcia

Pięknie dziękuję za odpowiedź Magducha. Tak, to ja pytałam Cię na blogu, ale jeszcze nie zdążyłam przeczytać odpowiedzi (zaraz tam zajrzę). Bardzo zależy mi na tym, by moje dzieci zdrowo się odżywiały. Maluszka łatwo mi będzie wprowadzić w pp, gorzej z 12-latką . Zaraz przygotuję Mani owsiankę i herbatkę. Będę ją wprowadzała wg Twoich rad. Czytam forum od deski do deski, by nie pytać Cię o to, o co już pytano, ale pozwól mi jednak się czasem odezwać.
... w kwestii przecieru... wyszłam z założenia, że o tej porze owoce są naładowane chemią, więc uznałam, że mniejszym złem będą przeciery słoiczkowe. Popraw mnie, jak się mylę. Zastanawiam się , jak mogę taki przecier robić sama tak, by był zgodny z pp i czy warto teraz na przednowiu z dostępnych produktów. Muszę się bardzo dużo nauczyć. Łatwiej by pewnie było, gdyby w Lublinie/Świdniku były warsztaty z kuchni pp. Czy masz takie w planie? Jak nie, to ja mogę pomóc w organizacji, to i sama skorzystam. Pozdrawiam, Iza

Ostatnio edytowany przez Hajduczek (2011-05-24 09:52:43)

Offline

 

#4 2011-05-24 18:48:30

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Pierwsze pp-danie niemowlęcia

Słoiczkowe jedzenie jest pozbawione naturalnych witamin, ładowane za to są sztuczne.
Sama też możesz zrobić deserek np z jabłka na małej ilości wody dodać kurkumy, miodu, cynamonu, kardamonu, gozdzików, imbiru, soli, jabłka- chyba że słodkie to za miodem te jabłka dodaj. tak samo marcewka koło miodu pójdzie. Miksujesz dodajesz ciut soku z cytryny troche kurkumy, miodu i na koniec kardamonu wszystkich przypraw po szczypcie.

Offline

 

#5 2011-05-24 21:01:36

 Hajduczek

Nowy użytkownik

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 5
Punktów :   
skąd?: Świdnik
wiek dzieci?: 6 m-cy, 12 lat
wiek użytkownika: 37
WWW

Re: Pierwsze pp-danie niemowlęcia

Dzięki za przepisy
Magda, Mania owsianki dwukrotnie popróbowała i jest ok. Czy zatem mogę już dać jej pełen owsiankowy posiłek? Czy lepiej dać go przed południem, czy po? Jabłuszka zrobiłam jej wg przepisu od Ciebie (jw) i dziecko wcinało aż miło. Czy owsianki i owoców mogę robić większą ilość (powiedzmy na 2 dni) i trzymać w lodówce? czy gotować codziennie? Pozdrawiam serdecznie

Ostatnio edytowany przez Hajduczek (2011-05-25 21:02:49)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Idealną odpowiedź na problem stanowią szamba TS2 licenses