Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2011-03-24 15:51:08

 Kasiak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-07
Posty: 29
Punktów :   
skąd?: Śląsk
wiek dzieci?: 1 rok
wiek użytkownika: 32

AZS i alergia pokarmowa w ujęciu Medycyny Chińskiej

Droga Magdo,

zakupiłam polecaną przez ciebie książkę Barbary Temelie i zagłebiam sie w teorie na temat jin jang, czi , niedoborow, nadmiarow itp. Musze przyznać ze dość to wszystko jest skomplikowane Czytałam równiez polecany przez ciebie wątek na temat alergii w medycynie chinskiej (http://www.logonia.org/archiwalia/passw … /kp4-3.htm).

Chcialabym wiedziec jak słowami medycyny chińskiej (niedobor czi, wiatr, gorąco, wątroba  itp) dałoby sie opisać przypadłosci naszych dzieci. Magdo napisz prosze jak wygląda to na podstawie twojego doświadczenia i obserwacji.


p.s.
nie wiem czy ten wątek tu pasuje więc w razie czego przenieś go proszę w inne miejsce prosze.


Dzieciaczek chory na AZS  i alergie pokarmowa od 6 tygodnia życia

Offline

 

#2 2011-03-24 18:32:21

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: AZS i alergia pokarmowa w ujęciu Medycyny Chińskiej

Kasiu ale o co tobie konkretnie chodzi bo nie rozumiem pytania

Offline

 

#3 2011-03-27 11:22:52

 Kasiak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-07
Posty: 29
Punktów :   
skąd?: Śląsk
wiek dzieci?: 1 rok
wiek użytkownika: 32

Re: AZS i alergia pokarmowa w ujęciu Medycyny Chińskiej

Samej trudno mi to wytłumaczyc dobrze Ale spróbuje.

Jeśli idziemy do lekarza i opowiadamy o dolegliwościach to lekarz stawia diagnozę i daje jakieś ogólne zalecenia.  Ja chciałabym wiedzieć jak to wygląda w przypadku jeśli idziemy do specjalisty od TMC i mowimy że dziecko od np. 6 tygodnia ma tzw. skaze białkowa, skóra go swędzi jest sucha, potem przy wprowadzaniu nowych pokarmów często dostaje wysypek czy śluzowatych stolców itd. Jak wygladałaby wtedy diagnoza lekarza TMC? Czy np. jest to niedobór czi, jang, stagnacja wątroby, gorąco wiatr. Strzelam teraz z tymi określeniami bo sama ich dokładnie nie znam. A następnie jakie byłyby ogólne zalecenia - np. unikanie pokarmów ochładzających, jakichs określonych emocji, ciepłego klimatu itp

Chodzi mi wiec o diagnoze alergii pokarmowej i atopii wg TMC i ogólne wynikające z tego zalecenia. Mam nadzieję że teraz lepiej wytłumaczyłam


Dzieciaczek chory na AZS  i alergie pokarmowa od 6 tygodnia życia

Offline

 

#4 2011-03-28 10:51:23

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: AZS i alergia pokarmowa w ujęciu Medycyny Chińskiej

Kasiu przy alergii, azs raczej jest zimno w organizmie i rozregulowane wszystkie narządy. Tworzy się dużo śluzu patologicznego. Czasem przy alergii jest gorąco wątroby spowodowane niedoborem płynów wewnętrznych ale w tym przypadku alergia nie jest jedyną dolegliwością leczonego. Mogą też wystąpić silnie osłabione nerki, z nerki kumulują całą naszą energię i z pożywienia i kosmiczną, po rodzicach. Wszystko opisane jest w książkach minie trochę czasu zanim zacznie się twoje rozumienie, nie przejmuj się tym na to potrzeba czasu i obserwacji.
Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs Vintage Corner Accomodation