Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


#1 2012-01-04 21:51:48

 Ululka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-21
Posty: 21
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 2 latka
wiek użytkownika: 32

Przepis na torcik

Pisałam o torciku, kilka z Was odezwało się z prośbą o przepis. Oto on:

1. Roztopić w garnuszku ok 6 łyżek miodu - jak wolicie słodszy może być więcej (moja mama daje taki mały słoiczek miodu - jak po dżemie, ja daję trochę mniej). Wystudzić.
2. Do wystudzonego miodu dodać 4 łyżki oleju i 3 jajka - zmiksować. (to wszystko w smaku słodkim)
3. Miksując -  szczyptę imbiru (o), łyżeczkę sody (sł) - soda koniecznie, bo nie urośnie.
4. Dalej miksując - 2,5 szklanki mąki pszennej (kw) - ja daję razową. Na zwykłej smakuje bardziej biszkoptowo, ale jest mniej zdrowo;)
5. Szczypta kurkumy (g), cynamonu (sł), imbiru/kardamonu (o).

Ja z tej porcji piekę trzy placki na okrągłej blaszce. Blaszkę smaruję masłem. Piecze się w temp. ok 170 st. - tak ok. 15 min. każdy placek, to zależy od piekarnika. Czasem 10 min. wystarczy - ważne żeby nie przypiec. Mają być ładnie zarumienione.

Ja te placki przełożyłam dziecku musem z jabłuszek: odrobina wrzątku, szczypta kurkumy, kilka dużych jabłek w plasterkach, łyżka mąki ziemniaczanej rozrobiona w zimnej wodzie, cynamon, imbir. Dusić, aż jabłuszka całkiem zmiękną. Można zmiksować. mi bez miksowania zrobił się gładki mus.

Przełożyłam tym placki i dziecko miało torcik urodzinowy:)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://lukaszsurma.pl/ gopv katowice