Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


#1 2011-09-23 15:21:16

panna.w.drodze

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-23
Posty: 4
Punktów :   

karmienie piersią-dieta

Witam, proszę o poradę: moja córeczka karmiona piersią za kilka dni skonczy miesiąc, od dwóch tygodni ma zapchane gardełko i nosek (coś jak sapka), nie mogę jej tego w noska wyciągnąć, mała ciężej oddycha, sapie i trudno jej pić mleczko oraz spać na plecach, byliśmy u lekarza homeopaty i dostala leki ale poprawa jest niewielka, ograniczam produkty mleczne i pochodne bo takie jest zalecenie lekarza, niestety w ostatnich dniach pojawiły jej się na buzi krostki z białymi ońcówkami, na policzkach i na czole, dziś wysyp też na głowie... może to i trądzik niemowlęcy ale ja jestem sceptycznie nastawiona jako ze i ja i mąz mamy alergie, boję się że mała jest alergiczką dlatego też chciałąbym jak najszybciej wystartować z odpowiednią dietą

zakupiłam ebooka Pani Magdy i widzę tam przepisy ale opis: matki karmiące dzieci powyżej 6 miesięcy trochę mnie zbija z tropu ...  mam rónież książkę Pani A.Ciesielskiej

czym mam się kierować wybierając przepisy? czy mogę stosować przepisy podane w obu książkach?
pozdrawiam i czekam na opdowiedź

Offline

 

#2 2011-09-23 20:33:35

 zigza

Nowy użytkownik

Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 7
Punktów :   

Re: karmienie piersią-dieta

Przepisów dla matek karmiących bez ograniczenia wiekowego dziecka jest dużo - specjalnie przejrzałam e booka.

Offline

 

#3 2011-09-23 21:31:21

Tardi

Użytkownik

26351022
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 60
Punktów :   
skąd?: Warszawa
wiek dzieci?: 16 m-cy
wiek użytkownika: 29

Re: karmienie piersią-dieta

a szczepić będziesz?
nabiał to absolutnie odstaw.
Ja karmiłam 1,3 roku i od 8 m-ca byłam na 5przemianach i jadłam zupki, owsiankę - przepisy z książki. Polente
Przy zapchanym nosku dobrze jest posmarować pod noskiem maścią majerankową i można robić inhalacje - przy łóżeczku można położyć miskę z gorącą wodą z solą np. ja tak robiłam.
Madzia może podpowiedzieć z czym najlepiej robić inhalacje dla takiego malucha

Offline

 

#4 2011-09-24 12:09:54

panna.w.drodze

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-23
Posty: 4
Punktów :   

Re: karmienie piersią-dieta

dziękuję za odzew
dziecka nie pozwoliłam zaszczepić w szpitalu, mała urodziła się ekspresowo, bez oksy, 10 pkt. w 1 min. nie miała żółtaczki, nie chciałam aby ją szczepiono dwoma wątpliwej jakości szczepionkami

co do przepisów: mam jeść tylko oznaczone: matki karmiące?
a co z opisem: matki karmiące dzieci zdrowe? próbować czy lepiej nie ryzykować?
i co z przepisami dla matek karmiacych w których jest nabiał np masło

muszę się dopiero wdrożyć w ten system

Offline

 

#5 2011-09-24 14:07:29

 zigza

Nowy użytkownik

Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 7
Punktów :   

Re: karmienie piersią-dieta

Masło zastąp kilkoma kroplami oliwy z oliwek.
Moja córka długo po urodzeniu jeszcze miała taką właśnie sapkę. Teraz się właśnie zastanawiam czy to może nie było pierwszymi oznakami alergii. Może dziewczyny się podpowiedzą co dłużej w tym siedzą, bo ja bym jednak nie ryzykowała jeżeli chodzi z tym "matki karmiące zdrowe dzieci". Ja bym się trzymała tylko tych z oznaczeniem "matki karmiące"
Pozdrawiam.

Offline

 

#6 2011-09-24 22:11:50

Tardi

Użytkownik

26351022
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 60
Punktów :   
skąd?: Warszawa
wiek dzieci?: 16 m-cy
wiek użytkownika: 29

Re: karmienie piersią-dieta

Ja też bym tylko wybierała te dla matek karmiących alergiczne dzieci. Ja jadłam owsiankę, na obiad robiłam sobie zupkę, gulasz cieleco-indyczy z kaszą gryczaną lub makaronem lub ziemniakami, robiłam sobie 1 dziennie kanapkę - albo wafle ryżowe te okrągłe z masłem i miodem i szczyptą cynamonu i imbiru. Robiłam skrzydła indycze w piekarniku - w panierdze/zalewie- z książki z pieczonego schabu . Robiłam sobie kisiel - z jabłek - jest w przepisach - ja go dodałam w tym blogu. Piłam kawę zbożową z książki Magdy i wrzątek+miód+imbir, albo TLAI -tymianek, lukrecja, anyż i imbir
sałatkę warzywną sobie robiłam - gotowana marchew, kukrydza z puszki (łyżka), gotowany brokuł, trochę ryżu, ząbek czosnku, cebula(malutko), pieprz, sól, cytryna-kilka kropki, kurkuma, olej i troszkę majonezu-zrobionego z książki
Placuszki z dyni: szkl.mąki pszennej, sz. kurkumy, szk. przecieru z dyni, cynamon, 1 jajko, pół szk. mąki kukurydzianej, imbir, sól, woda - dość gęste to jest. można jeść z tym kiślem. Ale to już Madzie trzeba poprosić żeby sprawdziła to co napisałam :)aaa mus jabłkowy - jabłka,cynamon, imbir, goździki, sół i kilka kropki cytryny.
smacznego

Offline

 

#7 2011-09-25 20:21:24

panna.w.drodze

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-23
Posty: 4
Punktów :   

Re: karmienie piersią-dieta

super, zbieram przepisy bo widzę że czeka mnie rok gotowania "na nowo"

szczesliwie w weekend mam do pomocy męża więc od wczoraj od południa można powiedzieć że jestem już na diecie - ugotowałam sobie owsiankę i sos indyczy, w chwilach słabości jem kanapki z "nutellą", teraz też mam chwilę bo mała oderwała się od cyca więc jestem w trakcie gotowania owsianki z jabłkiem (40min, przerwa), żeby mieć coś jutro, oprócz sosu, do zjedzenia

tak z doskoku czytam książkę, narazie zaczełam od tyłu, od przepisów stąd te moje pytania, ogólnie jestem bardzo zmęczona i możliwe że coś oczywistego mi umyka, wybaczcie jesli tak jest

wydaje mi się że krosty trochę przygasają - wczoraj sypały jej się już na uszach i pod nimi na szyjce, dziś jest lepiej - chyba że ja sobie to wmawiam bo bardzo bym chciała aby tak było... ale widzę że małą jest niespokojna, często mi dzisiaj płacze, ciągle chce mieć cyca w buzi - nie ssać tylko mieć, mało dziś spała. Czy to charakterystyczne przy przejsciu na dietę?


dziewczyny proszę jeszcze raz o poradę bo już sama nie wiem - wezmy makaron domowy z ebooka: oznaczony dla mam karmiących ale jest gwiazdka oznaczająca że nie są dla alergików - ja mam alergię moja córka najprawdopodobniej też, czyli nie dla mnie/nas?

Ostatnio edytowany przez panna.w.drodze (2011-09-28 15:36:29)

Offline

 

#8 2011-09-28 16:05:24

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: karmienie piersią-dieta

Panno w drodze witam Cię serdecznie na forum.
Dziewczyny mądrze ci poradziły. Nabiał odstaw, nutelki przy dziecku z podejrzeniem o alergię tez nie jedz.
Dieta mamy karmiącej ma być delikatna. Najlepiej było by jakbyś do mnie przedzwoniła w godzinkach konsultacyjnych, myślę że gratisowe 15 min wystarczy na nakreślenie diety.
Makarony są dobre dla matki karmiącej, chyba że dziecko jest bezglutenowe wtedy się je wyklucza.

Offline

 

#9 2012-01-22 23:21:57

panna.w.drodze

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-23
Posty: 4
Punktów :   

Re: karmienie piersią-dieta

Pani Magdaleno, dziękuję za chęć pomocy jakoś udało mi się ustalić co i jak, zaczełam jeść owsiankę, jajecznicę, zupę cebulową, pieczeń cielęcą i bitki oraz ziemniaczki i kasze razem z gotowaną marchewką... tak że już nie dzwoniłam i nie zawracałam głowy
Dziecko miało wysyp krost po ok.11-13dniach od wprowadzenia diety, po czym zaczeły ona gasnąć. Z tych na głowie i w brwiach zrobiła się po jakimś czasie ciemieniucha... ale już jej nie ma

Od tego czasu dziecko ma piękną skórę. Niczym jej nie smaruję, bo nie ma takiej potrzeby. Kąpię w kilku kropelkach Balneum.
Sapka minęła, moja dziewczynka nie ma problemów z brzuszkiem, robi kupy bezstresowo. Widzę ogromną poprawę, dlatego staram się nie ulegać pokusom (jak ulegnę i zjem krztynkę czegokolwiek z poza książki, na policzkach przy uszach pojawiają się twarde grudki).

Ale mam nowe pytanie: po 6 miesiącu chcę wprowadzić nowy posiłek. Czy owsianka to jest to pierwsze danie które powinnam jej podać? pytam, bo owsianka rodzinna na str.139 ma oznaczenie wszystkie dzieci powyżej roczku i znowu mam wątpliwości...

I jak to zrobić: podać np. 3 łyżeczki owsianki? kolejnego dnia 5?

I po jakim czasie wprowadzać kolejny posiłek? tj. po jakim czsie mogę dziecku podać np:
9: owsianka
12: kartoflanka
16:ziemniaki puree

pomóżcie, proszę...

Teraz zerknełam na bloga i widzę przepis na inną owsiankę...  to chyba jest odpowiedź na moje 1 pyt.?

Ostatnio edytowany przez panna.w.drodze (2012-01-22 23:43:37)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.hotels-world.pl/ Hotels United States