Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2011-04-15 11:04:27

KasiaF

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-15
Posty: 6
Punktów :   

10-letni alergik

Witam wszystkich!

Jestem mamą 10 letniej córeczki.
Moje dziecko nigdy nie było alergikiem pokarmowym. W testach wyszło uczulenie na kurz i sierść zwierząt. W wieku od 0,5 roku do ok. 3 lat alergia objawiała się drobnymi wysypkami, ewentualnie drobne puchnięcie na twarzy ale tylko przy zwierzakach.
Później - aż do 10 lat przebiegała bezobjawowo. Praktycznie zapomnieliśmy o alergii....

Ok. 8 miesięcy temu  zaczął się koszmar. Najpierw drobna wysypka, która rozsiała się aż do erytrodermii. Próbowaliśmy różnych sposobów łącznie z homeopatią, boenergioterapią. Kąpiele w wodzie utlenionej, słomie owsianej, nadmanganianie potasu, okłady z siemienia lnianego. Niestety bezskutecznie.
Jeśli chodzi o lekarzy - leki (aerius i xyzal)  steryd metypred 4 (podawany 7 dni) - bez skutku. Dopiero poczciwy Zyrtec zaczął pomagać i wysypka zaczęła się cofać.
Mimo to zrobiliśmy  badania w szpitalu. Mocz, krew, cytometria przepływowa w normie - jedyny podwyższony wskaźnik świadczy po prostu o alergii. Wyszły jedynie owsiki - innych pasożytów nie wykryto - .

W tej chwili córka bierze rano Xyzal, wieczorem Zyrtec. Wysypka jest sporadyczna (zgięcia rąk, nóg, stopy). Mimo brania leków skóra nie jest zachwycająca (jedynie tułów ma całkowicie czysty). Staram się smarować sterydami jak najrzadziej. Córka nie ma też żadnych katarów, kaszlu, astmy czy łzawienia oczu. Jedyne objawy alergii to wysypka (hamowana lekami) i nieżyt nosa.
Wiem, że jest to rozwiązanie doraźne. Boję się, że za jakiś czas znowu ją wysypie.
Być może, że sposoby naturalne nie pomogły ze względu na słaby organizm i owsiki. Dziecko jest blade na buzi (jakby miała anemię) - ale wyniki ma w normie. Na kuchnię PP trafiłam jakiś czas temu.  Widzę jeszcze jedną szansę na wyleczenie mojego dziecka.
Posiadam obie książki P.Ciesielskiej i cały komplet e-boków P.Biblis i P. Dudek.

Czy kuchnia PP jest w stanie wyciągnąć moje dziecko?
Jeśli córka ma 10 lat i nie ma alergii pokarmowej czy wystarczy, że będę omijać produkty wychładzające zimne i kwaśne?
Na razie testuję zupy, herbaty, owsiankę i omleta z koperkiem.
Na szczęście córce smakują te potrawy.
Nie wiem też co dać do picia do szkoły i mam problem jaki chleb i z czym uszykować?
Czy powinnam podawać herbaty np. TLI albo imbirówkę ?
Czy mogę opierać drugie dania głównie na indyku?
Nie wiem też czym ugasić pragnienie w gorące dni - zimna kawa zbożowa jest w tabeli P.Ciesielskiej jako produkt wychładzający.

Jestem początkująca w tym temacie, nigdy też nie udzielałam się na żadnym forum. Jedynie czytałam i szukałam pomocy.

Dziękuję z góry dobrym duszom za odpowiedź.

Chciałam też zaznaczyć, że w naszej rodzinie nie ma żadnych alergików.
Mam też drugą córkę w wieku 9 lat - brak alergii.

Offline

 

#2 2011-04-15 11:50:34

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: 10-letni alergik

Witaj Kasiu

Owsiki będą wymagały przeleczenia. Jest taki produkt ziołowy nazywa się vernicadis ( sprubój może na allegro dostaniesz, a jak nie mogę ci go zakupić i wysłać tylko nie wiem jaka teraz jest tego cena , jakiś rok temu 14 zł buteleczka kosztowała ). Można też owsiki przeleczyć preparatem dostępnym w aptece ( nazwy nie pamiętam, ale pediatra ci go na pewno wypisze ).
Trzeba też jej organizm wzmocnić, żeby nie tworzył  podłoża do namnażania się  pasożytom jedzeniem.
Dla niej na śniadanie owsianka w różnych wersjach, jajka, omlety, jakby chciała polenta w różnych wersjach, raz na 2 tygodnie parówka, może być dobra ( najlepiej wiejska od kogoś znajomego ) ciepła kiełbaska, serki śniadaniowe na bazie sera twarogowego koziego itp.
Do szkoły kanapki ze swoimi pieczeniami, tudzież jakbyś miał ci kto szynkę uwędzić też możesz jej do kanapki włożyć, troszkę surowych ogórków latem i na początku jesieni, pomidorka, rzodkiewki itp, picie daj jej w malutkim termosiku lub w bidonie jeśli termosu nosić nie będzie chciała ( tylko do bidonu mocno ciepłą musisz wlać, żeby tak szybko nie wystygła )
Na obiad zupa , 2 danie
Na podwieczorek jakaś kanapka
Na kolacje zupa lub owsianka
Do picia jest dużo herbatek na moim blogu - zajrzyj
Owoce surowe rzadko i nasze , ale może jeść
Z racji ,że jest to duże dziecko kup jej też jakieś witaminy z mała ilością żelaza lub w ogóle bez żelaza  i podawaj jej raz dziennie co 2-3 dzień, bo niestety nasze warzywa wszystkie choćby ekologiczne są sypane i zaspokoją potrzeb witaminowych tak dużego dziecka.
Chleb kupuj pszenno-żytni najlepiej na zakwasie. Zajrzyj na wątek gdzie co kupić może są wyszczególnione produkty z twojej miejscowości.
Imbirówki narazie nie podawaj chyba, że dziecko ci się rozśluzowywać zacznie.
Zupki i 2 dania gotuj na indyku dla niej, cielęcinie, wołowinie, jagnięcinie ( rzadko i w sezonie zimowym ), króliku, wieprzowina w tym roku latem raz na 2 tygodnie.
Z produktów odpada dla niej tylko seler a za rok już kawałek będzie można do zupy dodać.
Latem dawaj jej ciepłe napoje, będzie lepiej upały znosić, kawę zbożową też ciepłą ( nie musi być gorąca ).

Offline

 

#3 2011-04-15 12:35:18

KasiaF

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-15
Posty: 6
Punktów :   

Re: 10-letni alergik

Dziękuję z całego serca za tak błyskawiczną odpowiedź!!

Owsiki mamy wyleczone - zaraz po szpitalu kurację przeszła cała rodzina.
Do szkoły rozumiem mogę podawać herbatkę TLI lub zbożową - i pewnie lepiej w termosie - ma być ciepła - letnia  odpada.
Myślałam, że  wieprzowinę muszę wywalić całkowicie jako produkt wychładzający.
Mam w planie zakupić tzw. szynkowar i robić wędlinę samemu, nie wiem tylko jak ją doprawić żeby była dobra - nigdy nie robiłam sama wędlin.
U P. Ciesielskiej jest przepis na uszlachetnianie wędlin - ale dot. kupnej i wieprzowej.
Czy np. mogę wykorzystać przepis na kartoflankę? Zawiera boczek i kiełbaskę wieprzową - ale jest pyszna !!!
Kiełbasa niestety kupna - śląska.
Z chlebem może być problem - wszystkie są na drożdżach. Na razie kupuję chleb z pełnego przemiału pieczony zgodnie z dietą Montignaca. Ale też jest na drożdżach.
Mam jeszcze problem z kanapkami - jeśli chleb i masło są w smaku słodkim - a zrobiona pasta jajeczna zakończona w smaku np. słonym to czy mogę to połączyć?

Czyli generalnie odpada kurczak, wieprzowina mogę ale rzadko, produkty kwaśne (typu ogórek kiszony czy kapusta) czy może w małych ilościach? surowe warzywa (oprócz selera) i owoce tylko sporadycznie, żadnych jogurtów, mleka zimnych napojów, i pewnie zero mąki pszennej i cukru.
Czyli na razowej mogę coś upiec?
Jak większość dzieci moja córka uwielbia słodycze i tutaj najbardziej się obawiam czy da radę.
Z gotowych produktów ketchup, musztarda, chrzan, majonez, kakao - nie wiem czy może.

Rozumiem, że sterydy powinnam odstawić kategorycznie - a leki tak jak jest polecane w książce dopiero powoli odstawiać po 3 miesiącach stosowania diety?

Zakupiłam też bepanten i ziele ostrożenia. Nie wiem czy starczy paczuszka na jedną kąpiel - bo muszę pół wanny wody nalać na tak duże dziecię.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Offline

 

#4 2011-04-15 21:55:21

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: 10-letni alergik

Kasiu nigdy wędlin nie robiłam, nie  pomogę , ale podpytam moją mamę ,ktora ma w tej sferze doświadczenie i wkleję na przepisy.
Kartoflankę jeść możecie ale dziecko rzadko.
Pastę z kanapką możesz połączyć, dodaj jej trochę ketchupu do tej pasty.
Kiszonek dziecko raczej nie powinno jeść na razie, jak już będziesz widziała za rok półtorej ,że organizm jest silny możesz wiosną jej ogórka kiszonego bądz kapusty trochę dać.
Mąkę pszenną może ale najlepiej jakbyś kupowała jak najwyższy typ.
Chleb najlepszy jest pszenno-żytni fajnie jakby był na zakwasie. Jak coś to przedzowoń posprawdzam radiestezyjnie ,który ma najwyższą radiowitalność.
Chrzan zimą do kanapki z mięskiem chyba ,że będzie na niego zle reagować. A resztę spokojnie może, kakao rzadko.
Leki odstawiaj bardzo powoli.
Ostrożenia starczy ci jedna paczuszka tylko po kąpieli nawilż czymś skórę bo ostrożeń trochę wysusza.
Ze słodyczy możesz jej dać raz na tydzień 1 ciastko owsiane firmy san do kawki. Jak już ładnie się wzmocni będzie mogła częściej.
Możesz też jej dawać morele suszona po 2-3 sztuki co 2 dzień, dobre są też daktyle tylko sprawdz czy biegunki po nich nie będzie maiła, niektóre dzieci nie mogą ze względu na jeść daktyli.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wskrak.pl skup samochodow katowice