Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


#1 2011-08-14 23:12:12

mysa

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-14
Posty: 1
Punktów :   

Jak zacząć gotowanie wg PP-mam obawy czy podołam

Witam

Od 2 tygodni walczę, aby sie przemóc do kuchni PP, ale mówiąc szczerze boję się, że mogę zaszkodzić dzieciom. Trochę poczytałam inne fora i się zdołowałam, że źle prowadzona kuchnia może nawet doprowadzić do choroby. oto co wyczytałam: jakieś dziecko zjadło owoc i się wychłodziło i dostało gorączki; ktoś pił napoje w temp. pokojowej i ujawniła się atopia; ktoś prowadził za bardzo rozgrzewającą dietę i też sobie zaszkodził. Już sama nie wiem. Gdyby to chodziło o mnie to od razu przystąpiłabym do gotowania, ale boję sie, że rozreguluję dzieci.
Mam 4-latke i roczniaka. Teoretycznie na nic nie uczulone, choć starsza wykazywała nietolerancję na jajko kurze ( wymioty) i ma podwyższone Ige, ale nie wiadomo na co jest uczulona, bo wg badań z krwi na jajko już nie. Małemu po jajkach sie odbija. Generalnie ograniczam jajko w diecie bardzo. Starsza ponadto ma powiększone migdały i typowe objawy z tym związane: chrapanie w nocy, otwarta buzia, lekko powiększone węzły chłonne. Jesteśmy na homeopatii i jakby nos zaczął się odtykać.
Chciałabym gotować wg PP, ale nie wiem jak bardzo mogę zaszkodzić jeśli będę robić coś źle? Dzieci mało chorują, nie były jeszcze na antybiotyku.
Widzę, że nie można mrozić mięsa, a ja tylko poprzez mrożenie mogę zapewnić im mięso z hodowli ekologicznej- czy lepiej świeże, ale nie ekologiczne?

Troche chaosu w mojej wypowiedzi, ale taki sam mętlik mam w glowie.
Proszę o pomoc jak zacząć, jakie potrawy głownie im podawać
Czy jeśli przejdę na kuchnię PP to już nie ma odwrotu bez szkody dla zdrowia i czy mogę częściowo stosować, bo Mała idzie od września do przedszkola.

Pozdrawiam

Offline

 

#2 2011-08-17 12:26:44

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Jak zacząć gotowanie wg PP-mam obawy czy podołam

Mysa witaj na forum. Przedzwoń w tej sprawie bo przez posta nie odpowiem.

Offline

 

#3 2012-08-29 22:07:08

misia

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-29
Posty: 3
Punktów :   

Re: Jak zacząć gotowanie wg PP-mam obawy czy podołam

Witam. Ja dopiero zaznajamiam się z kuchnią PP. Po przeczytaniu porad jednak w dalszym ciągu nie rozumiem tego:
1. Czy po wrzuceniu np. majeranku to mam go mieszać w garnku 2 min, czy wystarczy tylko zamieszać raz? Bo gdzieś wyczytałam " mieszać 2 minuty"
2. Czy jeżeli wrzucam coś z jednego smaku np. słodkiego np. marchew, pietruszka, ziemniaki, to mogę jedno po drugim od razu czy między marchwią a pietruszką też musi byćok. 2 minut przerwy?
Dzisiaj próbowałam ugotować (pierwszy raz) zupę jarzynową i takie naszły mnie wątpliwości.

Pytania może banalne, ale jestem narazie zupełnym laikiem w sprawach kuchni PP.
Proszę więc o wyrozumiałość i pomoc

Offline

 

#4 2012-08-30 15:33:39

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: Jak zacząć gotowanie wg PP-mam obawy czy podołam

misia-nie musisz czekać 2 min,co najwyżej 40 sekund:),to tyle co sięgnięcie po kolejny słoiczek.Ja nie mieszam po każdym smaku i mamy się świetnie już od roku na pp:),każdy smak wrzucasz razem,nie musisz nic czekać.Pozdrawiam


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#5 2012-08-30 21:35:25

misia

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-29
Posty: 3
Punktów :   

Re: Jak zacząć gotowanie wg PP-mam obawy czy podołam

Dzięki - a ja cały czas stałam przy tej kuchence i już byłam przerażona, że chcąc gotować wg PP spędzę całe życie w kuchni. A gotować nie lubię. Gotuję - bo muszę

Offline

 

#6 2012-08-31 20:49:10

 olta1

Użytkownik

Skąd: Siedlce
Zarejestrowany: 2012-01-15
Posty: 125
Punktów :   
skąd?: Łosice
wiek dzieci?: 4,1
wiek użytkownika: 28

Re: Jak zacząć gotowanie wg PP-mam obawy czy podołam

nikt nie lubi stać przy kuchni i gotować ale czasami tak trzeba dla dobra dzieci.
a gotowałaś owsiankę dla dzieci na śniadanie i kolację i masz więcej możliwości bo dzieci nie uczulone. A do przedszkola można jedzenie w termosie nosić a herbatki dajesz dzieciom?

Offline

 

#7 2012-08-31 21:56:25

misia

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-29
Posty: 3
Punktów :   

Re: Jak zacząć gotowanie wg PP-mam obawy czy podołam

Owsiankę z jabłkiem ugotowałam i tyle jej wyszło, że starczyło i dla mnie na trzy dni )). Ale za bardzo dobra mi nie wyszła.
Muszę chyba poświęcić jej więcej serca . Herbatki bardzo dobre.

Offline

 

#8 2012-09-01 07:45:13

 olta1

Użytkownik

Skąd: Siedlce
Zarejestrowany: 2012-01-15
Posty: 125
Punktów :   
skąd?: Łosice
wiek dzieci?: 4,1
wiek użytkownika: 28

Re: Jak zacząć gotowanie wg PP-mam obawy czy podołam

ja jeszcze owsianki z jablkiem nie próbowałam bo moja mała nie może owoców. A jak reszta rodziny na twoje zmiany w kuchni?

Offline

 

#9 2012-09-01 14:42:52

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: Jak zacząć gotowanie wg PP-mam obawy czy podołam

Ja tam gotować nawet lubię:)Gotowanie niestety zajmuje dużo czasu ale jak sobie pomyślę o efektach jakie już są to nic nie jest ważne,nawet ten czas spędzony w kuchni:)Owsianki z jabłkiem też nie robiłam ale z daktylami dla męża i owszem.Wyszła przepyszna.
Pozdrawiam


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#10 2012-09-09 09:10:02

TuITe

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-09
Posty: 5
Punktów :   

Re: Jak zacząć gotowanie wg PP-mam obawy czy podołam

Witam
Jak dobrze że jest to Forum!
Ja też będę zaczynać. Wczytuję się w te przepisy ale ciężko mi znaleźć taki, który nie zawierałby alergenów na które jest dziecko uczulone.
Czy gotując zastępujecie alergeny? Moje dziecko ma krzyżowe niestety z brzozą i bylicą, jaja, mleko krowie, soja, CYNAMON
Czy przechodząc na tę kuchnię, pomijacie alergie i organizm sam się w pewnym momencie zacznie bronić?

Jakie macie doświadczenia?

Offline

 

#11 2012-09-09 14:23:22

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: Jak zacząć gotowanie wg PP-mam obawy czy podołam

TuITe ja przechodząc na tę kuchnię nie używałam nic z glutenem,nabiałem,białkiem kurzym.bałam się tak dużej ilości przypraw i miodu,ale weszłam od razu na 100%.Wysypy byy dosyć duże ale nagrodą było szybkie wyleczenie zmian skórnych i objawów wziewnych(silny kaszel).Teraz ,po ponad roku na pp widzę tak dużą poprawę,że to aż niesamowite:)Przeszła alergia na gluten i białko kurze(ostatni mój sukces:)),na mleko i cukier dalej boję się sprawdzać ale przyjdzie i na to kolej:)
Olaf się wyciszył(chociaż pazurki czasem pokazuje:)),skóra piękna,jest radosny,silny i pełen energii.
Moja rada dla ciebie:ugotuj owsiankę,kartoflankę i gulaszyk z mięska cielęcego,nie przejmuj się wysypką tylko skórę pielęgnuj(ostrożeń,krem aloesowy)katar i kaszel też pewnie się zdażą,wtedy rosół,zupka z większą ilością cebuli,czosnek z oliwą na stopy+ciepłe skarpetki i dyscyplina.Jeśli będziesz skakać z nowego w stare to wszystko będzie się dłużej ciągło(to już piszę z własngo doświadczenia,na synku nie testowałam:))
Pozdrawiam


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#12 2012-09-09 21:55:59

TuITe

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-09
Posty: 5
Punktów :   

Re: Jak zacząć gotowanie wg PP-mam obawy czy podołam

OLAFEK
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Początki są najtrudniejsze! Owsianka już na pulpicie. Będziemy próbować. Moja córka ma tylko problemy ze skórą. Te wszystkie wziewne alergie nie rzuciły się na oddechowy układ więc chciałabym temu też zapobiec.
Miłego tygodnia!

TUITE

Offline

 

#13 2012-09-12 11:30:58

hebuka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-06
Posty: 33
Punktów :   
skąd?: Kraków
wiek dzieci?: 1
wiek użytkownika: 35

Re: Jak zacząć gotowanie wg PP-mam obawy czy podołam

Witam
mogę potwierdzić doświadczenia Olafka, u nas było podobnie, mała na diecie jest od lutego a już pożegnałyśmy się z alergią na gluten, teraz uwielbia chlebek i obejść się bez niego nie może. Podstawa to dyscyplina, u nas różne grzeszki, zwłaszcza moje (jestem karmiąca) wychodzą błyskawicznie. No i pozytywne myślenie, zwłaszcza na początku ułatwia życie i przyspiesza cały proces oczyszczania.
Powodzenia!


Hania ur. 03.03.2011 na PP od 01.02.2012

Offline

 

#14 2012-10-16 17:54:03

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Jak zacząć gotowanie wg PP-mam obawy czy podołam

Tuite witaj na forum. Dziewczyny dobrze ci radzą, dziękuję aniołko czuwającym na forum:*

Offline

 

#15 2013-01-04 13:26:22

keithy

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-01-04
Posty: 19
Punktów :   
skąd?: Mińsk Maz.
wiek dzieci?: 3, 2
wiek użytkownika: 30

Re: Jak zacząć gotowanie wg PP-mam obawy czy podołam

Witam, kilka dni temu zaczelam swoja przygode z PP, mam 3,5 letniego alergika (mleko, jaja, jabkla, marchew, seler, kukurydza, soja, siersc zwierzat, roztocza, plesnie) z azs i astma. Nie wiem jak go przekonac do nowej kuchni, o ile zupy zjada, z 2 dania raczej samo miecho, to owsianki nie lubi, choc do tej pory gotowalam mu swoja wersje i zjadal po 3 dokladki (platki owsiane gotowane ale nie rozgotowane z gruszka-ok 15 min i tyle) teraz nowa, dobprawiona wersja nie dziala. Podobnie jak wszelkie herbaki i napoje (do tej pory chce tylko zimna wode i miete z cukrem)? co dawac na drugie sniadanie? czy bakalie przejda o tej porze roku? co na deser? dziekuje za pomoc


Filip 3 lata alergia pokarmowa i wziewna
Wojtek 2 lata zdrowy

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://aptekapapaya.pl/ tytanes.pl