Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


#1 2012-09-01 11:24:13

bellunia

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-01
Posty: 4
Punktów :   

ropiejące oczka, zapchany nosek-niemowlę

Witam,
Na PP jestem 3 lata, jestem mamą 3-miesięcznego malucha. Cała ciąże trzymałam się zasad, po porodzie cały czas też, karmię piersią.
Synek od tygodnia ma zaropiałe oczka, rano praktycznie nie może ich otworzyć tak są zaklejone. Przemywam rumiankiem, ostrożeniem, świetlikiem ale wiem że to od wewnątrz problem. Do tego zapchany nosek (nie katar), po nocy też mu ciężko oddychać.
Piję imbirówkę, do noska psikam. Język mam obłożony na biało i gorzki smak w ustach-zablokowana wątroba podejrzewam. Przestałam pić kawę rano ale nie pomaga. Smak w ustach robi się gorzki po zjedzeniu owsianki, cytryny dodaję łyżkę na 2litry, ogólnie dosmakowuję kwaśnym tylko kwaśnego nie jem.
Mięso ograniczyłam, porcje też. do tej pory nie mogłam się najeść i zjadałam ogromne ilości jedzenia-czy to zablokowało wątrobę, czy zbyt intensywne jedzenie-np rosół z ziemniakami, zupy cebulowa, porowa często, kopytka, ziemniaki po 2 kg na jeden obiad, cielecina, wołowina w gulaszach?
Jak pomóc małemu-podać jemu imbirówkę?

Offline

 

#2 2012-09-01 15:12:35

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: ropiejące oczka, zapchany nosek-niemowlę

bellunia a może ty przesadzasz ze smakiem słodkim,i mocno się rozgrzewasz chyba,z tego co wiem to małemu możesz podawać imbirówkę po parę kropelek taką małą pipetką,ale nosa to chyba zakraplać nie powinnaś.
Może zadzwoń do Magdy,na pewno pomoże:)
Pozdrawiam


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#3 2012-09-02 12:34:48

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: ropiejące oczka, zapchany nosek-niemowlę

Bellunia przedzwoń 792908679

Offline

 

#4 2012-09-04 20:50:57

Doradcalaktacyjny

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-07
Posty: 94
Punktów :   

Re: ropiejące oczka, zapchany nosek-niemowlę

Bellunia,

Rzeczywiście możesz zacząć jeść mniej intensywnie. Skorzystaj z różnorodności kasz i rób do nich duszone jarzyny w różnych postaciach. Ziemniaki potraktuj bardziej jak jarzynkę i pozwól kaszom regulować swój organizm. Kasze będą też dla ciebie bardziej sycące. Dodawaj również z soczewicę do wybranych potraw - trochę ciebie i dziecko schłodzi, a szkód nie wywoła.


Dziecku 3 miesięcznemu imbirówki nie podawaj. Moje doświadczenie jest takie, że sama na wyciszenie i odblokowanie imbirówkę możesz łyknąć, ale przy przegrzaniu często lepiej jest popijać kilka razy dziennie delikatną, niezbyt intensywną herbatkę, z dodatkiem kardamonu i np. goździka zamiast imbiru.

Czosnek - jeśli dodajesz do potraw - przez tydzień do dwóch dodawaj do potraw w łupinkach i wyjmuj po ugotowaniu.

Odciąż wątrobę. Poleż dla niej w ciągu dnia w okolicach 15.00, a dziecko wraz z tobą dojdzie wkrótce do formy.

Oczka, po przemyciu ziołami, możesz zakraplać swoim pokarmem.

Joanna

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa