Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#16 2011-12-02 09:14:38

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: Zima

dzięki Magda
Nie sądziłam że to takie proste:)
Poydrawiam


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#17 2011-12-03 21:45:10

 Danna14

Nowy użytkownik

Skąd: Wroclaw
Zarejestrowany: 2011-12-03
Posty: 3
Punktów :   

Re: Zima

Witam Pani Magdo
Od ok. 2 tygodni moje 9 - miesięczne dziecko ma zaparcia,a dietę ma cały czas taką samą,tzn. Rano owsianka,ok.12 zupka,17 znów zupka i wieczorem owsianka. Jedyna nowość,jaką wprowadzilam,to chrupki kukurydziane w niewielkich ilościach. Od kilku dni podaje gotowane jabłko,ale to niewiele pomaga. Może popełniam błędy? Dziecko mało pije,może tu jest przyczyna? Bardzo proszę coś podpowiedziec. Pozdrawiam serdecznie

Offline

 

#18 2011-12-15 08:57:34

JoannaPoznan

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-21
Posty: 78
Punktów :   
wiek dzieci?: Córka ur. w czerwcu 2010 r.
wiek użytkownika: 31

Re: Zima

Witam.
Mam pytanie związane z problemem u mnie a nie u dziecka, ale tyczy sie zimy wiec zapytam.
Od zeszłego tygodnia mam ostry ból gardła. Lekarz zapisał tabletki ktore wziełam, ale minął tydzień a ja wciąż czuje kluche na gardle i ból przy przełykaniu. Czy moge sobie jakos pomóc, jakimis ziołami? Ten ból gardła męczy mnie okropnie Bedę wdzięczna za jakąś wskazówke.
Pozdrawiam
Joanna


Basieńka na PP od pierwszych posiłków, czyli od grudnia 2010 r.

Offline

 

#19 2011-12-15 10:33:59

aga

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 86
Punktów :   

Re: Zima

JoannaPoznan napisał:

Witam.
Mam pytanie związane z problemem u mnie a nie u dziecka, ale tyczy sie zimy wiec zapytam.
Od zeszłego tygodnia mam ostry ból gardła. Lekarz zapisał tabletki ktore wziełam, ale minął tydzień a ja wciąż czuje kluche na gardle i ból przy przełykaniu. Czy moge sobie jakos pomóc, jakimis ziołami? Ten ból gardła męczy mnie okropnie Bedę wdzięczna za jakąś wskazówke.
Pozdrawiam
Joanna

Możesz płukać gardło ostrożeniem. Dwa dni i wszystko przechodzi , bez żadnych leków, wypróbowałam na sobie już parę razy.

pozdrawiam


Julcia  9,5 lat-azs od 3 tyg życia, alergie pokarmowe i wziewne
Agatka 3,5 lat krostki na buzi od urodzenia, nie "diagnozowana" przez lekarzy
na PP od lipca 2010

Offline

 

#20 2011-12-15 12:25:48

JoannaPoznan

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-21
Posty: 78
Punktów :   
wiek dzieci?: Córka ur. w czerwcu 2010 r.
wiek użytkownika: 31

Re: Zima

aga napisał:

JoannaPoznan napisał:

Witam.
Mam pytanie związane z problemem u mnie a nie u dziecka, ale tyczy sie zimy wiec zapytam.
Od zeszłego tygodnia mam ostry ból gardła. Lekarz zapisał tabletki ktore wziełam, ale minął tydzień a ja wciąż czuje kluche na gardle i ból przy przełykaniu. Czy moge sobie jakos pomóc, jakimis ziołami? Ten ból gardła męczy mnie okropnie Bedę wdzięczna za jakąś wskazówke.
Pozdrawiam
Joanna

Możesz płukać gardło ostrożeniem. Dwa dni i wszystko przechodzi , bez żadnych leków, wypróbowałam na sobie już parę razy.

pozdrawiam

Dziekuję slicznie!!!
Ten ostrożeń to można w aptece kupić? Tak jak herbate?
Joanna


Basieńka na PP od pierwszych posiłków, czyli od grudnia 2010 r.

Offline

 

#21 2011-12-15 12:46:12

aga

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 86
Punktów :   

Re: Zima

ja kupuję w takim z ziołami, nie wiem, czy w aptece jest.


Julcia  9,5 lat-azs od 3 tyg życia, alergie pokarmowe i wziewne
Agatka 3,5 lat krostki na buzi od urodzenia, nie "diagnozowana" przez lekarzy
na PP od lipca 2010

Offline

 

#22 2011-12-19 23:22:40

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Zima

Witajcie
Na wszystkie pytania odpowiem w pierwszy dzień świąt.
Pozdrawiam przed świątecznie wszystkich forumowiczów i tych śledzących forum.
Buziaki

Offline

 

#23 2011-12-26 20:34:52

 Ululka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-21
Posty: 21
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 2 latka
wiek użytkownika: 32

Re: Zima

Dziewczyny, czy zimą dajecie dzieciakom jakieś owoce? Ja ostatnio wprowadziłam mojemu dwulatkowi duszone jabłuszko i od trzech dni mamy kaszel po długim czasie niechorowania... Nic innego w diecie nie zmieniałam, więc obwiniam to jabłuszko (jadł codziennie przez 2 tygodnie). Rodzina żyć mi nie daje, że nie karmię dziecka owocami, bo to przecież witaminy. Dla świętego spokoju zaczęłam dawać. No więc jak to jest według pp - można te owoce zimą czy nie??

Offline

 

#24 2011-12-26 22:38:47

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: Zima

Hej
Ululka zimą owoców nie podajemy dlatego że mają naturę wychładzającą i powodują właśnie kaszle i katary.
Owoce podajemy dopiero ciepłą wiosną i latem.A witaminy nasze dzieciaczki mają z warzyw:) a jedzą ich bardzo dużo.
Pozdrawiam


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#25 2011-12-27 21:14:54

 Ululka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-21
Posty: 21
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 2 latka
wiek użytkownika: 32

Re: Zima

Wiem, że owoce mają naturę wychładzającą, ale to znaczy że zimą w ogóle ich nie można - nawet z rozgrzewającymi przyprawami? Moje dziecko kilka dni temu miało urodziny i zrobiłam mu torcik przekładany duszonymi jabłuszkami z dużą ilością imbiru (placki: mąka razowa, miód, 2 jajka, 2 łyżki oleju + cynamon, kurkuma, imbir - wszystko we właściwej kolejności). Straaaaasznie mu smakowało! Jego koledzy i koleżanki rówieśnicy wcinają słodycze, mają normalne torty urodzinowe i mojemu synkowi byłoby przykro, jakby żadnego torciku nie miał... Pomyślałam, że taki 5-przemianowy mu nie poszkodzi, bo bez cukru, na mące razowej. No ale fakt, że po urodzinach dziecko mi się rozkaszlało... Tyle że jak pisałam - jabłuszka jadł przez 2 tygodnie, może sam tort szkody by nie wyrządził...

Offline

 

#26 2011-12-30 09:16:57

JoannaPoznan

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-21
Posty: 78
Punktów :   
wiek dzieci?: Córka ur. w czerwcu 2010 r.
wiek użytkownika: 31

Re: Zima

ULULKA - ja prosze o przepis na ten torcik, ale z dokładnymi instrukacjami, bo nigdy torta nie robiłam


Basieńka na PP od pierwszych posiłków, czyli od grudnia 2010 r.

Offline

 

#27 2012-01-04 10:55:10

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Zima

Danna14 jeśli zaparcia nie minęły proszę przedzwoń.

Ululka jabłuko duszone w przyprawach zimą jak najbardziej ale nie codziennie, raz na tydzień taki deserek wystarczy.

JoannoPoznań Aga pięknie ci poradziła, jeśli ból nie przeszedł przedzwoń, pewnie zbytnio wątrobę obciążasz bądz się oczyszczasz. Trzeba to złapać.

Dziękuję wam wszystkim za sms-y z życzeniami świątecznymi i noworocznymi. Ja również wam życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku.

Offline

 

#28 2012-01-05 09:18:44

JoannaPoznan

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-21
Posty: 78
Punktów :   
wiek dzieci?: Córka ur. w czerwcu 2010 r.
wiek użytkownika: 31

Re: Zima

Witam
Jesli chodzi o ból gardła, to przeszedł po dwudniowym piciu kilerki A.Ciesielskiej. Czy ta kilerka (tymianek,lukrecja,imbir) pomaga w jakis sposób wątrobie?
Ostatnio walcze ze smarkami u córki który moim zdaniem jest spowodowany wybijającymi sie ząbkami, ale może tylko sobie tak tłumacze - bo gdybym naprawde w 100% żywiła córke wg5P to smarki by nie wystapiły?
Może macie jakies rady lub swoje doświadczenia w tym temacie?
Pozdrawiam
Asia


Basieńka na PP od pierwszych posiłków, czyli od grudnia 2010 r.

Offline

 

#29 2012-01-05 12:19:14

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Zima

JoasiuPoznań czyli miałaś blokadę wątroby spowodowaną nadmiarem smaku słodkiego. W sprawie małej przedzwoń u niej może być podobnie, trzeba was skorygować bo gdzieś błąd popełniasz.
Na katar ogólnie owsianka, zupy, ziemniaki z gulaszem warzywno-mięsnym- dużo warzyw mało mięsa.

Offline

 

#30 2012-01-10 17:37:53

Doradcalaktacyjny

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-07
Posty: 94
Punktów :   

Re: Zima

Dopowiem słowo w temacie ząbkowania. Jest to tak silne zawirowanie w organizmie dziecka, że bez wzmacniania dziecka jedzeniem mogłoby być jeszcze ciężej. Organizm dziecka potrafi po prostu zatrzymać się i skupić wyłącznie na pracy nad wyrzynaniem ząbka. A że ząbki wybijają się na jakimś kanale energetycznym, to cała praca skupia się na tym punkcie i może pojawić się katar, gorączka, osłabienie, nerwowość, wymioty, niechęć do jedzenia....

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
agencja eventowa szczecin