Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


#1 2013-01-19 20:19:23

andariel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-22
Posty: 83
Punktów :   
skąd?: Pruszków
wiek użytkownika: 32

czerwone szorstkie plamy - po tranie? czy jednak jogurcie...

no właśnie... skóra córki była już bardzo ładna od dawna, jedynie w okolicy kostek na nóżkach czasem pojawiało sie coś lekko czerwonego, szorstkiego i tyle;
od ponad 2 m-cy mała dostaje tran (z wątroby dorsza) w związku z niedoborami wit.D3 i związanymi z tym zaburzeniami gospodarki fosforanowo-wapniowej; no i od ok. 3 tyg. mamy na skórze wysyp - czerwone szorstkie plamy, raz ciut bledsze, raz wręcz bordowe! rączki, nogi i troche policzki (wiem, że na polikach ma to związek z suchym powietrzem w sezonie grzewczym, jak smaruję za dnia clobazą ładnie schodzą);
przyznam się też do "grzeszku" - mianowicie od miesiąca podawałam jej codziennie jogurt (posłuchałam zaleceń lekarskich); i teraz mam 2 podejrzenia: tran albo jogurt; dodam, że jogurt wcześniej co jakiś czas zjadała i nic sie nie działo; może po prostu przegięłam z ilością? może toleruje np. ze 3 razy w tygodniu, a 7 to już przegięcie? oczywiście przestałam ten jogurt podawać (i tak nie byłam przekonana, zwł. w zimie), ale jestem ciekawa co myślicie. Słyszałyście kiedyś o takiej reakcji skórnej właśnie na tran?


córeczka 3 latka - azs od 6 tyg. życia; od lipca 2010 na pp; skóra już prawie w 100%zdrowa;
synek - wcześniaczek, obecnie 18 m-cy, skóra zdrowa;

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Strony dla deweloperów karma dla psa bez kurczaka i zbóż