Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


#1 2011-03-21 20:00:57

aga

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 86
Punktów :   

choróbsko

Dzień dobry
dopadło nas choróbsko, córka - ta starsza od wczoraj ma 39, mega katar i kaszel mokry. Chciałam się upewnić i podsumować swoje wiadomości odnośnie postępowania. Imbirówka i zupy miksowane z większą ilością cebuli, coś na zbicie gorączki i dopóki jest to dieta bezmięsna. Czy te zupy mogą być na wywarze mięsnym czy też nie? I jeszcze co na  tak zapchany nos, że nie można w żaden sposób odetkać? Może jakieś inhalacje?
Tak się też zastanawiam jakie jest postępowanie jak mimo stosowania powyższego wywiąże się coś poważniejszego -typu zapalenie oskrzeli, ucha czy np angina? Czy wtedy nadal tylko takie sposoby i bez antybiotyku?
pozdrawiam


Julcia  9,5 lat-azs od 3 tyg życia, alergie pokarmowe i wziewne
Agatka 3,5 lat krostki na buzi od urodzenia, nie "diagnozowana" przez lekarzy
na PP od lipca 2010

Offline

 

#2 2011-03-21 20:52:40

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: choróbsko

Ago zupy na mięsie gotuj, reszta informacji w normie. Podaj jakiś syrop drosetux lub stodal. Zapalenie płuc zupami leczyłam ale miałam pewność ,że się uda. Jakbys miała duże wątpliwości to wspomóż się.
Przy kaszlu mokrym dziecko jest bezpieczne gorzej jak jest słuchy.
Postaw jej też bańki i to jak najszybciej.
Na zatkany nos inchalacje z tymianku zrób . Gar wody z tymiankiem nagotuj ,niech mała włoży głowę pod ręcznik i wdycha . Daj jej pod ten ręcznik paczkę chusteczek , żeby miała w co smarkać. Możesz jej też zagotować imbirówkę strong wlać do ciepłej wody i niech w tym nogi wymoczy. Potem ciepłe skarpety i wysmaruj smalcem i nalewką burtszynową nogi plecy i klatkę piersiową.
Dasz radę, w razie co przedzwoń. Telefony z pilnymi poradami chorobowymi odbieram do 21.00.

Offline

 

#3 2011-03-22 14:00:57

aga

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 86
Punktów :   

Re: choróbsko

dziękuję za odpowiedź.
Temperatura wraca, ale odstępy są coraz dłuższe, więc jestem dobrej myśli. Idę z nią dziś do lekarza, niech ją osłucha. Muszę pomyśleć z tymi bańkami, w sumie to pamiętam jak byłam mała, tata często mi stawiał.
A z anginy też się da wyjść naturalnymi sposobami? Pytam z ciekawości, mam nadzieję, że nie bedę musiała próbować.


Julcia  9,5 lat-azs od 3 tyg życia, alergie pokarmowe i wziewne
Agatka 3,5 lat krostki na buzi od urodzenia, nie "diagnozowana" przez lekarzy
na PP od lipca 2010

Offline

 

#4 2011-03-22 14:23:09

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: choróbsko

Aga ostrożeń do płukania i w ciągu dnia dwóch ból gardła przechodzi. Tak co godzinę to płukanko. Żywienie tak samo.

Offline

 

#5 2011-03-28 20:53:41

aga

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 86
Punktów :   

Re: choróbsko

uff, udało nam się pokonać choróbsko, a nie było lekko, starsza miała przez 5 dni 39, a i młodsza do niej dołączyła. Pozostał mokry kaszel. Czy imbirówkę i smarowanie smalcem mam stosować tak długo, aż kaszel całkowicie ustąpi? bo rozumiem, że to może trochę potrwać?
Zauważyłam też, że młodsza ma rano trochę zaropiałe oczka, czym mogę je przemywać? I jak 2-lakowi płukać gardło? Albo może ten ostrożeń dać po prostu do picia?

pozdrawiam


Julcia  9,5 lat-azs od 3 tyg życia, alergie pokarmowe i wziewne
Agatka 3,5 lat krostki na buzi od urodzenia, nie "diagnozowana" przez lekarzy
na PP od lipca 2010

Offline

 

#6 2011-03-28 21:58:06

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: choróbsko

Aga oczka przemyj świetlikiem, lepszy do oczu jak ostrożeń. Do picia ostrożenia nie dawaj, ja Kaspianowi chlorhinaldin ( chyba tak się pisze ) kupowałam jak był malutki na gardło.

Offline

 

#7 2011-03-29 23:34:28

andariel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-22
Posty: 83
Punktów :   
skąd?: Pruszków
wiek użytkownika: 32

Re: choróbsko

Madziu a nie wiesz czy takie coś do psikania gardła jak Tantum Verde też mogłoby być dla malucha 1,5 - 2 letniego? znajoma mi mówiła, że super u jej dziecka zadziałało, ale mi to się z czymś bardzo "mocnym" kojarzy?


córeczka 3 latka - azs od 6 tyg. życia; od lipca 2010 na pp; skóra już prawie w 100%zdrowa;
synek - wcześniaczek, obecnie 18 m-cy, skóra zdrowa;

Offline

 

#8 2011-03-31 18:03:33

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: choróbsko

Andariel gardło to osłabiona wątroba i nerki. Lepszy będzie chlorhinaldin lub jakiś lek homeopatyczny. Można dziecku gardło wysmarować nalewką burszynową i smalcem gęsim i szaliczek zawiązać. Oraz zupy do jedzenia i wszystko minie, angina jest błahą chorobą więc inne specyfiki nie potrzebne.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kuchniappdladzieci.pun.pl