Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


#1 2011-02-16 21:50:58

 Martucha

Użytkownik

Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 2010-08-10
Posty: 10
Punktów :   
skąd?: Gniezno
wiek dzieci?: 2 lata
wiek użytkownika: 30

Wyniki badań krwi

Witam Was serdecznie! Założyłam ten wątek tutaj, bo w sumie nie chodzi o typowe chorowanie tylko kwestię właśnie wyników krwi. Mojej 2-letniej Olci robiłam morfologię i poziom wapnia i żelaza. W sumie jest OK, ale wapń jest w normie do 6,10 (choć chyba dla dorosłych ta norma); ona ma 6,14. Ja wiem, ze to pewnie żadne przekroczenie, ale jak sądzicie czy może zupy mogły być zbyt esencjonalne? Może dawałam za duże te kości? No bo karmiłam ją 20 miesięcy piersią, innego mleka nie daję ani jakiś jogurtów na razie nie. Tak się zastanawiam, gdyby to była u niej jakaś tendencja z tym wzrostem wapnia to chyba tylko te kości? Moja lekarka, gdy posząłm na bilans dwulatka powiedziała niech jej pani mniej wapnia daje, nie wiem o co mogło jej chodzić? he he bo ja Oli wapnia łyżką żadnego nie daję ;-)


mama Olusi - 2 lata

Offline

 

#2 2011-02-16 22:02:19

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Wyniki badań krwi

Martucha a z ilu litrów zupę robisz i ile tej kości dajesz? Jak coś to przedzwoń lepiej mi w rozmowie ewentualne błędy wyciągnąć.
Hihi a ludzie nie wierzą ,że dziecku sam wapń z zupy starczy, boją się ,że jak odstawią mleka i jogurciki to dziecko będzie mieć niedobór.

Offline

 

#3 2011-02-18 11:56:43

 Martucha

Użytkownik

Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 2010-08-10
Posty: 10
Punktów :   
skąd?: Gniezno
wiek dzieci?: 2 lata
wiek użytkownika: 30

Re: Wyniki badań krwi

Ja zwykle gotuję tę samą zupę dla Oli i dla mnie z przepisów z Waszej książki, tylko jak tam są dwa litry na przykład ja gotuję 6 litrów i wekuję dla nas w słoiki; także na te 6 litrów zupy to daje na przykład całe skrzydło indyka takie średnie, a cielęcinę z kością bardzo cięzko mi dostać więc jak już to te kawałki kości też nie są duże; ale tak sobie myślę, że ostatnio miałam dla siebie wołowinę i ona trochę tej zupy na wołowinie zjadła, to za silne pewnie było? Wczoraj mąż jechał po cielęcinę i znów dostał tylko bez kości :-/ teraz zresztą jak wiosna to się staram by te kawałki mięsa były mniejsze; zdarza się też że gotuję te całe 5-6 litrów na pół szyi indyka.
Tej mojej Pani dr za dużo nie mówiłam bo i tak była podbuzowana, że nie zgadzam się na szczepienia te w 12-13 miesiącu i w 18-ym bo wcześniej niestety była szczepiona i czuła duży niepokój, także już moje namiary posłała dr do sanepidu i do nich będę pisać. A to co mi dr powiedziała na temat Oli wyników to sama widziałam z kartki, więcej przeczytałam o nich na www niż ona powiedziała...


mama Olusi - 2 lata

Offline

 

#4 2011-02-20 23:21:58

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Wyniki badań krwi

Martucha zupa na samych kościach jest za ciężka , dodaj kawałeczek mały kości i cielecinę bez kości na 6 l z 40 dag a skrzydło całe średnie bądz duże.

Offline

 

#5 2012-08-21 23:03:38

 edymal4

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-16
Posty: 63
Punktów :   
wiek dzieci?: 6, 3
wiek użytkownika: 34

Re: Wyniki badań krwi

Wątek odnowię... Mój synek ostatnio miał badania krwi. Morfologia wzorowa z małymi odstępami po infekcji ale cukier na czczo miał sporo za niski 56 .. Póki co czekamy ale w najbliższym czasie muszę powtórzyć mu badania by sprawdzić czy ten poziom się utrzymuje. Zastanawiam się czemu taki. Lekarz nic nie sugerował do następnych badań.


na pp stopniowo od 4 tygodni
córka 6 z alergią skórną - obecnie niewielkie krostki na ramionach i sucha skóra oraz ciągle infekcje (uszy gardło nos)
syn 3 skóra zdrowa. rok leczony był sterydami wziewnymi z podejrzeniem astmy. od roku nic nie dostaje. często chore uszy, katar.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
imprezy integracyjne kraków W żałobie w drogę / Good Grief (2023)