Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2011-03-25 22:07:11

idelka75

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 16
Punktów :   

Bunt 4-latka przeciwko PP

Cześć Dziewczyny,
Przede wszystkim Magda – dzięki za Twoją książkę, właściwie codziennie z niej korzystam. Naprawdę kawał dobrej roboty :-)
Dziękuję też za radę, kiedyś doradziłaś mi dawać małemu (2 latka) który jest na diecie bezglutenowej owsiankę. Daję już drugi miesiąc i mały pięknie przybywa na wadze :-)
Generalnie mój młodszy synek, który jest alergikiem i który przedtem non stop praktycznie kasłał i ciągle musiał brać sterydy wziewne, odkąd jest na PP nie kaszle, wysypki są mniejsze, a kataru, który przedtem był jego stałym towarzyszem, nie widziałam od dawien dawna. Teraz trochę zaczął pokasływać, najpierw sucho, dałam mu przez dzień soli emskiej, potem zrobiłam Magdy okłady z ziemniaków i ze smalca gęsi, teraz kaszel coraz mniejszy i daję imbirówkę, właściwie już końcówka. Rewelacja!

Mam jednak parę obaw w związku ze starszym synkiem (4 latka).
On nie cierpi gotowanych warzyw, jedyne zupy ale te tylko na obiad (nie da sobie wcisnąć kiedy indziej rugi raz). Chyba że kukurydzę i buraczki, ale tych chyba nie mogę dawać codziennie. Nie cierpi kaszek, owsianek, nic z tych rzeczy na śniadania ani kolacje. Najchętniej jada tosty z miodem. Czasem urozmaicam chlebojajem, grzankami z serkiem kozim lub plastrem szynki, plackami, ale tego zjada małe ilości. Wyeliminowałam nabiał praktycznie zupełnie, co na pewien czas poprawiło jego kaszle i katary (też niemalże chroniczne), ale teraz znowu powróciły. Jest alergikiem, ma alergię na pyłki, wierzę że mogłabym zmniejszyć to jakoś dietą ale on NIE CHCE tego jeść. Mimo że p. Ciesielska grzmi nad zimną wodą, on najchętniej popija wszystko zimną wodą. Jeśli herbatka, to tylko ze słodkim sokiem. No i to parcie na słodycze! Mimo, że ograniczam bardzo słodkości, widzę jaką on ma na nie potrzebę. Reasumując, mam wrażenie że jedynie obiady daję mu wg PP, ale on je je tak długo że i nawet one są zimne.
Moja obawa jest taka: czy dobrze, że wyeliminowałam ten nabiał, skoro nie zastępuję mu go w kaszkach, warzywach gotowanych itd. Czy nie szkodzę mu stosując się tylko połowicznie do PP? Czy Wy też miałyście podobne doświadczenia?


Moje ukochane smyki:
Mateusz 4 latka (25.01.2007)
Karol 2 latka (25.04.2009)

Offline

 

#2 2011-03-26 16:53:34

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://nerko.pl/