Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2010-12-15 14:17:46

miki

Moderator

Zarejestrowany: 2010-11-24
Posty: 17
Punktów :   

Jakie przyprawy raczej powinny być ograniczone przy dzieciach??

Tak mnie jeszcze naszło pytanie. W przepisach pięciu przemian jest bardzo dużo przypraw i to w dość dużych ilościach (za co tak bardzo właśnie lubię tą kuchnię) ale czy wszystkie te przyprawy są dobre dla dwu, trzyletnich dzieci?? Czy są przyprawy, których należy unikać bądź ograniczyć?
Wiadomo, nie ma co szaleć z pieprzem i robić mocno ostrych potraw ale poza tym??

Offline

 

#2 2010-12-15 18:05:43

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Jakie przyprawy raczej powinny być ograniczone przy dzieciach??

Miki wszystkie przyprawy możesz stosować, maja bardzo dużo witamin mikro i makroelementów. Niektóre działają przeciwpasożytniczo jak np. wszystkie czerwone pieprze.

Offline

 

#3 2010-12-30 18:39:50

miki

Moderator

Zarejestrowany: 2010-11-24
Posty: 17
Punktów :   

Re: Jakie przyprawy raczej powinny być ograniczone przy dzieciach??

A jednak musi być coś co wybitnie nie służy moim dzieciom odkąd zaczęłam gotować wg pięciu przemian i dodawać wszystkie przyprawy mała ma zmiany na nogach a teraz widzę, że i u syna są problemy - policzki, szorstka skóra na nogach a dziś zobaczyłam krostki przy kciukach takie typowo alergiczne. Zastanawiam się która z przypraw może być uczulająca. Mąż mówił mi, że męża koleżanki z pracy uczula imbir.
Szkoda mi rezygnować z tych wszystkich przypraw ale na razie muszę się wycofać aż nie wytropię co może szkodzić. Macie może jakieś sugestie? może któreś z Waszych dzieci jakaś przyprawa często stosowana uczula??

Offline

 

#4 2010-12-30 19:03:36

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Jakie przyprawy raczej powinny być ograniczone przy dzieciach??

Miki nic nie uczula. Skóra to drugie płuca i wywala przez nią toksyny i zanieczyszczenia z organizmu. Powinno tez zejść nosem czasem z kałam śluz , jakiś mokry kaszel. Często  też po około miesiącu na pp dzieci przechodzą 3 dniówkę, jak organizm zatrybi włącza się termoregulator i organizm się dogrzewa. Imbir raczej nie uczula działa silnie rozpraszająco i rozgrzewająco więc jak w organzimie jest dużo patologicznej wilgoci można reagować wysypkami. Tudzież przy silnie wychłodzonym przez lata organizmie większa dawka imbiru może zadziałać zbyt yang i wysypka bedzie jak przy przegrzaniu oczka spuchną. To jest tak jak powietrze w pompowywujesz w balon zbyt szybko nie wolno bo pęknie. Przykurczony z zimna organizm i z nadmiaru kwaśnego nie ma zbyt wysokiej pojemności na ciepło dlatego robi się to stopniowo. Trzeba tez wziąść pod uwagę narządy. Nawet w wychłodzonym organizmie może być ogień jakiegoś organu spowodowany niedoborem dobrej wilgici, śluzów wewnętrznych, krwi. Nawilża się organizm ciepłymi miksowanymi zupami, raczej neutralno- ocieplającymi, silne niedobory płynów wewnętrznych uzupełnia się nawet 2,5 roku w tym śledziona (której wystarczą same zupy) odbuduje je w 1,5 roku a wątroba (która jeszcze pozycji leżącej potrzebuje przed 22.00 wieczorem i między 13-15.00 - tylko w ten sposób się regeneruje).
Szkodzić może nierównowaga w pożywieniu , czyli nadmiary smakowe zarówno kwaśne jak ostre, słodkie, gorzkie, słone.
Czyli np. nadmiar sodkiego powodować będzie brzydko  pachnące bąki, mdłości, zastoje, nadmiar ostrego -posmak metalu, zgaga, przegrzanie, nadmiar gorzkiego- ogień organzimu, ból serca, suchy kaszel, nadmiar kwaśnego - przykurcze, nadmiar słonego- depresje, dól emocjonalny.
Dzieciom gotujemy delikatnie i wten sposób wspieramy organizm.
W razie co przedzwoń jutro może coś knocisz?

Offline

 

#5 2010-12-31 10:57:03

miki

Moderator

Zarejestrowany: 2010-11-24
Posty: 17
Punktów :   

Re: Jakie przyprawy raczej powinny być ograniczone przy dzieciach??

Magda chętnie bym przedzwoniła ale jak mam dwójkę dzieciaków to nie pogadamy spokojnie. Ja sobie wszystko zbiorę i kiedyś w końcu do Ciebie zadzwonię Książkę Anny Ciesielskiej już mam jeszcze doczytam sobie.  Fakt, że Kamila poza zmianami skórnymi ma jeszcze ciągle ropny katar i bardzo brzydko kaszle.

Offline

 

#6 2011-01-01 18:37:48

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Jakie przyprawy raczej powinny być ograniczone przy dzieciach??

Miki dziecko musi się rozśluzować a to trochę czasu trwa.

Offline

 

#7 2011-04-28 21:09:15

AgnieszkaM

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 5
Punktów :   

Re: Jakie przyprawy raczej powinny być ograniczone przy dzieciach??

witam serdecznie mam podobne pytanie, moja mała jest początkującym pięcioprzemianowcem ostatnio przechodziła rotawirusa  (w zeszłym tygodniu), jest po kilku przeziębieniach, ma roczek. wcześniej nie było u niej objawów alergii.  Wprowadziłam jej imbirówkę : bardzo chciałabym ja wzmocnić. Niestety małą mocno wysypało: tak jak w poście powyżej. Mam pytanie czy smarować suche miejsca : jak na razie potraktowałam je dermobasą i podałam fenistil w kropelkach. Czy nie robić nic ?
Mała podczas rotawirusa odmawiała picia czegokolwiek oprócz granulowanych herbatek dla dzieci (szczególnie herbatka cytrynowa). w związku z tym że groziło jej odwodnienie i szpital podawałam jej do picia to na co miała ochotę: ale zastanawiam się jak ja wyprowadzić teraz na prostą.
Czy w związku z tym może być mocno zakwaszona i uważać np. z cytryną ?
tak jak pisałam jestem początkująca w tematach i będę wdzięczna za pomoc


dwie córeczki 1 i 4 lata

Offline

 

#8 2011-04-28 22:18:19

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Jakie przyprawy raczej powinny być ograniczone przy dzieciach??

AgnieszkoM cytrynówka nie dla niej ,ją stosuje się przy przegrzaniach. Możesz podać fenistil dla swojego spokoju ale nie jest to konieczne. Trzymaj ją na owsiance zupach i 2 daniach . Nie wiem w jakim jest wieku bo nie widzę w podpisie.
Do smarowania dobierz jej odpowiedni środek do jej skóry u mnie dobrze nawilżał w etapie lepszej nie sączącej się skóry tylko suchej alantan krem i bepantem. Bazy podrażniały Kaspiana, ale każde dziecko jest inne i trzeba krem dobrać samemu.
Agnieszko chyba przez telefon rozmawiałysmy, czy tak?

Offline

 

#9 2011-04-29 21:30:18

AgnieszkaM

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 5
Punktów :   

Re: Jakie przyprawy raczej powinny być ograniczone przy dzieciach??

witam, nie nie miałyśmy okazji rozmawiać przez telefon , rozumiem że cytrynówka nie dla niej, ale czy imbirówkę mogę dalej podawać ? Tzn wodę miodowo imbirową z Twojej książki (rozumiem, że imbirówka i woda miodowo-imbirowa to są 2 różne pojęcia ?)


dwie córeczki 1 i 4 lata

Offline

 

#10 2011-05-01 19:45:11

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Jakie przyprawy raczej powinny być ograniczone przy dzieciach??

AgnieszkoM podawaj puki co na razie herbatki takie w wersji light czyli z mała ilością imbiru. Wodę midowo imbirową podasz jak już z pół roku na pp dzieci będą.

Offline

 

#11 2011-05-01 21:30:22

AgnieszkaM

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 5
Punktów :   

Re: Jakie przyprawy raczej powinny być ograniczone przy dzieciach??

dobrze, a w takim razie jakie herbatki będą dla niej najlepsze ? wszystkie z  Twojej książki, odpowiednie do podanego wieku, ale w wersji light ?


dwie córeczki 1 i 4 lata

Offline

 

#12 2011-05-02 13:00:09

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Jakie przyprawy raczej powinny być ograniczone przy dzieciach??

AgnieszkoM TLI, TLAI, TLACI wariacje z karadmonem też są fajne. Zajrzyj na bloga tam też są herbatki. W książce temat herbatkowy należał do Moniki a ona nie chciała powtarzać herbatek z poprzednich swoich książek i wybór jest niewielki.

Offline

 

#13 2011-05-02 21:46:34

AgnieszkaM

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 5
Punktów :   

Re: Jakie przyprawy raczej powinny być ograniczone przy dzieciach??

Dziękuję bardzo, a czy jeszcze są jakieś ograniczenia żywieniowe dla startujących małych pięcioprzemainowców ?
Przygotowując jedzonko dla małej zawsze sugerowałam się wpisem na temat wieku.
Czy jeszcze na coś powinnam zwrócić uwagę ?


dwie córeczki 1 i 4 lata

Offline

 

#14 2011-05-03 12:05:17

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Jakie przyprawy raczej powinny być ograniczone przy dzieciach??

AgnieszkoM w książce jest wyszczególniona lista produktów dla dzieci zdrowych i alergicznych jej się trzymaj. Zwróć też uwagę na piramidę żywieniową aby posiłki dla dzieci i was dorosłych też zawierały dużo kasz i ziemniaków, mało mięsa ( szczególnie latem i wiosną ).
Piramida żywieniowa:

- 10% mięsa i nabiału
- 20% owoce - w przypadku dzieci alergicznych owoce eliminujemy na jakiś czas a potem wprowadzamy je powoli głównie duszone.
- 25% warzywa - lekko strawne są duszone warzywa
- 35% kasze, fasole, groch, oliwy
- 100% błogosławienie jedzenia - energetyzowanie
Rozkładasz ręce na boki dłońmi do góry jakbyś firanki rozsuwała po czym kładziesz nad jedzenie i błogosławisz i imię Ojca, możesz też powiedzieć Tato oczyść i podnieś energetykę posiłku, Ojcze napraw - cokolwiek powiesz będzie dobrze. Pamiętaj Ojciec jest w każdym z nas jesteśmy jego cząstkami , jest wszędzie i kocha wszystkie swoje dzieci i chce ich szczęście i zdrowia wystarczy go o to poprosić siłą własnego serca.
- potrzebny jest też ruch i ćwiczenia fizyczne. W przypadku dzieci wystarczy je wypuścić na plac zabaw, do lasu itp. i pozwolić pod czujnym okiem dokazywać i śmiać się do woli.

Offline

 

#15 2011-05-04 20:53:38

AgnieszkaM

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 5
Punktów :   

Re: Jakie przyprawy raczej powinny być ograniczone przy dzieciach??

Dziękuję bardzo, za pomoc, niestety nie jestem gotowa na błogosławienie jedzenia tzn na zwracanie się do Ojca, jestem osobą niewierzącą


dwie córeczki 1 i 4 lata

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://www.villa-lapassion.pl/