Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2012-09-30 23:18:26

Basiul

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-16
Posty: 8
Punktów :   

Jagniecina

Pani Magdo, nie moge nigdzie kupic cieleciny i P. Ciesielska poradzila mi bym raczej uzywala jagnieciny, jest nawet bardziej odpowiednia tu w Szkocji... Chcialam mojej prawie 10 mies corci zrobic gulasz cieleco-indyczy oraz zupe fenkulowo-dyniowa z Pani bloga. Czy moge uzyc jagnieciny w smaku gorzkim i pominac cielecine w slodkim? Czy potrzebuje te dania dodatkowo zrownowazyc?


Corka 10 miesiecy sucha i czerwonawa skorka na plecach i karku

Offline

 

#2 2012-10-03 08:18:50

Doradcalaktacyjny

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-07
Posty: 94
Punktów :   

Re: Jagniecina

Basiull(ko), o ile jagnięcino jako mięsko baza do zupy jest dobra, to jeszcze nie nadszedł czas na gulasz mięsny dla dziecka. Gulasz ugotujesz dziecku jak skończy roczek, w okolicy 13 - 14 miesiąca. Póki co gotuj zupy, miksuj w nich mięsko i tak będzie korzystniej. Jagnięcina jest delikatnym i słodkim (bo z młodego zwierzęcia) mięsem, choć o naturze ognia. Będzie was tam w zimnie i wilgoci dogrzewać. Ważne jest by jagnięcinę dobrze zrównoważyć, to znaczy, by pojawiły się w potrawie ostre składniki - przyprawy (przy zupie fenkułowej będziesz je miała, pamiętaj żeby dodać do gotowania zupy ząbek czosnku i skorzystaj z mielonej kolendry do doprawiania; twoja zupka nie musi być w posmaku ostra), a także by równoważenie kwaśnym było właściwe (czyli by nie było go za mało, zupka nie może być mdła).

Za twoim przykładem gotuję dziś dyniową z fenkułem - żeby mi się dynia nie zmarnowała. Daj znać jak twój przysmak dla dziecka wyjdzie.

Pozdrawiam i smacznego.

Offline

 

#3 2012-10-03 21:40:33

Basiul

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-16
Posty: 8
Punktów :   

Re: Jagniecina

Dziekuje za odpowiedz! Dzis zakupilam dynie (u nas dopiero zaczynaja sie pojawiac na rynku:) Dam znac jak nam wyszlo. Troszke jestem zdezorientowana...pomimo, ze jagniecina jest slodkim miesem to dodaje ja w smaku gorzkim, prawda? Szkoda ze na gulasz za wczesnie... Moja corcia absolutnie nie przyjmie nawet jednej lyzeczki zupki jesli nie dostanie czegos do łapek, zabawki wyrzuca i placze, lyzeczke tez... Musze dac jej jedzenie, inaczej nie zje nic... A w miedzyczasie karmie lyzeczka. Zwykle daje jej kawalek ugotowanego ziemniaka lub marchewke czy kaszke, ale to jej sie juz nudzi... Brakuje mi pomyslow, lane kluski kukurydziane mi nie wychodza, na kluski slaskie za wczesnie... Nie wiem co moge jej podac.


Corka 10 miesiecy sucha i czerwonawa skorka na plecach i karku

Offline

 

#4 2012-10-04 11:18:12

Doradcalaktacyjny

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-07
Posty: 94
Punktów :   

Re: Jagniecina

Tak, jagniaka dodasz w smaku gorzkim. Uda ci się ta zupka. A dziecko karm mieszaną metodą, a la BLW (po polsku tłumaczenie brzmi bardzo lubię wybór). Możesz ugotować dziecku kaszkę kukurydzianą na gęsto - lepsza opcja niż kluski, taką kaszkę można nawet foremkami pociąć w różne kształty po zastygnięciu i będzie atrakcją smakowo wzrokową. I robi się ją bardzo szybko. Tylko musi to być kasza a nie fix mix do zalania wrzątkiem. Możesz gotować jej różne warzywa (w zupie i wyjmować lub osobno na parze, jeśli masz na to czas). Mogą to być marchewki, korzeń pietruszki, ziemniak, różyczka kalafiora czy brokuła - pilnuj tylko, żeby te dwa ostatnie nie były nadmiernie rozgotowane, może jeszcze dostaniesz fasolkę szparagową - też jest ok. Możesz też położyć twardy kawałek kości do ogryzania - cmoktania. Dziecko podczas jedzenia musi doświadczać, to bardzo rozwojowe. Z czasem może też zechcieć samodzielnie jeść, wówczas postaw przed nią mniejszą miseczkę i łyżeczkę do samodzielnego jedzenia.

Offline

 

#5 2012-10-06 21:27:04

Basiul

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-16
Posty: 8
Punktów :   

Re: Jagniecina

Zrobilam zupke i wyszla mi troche jak kartoflanka, mysle ze to dlatego ze dynia nie byla zbyt slodka... Generalnie smaczna ale spodziewalam sie, ze bedzie slodkawa. Och, tu nic nie smakuje jak w Polsce... Dziekuje za rady!


Corka 10 miesiecy sucha i czerwonawa skorka na plecach i karku

Offline

 

#6 2012-10-06 23:29:21

Doradcalaktacyjny

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-07
Posty: 94
Punktów :   

Re: Jagniecina

No to musisz więcej czarów uruchomić w kuchni. 

Z dyniami tak czasem jest, że nie smakują tak jak chcemy. Ale czy to ważne.

Pozdrawiam.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetonovĂŠ dvoukomorovĂŠ jĂ­mky jsou studio kopiowania